TEMAT: W kamiennym kręgu

W kamiennym kręgu 05 Gru 2013 09:39 #208244

  • lucy09
  • lucy09's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 675
  • Otrzymane dziękuję: 445
Podobają mi się wszystkie ze względu właśnie na te łyse gałęzie.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W kamiennym kręgu 05 Gru 2013 13:28 #208272

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Wichura nadchodzi, będzie niewesoło, było tak już kiedyś, paręnaście lat temu.... Połamane drzewa, inne nieszczęścia. Parę dni bez prądu .Byłam w ogrodzie pozdejmować szybki chroniące od deszczu kaktusy i inne tej ochrony wymagające. Możliwe, że będą ulewy, ale szkło i tak by zrzucił wiatr, i potem trzeba okruchy zbierać. Nic więcej nie można zrobić !
Trzymajmy się !! Ewa
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 05 Gru 2013 15:01 #208284

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Ewo ,oglądam Twój wątek od pierwszego postu :) Pierwsze myśli ,które mi przyszły do głowy to wyrąbie swój sad i na wiosnę zamówię kilkanaście ton kamienia :drink1:

Twój ogród jest ponadczasowy ,zawsze piękny :bravo: wszystko przeminie,skalniaki sroki rozdziobią :club2: ,drzewa wichura połamie a kamień na wieki zostanie :woohoo:

Roślin skalnych znam bardzo mało :placze: ale, ciągle coś nowego poznaję u Anowi a teraz u Ciebie :) Dobrze ,że jesteście bo bym nie miała pojęcia ,że są tak piękne małe roślinki a Twoje rozrośnięte poduchy uświadamiają mnie ,że muszę szukać nowego miejsca w ogrodzie :) Korzeń i mnie się bardzo podoba :woohoo: będzie miejscem dla rośliny skalnej ,jeszcze nie wiem jakiej :think: Wichury są okropne :jeez: robią bałagan w ogrodzie ,może nas ulgowo potraktuje Orkan i zostawi nasze ogrody w spokoju :bye: :bye:
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 05 Gru 2013 16:16 #208294

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Kamieniom faktycznie nic grozi ale ,.... jak nie będzie nikogo kto by dbał o ten ogród ,chwasty zarosną ścieżki, schodki, poletka teren będzie niedostępny i niebezpieczny. No cóż będzie tak, staram się nie zastanawiać ... po co ja to robię ? Nie ma spadkobiercy, więc to jest bez sensu. Znajomi pytają ,czemu nie sprzedam tego i nie przeniosę się do miasta - no dlatego,że wtedy już nie będzie po co żyć..Jedyny ratunek, to nie pozwalać sobie myśleć o tym.
Wieje bardziej i już moja psica odmawia wyjścia z domu - boi się. Zresztą ona boi się wszystkiego za wyjątkiem ludzi. Widziałaś mój wątek w dziale
Zwierzęta pt Wspomnień Czar ? pozdrowienia Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

W kamiennym kręgu 05 Gru 2013 22:06 #208359

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
xMonia napisała:
Roślin skalnych znam bardzo mało :placze: ale, ciągle coś nowego poznaję u Anowi a teraz u Ciebie :) Dobrze ,że jesteście bo bym nie miała pojęcia ,że są tak piękne małe roślinki...

Zatem wzbogacajmy fotkami z krótkim opisem ,,Ilustrowany spis roślin polecanych do ogrodów skalnych", oraz odwiedzajmy wątki w których prezentowane są na naszym forum rośliny skalne rosnące w nieco innym wymiarze.

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...-do-ogrodow-skalnych
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...alne-crevice-gardens
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 07 Gru 2013 19:11 przez waldek727.
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 06 Gru 2013 07:34 #208382

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Jak tam u Ciebie Ewo? Mam nadzieję, że wichura nie poczyniła szkód a psica doszła do siebie.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 06 Gru 2013 08:30 #208392

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Wiesiu- nadal wieje, nie wybieram się na ogród, głazów wichura na pewno nie poprzestawiała ,widok z domu na wjazd, na bramę,, jakaś skrzynka , parę deseczek,gałęzie. Gaga odmówiła stanowczo wyjścia z domu /na "psik,psik"/, kusiłam biszkopcikiem, o !!! też nie podziałało , dziwne, bo w innych przypadkach zawsze działało. W końcu musiałam wypchnąć. A teraz leży pod stołem, na moich nogach, a normalnie dosypia na fotelu. Ale na razie jest prąd hurra, hurra !
Waldek "szefostwo" zaproponowało parę dni temu, żebym przeniosła się z działu skalnego do "ogrodu", to dlaczego proponujesz żebym zajęło się przedstawianiem skalniaczków z opisem. - na wiosnę się zajmę się fotografowaniem maluszków, nie myślałam, że to może przydać tym bardziej, ze nie mam możliwości, robienia makro. Parę fotek było w tym wątku w typie, ale to robił taki sympatyczny Janusz z Wrocławia z talentem i dobrym aparatem przy okazji wizyty u mnie.
Pozdrowienia !!! Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

W kamiennym kręgu 06 Gru 2013 11:25 #208414

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:woohoo: :woohoo:
Ale u Ciebie ładnie :bravo: :bravo: :bravo:
I slaniaczki i roślinki :hearts:
Opuncję mam indentycznego kolorku :)
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 06 Gru 2013 11:54 #208417

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
I slaniaczki i roślinki :hearts:
]

nie mogę domyślić się o co chodzi: sla...aha, może skalniaki, ale lokalizacja czy roślinka
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 06 Gru 2013 15:50 #208453

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
piku wrote:
Jak tam u Ciebie Ewo? Mam nadzieję, że wichura nie poczyniła szkód a psica doszła do siebie.

Nadal za oknem paskudnie, ale tak jest na pewno wszędzie, mówią w radio, że w nocy będzie trochę lepiej, trzeba się cieszyć, że jest prąd. Psica czyli Lady Gaga nadal broni się przed wyjściem, ale nie ustępuję - nie mogę pozwolić, żeby posiusiała w domu, bo natychmiast stwierdzi,że tak wygodniej, i tak już będzie. Jest 7 schodków z tarasu, muszę też wyjść żeby z każdego schodka popchnąć ją dalej
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 07 Gru 2013 08:11 #208589

  • hanka
  • hanka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • przede wszystkim optymistka
  • Posty: 33
  • Otrzymane dziękuję: 1
:thanks: :thanks: :thanks: będziesz moim Guru jeżeli pozwolisz !!!!
Pozdrawiam. Hanka
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 07 Gru 2013 08:52 #208590

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Witaj Haniu!
Jestem zaszczycona ... tym Guru . Też kochasz kamień i maluchy ?

Aaaaa .. :supr3: :supr3: już wiem, pooglądałam dokładnie Księżycowy Ogród

Ewa
Ostatnio zmieniany: 07 Gru 2013 09:21 przez Ewogrod. Powód: brak jednego zdania
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 07 Gru 2013 12:04 #208619

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Ewo, :)
Twój ogród skalisty bardzo mi się podoba, pasuje on bardzo do moich ulubionych inspiracji Dalekim Wschodem. Posiadasz bardzo ładne okazy formowanych drzew i krzewów. Ten łuk z modrzewia jest bajeczny. Widziałam kiedyś przed laty na targach ogrodowych (o wiele cieńszy) o wysokości chyba 4 m. Pamiętam, że kosztował majątek. Ciągle noszę go w plecaczku chciejstw, bo trudno o takich cudach zapomnieć. ;)
Bardzo podobają mi się Twoje trzmieliny, muszę chyba swoje obejrzeć dokładniej z sekatorem w dłoni. :) :wink4:
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 07 Gru 2013 17:04 #208655

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Ten sekator to dobry pomysł. Wiesz na pewno ,że na właściwy efekt będzie trzeba poczekać. Po pierwszym strzyżeniu delikwent będzie wyglądał jak straszydło, ale dwa, trzy razy i już zacznie być widoczny postęp.
Modrzew : to też nie jest tak,że od początku do końca piękny. Z roślinami bardzo często ,jak z nami : najpierw chcemy dorosnąć, potem jakiś czas jest dobrze, a potem... już nie da się zrobić żeby wrócić do tego czasu, gdy było dobrze. Mój modrzew chyba okres świetności ma za sobą - w tym roku był dość .marny. Co roku trzeba go przyciąć bo zarastał "bramę" tj przejście pod nim
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 07 Gru 2013 17:27 #208663

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
To zdjęcie zrobiłam z fotki - myślę , że z roku 2005,06 widać tam drążki i rurki które ukierunkowały gałęzie, najgrubsza miała stworzyć łuk


PB300105.JPG


maj 2007

011.JPG


maj 2009


P5030570_2013-12-07.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, Amlos, piku

W kamiennym kręgu 09 Gru 2013 12:09 #208891

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Za oknem koszmar, ciemno,ponuro,wietrznie i m o k r o ! No to proponuję odwiedziny w "żabim raju"


PC080267.JPG


[
PC080265.JPG


PC080264.JPG


PC080263.JPG


PB210010.JPG


PB270035.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

W kamiennym kręgu 09 Gru 2013 22:27 #208931

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15854
  • Otrzymane dziękuję: 12255
Taka zielona 'dżungla' w domu przynajmniej częściowo rekompensuje Ci zaokienny koszmar.
Zielone żabki mieszkają pośród pięknej, zdrowej zieleni.

Masz Ewo wszechstronne talenty, podziwiam :bravo:
Pozdrawiam - Ania
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 10 Gru 2013 00:48 #208939

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewo-cudowne miejsce,takie trochę tajemnicze.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.647 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum