TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 14 Sie 2023 18:15 #840796

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16748
Co sądzicie o środku ORVEGO, czy ktoś używał?
Ponoć ma 1 dzień karencji.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, del


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 14 Sie 2023 20:59 #840810

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5729
  • Otrzymane dziękuję: 27160
Używam do przemiennych oprysków z innymi ŚOR na ZZ, byłam zadowolona, gdy go użyłam w 2022.
Nie ugotowała się Królowa?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 14 Sie 2023 21:00 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Mamma, jagodka27, del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 14 Sie 2023 21:23 #840814

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16748
Jak na razie oberwałam prawie wszystkie liście i dostały jeszcze raz jod+DMSO. Plamy były tylko na liściach i nigdzie indziej. Oglądam prawie że z lupą ;) W dzień upały, ale nocami leje, a namiot przecieka :jeez: No nic, sama jestem ciekawa, co z tego będzie.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Kaja, bietkae, jagodka27, del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 14 Sie 2023 21:42 #840817

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 11438
Takiego fatalnego roku na pomidory to ja nie pamiętam. Dopiero w połowie lipca zaczęły pojawiać się dojrzewające pomidory a przecież mieszkam w najcieplejszym rejonie Polski, szara pleśń mimo oprysków folia i grunt. Oprócz tego nie miałam pojęcia co się dzieje z moimi krzakami bo rosły byle jak aż odkryłam, że pod folią mam hodowlę mrówek. Mrówki generalnie są wszędzie ale pod folią nie spodziewałam się bo na wierzchu nie było nic widać. Dopiero wyciągnięcie doniczki służącej do podlewania wyjaśniło przyczynę. Stosuję przeróżne środki na mrówki ale na razie pokonują mnie. Tak mam w tym roku nawadnianie ,,kropelkowe'' :rotfl1: ( doniczki produkcyjne 1,7l)
IMG_20230513_113037.jpg

Ostatnio chyba w trzech doniczkach mrówki zaczęły robić gniazda, przy podlewaniu wypłynęła ziemia którą już sobie przepchnęły w dziurach doniczek. Może powodem takiej inwazji jest to, że jesienią przekopany był koński obornik?
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 14 Sie 2023 21:43 przez bietkae. Powód: dodano zdjęcie
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, jagodka27, del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 14 Sie 2023 21:50 #840819

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1861
  • Otrzymane dziękuję: 6244
Faktycznie w tym roku urodzaj na pomidory jest słaby,ale na mrówki bardzo dobry. Kupiłam w tym roku plastikowy kompostownik, a w nim jest jedno wielkie mrowisko. Otworzyłam te dolne drzwiczki, a tam pionowa ściana z mrówczych jaj.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, jagodka27, Grzebuła

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 14 Sie 2023 22:35 #840824

  • del
  • del's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1821
  • Otrzymane dziękuję: 12639
Przejrzałem dzisiaj krzaki w gruncie, po wczorajszym oprysk topsinem - zerwałem trochę liści i owoców

chor_moje.jpg


Zawołał mnie sąsiad z działki obok, że coś ma z pomidorami w gruncie - masakra

chor_sasiad1.jpg


chor_sasiad2.jpg


chor_sasiad3.jpg
pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniany: 14 Sie 2023 22:36 przez del.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Kaja, bietkae, jagodka27, Grzebuła

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 14 Sie 2023 22:37 #840825

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5729
  • Otrzymane dziękuję: 27160
Wczoraj o niej PISAŁAM, a dziś ubiłam ją w domu, zdjęcie autorskie

Sonecznicaorwka.jpg



Tomasz, ten sąsiad, to ma chyba wszystko z tymi pomidorami w gruncie, żal roślin i pracy, jak można do tego dopuścić. No tak, rolnikowi samo rośnie :rotfl1:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 14 Sie 2023 22:43 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, bietkae, jagodka27, del, renmanka, Grzebuła

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 14 Sie 2023 23:28 #840832

  • del
  • del's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1821
  • Otrzymane dziękuję: 12639
Wg niego inni mają podobnie :jeez:
Kazałem mu zlikwidować krzaki w gruncie i wynieść na śmietnik.
W szklarni wyczyściłem mu co mogłem i dałem oprysk signum - krzaki wyglądały lepiej niż te gruntowe.
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, bietkae, jagodka27, Babcia Ala, Emilia

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 15 Sie 2023 08:07 #840844

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 960
  • Otrzymane dziękuję: 4524
del wrote:
Przejrzałem dzisiaj krzaki w gruncie, po wczorajszym oprysk topsinem - zerwałem trochę liści i owoców

chor_moje.jpg


Zawołał mnie sąsiad z działki obok, że coś ma z pomidorami w gruncie - masakra

chor_sasiad1.jpg


chor_sasiad2.jpg


chor_sasiad3.jpg

Tak samo wygląda uprawa pomidorów u sąsiadki a , może jeszcze gorzej metr od Moich pomidorów . Wczoraj trochę ogarneły , były tylko raz podwiązane i nie plewione wcale .
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, bietkae, najemnik, jagodka27, del, Grzebuła, Emilia, Działkowiczka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 15 Sie 2023 08:18 #840847

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 741
  • Otrzymane dziękuję: 4744
Mam i ja. Wczoraj dostały Signum. Na razie wyszło na liściach. Czekam na rozwój akcji...

Ale Del ja Cię proszę, te zdjęcia są drastyczne, nie przy śniadaniu...

Alu mój młodszy syn chciałby Cię pocieszyć, że Twoja ćma to rolnica tasiemka. Pewnie też szkodnik, kolejny...
Pozdrawiam Celina
Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2023 08:40 przez renmanka.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, bietkae, del, Babcia Ala, Grzebuła

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 15 Sie 2023 09:44 #840851

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 873
  • Otrzymane dziękuję: 3412
@del pytałeś o plamy na zz lub szarej, dzisiaj "udało się "znaleźć takie liście na koktajlówce.

IMG20230815093732.jpg


IMG20230815093716.jpg
Pozdrawiam Grześ
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 15 Sie 2023 11:58 #840861

  • del
  • del's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1821
  • Otrzymane dziękuję: 12639
Też takie miałem. Później już poszło szybko.
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Babcia Ala, Grzebuła

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 15 Sie 2023 12:11 #840863

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1725
  • Otrzymane dziękuję: 7839
Czyli to jest szara czy zz bo już się pogubiłam? Obstawiam SzP.
Dziś znalazłam na dwóch krzakach we folii, na najbardziej zielonych najzdrowszych. Dwa dni temu opryskałam Finito ale tych zmian nie było jeszcze.
Czyli MF nie pomoże?
Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2023 12:23 przez jagodka27.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Babcia Ala, Grzebuła, Emilia

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 15 Sie 2023 12:56 #840875

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 873
  • Otrzymane dziękuję: 3412
Zawinę ten lisc w wilgotny papier ręcznikowy i w torebkę foliową,to zweryfikuje co mam
Pozdrawiam Grześ
Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2023 13:01 przez Grzebuła.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, del, Emilia

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 15 Sie 2023 23:58 #840908

  • Emilia
  • Emilia's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 703
  • Otrzymane dziękuję: 3883
Jagodka, od kilku dni miotamy się co to jest. Myślę że u mnie jest i jedno i drugie.
Boję się pomyśleć co będzie jak znowu zrobi się zimniej. O te w szklarni się boję, bo na tą resztkę w gruncie za bardzo nie liczę.
Pozdrawiam
Emilia
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 16 Sie 2023 00:16 #840909

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 895
  • Otrzymane dziękuję: 2954
Wg mnie to ZZ u Jagódki, u mnie SzP jeszcze miałą nalot, taki szaro-brązowy (na zmainach na łodydze kwiatowej - były zmiany i jedne, i drugie, więc obie... ;/
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, jagodka27

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 16 Sie 2023 01:35 #840912

  • EwG
  • EwG's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 379
  • Otrzymane dziękuję: 1445
U mnie nie ma ZZ (chyba). Jedynie mongoliany coś słabo wyglądają. Mają wiotkie liście, bardziej żółte od innych, a 2 pomidory od góry gniją. Może to szara pleśń?
Po oprysku zapobiegawczym MF 2 tygodnie temu, teraz dałam oprysk IF.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa

Podlasie
Strefa: 6b

Cierpię na nieprzerwany brak miejsca do uprawy, brak wolnych parapetów oraz brak czasu ....
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Kaja, jagodka27, del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 16 Sie 2023 11:34 #840931

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 895
  • Otrzymane dziękuję: 2954
Ewa duże prawdopodobieństwo, pokaż te owoce, zmiany od SzP na owocach są dość charakterystyczne, u mnei w gruncie na kilku krzakach musiałam p[o kilka owoców wywalić. No i na owocach widmo szarej, same z krzaków spadają przez nią.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, del, Emilia


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.759 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum