TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 18:29 #614107

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Mirelko, do likwidacji mszyc używam HT w dawce 5ml/l z odrobiną ciepłej wody i kroplą płynu do naczyń ( zależy, jaki mam pod ręką ).
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 18:32 #614109

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
Dziękuję za odpowiedź. Te mszyce mnie zestresowały: patrzę jeden pomidor liście w ciapki, takie wręcz błyszczące, zwinięte, skręcone (2-3 stare liście). Wcześniej mszyce były gdzie indziej. Patrzę od spodu - cała kolonia... Liście poszły do utylizacji, ale wiadomo - przejdą na kolejne. Się zastanawiam jak do pomidorów biedronki zwabić.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 18:37 #614112

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50948
Mocznik przy opryskach tylko do środków wgłębnych.

Płyn do naczyń Ludwik.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, Adasiowa

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 18:48 #614115

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
Dziękuję - to będzie Ludwik.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 18:56 #614118

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
A wiecie, że całe wieki nie widziałam poczciwego Ludwika i używam pierwszego, jaki wpadnie mi w rękę. Ale skoro ma być Ludwiczek, to niech i tak będzie.

Mirelko, jedna malutka uwaga: na czarne mszyce nasz HT działa już za pierwszym razem, natomiast teraz walczę z zieloną mszycą i uskrzydloną także na ostrych papryczkach w donicach i opryski muszę powtarzać - dlatego po I oprysku monitoruj sytuację :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 19:20 #614129

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Jest mi cholernie przykro, że tak mnie podsumowałaś i przykro, że tak wyszło. Nie takie były moje intencje dlatego chcę cokolwiek wyjaśnić. Pisząc " krąży wirus" zacytowałam tę treść z postu Iwci, który wcześniej przeczytałam.
Tak to prawda, że na etapie rozsady pojawił się wirus. Zwalając winę na ziemię chciałam ukrócić dyskusję na temat podejrzenia nasion. Nie jestem w stanie powiedzieć co naprawdę było przyczyną i pewnie każdy to dobrze wie. Pisałam też, że wszystkie sadzonki sama własnymi rękami zainfekowałam przy pracach pielęgnacyjnych czego nie zacytowałaś. Poza tym zgłaszałam problem dwukrotnie, ponieważ nie było odzewu myślałam, że to nic poważnego, sama absolutnie nie byłam w stanie ocenić co to jest. Tak wiem,ż
Nie otrzymałam ani Bawarii ani K-37, Matę Hari tak. To tyle.
Każdemu może zdarzyć si, że puszczą nerwy
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 19:34 #614136

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50948
A czy na Mata Hari też był wirus?.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 19:42 #614143

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Przepraszam, przypadkowo nacisnęłam nawet nie wiem kiedy, dlatego w takiej formie poleciał ten post, ale dokończę
Tak wiem, że nie powinnam liczyć na kogoś tylko sama dokopać się i dowiedzieć co to jest, ale wtedy tego nie rozumiałam.
Każdemu mogą puścić nerwy i zapewne prawie każdemu to się zdarzyło, Tobie chyba też.
Wygląda na to, że za karę zostałam sama z problemem, bo w tej sytuacji chyba nie mogę więcej korespondować.
Dziękuję za wszelkie dobro, które od Was Wszystkich otrzymałam.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 19:44 #614144

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
Adasiowa wrote:
A wiecie, że całe wieki nie widziałam poczciwego Ludwika i używam pierwszego, jaki wpadnie mi w rękę. Ale skoro ma być Ludwiczek, to niech i tak będzie.

Mirelko, jedna malutka uwaga: na czarne mszyce nasz HT działa już za pierwszym razem, natomiast teraz walczę z zieloną mszycą i uskrzydloną także na ostrych papryczkach w donicach i opryski muszę powtarzać - dlatego po I oprysku monitoruj sytuację :)

U mnie są te latające + kolonie takich szarych. Niestety jeden pomidor aż mu wzrost zatrzymało. Dzisiaj też jeden listek znalazłam co mszyce od wewnątrz wręcz zjadły jego warstwę. Te szare i czarne to nawet na chwastach są (muszę jeszcze poszukać jak ze skrzypem zawalczyć, bo to jest masakra, a nie chcę pryskać chwastobójczymi środkami). Zielonych jeszcze w tym roku nie widziałam, ale muszę papryki obejrzeć, bo wiem, że one je kochają.

Co do kupnej ziemi to ja w tym roku przesadziłam rozsady po przepaleniu do innej ziemi i co? Pojawiły się na niej czerwone grzyby... Rośliny wyciągałam, płukałam i kolejne przesadzenie - teraz rosną na balkonie (będą zimowe pomidory hahaha).
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2018 19:46 przez Lilith.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 19:48 #614145

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Zostałaś SAMA z problemem ? Ada! Piszesz poważnie ?
Zobacz, ile osób Cię wspierało, pomagało i podpowiadało ... spójrz na to z TEJ DOBREJ STRONY.

Dobrze. Poddaję się.

Dziękuję wobec tego wszystkim, którzy pomogli Adzie w rozwiązywaniu problemów z warzywami.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 19:54 #614149

  • Zbyszko46
  • Zbyszko46's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 290
  • Otrzymane dziękuję: 485
Ada. Tylko spokój pomoże nam znależć rozwiązanie,nerwowość jest złym doradcą.
Pozdrawiam,Zbyszek
Życie jest naprawdę proste, lecz upieramy się by je komplikować” Konfucjusz
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 19:54 #614150

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Nie pisałam w ogóle o jakimkolwiek nasionku zawirusowanym.
Zresztą widzę, że to co piszę i tak nie ma znaczenia.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 20:15 #614160

  • puerta27
  • puerta27's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
Witam! Nadal walcze.
Teraz się wypogodziło i szary nalot znika spod liści ale jeszcze pod niektórymi występuje. Mocno porażone już uschły. Wrzucam dokładniejsze zdjęcia. Obciąłem nożyczkami wszystkie usychające liście owoce i niektóre łodygi mające oznaki choroby. Zostały tylko te co mają brązowy nalot u podstaw krzaka.

W tych miejscach pomalowałem Previcurem wszystko dokładnie i czekam aż wyschnie i robię oprysk całych krzewów topsinem.

Jeszcze jedna sprawa.
Jeden krzew teraz mocno obwisł i liście skłaniają się ku dołowi co widać na zdjęciu. W wierzchołku jeden liść pojawił się lekko odbarwiony. Znowu coś?
I czym są te guzy na łodydze?


p1.jpg



p2.jpg



p3.jpg



p4.jpg



p5.jpg



p6.jpg



p7.jpg
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2018 20:20 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 20:20 #614162

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Ada! Bardzo się nakręcasz w tej dyskusji. Nikt tu nie jest przeciwko Tobie. Wszyscy staramy się sobie wzajemnie pomagać w miarę możliwości. A problematyczne sprawy trzeba przedyskutować, żeby wyciągną konstruktywne wnioski. Też uważam, że najlepiej już tę dyskusję zamknąć, bo przy tej ilości emocji sensownych wniosków nie wyciągniemy, co najwyżej emocje będą bardziej rosły a tego nikt nie chce.
Jesteś bardzo miłą osobę, ale nadmiernie bierzesz każde napisane słowo do siebie. Ja np. w poście Saute nie zaważyłam jakiejkolwiek aluzji do Ciebie. Spróbuj nabrać więcej dystansu. To tylko internet, świat realny się nie wali.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2018 20:22 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): grzesiek59, patrycja

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 20:33 #614165

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50948
Puerta 27

Zdjęcie nieco skorygowane


p21.jpg


W jakim rejonie Polski mieszkasz ?. Pytam w celu sprawdzenia prognozy pogody.

Jutro rano natychmiast wykonać oprysk pomidorów Infinito albo Previcur 5 ml/l koniecznie z dodatkiem mocznika. To jest zaraza ziemniaczana

PS Te wyrostki to są zaczątki korzeni przybyszowych.
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2018 20:35 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 20:43 #614168

  • puerta27
  • puerta27's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
Podkarpacie okolice Krosna. Teraz był oprysk topsinem. Jutro rano previcur. Nie za duzo tego? A co z tym bardzo pochyonym krzakiem
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 20:51 #614171

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50948
Trzeba było wstawić wyraźne zdjęcia już w pierwszym poście

Pochylony krzak widzę na dość długim odcinku nie jest podwiązany. Dlaczego ?
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2018 20:52 #614173

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Tak masz rację Bea, dlatego przeprosiłam Saute i Wszystkich Was i zapłaciłam za to.
Tylko jest mi przykro bo nie jest tak, jak mi się zarzuca.
Dobranoc
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.790 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum