Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2018

Wątek powitalny 2018 13 Sie 2018 17:41 #621941

  • Redo
  • Redo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 3
Cześć wszystkim. Mam na imię Marcin i jestem z Łodzi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja, Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2018 23 Sie 2018 11:18 #622974

  • Ata
  • Ata's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 42
  • Otrzymane dziękuję: 23
Witam wszystkich bardzo serdecznie, jestem Beata, w skrócie Ata :bye: Mam cichą nadzieję, że skromną "balkonowiczkę" też przygarniecie, bo ogrodu niestety nie posiadam. Okazuje się jednak, że nawet na mikroskopijnym balkonie można naprawdę sporo fajnych roślin upchać. Mam też najpiękniejszego na świecie rudego kota Fiodora, układam namiętnie puzzle i kolekcjonuję perfumy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, gosiap32, Adasiowa, Łatka

Wątek powitalny 2018 25 Sie 2018 20:41 #623213

  • Stokrotka_jz
  • Stokrotka_jz's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 150
Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Mam na imię Ula , mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju, od paru lat amatorsko uprawiam własny warzywnik. Obserwatorem forum jestem od dawna, zalogowałam się niedawno :) Z przyzwyczajenia wpadałam tylko na forum warzywnicze, wczoraj znalazłam wątek powitalny :) Bardzo się cieszę że trafiłam na tak sympatyczne forum. Dzięki Waszym poradom moje roślinki mają się o wiele lepiej :) Uwielbiam mój ogród,od wiosny do jesieni spędzam tam każdą wolną chwilę. Lubię również czytać książki oraz szydełkowanie :happy4: Pozdrawiam :flower2:

















uw
Ula
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiap32, Adasiowa

Wątek powitalny 2018 25 Sie 2018 22:12 #623231

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Już Cię wczesniej w warzywnym widzialam więc tylko jedno słowo...Witaj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Stokrotka_jz

Wątek powitalny 2018 28 Sie 2018 10:12 #623415

  • michal_owski
  • michal_owski's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 11
Cześć wszystkim!
Jestem Michał i mieszkam w pięknym Krakowie. Od dziecka prowadziłem różne - wówczas bardzo eksperymentalne dla mnie - uprawy czosnku, rzeżuchy i wszystkiego innego, co można było wsadzić do ziemi i obserwować. :happy4:
Moją największą dumą i szczytem egzotyki zarazem był batat, z którego wyrosła półmetrowa łodyga.
Od jakiegoś czasu jestem zafascynowany filodendronami. Chęć do pogłębiania wiedzy, wymiany doświadczeń i spotkania innych miłośników tych cudownych roślin (i innych również!) przywiodła mnie na to forum.
Witajcie! :flower2:
Ostatnio zmieniany: 28 Sie 2018 10:12 przez michal_owski.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, gosiap32, broja, Emalia112, Kasionek

Wątek powitalny 2018 28 Sie 2018 19:49 #623453

  • yacek
  • yacek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 91
  • Otrzymane dziękuję: 90
Choć czytam was od dawna to dopiero wczoraj się zarejestrowałem (jakoś tak mnie naszło). Mam działkę prawie 30 arów i od jakiegoś czasu bawię się w jej zagospodarowanie. Mm nadzieję, że z waszą pomocą zmieni się z czasem w zieloną oazę. Pozdrawiam!
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 12 Wrz 2018 15:18 #624735

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Beata, Yacek, Michał, Ula, Marcin, Vyerala.....
witajnaoazie.png
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Stokrotka_jz, michal_owski

Wątek powitalny 2018 16 Wrz 2018 12:35 #625037

  • Nigys
  • Nigys's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 8
Hej ho!
Mam na imię Dorota i próbuję przemienić swoje trzy (wiem, szalona ilość :P ) parapety w przyjemny dla oka busz.
Zaczynam również swoją przygodę z bonsai :).
Mam nadzieję,że przy Waszej pomocy uda mi się zapewnić moim roślinkom jak najlepsze warunki :garden1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Wątek powitalny 2018 16 Wrz 2018 14:48 #625047

  • Spiralshe
  • Spiralshe's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 6
Witam,

Mam na imię Linda, dziekuje serdecznie za przyjęcie do waszego grona, mam nadzieję nauczyć się od was wiele i powymieniać doświadczeniami

Przez pewien okres w swoim zyciu mialam swoj ogrod, niestety zmieniły się możliwości i teraz próbuje stworzyć na nowo ogród w mieszkaniu :) czy tez mala dżungle. Krok po kroku daze do tego i uczę sie nowych domowych tym razem roslin.

Jestem ulubieńcem na razie kwiatów doniczkowych 'zielonych' czy też te które cieszą oko swoimi liśćmi, po za nimi powoli coraz bardziej zakochuje się w hojach :woohoo:

Chyba tyle starczy na drodze wstępu :)

Pozdrawiam :)
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 17 Wrz 2018 08:14 #625117

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Witajcie :bye: nowi użytkownicy naszego Forum, mam nadzieję, że już niedługo będziemy oglądać wasze zdjęcia cudnych, zielonych roślinek :)
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 20 Wrz 2018 23:51 #625384

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
Witam,jestem z Koszalina,kocham kwiaty,koty i życie.Czytam Wasze forum od kilku lat i oglądam przepiękne kwiaty,mam kilkadziesiąt hippeastrów i trochę hojek,tylko za mało parapetów no i nie chcą się rozciągać a szkoda.Mam też dwa koty,rudą Nikitkę i czarnobiałego Serafina.Szczerze mówiąc leczę się kwiatami,w trudnych chwilach wpatruję się w nich i podziwiam,zwłaszcza gdy kwitną.Jeszcze raz witam wszystkich kwiatolubnych.
Bożena
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2018 00:07 przez nikita5. Powód: Za mało informacji
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiap32

Wątek powitalny 2018 08 Paź 2018 22:53 #627152

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1993
  • Otrzymane dziękuję: 11366
Dawno mnie tutaj nie było więc muszę się ponownie przedstawić. Mam na imię Ela, mieszkam niedaleko Wrocławia w małym miasteczku. Uprawiam wszystko co się da: rośliny doniczkowe na parapetach, doniczkowe na tarasie, ozdobne w ogrodzie, trochę owoców no i warzywa.
Moja długa przerwa w aktywności na FO najpierw ( w marcu ) była wynikiem problemów zdrowotnych, następnie tego:
Obraz2351.jpg




Obraz2360.jpg

To suczka wzięta ze schroniska, trzy dni po sterylizacji połączonej z aborcją( schronisko telefonicznie nie podało mi tych informacji a jak już pojechaliśmy ponad 300 km to nie było odwrotu, wzięliśmy ją ). Sunia wymagała przez ponad miesiąc opieki od rana do wieczora, ale jakoś poszło i zdjęcia są po miesiącu pobytu u mnie.
Już w czerwcu chciałam się pochwalić swoimi zbiorami przede wszystkim pomidorów aż tu dostałam wiadomość od jednego z forumowiczów, że moje nasiona wysłane na Targ są pomylone odmianowo. Było mi strasznie wstyd, że namieszałam oczywiście pakując nasionka włożyłam do dilerki przez nieuwagę niewłaściwą karteczkę z nazwą :devil1: . Dalszy ciąg mojej spowiedzi to: tegoroczne lato było dla mnie potwornie męczące z powodu bardzo wysokich temperatur i braku opadów. Podlewanie roślin w donicach nawet dwa razy dziennie po ok. 100 litrów wody noszonej konewkami, do tego rośliny w gruncie, trawnik. W połowie lipca miałam hurtowy wysyp pomidorów więc doszło robienie przetworów tak, że dzień kończyłam ok. godz.24. Na dodatek moja suczka miała być podwórkowa i nie umiejąca chodzić na smyczy a po zadomowieniu się u mnie wymaga spacerków nawet trzy razy dziennie i to po kilka kilometrów :jeez: Napisałam za dużo ale zbierałam się do tego chyba ponad dwa tygodnie :oops: .
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka

Wątek powitalny 2018 09 Paź 2018 19:10 #627196

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Online
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
Dzień dobry! Od kilku lat cichaczem podczytuję i korzystam z forum, pora na aktywny udział! :)

Parapety w domu mam zajęte przez rośliny i koty, głowę zaprząta kuchnia i prowadzenie bloga kulinarnego.
W tym roku udało mi się wydzierżawić działkę na ROD - bardzo blisko od domu, pełna wygoda. Działka była zostawiona samopas, kompletnie zarośnięta i zapuszczona - od czerwca do teraz udało nam się ją uporządkować, odchwaścić, wygryźć i wyrównać glebogryzarką, posiać trawę, zaplanować rabaty i posadzić kilkanaście krzewów i drzew, naszykować grządki wzniesione na warzywa, kupić potrzebne podpory... Tegoroczne wrocławskie upały nie pomagały, ale wszystko się udało!

Cieszę się że tu jestem, jeszcze raz - witajcie :flower1:
Karo
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 09 Paź 2018 23:51 #627220

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Witajcie na forum :flower1: :flower1: Serdecznie zapraszam do forumowych dyskusji, wymiany doświadczeń :flower1:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 11 Paź 2018 17:04 #627351

  • Bala
  • Bala's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 244
  • Otrzymane dziękuję: 1194
Dzień dobry wszystkim.
Jestem nowy i w ten sposób chcę się przywitać. Jestem ze Śląska choć bliżej mi do Jasnej Góry niż do Katowic.
Pozdrawiam wszystkich. :bye:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 11 Paź 2018 20:17 #627361

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Witamy serdecznie i zapraszamy do udziału w życiu Forum.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 19 Paź 2018 18:49 #627990

  • kunegunda45
  • kunegunda45's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 87
Witam jestem Józek mieszkam na Podkarpaciu . Uprawiam Dalie dekoracyjne i kaktusowe mam ok. 350 szt. W tym roku ruszyłem z uprawą warzyw pomidorów ogórków melonów i innych .W ten sposób znalazłem Forum Ogrodnicze Oaza dzięki Wam ten sezon skończył się dla mnie dobrze.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Wątek powitalny 2018 19 Paź 2018 19:22 #627994

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Miło powitać sąsiada . Witaj Józku. Pokaz swoje piękności, ale koniecznie z nazwą odmianowa. Zapraszamy.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.299 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum