TEMAT: Obudowa beczki w celu uzyskania imitacji studni

Obudowa beczki w celu uzyskania imitacji studni 28 Maj 2014 12:16 #265270

  • katarzyna273
  • katarzyna273's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 2
Dzień dobry wszystkim którzy są na forum. jestem tu nowa dopiero co się zarejestrowałam na strone trafilam przypadkiem. :happy4: mam mały ogrodek kolo domu nic wielkiego troche kwiatow i trawy,mam beczke wkopana do polowy ziemi i tak brzydko wyglada syn nasunął mi pomysł na zrobienie z tego takiej studni hmmm ciekawe pomysłałam ! mam troche kamieni i nijak nie wiem jak sie do tego zabrac napewno kupic cement albo cos w tym rodzaju i murowac tylko czy nie odpadnie ?? bo do plastiku chyba sie nie przyczepi zaprawa ?! niestety nie ma meskiego ramienia :paper: moze macie jakies swoje pomysły albo porady :bad-idea: pomozcie prosze . pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2014 15:29 przez TeBe.


Zielone okna z estimeble.pl

studnia 28 Maj 2014 13:10 #265292

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Widziałaś odcinek : majawogrodzie.tvn.pl/63,Torfowa-donica,porada.html
Może w podobny sposób potraktujesz swoja beczkę :think: ?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

studnia 28 Maj 2014 13:12 #265293

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Katarzyno,
najlepiej kupić gotową zaprawę do murowania, do której dodaje się tylko wody. Możesz obudować tę beczkę, jeśli nie chcesz jej potem wyciągać, to murując ściśle wokół niej nie powinno po zastygnięciu nic odpadać. Możesz też omurować zostawiając trochę przestrzeni i powstanie taka obudowa. Dobrze byłoby zrobić niewielki fundament (przed tym jak zaczniesz murować).

Pomocne mogą się przydać opis i zdjęcia z budowy wodnika w moim ogrodzie.

Życzę powodzenia! :)

studnia 28 Maj 2014 16:43 #265355

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Katarzyno :) , możesz też 'owinąć' beczkę gotową drewnianą palisadą. Postaw ją na kamieniach, żeby drewno szybko nie niszczało. Po porządnie zrobionej impregnacji, wytrzyma dość długo.
Powodzenia :bye: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2014 16:43 przez hanya.

studnia 28 Maj 2014 17:14 #265367

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Do wymurowania takiej obudowy z kamienia należy użyć zaprawy, która dopuszcza dużą grubość spoiny, bo w przeciwieństwie do murowania z cegieł tu spoiny będą raz cienkie, a raz grube.
Polecam taką:
www.atlas.com.pl/pl/produkty/grupa/148/1...A_DO_KLINKIERU_ATLAS
Pamiętać też należy, aby po wymurowaniu szybko umyć z zaprawy widoczne części kamienia wilgotną gąbką, Po zaschnięciu zaprawy takie zabrudzenia będą bardzo ciężkie do usunięcia.
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka

studnia 29 Maj 2014 01:05 #265614

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2014 09:27 przez TeBe.

studnia 29 Maj 2014 08:17 #265638

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Bardzo dobrze Waldku, że przypomniałeś tamten wątek - można znaleźć w nim różne pomysły, niekoniecznie jednak odpowiedź na pytanie, które postawiła Katarzyna.

studnia 22 Cze 2014 21:08 #275846

  • daniłka
  • daniłka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 39
W poszukiwaniu zagadnienia związanego ze studnią widziałam gdzieś w internecie imitację studni dokładnie taką, o jakiej marzysz. Wnętrze z niebieskiej plastikowej beczki,imitującej źródło czystej wody, otulone kamieniami w zaprawie murarskiej. Jest taki blog "dom pod brzozą" , tam szukaj. Bardzo podobna studnia jest na youtube pod adresem "ranger w ogrodzie 1" (mam nadzieję,że nie dopuszczam się przestępstwa, jeśli tak,to proszę o skasowanie posta). To,o czym marzysz jest wykonalne, trzeba jeszcze tylko męskich rąk :)
Ostatnio zmieniany: 22 Cze 2014 21:11 przez daniłka.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.290 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum