TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 09 Wrz 2021 09:46 #776155

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6911
  • Otrzymane dziękuję: 41960
Poranek rześki z temperaturą 14,1*C i dziś wyjątkowo samochód bez rosy na szybach.Teraz jest piękne słońce bez chmurek i trochę podwiewa ciepły wiaterek.Następny typowo letni dzień.Motylki podjadają pszczołom jedzonko. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :) :)

001-561.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, rozalia, Marlenka, bastis, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Kapka, Bobka, JaKasiula, Mejra, Leszek1


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 09 Wrz 2021 16:26 #776177

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 6656
Obecnie 22st.jest pięknie,słonecznie.
:drink1: :drink1: ;) ;)


1631197393545-851841617.jpg


16311974671991002762140.jpg
Pozdrawiam,Anka
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 09 Wrz 2021 21:21 #776202

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7853
  • Otrzymane dziękuję: 52029
Dzisiaj była piękna pogoda, a ja byłam pracowita jak mrówka. No może mrówka na emeryturze, ale zawsze :lol:
Rano przygotowałam kolejną partię wędliny do wędzenia. Tym razem będzie to jałowcowa. Później zrobiłam sałatkę z cukinii i papryki

IMG_4481.jpg

Zamówione słoiki jeszcze nie dotarły. Jestem wściekła :mad2:
Na koniec posadziłam 50 sadzonek truskawek. O wieczornym polowaniu już nie wspominam.
Padam, ale jestem zadowolona.
Spokojnej nocy :sleep:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, rozalia, Marlenka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula, Mejra, Kornik

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 10 Wrz 2021 01:42 #776214

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Zamówiłaś w malinowynos? Jeśli tak, to oni mają termin realizacji od 7 do 14 dni. Dziś do nich dzwoniłam i pytałam czy zawsze jest 14 dni, a 7 dni to tylko na zachętę. Podobno jutro ma dotrzeć przesyłka.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2021 01:42 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, rozalia, Marlenka, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 10 Wrz 2021 08:24 #776224

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7853
  • Otrzymane dziękuję: 52029
Zamawiałam na Allegro. Jestem wściekła, bo chcę zrobić soki ze wszystkich zamrożonych owoców, a tu taki niewypał.
Ranek znowu słoneczny i ciepły. Nastawię gar pomidorów na przecier, bo z tym jest najmniej roboty i pójdę coś zrobić do warzywnika. Muszę trochę powyrywać co większe zielsko, bo nie chcę, żeby wysypały się nasiona :jeez:
Mogę już też usuwać niektóre krzaki pomidorów, bo na nich prawie nic nie wisi. Paprykę trzeba pozbierać. Jeszcze to i tamto i ani się nie obejrzę jak wieczorem padnę :unsure:
Spokojnego dnia :flower:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, Łatka, rozalia, Marlenka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 10 Wrz 2021 10:39 #776230

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
Kolejny piękny poranek i kolejny pracowity dzionek się zapowiada . Rano już ogarnęłam porcję sosów , teraz atak na fasolę a potem dalej :garden:
Ważne ze słoneczko i ważne że ciepełko .
Udanego dzionka dla Was :hearts:
forum4-37.jpg
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Marlenka, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 10 Wrz 2021 12:27 #776232

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6911
  • Otrzymane dziękuję: 41960
Kolejne ładne i gorące południe.Lekko podwiewa ciepły wiaterek,niebo bez chmurek.Drzewa jeszcze zielone ale sporo liści już rudych leży pod brzoskwinią.Jutro i w niedzielę ma padać deszcz połączony z burzami.Spokojnego weekendu.Dziś gruszki z rodzinnego domu ,b.smaczne choć z drzewa przedwojennego(poniemieckie drzewo). :rotfl1: :rotfl1: :bye: :bye: ;) ;)
001-562.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Łatka, rozalia, Marlenka, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra, Leszek1

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 10 Wrz 2021 14:06 #776234

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
JaNina wrote:
Zamawiałam na Allegro. Jestem wściekła, bo chcę zrobić soki ze wszystkich zamrożonych owoców, a tu taki niewypał.

Tak myślałam, że rozmrażasz, bo porzeczek już na krzewach nie ma :dry: . Ja z kolei do coraz mniejszych słoików pakuję, a w spadku po latach młodości mam same wielkie, bo było nas w domu 5 i też musiałam dokupić małych słoików. Zaczynam je preferować, bo po otwarciu nie wpycham w siebie na siłę, żeby się nie popsuło, jak trzeba więcej, zawsze można otworzyć dwa lub trzy słoje.

Pogoda piękna, aż się serce i dusza raduje.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2021 14:06 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, Łatka, rozalia, Marlenka, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 10 Wrz 2021 18:38 #776268

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 6656
Kolejny cudowny dzionek :bravo:
Po pracy przechadzka po lesie i przy okazji kilka grzybków.


20210910_181124.jpg


Miłego wieczorku...jak dobrze że weekend :P ;)
Pozdrawiam,Anka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, Jan4, Łatka, rozalia, Marlenka, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 11 Wrz 2021 09:44 #776316

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6911
  • Otrzymane dziękuję: 41960
Nocka była ciepła z temperaturą 16,7*C o godz.5 00.Poranek coraz późniejszy ale dziś też słoneczny bez wiatru i bez mgły.Coraz więcej symptomów jesiennych łącznie z nitkami babiego lata.Spokojnego weekendu.Teraz termometr wskazuje w cieniu 26*C. :bye: :bye: :coffe: :coffe: :) :)

002-441.jpg

001-563.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, rozalia, bastis, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 11 Wrz 2021 09:57 #776320

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7651
Po kilku naprawdę pięknych, słonecznych dniach dzisiaj niebo zachmurzone i w tej chwili właśnie pada spokojnie deszcz. Jest ciepło , temp.20. Spokojnego weekendu.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, Jan4, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 11 Wrz 2021 12:29 #776335

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
Na termometrze 29 stopni w cieniu, słonecznie, chodź tu i ówdzie zaczynają pojawiać się chmurki. Po ogarnięciu "ważniejszych rzeczy" pora na :garden: i nie sądzę bym dzisiaj skończyła :jeez:
Się nie gada tylko się pracuje, spadam więc :tongue2:
Miłego dla Was :hearts:
forum1-120.jpg
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, rozalia, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 11 Wrz 2021 12:50 #776338

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7853
  • Otrzymane dziękuję: 52029
Słoiki już czekają z paczkomacie. Po obejdzie wyskoczę, bo teraz znowu nie wiem gdzie ręce włożyć. Teraz chwila na :coffe: i z powrotem do kuchni. Mąż dzisiaj waży piwo, ja robię następne przetwory. Do tego jeszcze chleba brakło, więc trzeba upiec :jeez: . Normalnie dom wariatów :crazy:
Dobrze, że wczoraj podgrzaliśmy wodę w bani, więc wieczorkiem z półtorej godzinki siedzieliśmy w wodzie. Trochę tylko nieprzyjemnie było wychodzić, bo niby dzionek był bardzo ciepły, to wieczór już niekoniecznie :unsure:
Na niebie sam błękit, lekki wiaterek. Po prostu cudowne lato :)
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, Jan4, rozalia, Szafirek, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 12 Wrz 2021 09:48 #776394

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Godzinny "spacer" syna po lesie i chcąc nie chcąc niedziela będzie dniem pracującym ;). Dobrego dnia dla wszystkich :)

IS_DSC_0736.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 12 Wrz 2021 11:23 #776400

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1259
  • Otrzymane dziękuję: 8172
E_EGbUDWQAIBKNb.jpg


Dziś popada, tak mówią mądre głowy :idea1:

Chciałem się was zapytać jak robicie przecier pomidorowy? Czy pasteryzujecie, czy wystarcza nałożenie gorącego do słoika?
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 12 Wrz 2021 11:41 #776401

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Wrzący przecier wkładam do słoików, zakręcam i ustawiam do góry dnem, słoiki przykrywam kocem/ręcznikiem i zostawiam do wystudzenia.
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, najemnik, Zygowa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 12 Wrz 2021 12:00 #776405

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6911
  • Otrzymane dziękuję: 41960
Nocka była jedną z cieplejszych z temperaturą 18,2*C o godz.5.Poranek słoneczny ale i też momentami pokazują się chmurki.Ogólnie jest ciepełko i tak letnio.Przydałby się deszcz bo już jest sucho.Teraz temometr wskazuje 28,2*C. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :) :)

001-564.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, rozalia, bastis, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 12 Wrz 2021 20:26 #776448

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Ciepełko się trzyma, choć dziś słońca mniej. W piątek, sobotę upał i krótka burza.

Sobotę spędziłam w lesie:

20210911_120451.jpg


20210912_193808.jpg


Niedziela na działce:

20210912_100142.jpg


W przyszły weekend w Szczecinie Kiermasz Ogrodniczy "Pamiętajcie o Ogrodach". Będę polować na czosnek i dymkę zimową, ale pewnie cosik jeszcze wpadnie ;)
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, rozalia, bastis, Nimfa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 1.034 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum