Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2018

Wątek powitalny 2018 20 Paź 2018 19:06 #628083

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Kolejna floromaniaczka wita się pięknie!
Niedawno awansowałam z ogrodnictwa balkonowego na takie prawie pełnowymiarowe. Razem z areałem wzrosła skala problemów :jeez: , więc czytam, czytam... A pewnie i pytać będę sporo!
Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swego grona :garden1:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2018 20 Paź 2018 20:00 #628086

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79707
Witaj, Mandorla - cóż za smakowity nick! Uwielbiam migdały. - A jaki masz ogród? Przy domu - czy działkowy? A może kawałek ziemi gdzieś poza miastem?
Wątki balkonowo-tarasowe też mamy - i liczę na zdjęcia Twoich kwiatów. Baw się dobrze!
Ostatnio zmieniany: 21 Paź 2018 12:17 przez Łatka.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 20 Paź 2018 23:22 #628127

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Dziękuję :flower2: za miłe przyjęcie i docenienie nicku :)
Mój ogródek to działka w ROD - więc za bardzo sobie nie poszaleję, bo roślin-które-koniecznie-trzeba-mieć mnóstwo, a miejsca - wręcz przeciwnie... Ale powoli wyprowadzam teren "na ludzi" i liczę na to, że w przyszłym sezonie co nieco nada się już do pokazania. A balkonem i domową dżunglą pewnie pochwalę się już wcześniej, muszę tylko trochę pewniej się tu poczuć, rozejrzeć się po kątach...
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Emalia112, Jaedda

Wątek powitalny 2018 23 Paź 2018 21:38 #628398

  • gurman
  • gurman's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 198
Dobry Wieczór,
Mam na imię Andrzej. Moją pasją jest ogród, którym zajmuję się w każdej wolnej chwili.
Większą część mojego ogrodu zajmują drzewa owocowe i krzewy jagodowe oraz duże drzewa iglaste. Staram się aby było w nim dużo owoców, warzyw, ziół i kwiatów.
Szczególnie interesuje mnie uprawa winorośli (deserowych) oraz pomidorów, które uprawiam od wielu lat. W tym roku uprawiałem po raz pierwszy arbuzy i melony (z powodzeniem.
Często czytam "Warzywnik" tego forum i korzystam z porad dotyczących ochrony warzyw, za które chcę szczególnie podziękować.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Andrzej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112

Wątek powitalny 2018 28 Paź 2018 20:02 #628831

  • Justka
  • Justka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 10
20180105_153445.jpg


20180105_153729.jpg

Witam serdecznie. Kiedyś próbowałam z Wami pobyć lecz nie zawsze mi wychodzi. Spróbuję ponownie. Miłego wieczoru życzę.
20180105_153445.jpg
Ostatnio zmieniany: 28 Paź 2018 20:42 przez Justka. Powód: dwa takie same kwiaty.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, iwa

Wątek powitalny 2018 04 Lis 2018 19:53 #629305

  • mateos
  • mateos's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 3
Hej, forum czytam już od dłuższego czasu i w końcu zdecydowałem się zarejestrować :). Moja działka obsadzona jest drzewkami i krzewami owocowymi, parę tygodni temu wydzieliłem też trochę miejsca na warzywniak. Mam zamiar uprawiać głównie pomidory, papryki, górki, cukinie i może jeszcze na inne warzywa(jak będzie miejsce). Pozdrawiam wszystkich.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 15 Lis 2018 21:42 #630038

  • Łaciata
  • Łaciata's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 58
Hej. Forum podczytuję od dłuższego czasu, gdyż uwielbiam barwne opisy Łatki, ale dotychczas robiłam to jako anonim. W domu rodzinnym na swoim parapecie i regale miałam zresztą rośliny typu low maintenance - różne to były na przestrzeni lat, niestety jakieś wstrętne robale mi wykończyły niektóre z nich, mi.in. dość okazałego wilczomlecza okazałego. Miałam też hibiskusy i jakieś amaryllisy, ale odmian niestety nie znam, pewnie zresztą większość z nich to były jakieś NN z sieciówek.
Teraz mieszkam na biegunie północnym... no prawie. Mam małe mieszkanie, które wynajmuję wspólnie z moją brzydszą połową. Owa połowa w pewnym momencie stwierdziła, że jakoś pusto mamy i tak o to na swoje urodziny za sprawą swojej babci stał się posiadaczem trzech sukulentów. Sansewieria, jakaś niezidentyfikowana dracena i kolejny kolczasty wilczomlecz. Oczywiście, ponieważ po swojej mamie odziedziczył dwie lewe ręce do roślin wszelakiego rodzaju (moja teściowa niedawno utopiła na śmierć jakąś biedną dracenę, która w rodzinie była od niepamiętnych czasów, obecnie trwa próba odchowania nowej rośliny z ukorzenionych nie całkiem umarłych gałązek :unsure: ), tymi roślinami zajmuję się ja. Wegetują sobie na skromnym parapecie i narzekają na noc polarną. Będę musiała jakieś światło wykombinować, a budżet mam hm... mocno studencki. :pinch: Za sprawą teściowej stałam się też właścicielką jakiejś ćmówki, co do której nikt nie ma pojęcia, czym ona jest, a ja jej kwitnącej nie widziałam... ale ma pąki, więc może niedługo się będę mogła pochwalić. :woohoo:

Pozdrawiam serdecznie! :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Jaedda

Wątek powitalny 2018 16 Lis 2018 12:07 #630091

  • menib7866
  • menib7866's Avatar
Cześć, cześć :)
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 17 Lis 2018 16:36 #630219

  • vegetella
  • vegetella's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 162
  • Otrzymane dziękuję: 734
Witam wszystkich,

na forum zarejestrowałam się jakiś czas temu - przeglądając zawartość natrafiłam na wątek powitalny - zatem formalnie chcę się przywitać

O sobie napiszę tyle, że uprawiam warzywa, owoce i kwiaty dopiero od 7 lat (z naciskiem na warzywa). Nieustannie szukam wiedzy, która pozwoli mi osiągać lepsze plony, a i możliwość wymieniania się nasionami jest atrakcyjna.
Jean Cocteau: Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 17 Lis 2018 17:27 #630224

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witajcie Vegetella, Łaciata i ktos tam bez imienia. Łaciatą za sprawa Hippeastrum jak i Vegetelle w pomidorach juz zauważyłam i ciesze się ,że chcecie do nas dołączyć. Zapraszam.
Ostatnio zmieniany: 17 Lis 2018 17:27 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 17 Lis 2018 23:29 #630259

  • czesio
  • czesio's Avatar
Witam użytkowników forum, moderatorów, administratorów, ...
Uprawiam ekologicznie działkę w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym we Wrocławiu.
To moje hobby od wielu lat. Nie tylko hobby ale i sposób na życie oraz wspieranie domowego budżetu.
Na działce spędzam większość czasu, a także urlopy kiedy jeszcze pracowałem zawodowo.
Drugim moim hobbym jest użytkowanie na moje prywatne potrzeby Linuksa.
Linux jest darmowy, stabilny, bezpieczny, legalny, łatwy w użytkowaniu, a sprzęt na którym można go zainstalować kosztuje drobną część tego co kosztuje sprzęt na którym instaluje się inne systemy operacyjne. Osobę która nigdy nie użytkowała komputera osobistego można znacznie szybciej przyuczyć do Linuksa niż do innych systemów operacyjnych.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 23 Lis 2018 13:40 #630805

  • Wiktoria N
  • Wiktoria N's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Ogród naszą oazą! ❀
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witajcie moi Drodzy, ja jestem kompletnym laikiem w ogrodnictwie ( :flower: ), dlatego zarejestrowałam się z myślą poszerzania swojego doświadczenia. Czytam wiele artykułów, ale wiedza od inne użytkownika jest wręcz niezastąpiona. Serdecznie Was pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc! :garden:
Ogród naszą oazą! ❀
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2018 13:41 przez Wiktoria N. Powód: zmiana ikon
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Wątek powitalny 2018 23 Lis 2018 14:05 #630809

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Dzień dobry Wiktorio, witamy ...

Bardzo miło, że postanowiłaś dołączyć do naszego grona, ale aby służyć Ci pomocą i doradztwem, musielibyśmy wiedzieć, jakie jest Twoje doświadczenie w uprawie roślin; jakie lubisz i cenisz najbardziej, do jakich się przymierzasz, które sprawiają Ci problemy i kłopoty ....
Czy lepiej czujesz się wśród kwiatów, roślin doniczkowych czy warzyw ?
Zapraszam do udziału w forumowym życiu.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 06 Gru 2018 16:05 #632279

  • Anatol
  • Anatol's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witam wszystkim, początkujący ogrodnik od niedawna.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 12 Gru 2018 09:57 #632817

  • Boarderm
  • Boarderm's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 4
Witam wszystkich forumowiczów, jestem pasjonatem ogrodnictwa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewcia12

Wątek powitalny 2018 16 Gru 2018 11:29 #633274

  • ryan1603
  • ryan1603's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 8
Witam wszystkich na forum:)
Rafał kłaniam się. :ohmy:
20180913_164735.jpg


20180913_164738.jpg


20180913_164750.jpg


20180913_164804.jpg


20181013_162939.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Adasiowa, Łatka, rozalia, Marlenka, Betula, iwa

Wątek powitalny 2018 20 Gru 2018 17:34 #633602

  • Nocny siewca
  • Nocny siewca's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 2
Jak nakazuje lokalna świecka tradycja: witam Forumowiczki i Forumowiczów :)

Mam na imię Zygmunt, forum czytam od kilku lat, lecz dopiero teraz zdecydowałem się na
bardziej aktywną formę uczestnictwa.

Interesuję się amatorską uprawa warzyw, oraz moich ulubionych słoneczników.
Posiadam niewielki ROD pod Poznaniem.



Pozdrawiam wszystkich ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula

Wątek powitalny 2018 20 Gru 2018 17:50 #633605

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Witam w imieniu wszystkich wielbicieli roślin ( a w szczególności warzyw :) ).
Bardzo się cieszę, że kolejna osoba uprawiająca ogródek rodzinny postanowiła dołączyć do naszego grona i mam nadzieję, że bliższa współpraca zaowocuje wymianą ciekawych doświadczeń.
Zapraszam do odwiedzin w naszych wątkach i życzę sympatycznego pobytu na Oazie :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.293 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum