TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 06 Wrz 2021 19:23 #776009

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6921
  • Otrzymane dziękuję: 42081
Dziś następny ciepły dzień taki naprawdę letni.Ranek był chłodny z temperaturą 11,4*C.Przez cały dzień świeciło słoneczko,było prawie bezwietrznie.Wg.prognoz u mnie ma tak być do soboty z 28* temperaturą ale i też z burzami. :bye: :bye: :) :)

002-439.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2021 19:25 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 06 Wrz 2021 19:46 #776012

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5713
  • Otrzymane dziękuję: 27087
Termometr powieszony w pomidorach na wysokości metra zapamiętał minimalną temperaturę 3 stopnie. O 2 w nocy gdy na ścianie termometr pokazał 5,5 stopnia zastanawiałam się czy nie iść palić ognisk w pomidorach, żeby choć tego nie stracić, bo podziemie rozpoczęło konsumpcję, chyba idzie zima. Straty na dzień dzisiejszy: seler naciowy (ten zostaje zeżarty prędzej niż korzeniowy, który jest tylko kwestią czasu), wielkie krzaczysko dyni (to już po owocach), dwa karczochy. Przeniesiony w inny wymiar amator selera i dyni, w karczochach zastawiona pułapka, bardzo wielki kanał o dużej średnicy. I dzisiejsze "ogórkobranie", całe 4 kg. Pozdrawiam wszystkich :bye:
20210906_1913532.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2021 19:47 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 06 Wrz 2021 21:16 #776036

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52319
Jutro muszę postawić szlaban na kuchnię. Ileż można. Dzisiaj robiłam sos do szakszuki. Wyszedł jasny jak nigdy, ale dałam sporo bakłażana.

IMG_4475.jpg

Jakbym miała mało roboty, to jeszcze pojechałam po mięsko, bo było w promocji i jutro będę wędziła kminkową.
Jutro też muszę pozbierać aronię i dereń, bo zaczynają opadać. Dobrze że wraca lato, choć na krótko, ale zawsze coś.
Ja miałam nad ranem 6*. Jutro ma być ciut cieplej.
Spokojnej nocy :sleep:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 06 Wrz 2021 23:01 #776042

  • Marianna
  • Marianna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 151
  • Otrzymane dziękuję: 281
Ale mi robicie apetyt na grzybobranie, a moje "grzybowe miejsce" dzięki drwalom dla niepoznaki zwanymi leśnikami wygląda bardziej jak poręba a nie las, normalnie szachownica jak spojrzeć na zdjęcie satelitarne, boję się tam pojechać żeby się nie załamać na widok.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 06 Wrz 2021 23:01 #776043

  • Marianna
  • Marianna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 151
  • Otrzymane dziękuję: 281
Janinko, Ty chyba będziesz musiała założyć jakiś sklepik internetowy z pysznościami w słoikach :D
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, del, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 07 Wrz 2021 05:28 #776046

  • del
  • del's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1806
  • Otrzymane dziękuję: 12540
Marianna wrote:
Ale mi robicie apetyt na grzybobranie, a moje "grzybowe miejsce" dzięki drwalom dla niepoznaki zwanymi leśnikami wygląda bardziej jak poręba a nie las, normalnie szachownica jak spojrzeć na zdjęcie satelitarne, boję się tam pojechać żeby się nie załamać na widok.
Przeżyłem to 3 lata temu. Ale skorzystałem z mapy satelitarnej i znalazłem nową miejscówkę :)
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marianna, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 07 Wrz 2021 07:31 #776050

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52319
Marianna wrote:
Janinko, Ty chyba będziesz musiała założyć jakiś sklepik internetowy z pysznościami w słoikach :D
Eeee, chyba nie. To tak jakbym sprzedawała swoje dzieci :oops: wolę podarować za jeden uśmiech :hearts:
Dzisiaj rano nie jest już tak słonecznie, jak wczoraj. Temperatura za to wyższa, bo 9*.
Zaplanowałam na dzisiaj sporo pracy, jak zwykle chyba za dużo. Ciekawe jak się będzie miała rzeczywistość do tych planów :happy:
Korzystajmy jednak z tych już chyba ostatnich letnich dni.
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 07 Wrz 2021 08:53 #776052

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3469
  • Otrzymane dziękuję: 7417
del wrote:
Marianna wrote:
Ale mi robicie apetyt na grzybobranie, a moje "grzybowe miejsce" dzięki drwalom dla niepoznaki zwanymi leśnikami wygląda bardziej jak poręba a nie las, normalnie szachownica jak spojrzeć na zdjęcie satelitarne, boję się tam pojechać żeby się nie załamać na widok.
Przeżyłem to 3 lata temu. Ale skorzystałem z mapy satelitarnej i znalazłem nową miejscówkę :)
Ja korzystam z " Bank danych o lasach". Po pierwsze są numery kwater (słupki z numerami na skrzyżowaniu przecinek) więc trudno się zgubić, są też podane gatunki drzewostanów co ułatwia określenie jakie grzyby mogą rosnąć.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Marianna, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 07 Wrz 2021 11:05 #776057

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
Nocka jedna z cieplejszych bo aż 5 stopnie na plusie :supr3: aktualnie słonecznie i 22 znaczy się , cieplutko :flower2:
To ciepełko to jak zbawienie , dojrzeją papryki i malinki na których mi bardzo zależało a w tym roku wyjątkowy urodzaj się zapowiada.
forum1-118.jpg

Miłego dla Was :hearts:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 08 Wrz 2021 06:48 #776097

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1462
  • Otrzymane dziękuję: 7839
zapowiada się słoneczny dzień i oby tak do końca września, papryki powoli dojrzewają, maliny też ładne, trzy czwarte pomidorów zlikwidowane, jakieś tam ogórki na kanapki zbieram :P , no i las też kusi swoimi skarbami
IMG_20210908_064255.jpg
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 08 Wrz 2021 07:39 #776100

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52319
Dzisiaj od rana pełnia słońca na bezchmurnym niebie. Temperatura 10*. Wczorajszy plan wykonałam. Derenie zamrożone, aronia podpieczona, sok z czerwonej porzeczki w spiżarce i kiełbasa uwędzona

15C55EFA-3F0F-4C83-9EAF-510A238B53AF.jpeg

Wczoraj wieczorem zamówiłam jeszcze 36 słoików :jeez: . W przyszłym roku trzeba przystopować i to ostro. Ale czy ja tak czasem nie mówiłam w zeszłym :crazy:
Dzisiaj kolej na sok z agrestu. Muszę też przygotować truskawkową grządkę, bo sadzonki niedługo przyjadą :)
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 08 Wrz 2021 11:43 przez JaNina.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 08 Wrz 2021 08:19 #776101

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19334
  • Otrzymane dziękuję: 80049
Janeczko, bezustannie zdumiewa mnie Twoja pracowitość, ale i to, że efekty zostają skonsumowane - w tej ilości.
Co do pogody...



W tej chwili 23 stopnie, mam na myśli temperaturę powietrza, bo woda w "naszej" zatoczce dochodzi pewnie do trzydziestki, jest o wiele, wiele cieplejsza, niż w typowych basenach sportowych, prędzej - dziecięcy brodzik.
Ma być 28, lecz czytam, że i w Polsce podobnie. Oby moje doniczkowce zostały podlane przez Osobę Wielkiego Serca.

Mam i zapach na dziś :hearts:

Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 08 Wrz 2021 08:30 #776103

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6921
  • Otrzymane dziękuję: 42081
Pogoda ustabilizowana przynajmniej przez kilka dni.Dziś też poranek w pełni słońca choć przez moment pokazała się lekka mgła.Jest bezchmurnie i bezwietrznie.Robi się coraz cieplej.Na balkonie temperatura już ponad 25* a od strony północnej jest 16*. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :) :)

001-560.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 08 Wrz 2021 10:19 #776107

  • Kapka
  • Kapka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 293
  • Otrzymane dziękuję: 2259
Do piątku lato , w nocy 10 st No ale nie ma co narzekać. Zapowiadają deszcz na weekend . Grzybów u mnie mało
20210904_135954.jpg

Ślimaki też szukają :)
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 08 Wrz 2021 14:44 #776112

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5713
  • Otrzymane dziękuję: 27087
Pogoda taka: pomidorki plaża, papryki plaża i mama jeżowa ze słodziakami też plaża, ale w półcieniu szałwii czerwonej :happy3:

20210908_1246092-2.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 08 Wrz 2021 20:35 #776132

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1265
  • Otrzymane dziękuję: 8248
Ciepły, słoneczny dzień. Czerwienią się coraz bardziej papryki. Zacząłem się zastanawiać nad doborem odmian pomidorów na kolejny sezon, czas wrócić do koktajlówek: cytrynek, winogronek, może black cherry lub mata hari.

A teraz czas na mecz.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Marlenka, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Kapka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 08 Wrz 2021 20:58 #776133

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52319
Łatka wrote:
Janeczko, bezustannie zdumiewa mnie Twoja pracowitość, ale i to, że efekty zostają skonsumowane - w tej ilości.
Aniu, ilości może i spore, ale to nie na już. Trzeba pamiętać, że ja od paru lat nie kupiłam nawet plasterka szynki, kiełbasy, sera i chleba. No może ser to kupiłam, ale francuski pleśniowy. Trzeba więc coś zrobić, żeby było co zjeść :)
Wróciłam z codziennego, wieczornego polowania, bo nie odpuszczam. Jest bardzo przyjemnie ciepło. Wiatru brak.
Soki zrobione, ale jutro z sokami przerwa, bo zamówione słoiki dojdą dopiero w piątek. Jutro przyjadą sadzonki truskawek, więc grządka przygotowana czeka :)
Spokojnej nocy :sleep:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 09 Wrz 2021 07:40 #776150

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
Pogoda marzenie :) poranki zamglone, dzionki słoneczne, ciepłe .
Od rana w garach :jeez: wczoraj kupiłam pomidory stety, wieczorem naszykowałam warzywka a teraz produkują się sosy . Zejdzie mi to trochę a w planach jeszcze :garden: Damy radę :happy4:
forum2-86.jpg

Cudnego dzionka dla Was :hearts:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Marlenka, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Pysiu, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.598 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum