Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2018

Wątek powitalny 2018 24 Gru 2018 22:18 #633923

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Najlepsze życzenia świąteczne, niech nowo narodzona Dziecina obdarzy wszystkich forumowiczów dobrym zdrowiem, aby wiosną z nowym zasobem sił ruszyć do pracy na działce. :flower1: :flower1: :flower1: :dance: :dance:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2018 29 Gru 2018 09:19 #634259

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Dzień dobry!
Jestem Wiktoria.
Wpadłam tu w ramach poszerzania horyzontów i czerpania wiedzy skąd tylko się da. Jestem świeżynką w pełnym tego słowa wydaniu, złapałam roślinnego bakcyla w tym (już prawie zeszłym) roku i w ciągu tych kilku miesięcy od zera wyczerpałam właściwie całą przestrzeń w mieszkaniu i moim miniaturowym ogródku i dotarłam do fazy zaginania czasoprzestrzeni, coby tylko zmieścić coś jeszcze. Jestem w trakcie załatwiania ciut większego terenu zielonego, zobaczymy, czy skutecznie. Mam nadzieję, bo plany mam na chwilę obecną stanowczo za duże w stosunku do możliwości (taki mały rzucik na moją kolekcję nasionek, która pewnie jeszcze się podwoi do wiosny - i oby tylko). :whistle: Tak, ich strażnik z Epoki Lodowcowej też jest przerażony skalą tego szaleństwa. A najważniejszego punktu programu, czyli pomidorów i papryk, jeszcze na tej stercie nie ma.

Upraszczając, najchętniej uprawiam to, co mogę potem zjeść.
Nie wiem jeszcze, czy będę się czynnie wypowiadać i psuć ludziom krew swoją niewiedzą, czy tylko podczytywać - ale dzień dobry wszystkim i miłego dnia. Na świąteczne życzenia już za późno, ale nowy rok już "za moment" - więc od razu życzę wszystkim użytkownikom Wesołego, Pełnego Wrażeń Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Adasiowa, Łatka, Marlenka, Betula, UllaM, Jasia, Jaedda, iwa, anaka

Wątek powitalny 2018 29 Gru 2018 09:33 #634263

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj, Twoje przedstawienie się tutaj, jest bardzo sympatyczne, no cóż pozostało zaprosić cie do warzywnika i zachęcić, by pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Oczywiście jest jeszcze druga możliwość, uczyć się na własnych błędach, ale ona jest mniej przyjemna. Wiec zapraszam i powodzenia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pizza, anaka

Wątek powitalny 2018 31 Gru 2018 11:28 #634581

  • wipie52
  • wipie52's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 164
Witam Wszystkich Forumowiczów.
Jestem Wiesław, uprawiamy z Żoną niewielką działkę w ROD w Radomiu. Są na niej głównie warzywa, trochę drzew i krzewów owocowych oraz kwiaty. Czytam Forum od roku i wiele korzystam z Waszych doświadczeń i porad. Zdecydowałem się na bardziej aktywny udział i może będę mógł pochwalić się swoimi sukcesami.
Jako, że dzisiaj kończymy rok 2018, to Wszystkim Forumowiczom życzę zdrowia, pomyślności i obfitych plonów w NOWYM 2019 ROKU.
Pozdrawiam:
Wiesiek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Adasiowa, Łatka, Zbyszko46, Marlenka, Betula, bietkae, UllaM, Jasia, Jaedda, Pizza

Wątek powitalny 2018 01 Sty 2019 18:13 #634747

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Witam wszystkich cieplutko.Jestem tu nowa,chociaż w ogródkowych tematach jakieś tam doświadczenie mam.Oczywiście wciąż się uczę i bardzo chętnie korzystam z doświadczeń i rad innych.Zaglądnęłam tu przez przypadek i baaardzo mi się spodobało,więc myślę że zostanę na dłużej...Mam na imię Agata i lubię grzebać w ziemi,a potem karmić rodzinę tym co z tej ziemi wyrośnie.Ogródeczek mam maciupeńki,ale mam.Ubiegły sezon był dla mnie ogromnym pozytywnym zaskoczeniem.Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie nowego sezonu.
DSC_09381.jpg


DSC_10371.jpg


DSC_11391.jpg


DSC_12401.jpg
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2019 19:04 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Adasiowa, Emalia112, Armasza, Łatka, Zbyszko46, Marlenka, Betula, bietkae, UllaM, Jasia, Pizza, iwa, anaka

Wątek powitalny 2018 01 Sty 2019 19:07 #634754

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
No Agata masz czym się pochwalić. Witamy, warzywnik czeka na Ciebie.
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2019 19:08 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aga

Wątek powitalny 2018 03 Sty 2019 23:07 #634992

  • Marycha
  • Marycha's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 13
Cześć! Jestem Marysia i mieszkam w małej podpoznańskiej wiosce. Od jakiegoś czasu byłam forumowym podglądaczem. Postanowiłam się jednak w końcu ujawnić! Trzy lata temu posadziłam w przydomowym ogródku kilka krzaczków pomidorów, a kiedy dopadła je ZZ szukałam ratunku w internecie i tak trafiłam na rady m.in. Pomodoro, z których korzystam do dziś. Dzięki Wam moje selery nie są już wielkości rzodkiewek, pomidorami z własnego ogródka cieszę się aż do jesieni, na dobre zaraziłam się od Was pomidorozą ;) ….a i dowiedziałam się, że ostre papryczki uprawiane w pojemnikach mogą skutecznie zastąpić pelargonie :lol:

Dziękuję Wam za dzielnie się wiedzą i pozdrawiam Was serdecznie w Nowym Roku!

Marysia
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2019 23:09 przez Marycha.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Adasiowa, Emalia112, Łatka, Marlenka, Betula, bietkae, UllaM, Jasia, wipie52, Pizza, aga

Wątek powitalny 2018 04 Sty 2019 02:08 #635000

  • iwa
  • iwa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 26
  • Otrzymane dziękuję: 40
Witam! :bye: Nazywam się Anna, mieszkam w zachodniopomorskim. W nadchodzącym sezonie pojawiła się okazja, by wypróbować sił w ogródku. :dance: Oczywiście, marzy mi się warzywna kolekcja. W tej chwili jestem na etapie rozglądania się za odmianami, które warto by uprawiać dla kogoś początkującego. Ale też uwzględniam potrzeby i upodobania naszej rodziny. Przejrzałam już w internecie mnóstwo blogów o tematyce ogrodniczej, a przez odnośnik trafiłam na adres tego forum. Tu jet tyle wiadomości w jednym miejscu, tyle zdjęć i praktycznych porad, że po prostu "wymiatacie". Ostatnio w wolnych chwilach podczytuję u Was kolejne wątki, by przygotować się na nowy sezon.
Bardzo Wam dziękuję za te kompendium wiedzy ogrodniczej i cieplutko pozdrawiam! :hearts:
Anna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Adasiowa, Emalia112, Łatka, Marlenka, Betula, bietkae, UllaM, Jasia, wipie52, Pizza, aga

Wątek powitalny 2018 07 Sty 2019 11:44 #635492

  • babojaga
  • babojaga's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 138
  • Otrzymane dziękuję: 141
Długo nie było mnie na forum, więc chciałam ponownie przywitać wszystkich zielonomaniaków. Mieszkam na malutkiej wsi na mojej ukochanej Warmii. Prowadzę z mężem nie duże gospodarstwo rolne. Mam bzika na punkcie kwiatów ogrodowych i domowych.
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2019 11:48 przez babojaga.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, Betula, bietkae, UllaM, Jasia, aga, iwa

Wątek powitalny 2018 07 Sty 2019 12:40 #635502

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Witam serdecznie wszystkich nowych Forumowiczów - dziękuję za przedstawienie się i przybliżenie swoich pasji oraz zapraszam do odwiedzin każdego interesującego Was wątku, ponieważ w każdym znajdziecie coś miłego dla siebie.
Mam także nadzieję, że w wielu zostawicie swój ślad :)
Pozdrawiam cieplutko i życzę bardzo sympatycznych wrażeń oraz owocnego buszowania ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): wipie52, Marycha

Wątek powitalny 2018 07 Sty 2019 21:03 #635587

  • Marbar
  • Marbar's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 23
  • Otrzymane dziękuję: 40
Witam wszystkich serdecznie! Mam na imię Marta i mieszkam w okolicach Lublina.
Pracując fizycznie na grządkach, odpoczywam psychicznie i po pracy, w wolnym czasie, uprawiam hobbystycznie trochę warzyw, trochę roślin ozdobnych. Drzewa i krzewy owocowe też mamy, generalnie wszystkiego po trochu - stawiam na różnorodność.
Od dłuższego czasu pilnie studiuję wybrane wątki. Szczególnie zaintrygowały mnie relacje z upraw pomidorów. Dzięki uprzejmości fantastycznych ludzi na forum, którzy chcieli podzielić się swoimi kolekcjami i Ani Adasiowej dostałam w ubiegłym roku pakiecik nasion pomidorów, zachwycona połknęłam i ja tego bakcyla ...
Po drodze trafiły się dramatyczne przejścia, ale ostatecznie mogę mówić o sukcesie.
Dziękuję wszystkim, którzy to forum tworzą za życzliwość i miłą atmosferę!
Na zdjęciu jeden z moich większych zbiorów w ubiegłym sezonie


pomidorymarty.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam
Marta
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2019 21:22 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryonka, Adasiowa, Betula, bietkae, MARRY, UllaM, wipie52, aga, iwa

Wątek powitalny 2018 08 Sty 2019 10:12 #635649

  • randia
  • randia's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 17
  • Otrzymane dziękuję: 95
Witam,
Ponad dwa lata temu przenieśliśmy się z rodziną z mieszkania w mieście do domu z ogródkiem w podwarszawskiej miejscowości. Grzebanie w ziemi jak i na forum sprawia nam dużo radości, mąż ma wreszcie pretekst do zabawy w kabelkach i montuje i udoskonala growboxy do sadzonek. Nasz warzywnik 10 czerwca 2018, lekko zaniedbany po naszej krótkiej nieobecności wyglądał tak:
Pozdrawiam, Olga
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2019 10:22 przez randia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, Marlenka, Betula, bietkae, UllaM, aga, iwa

Wątek powitalny 2018 08 Sty 2019 21:07 #635756

  • muzyka
  • muzyka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 16
Witam wszystkim miłośników roślin. :flower1: :flower1:
Od dawna ( można powiedzieć ) czytam "Wasze forum". Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy, wytrwałości i cierpliwości jaką wykazujecie. Do niedawna nie bardzo interesowałam się roślinami - własnej produkcji. Dopiero po urodzeniu dziecka uświadomiłam sobie co my tak naprawdę jemy. Powoli, małymi krokami zaczęłam uprawiać roślinki. Dotychczas były to tylko dynie, sałaty i marchewka. Czasem pokusiłam się o coś innego. W ubiegłym roku od koleżanki z pracy dostałam kilka pomidorków - były przepyszne. Dowiedziałam się od niej o Waszym Forum no i się zaczęło czytanie. Nie miałam śmiałości, żeby poprosić o nasionka, dalej zresztą nie wiem, czy mogę. W związku z tym zanim "złożę zamówienie" chciałabym zapytać Panią Anię, czy mogę liczyć na cokolwiek. Nie będę szaleć, dostosuję się do wskazówek dla nowych użytkowników.
Bardzo proszę o odpowiedź. Oczywiście, na ile pozwoli mi moje doświadczenie i wiedza, na tyle podzielę się swoim doświadczeniem.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :flower2: :flower2: :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aga, iwa

Wątek powitalny 2018 08 Sty 2019 21:15 #635761

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Witam ....
Na tym Forum zwracamy się do siebie po imieniu lub nicku :)
Nie wdając się w zbędne tłumaczenia zapraszam tutaj Muzyko:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...orowy-targ-2018-2019

Pozdrawiam serdecznie i życzę bardzo sympatycznego pobytu na Oazie...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Wątek powitalny 2018 08 Sty 2019 21:44 #635770

  • muzyka
  • muzyka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 16
Zatem dziękuję za miłe przyjęcie. Dostosuję się. Jest mi bardzo miło. :fly: :fly: :fly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wątek powitalny 2018 11 Sty 2019 12:07 #636188

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7743
  • Otrzymane dziękuję: 51112
No to ja też jestem. Czytam codziennie Wasze /teraz już Nasze/ forum od jego powstania, czyli prawie tak długo jak sama mam ogródek. I ostatnio naszły mnie takie wyrzuty sumienia. Czy aby to, że korzystam z Waszej wiedzy codziennie, a nie daję nic w zamian to nie jest egoizm z mojej strony? :club2: Więc postanowiłam też podzielić się swoją wiedzą, czy tym co już tam wiem /jak zwał tak zwał/.
Jestem Janina z Górnego Śląska
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, aga, iwa

Wątek powitalny 2018 11 Sty 2019 12:37 #636192

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Dzień dobry Janinko :)

Lepiej późno niż wcale - również witamy bardzo serdecznie reprezentantkę Ślązaków i zapraszamy do dzielenia Twoją wiedzą, bo z pewnością masz sporo doświadczenia w uprawie .... no właśnie : konkretnie czego ? kwiatów, warzyw, krzewów ozdobnych, ziół ....
może wszystkiego razem :)?

Życzę samych miłych wrażeń i cieplutko pozdrawiam.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 11 Sty 2019 13:10 #636197

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7743
  • Otrzymane dziękuję: 51112
Dziękuję bardzo za cieplutkie powitanie. Na swoim ogrodzie uprawiałam na początku "wszystko". Jako kobita "z bloku" nie wiedziałam co lubię i co mi się podoba. Ale już jako dziecko moim marzeniem było mieć dom z ogródkiem. Marzenia marzeniami, a życie życiem. Ale po 50 /tak, tak/ zaczęłam realizować swoje marzenia. I mam. Na stoiskach z nasionami dostawałam oczopląsu. Do tego jeszcze koleżanki wspomagały jak mogły sadzonkami. Ale minęło 8 lat, siły nakazały iść po rozum do głowy. Więc teraz mam tylko/aż co następuje: warzywa, owoce, kwiaty i trochę iglaków. A jakie gatunki, to już chyba w wątkach tematycznych, bo jednak tego dużo.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, CHI, aga


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.475 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum