TEMAT: Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Lut 2021 16:12 #749304

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64798
Marysiu :hug: :bravo:
Muszę zapytać, jaką temperaturę mają Twoje cudowności ? Takich papryk dawno nie widziałam ( tzn. nigdy nie widziałam ) w połowie lutego :supr3: .
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Lut 2021 16:21 #749305

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3779
  • Otrzymane dziękuję: 31891
Aniu,w pokoju jest średnio 24 stopnie.Jak świeci słońce,rozsadę,szczególnie papryki muszę odsuwać z paletkami od szyby bo jest im za gorąco.Okno jest od sufitu do podłogi,szer.2,5 metra, więc rozsada ma super warunki.
Maria
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Lut 2021 16:26 #749307

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64798
Nie mam więcej pytań :happy:
Przy moich 17 stopniach ( w dzień ) to bardzo się dziwię moim rozsadom, że "rosną".
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Lut 2021 16:27 #749308

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Marysiu pozwól, że nic nie napiszę :eek3:
Troszkę tylko pooglądam :thanks:
Po zebraniu zębów z podłogi oczywiście :woohoo:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, koma, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Lut 2021 17:20 #749313

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6168
  • Otrzymane dziękuję: 29077
koma wrote:
Z kobeą jak nigdy, problem mam z kiełkowaniem.Wczoraj wysiałam drugą partię nasion.
Marysiu u mnie odwrotnie, tylko raz nie miałam problemu z kiełkowaniem, pozostałe lata :jeez: . Jesteś mistrzynią, powiedz jej to, może ją to zmobilizuje, albo zagroź, że zastąpisz ją innym pnączem, tak czy tak, powodzenia.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Agucha8801, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Kapka, Bobka, czarna2066, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Lut 2021 17:30 #749317

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
Beato i Edyto ja bym bardzo chciała żeby mąż w końcu docenił, ale u mnie jest inna sytuacja. Teście mają "hektary" i warzywniak mu się kojarzy z nieprzyjemną pracą. Do tego słyszę nie raz, że rodzice nigdy żadnej rozsady nie robią, że albo kupują, albo sypią prosto do ziemii i żadnych odżywek im nie trzeba, żadnych donic itd(oni są z Ukrainy i mają lepszy klimat i super gatunek ziemii). Jego zdaniem nie ma żadnej różnicy w smaku między pomidorem ze sklepu a domowym, a to że chce więcej niż jeden gatunek pomidorka czy papryki to moja fanaberia :dry: Trudno, głową muru nie przebije, wypuszczam drugim uchem i robię swoje ;)

Marysiu Twoje papryki pierwsza klasa, bardzo przyjemnie się ogląda :flower2:
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Lut 2021 17:44 #749320

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6168
  • Otrzymane dziękuję: 29077
Agucha8801 :hug:
U mnie podobnie, ale wersja łagodna, ale często muszę powtarzać, że mają iść do warzywniaka, tam są ogórki kwaszone, a ja będę jeść kiszone i to swoje.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Agucha8801, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Kapka, Bobka, czarna2066, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Lut 2021 20:03 #749355

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6812
  • Otrzymane dziękuję: 25081
Babcia Ala wrote:
Bogusiu nie ma uniwersalnych rozwiązań, każda z podanych tu metod jest dobra w zależności od warunków. Ja na ten przykład używam czarnych kwadratowych doniczek P9, które w ilości 4 szt. wchodzą mi idealnie na kwadratowe podstawki ze znanego marketu budowlanego. Dodatkowo potrafię tą podstawkę zahaczyć pod skrzydło okna tak, że jest nachylona do okna bez dodatkowych przydasiów. Do podlewania ustawiam w poziomie, odczekam i zahaczam o ramę okienną z powrotem. Dla mnie osobiście rodzaj doniczki nie ma absolutnie znaczenia, u mnie szalę wyboru przeważyło optymalne wykorzystanie parapetowego miejsca. Ja nie muszę mieć przezroczystych doniczek, nie mam tendencji do przelewania, raczej w drugą stronę, tj. jak słońce przyświeci, to rozsady mdleją :tongue2: . Musisz przećwiczyć na sobie, co u Ciebie zadziała, żeby rozsady rosły jak najlepiej. Frycowe i tak trzeba zawsze zapłacić ;)

Najlepsze spojrzenie na to kto ,kiedy ,w czym itd :hearts: :hug: :thanks:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Lut 2021 21:02 #749368

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6168
  • Otrzymane dziękuję: 29077
Trochę to trwało niż sobie to dopasowałam do swoich warunków. Najważniejsze to nie zniechęcać się, wyciągać wnioski i ponawiać próbę, wszak jak napisała gdzieś Ania Adasiowa "per aspera ad astra" :hearts:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Agucha8801, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 21 Lut 2021 08:49 #749397

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Kochani, pomóżcie proszę uratować bazylię. Wysiałam jakiś czas temu pięknie powschodziła a teraz pada jedna za drugą. Zostało już tylko kilka. Co z nią nie tak. W ubiegłym roku wysiewałam w doniczki tak od niechcenia - późno i doczekałam się pięknych krzaczków. :thanks:
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 21 Lut 2021 09:15 #749400

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Bożenko, może jakieś zdjęcie?...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agucha8801, ewakatarzyna, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 21 Lut 2021 09:58 #749407

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8208
  • Otrzymane dziękuję: 54100
bozenak wrote:
W ubiegłym roku wysiewałam w doniczki tak od niechcenia - późno i doczekałam się pięknych krzaczków.
Może to właśnie jest przyczyna, że za wcześnie. Bazylia potrzebuje dużo słońca. Wysiej może jeszcze raz, ale w terminie tylko nieco wcześniejszym niż ubiegłoroczny i może się uda. Masz jeszcze nasionka? Głowa do góry, uda się :hug:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, bozenak, Agucha8801, Prządka, ewakatarzyna, Bobka, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 21 Lut 2021 10:01 #749408

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Mam nasionek do woli, bo zebrałam swoje i jeszcze dokupiłam, jaby mi było mało. Wiem, że wcześnie ale podejrzałam tę kupioną w doniczce na teraz i chciałam sobie taką samą zrobić a tu masz. Ale będę próbować. Przy drugim podejściu trochę więcej przykryję nasiona.
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 21 Lut 2021 10:10 #749410

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6168
  • Otrzymane dziękuję: 29077
Bazylia jest podatna na zgorzel siewek, takie przewężone czarne łodyżki będą na odcinku od podłoża w górę. Jeśli to jest to, podlej Aspiryną/Polopiryną, chyba 1 tabletka (250 mg) na 1 litr wody. Ania Adasiowa jest specjalistką od Aspiryny na zgorzel, może tu zajrzy i mnie skoryguje.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, bozenak, aga, Agucha8801, Prządka, ewakatarzyna, Bobka, czarna2066, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 21 Lut 2021 11:22 #749424

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15757
  • Otrzymane dziękuję: 53057
Mam wrażenie , że te Joleczki zakwitną jeszcze przed Wielkanocą. Dziś dopiero minął miesiąc od wysiewu.


IMG_26821.jpg
Ostatnio zmieniany: 21 Lut 2021 11:25 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 21 Lut 2021 11:32 #749427

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Nie wiem, czy zdjęcia są dobrej jakości. Może ktoś coś wypatrzy.

IMG_0718.jpg


IMG_0727.jpg


IMG_0728.jpg
Ostatnio zmieniany: 21 Lut 2021 12:08 przez JaNina. Powód: Wstawiłam zdjęcia
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 21 Lut 2021 11:40 #749430

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6168
  • Otrzymane dziękuję: 29077
Podlej Aspiryną, przeszukałam posty Ani Adasiowej pod kątem Aspiryny od dowolnej daty - tabletka 500mg rozpuszczona w 1l wody - wpływa na rozwój korzeni i działa na ewentualną zgorzel siewek. Jak nie podlejesz i tak prawdopodobnie padną, nie masz nic do stracenia.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, bozenak, Jaedda, aga, Agucha8801, del, Prządka, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 21 Lut 2021 11:52 #749431

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Podlane. Czekam na efekty.Dziękuję za radę.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.880 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum