Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2019-2024

Wątek powitalny 2019-2021 19 Gru 2021 22:25 #785980

  • Mar-jolka
  • Mar-jolka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 91
  • Otrzymane dziękuję: 194
Ja już nie sitwa :( .. choc bardzo mi tego brakuje.. Ale psy bde miała do końca swojego życia. Ale już mniejsze. Niestety kregosłup do bani. W końcu marca mam miec operacje. Ale kupie sobiekiedys fajnego maluszka. Chyba juz nawet wiem jakiego. :P
LolekUli.jpg
Ostatnio zmieniany: 19 Gru 2021 22:26 przez Mar-jolka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, bietkae, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2019-2021 12 Sty 2022 10:23 #788686

  • Dtlissa
  • Dtlissa's Avatar
Dzień dobry,

jestem z Wrocławia, uwielbiam pracę w ogrodzie przy kwiatach i warzywach. Szczególnie co roku cieszę się na pomidory i ogórki, reszta domowników na maliny i borówki. Mam nadzieje, że te forum ogrodnicze jest dla każdego niezależnie od opcji politycznej ;)

Ogród jest stary, przy poniemieckim domu. Jest przyjazny dla pszczół i ptaków.

Cieszę się na to forum :)

Serdeczności
Joanna

Wątek powitalny 2019-2021 12 Sty 2022 13:41 #788708

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79759
Witaj Joasiu, pozdrawiam z Grabiszynka!
Mój dom co prawda nie jest aż tak stary, jak te wokół mnie, czy na Karłowicach, ale robię, co mogę, by ogród był pełen kwiatów, gdy tylko odpuści mróz.
Mam nadzieję, że prócz, hm, przekąsek, w Twoim starym ogrodzie znajdą się i pachnące ozdoby.
Dtlissa wrote:
Dzień dobry,
Mam nadzieje, że te forum ogrodnicze jest dla każdego niezależnie od opcji politycznej ;)

Ależ oczywiście! Szanujmy się po prostu - i tyle.
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2022 16:56 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019-2021 12 Sty 2022 14:12 #788713

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11395
Ja również witam nową Forumowiczkę :flower1: Ja nie jestem z Wrocławia ale często bywam, do Psiego Pola mam tylko nieco powyżej 30 km :) a więc klimat do uprawy roślin mamy podobny.
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019-2021 12 Sty 2022 16:20 #788717

  • Dtlissa
  • Dtlissa's Avatar
Aniu, Elu dziękuję za przywitanie:flower2: Cieszę się, mam nadzieję z Waszą pomocą rozwijać dalej swoją pasję ogródkową, tutaj parę wspomnień pomidorowych

IMG_20210818_193803.jpg


IMG_20210818_193741.jpg

Wątek powitalny 2019-2021 13 Sty 2022 20:52 #788903

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7815
Joasiu co to za pomidorek to żółto czerwone serducho na górze po prawej na drugim zdjęciu?
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.

Wątek powitalny 2019-2021 14 Sty 2022 10:42 #788933

  • Dtlissa
  • Dtlissa's Avatar
Adamie jest to Orange Russian 117

Wątek powitalny 2019-2021 14 Sty 2022 21:08 #788996

  • Agniesik4
  • Agniesik4's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 15
Witam serdecznie:)

Dziękuję bardzo Administratorom za pomoc w rejestracji. Mam na imię Agnieszka i rok temu rozpoczęłam swoją przygodę z uprawianiem ogrodu. Bardzo cenię to forum i pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczów:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, bietkae, koma, MARRY, Jaedda, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula

Wątek powitalny 2019-2021 15 Sty 2022 14:33 #789024

  • Tajga dzika
  • Tajga dzika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Zielarz z dziczy
  • Posty: 437
  • Otrzymane dziękuję: 1980
Witam forum czytam od dawna ale ze względu jaki prowadzę tryb życia i większość roku nie mam dostępu do Internetu nie rejestrowałem sie wcześniej. 7 lat temu rzuciłem prace, wprowadziłem się z miasta celem zycia poza system tak znanym. Uprawa warzyw jest jednym z punktu przetrwania u mnie.
Pozdrawiam Sylwester
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, Zygowa, ewakatarzyna, JaKasiula, madlen88

Wątek powitalny 2019-2021 21 Sty 2022 13:40 #789675

  • izula78
  • izula78's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 15
  • Otrzymane dziękuję: 45
Hej, hej !!! Witam wszystkich zielono zakręconych! :flower1: Pasja ogrodnictwa towarzyszyła mi od kiedy pamiętam ale mogłam się jej oddać w pełni dopiero po przeprowadzce z miasta do małej dolnośląskiej miejscowości w 98r :dance: . Prawdziwą pełnię szczęścia osiągnęłam kilka lat temu gdy dorobiłam się własnego skrawka ziemi :garden: . Od tego czasu zaczęło się prawdziwe szaleństwo, każdą wolną chwilę spędzam na ogrodzie, w sezonie wracam do domu późnymi wieczorami dosłownie na kolanach :ouch: . Teraz największa frajdę dają mi są własne warzywa. Jestem zachwycona ilością odmian i różnorodnością pomidorów. Od 3 lat moim wyzwaniem jest przetestowanie jak największej liczby odmian, by na stare lata mieć te swoje najbardziej wyjątkowe. Pomidorowi maniacy na pewno wiedzą jakie to trudne, może nawet niemożliwe ale ja się nie poddaję, jeszcze :club2: . Żeby zwiększyć swoje szanse w zeszłym roku dostawiłam kolejny tunel. Niestety mój rejon to zagłębie ziemniaczane, w koło rosą ziemniaki więc nie ma szans na uprawę w odkrytym gruncie a że mam małe dzieciaki to staram się żyć jak najbardziej eko i przyznam że dzięki forum prawie mi się to udaje. To tak po krótce żeby nikogo nie zanudzać. Jestem obserwatorem forum od początku, często do niego zaglądam i korzystam z porad doświadczonych ogrodników. W końcu udało mi się zmobilizować i wstąpić do Waszego grona :thanks: . Postaram się czynnie w nim uczestniczyć choć w sezonie to może być bardzo trudne. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wszystkiego dobrego na ten 2022 oby zdrowie, pogoda, plony .... dopisywały! :garden1:
Załączniki:
"Ogrodnictwo to nauka,nauka,nauka.
Na tym właśnie polega zabawa.
Cały czas się uczysz!" H.Mirren

Pozdrawiam cieplutko
Izabela
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, bietkae, MARRY, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, Aurora Borealis

Wątek powitalny 2019-2021 21 Sty 2022 14:22 #789678

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11395
Serdecznie witamy na przyjaznym forum :).
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Bobka, izula78

Wątek powitalny 2019-2021 21 Sty 2022 14:42 #789682

  • izula78
  • izula78's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 15
  • Otrzymane dziękuję: 45
Bardzo mi miło. Z własnego doświadczenia wiem że ludzie oddani swoim ogrodom i roślinkom mają dobre serduszka :)))
"Ogrodnictwo to nauka,nauka,nauka.
Na tym właśnie polega zabawa.
Cały czas się uczysz!" H.Mirren

Pozdrawiam cieplutko
Izabela
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Bobka

Wątek powitalny 2019 23 Sty 2022 20:59 #789921

  • Aurora Borealis
  • Aurora Borealis's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 141
  • Otrzymane dziękuję: 604
Mam na imię Anna (dla przyjaciół Anula). Jestem na tym forum od niedawna i jeszcze nie zdążyłam się przywitać, a już wysysam ogrom wiedzy – bez pytania, za co przepraszam :)
Ogród to moja pasja, którą od czasu do czasu porzucam, musząc zarobić na życie. Moje "włości" mają raptem 900 m2, z czego połowa to trawka i kwiatki. Ale im bliżej emerytury, tym bardziej mi w głowie uprawy. Jednym zdaniem - nie waham się ubrudzić sobie rąk ziemią, a nawet to lubię.
Anula

Pomiędzy Wisłą i Kampinosem jest moje miejsce na ziemi.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Łatka, bietkae, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, jack90

Wątek powitalny 2019-2021 26 Sty 2022 08:01 #790259

  • madlen88
  • madlen88's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 977
Cześć, witajcie :) Powiem krótko, będziecie zadowoleni. Tu jest tak miło i przyjaźnie a do tego tyle się można dowiedzieć, że sama się bardzo cieszę że dołączyłam.
Pozdrawiam, Magda
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019-2021 31 Sty 2022 10:36 #791037

  • Lilu
  • Lilu's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 504
Dzień doby
Pochodzę z okolic Lublina,kwiaty kocham od dziecka.
Ogród mam już bardzo długo ale ciągle nie jest ukończony,myślę że nie da się tego zrobić,zawsze trzeba coś przesadzić,dosadzić,inaczej skomponować.Jestem miłośniczką liliowców i hortensji.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i aby do wiosny.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, bietkae, JaNina, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019-2021 31 Sty 2022 11:03 #791040

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79759
Witaj, Lilu - masz rację, ogród nigdy nie jest ukończony, zresztą to by było chyba smutne. Jak te miejskie skwery, zaprojektowane bez specjalnych emocji, na zasadzie: łatwe w utrzymaniu.
Jest tu grono znawców liliowców (to nie ja :oops: ), rozgość się i pokaż swój ogród, zapewne ciekawy, skoro kwiaty kochasz od dziecka.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019-2021 31 Sty 2022 11:38 #791044

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6149
  • Otrzymane dziękuję: 22426
Witaj Lilu :) wprawdzie nie mieszkam
na obrzegach Lublina ale to przecież bliziutko
ode mnie ok 80 km :flower1:
Tez lubię hortensje ,z liliowcami próbuję
się na dobre zaprzyjaznić od ubiegłego roku .
Czekam na wątek .
Pozdrawiam cieplutko .
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, JaKasiula

Wątek powitalny 2019-2022 31 Sty 2022 12:20 #791053

  • Waanda
  • Waanda's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 7
Mam na imię Wanda. Uprawiam warzywa od wielu lat,korzystam z porad udzielanych na tym forum serdcznie dziękuję
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2022 15:52 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, JaNina, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.816 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum