TEMAT: W kamiennym kręgu

W kamiennym kręgu 12 Gru 2013 21:29 #209325

  • lucy09
  • lucy09's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 675
  • Otrzymane dziękuję: 445
Nie mogę się powstrzymać aby nie wyrazić słów zachwytu nad rojnikami. Są przepiękne! Jeszcze tak pięknych kęp nie widziałam. Ja na swoim "skalniaku" mam również (jak myślałam dotąd)piękne, ale te są cudowne.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 07:27 #209359

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Ela
Jeśli masz na myśli te rojniki w kolorze brązowo-rude ,to muszę przyznać, że masz oko ! one takie są, nic nie podkolorywałam i nie są rozpowszechnione. Nie powtarzają się na innych zdjęciach.
Nie zwróciłaś uwagi na te dwie małe kępki żółtych rojników ? te też są rzadkie
Najdziwniejsze jest , że prawie, prawie mam wszystkie oznaczone. Z wymiany przywiózł mi Czech cztery lata temu , około 150 odmian i byłabym szczęśliwa, gdyby przy wysadzaniu i pisaniu tabliczek nie okazało się ,że są błędy... no i straciłam zaufanie. Te żółte to "Cmiral s Yellow a rude Braune Maus
- nie wiem,jak się pisze na klawiaturze przecinek wyżej np Cmiral s
A z oznaczeniem to sama wiesz, jak coś się poprzesuwa to klops !! Do tego jeśli część danej kępy przeniesie się na inne stanowisko /światło i podłoże/ już trochę wyglądają inaczej.
Żałuję, że nie pomyślałam o sfotografowaniu.
Lucy
Dzięki za "oklaski"
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 08:29 #209366

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Cmiral's Yellow ( przecinek robisz naciskając tylko klawisz na którym na górze są 2 przecinki , takie jak do cytatu a na dole jeden. On jest na dole klawisza , a wpisuje się w wyrazie na górze :) ) - żółciutkie świecą jak słoneczka.
Ja niby tez miałam poznaczone , jak sadziłam , a później jak zaczęły się rozrastać i mieszać , to straciłam orientację
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 09:08 #209370

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Ewa , normalnie można się zakochać w Twoich rojnikach :thanks: Kępy srebrzystego rojnika wyglądają jak małe iglaczki, można prosić o nazwę :
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 09:54 #209374

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Rojniki podobały mi się chyba od zawsze, ale u mnie wszechobecna glina i nie zamierzam z tym walczyć. Mam ich jedynie nieco w pojemnikach.
U Ciebie mają raj Ewo :) , no może pomijając sroki ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 14:17 #209393

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Elu
dzięki za instrukcje, jak mogłam sama nie dostrzec !. Znasz bajkę o włościaninie i chronometrze ?/przed laty takie różne były modne/ - gówno chłopu , nie zegarek ...
Byłam jeszcze przed chwilą na skalniaku rojników, ale o tej porze roku trudno stwierdzić co jest co, ale te rude to może być też Bronze Pastel.
A te znasz? "listeczki" kończą się kolcem
PC130309.JPG


PC130310.JPG


Moni i Wiesi odpiszę pózniej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 17:51 #209407

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Wiesia
no właśnie w pojemniku, w misce, na spód duży drenaż, zmieści się parę kęp maluchów, nawet jakiś kamień

PC130329.JPG




a sroki ! dziękują za troskę, mówią że dobrze idzie im przewracanie kęp rojników i rozrzucanie pojedynczych rozetek po ścieżce
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 18:05 #209412

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Ewa , Twoje rojniki do złudzenia przypominają rafę koralowców :woohoo: tyle jest w nich barw i te poduchy narośnięte na tym duszku z kamienia .Prawdziwe cuda pokazujesz!!!
Kamienie porośnięte mchem w połączeniu z rojnikami :jeez: pięknie.
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 18:19 #209414

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
:woohoo: Jestem w szoku :supr3: :supr3:

Nie wiem czy takie cudne widoki zachęcą kogoś do uprawiania rojników w misce :devil1:
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 18:52 #209417

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Monia
w zasadzie mech jest na kamieniu na strefach cienia,skarpa północna, cień drzew, rojniki zasiedlają rejony podobne do patelni .Kępy różnych maluchów nawet rojników zasiedlające jedno stanowisko wiele lat bywają jednak atakowane inwazyjne mchy i nie da się nic z tym zrobić, zlikwidować i zaczynać od początku.
Pytałaś przedtem o nazwę srebrnych rojników .. nie wiem, o które chodzi, na kilku fotkach mogły być kępy s.arachnoides to srebrniaki. Ale jeśli Ci chodziło 3-cie zdjęcie od końca , to tam otacza kamień z rojnikami jałowiec Blue Star, ładniutki, srebrny, a że moje fotki nie szokują jakością, to wszelkie są możliwe pomyłki
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2013 18:53 przez Ewogrod.
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 19:08 #209420

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Ewa ale ten mech mnie się bardzo podoba :) ożywia kamienie ,też bym tak chciała. Tak ,chodziło mi o trzecie zdjęcie ,myślałam że to rojnik tak pięknie rozrośnięty .Zdjęcia są dobre to ja ślepota :club2:
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 19:16 #209421

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Siberia wrote:
:woohoo: Jestem w szoku :supr3: :supr3:

Nie wiem czy takie cudne widoki zachęcą kogoś do uprawiania rojników w misce :devil1:

Uprawiam w kamiennych donicach i pniakach, ale to taka drobna namiastka, bo na więcej nie mam warunków :dry:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 21:03 #209437

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
no to jeszcze na noc, co prawda to nie bajka ,ale...
byłam dziś w szklarni po coś tam / zapamiętajcie bo będzie o tym jeszcze nieraz mowa, że to jest szklarnia nie szklarnia tj było to szklarnią 30 lat temu / i no dobrze, że zauważyłam i nie rozdeptałam: jaszczurka , dziwne o tej porze roku one już śpią w norce zabezpieczone przed mrozem.Podniosłam, leżała sztywna ale po chwili rozgrzała się i ......


PC130319.JPG


PC130321.JPG

rozgrzała się posadzona teraz na kamieniu w słońcu

PC130324.JPG


pokazała ogonek i poszła sobie...szukać norki na zimę

PC130325.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

W kamiennym kręgu 13 Gru 2013 22:33 #209457

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewo-te małe gady łuskonośne upodobały sobie naszą polanę i jest ich u nas bardzo dużo.Problem tylko w tym,że nasza jedna psica upodobała je sobie i urządza na nie polowania i dlatego sporo jaszczurek biega bez ogonów.
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 14 Gru 2013 16:29 #209497

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Przepiękny kamienny ogród, jestem pełna uznania. Uwielbiam rojniki, kiedyś posadziłam kilka w donicy, ale niestety nie przezimowały, być może miały za mokro (nie miały drenażu). :bad-idea:

Pozdrawiam
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 14 Gru 2013 16:49 #209503

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Domyślasz się Beatko prawidłowo - gdyby nawet nie miały nic więcej niż garść piasku lub żwiru przezimowały by bez problemu.Nawet na "goło" wrzucone do pustego pojemnika przeżyły by, a w mokrej ziemi zgniją.
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 15 Gru 2013 10:05 #209617

  • lucy09
  • lucy09's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 675
  • Otrzymane dziękuję: 445
Nieprawdopodobne, mówisz, że tym kępkom na kamieniach wystarcza naparstek ziemi? Czy nie okrywasz ich na zimę jakoś?
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 15 Gru 2013 10:38 #209623

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Lucynka
Mowy nie ma żebym koloryzowała, i nie przesadzam !!!!!! Okrywanie rojników może dać rezultaty inne niż oczekiwane. Mnie zadziwia w nich coś innego : czym one żyją, z powietrza biorą pokarm ? Jeszcze :może wystarczają im zbutwiałe ich własne listeczki . W takich "naparstkach" muszą być zakwaterowane odmiany maluchów. Te pokazałam w kamieniu mają 4 do 7 mm - jeśli jednak spadła rozetka, ukorzeniła się w gruncie, zrobiła się dużo większa ,straciła czerwień na rzecz zieleni - no i straciła całą urodę
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.680 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum