TEMAT: W kamiennym kręgu

W kamiennym kręgu 29 Gru 2013 06:27 #211105

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Iwona
Udało mi się zwlec ją , tę psicę, z fotela i namówić na spacerek , czasem bywa trudno, bo to stworzenie preferuje dwa zajęcia: spanie i jedzenie . Wybrałam się na "wyprawę" z 50 m !! do karasków - przy tej ciepłej zimie miewają ochotę na przekąskę. Gaga /czyli Śmiechukulka"/ zniknęła mi na chwilę z oczu, oglądnęłam się ...i już miałam wrzsnąć "idź stamtąd", bo była w rewirze zakazanym, gdy spostrzegłam ,że obwąchuje świeży kopiec. No brawo...znalazłaś intruza !
Były tylko 2 kopce, czyli wroga robota dopiero się rozpoczęła, no więc do magazynku, świeca na krety, zapałki. Dziś sprawdzę, czy akcja skuteczna, myślę że tak, bo zlokalizowaniem wroga nie było problemu : tylko dwa kopce.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W kamiennym kręgu 29 Gru 2013 07:16 #211106

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
ciąg dalszy z poprzedniego postu
jak się rozjaśniło poszłam sprawdzić, co z kretem ... zwycięstwo, nie miał szans



PC260543.JPG


PC020252.JPG
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2013 09:41 przez Ewogrod.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

W kamiennym kręgu 29 Gru 2013 10:04 #211114

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Paweł
Widać, że kochasz psiaki, dawniej , w lepszych czasach miewałam trzy zwierzaki....jak miałam siły do tych olbrzymich garnków z jedzonkiem ?
Kokos zapewne rośnie ...w siły
Zaglądnąłeś w mój wątek "Wspomnień czar" ? jeśli nie to znajdź chwilkę, to jest o pieskach


PA310644.JPG


PA310645.JPG

te dwa wyżej są ze szczenięcych miesięcy

P5010814.JPG
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2013 10:10 przez Ewogrod.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

W kamiennym kręgu 29 Gru 2013 10:13 #211115

  • lucy09
  • lucy09's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 675
  • Otrzymane dziękuję: 445
Ewa, bardzo zaintrygowała mnie wzmianka o "pokonaniu kreta". Czy możesz napisać dokładniej jak to uczyniłaś? U mnie istna plaga, a w domu 2 koty i "pies" Najbardziej martwię się o cebulowe rośliny.
Podobnie jak Ty marzę o wiośnie. A na Nowy Rok życzę Ci przede wszystkim zdrowia, pogody ducha (i tej na niebie również) i samych życzliwych osób wokół Ciebie. :hug:
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 29 Gru 2013 13:18 #211160

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Lucy
Pisałam już kiedyś o kretach. Nie wiem, czy używałaś świec. Jeśli to starannie, to 100% skuteczności. Staranność to dokładnie wycelować "w cel" . Jeśli to w ogóle są kretowiska, bo jeśli teren zryty też przez nornice, to nic nie poradzę.Nornice kopią przy powierzchni i ucieka przez szpary trujący gaz.
U mnie kret. Rok temu też był w tym rejonie i wtedy miałam większy problem bo zorientowałam się po dwóch ,trzech dniach i kopców było około 15 . Trzeba najpierw intruza zlokalizować : przyklepać LEKKO dłonią każdy kopiec i po godzinie, lub po paru godzinach sprawdzić, który był choćby lekko zruszony /ewentualnie świeża ziemia/. Tam, gdzieś blisko jest ten drab,palcem próbuję czy dostałam się do korytarza / pusto, nie ma oporu ziemi/. Tam trzeba włożyć zapaloną świecę. Poczekać chwilę aż zgaśnie i przykryć np przygotowaną deseczką i uszczelnić ziemią z kretowiska.
Pisze się długo ale ta akcja zajęła mi ułamek tego czasu - głównie dlatego, że nie musiałam szukać, który kopiec jest świeży.
W instrukcji na opakowaniu brak informacji, że od zapałki świeca się nie zapali /trzeba 30 lub więcej sekund/, dlatego przy opakowaniu świec mam przygotowaną zwykłą świecę i od niej zapalam tę "kretową". A wycelowanie jest wskazane bo w opakowaniu jest tylko 3 świece / 3 zł szt/, czyli około 10 zł.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

W kamiennym kręgu 29 Gru 2013 17:07 #211205

  • lucy09
  • lucy09's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 675
  • Otrzymane dziękuję: 445
No tak ,ale jakie to świece? Domyślam się, że jakieś specjalne na kreta. Nie spotkałam się z takimi. Napisz jakie to i gdzie je kupić. U mnie dość dobrze widać gdzie intruz buszuje aktualnie. Jest bardzo aktywny. Na szczęście jest na mało obsadzonej części działki. Mam nadzieję, że do właściwych rabatek nie zdoła dotrzeć.
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 29 Gru 2013 18:24 #211224

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Lucy
w ogrodniczym - Świece na krety BROS- tak jest napisane. Na pudełku jest instrukcja !!
po spaleniu świecy wydziela się trujący gaz, cięższy od powietrza, więc rozchodzi się po korytarzach, ale już jak pisałam wyżej , jeśli będzie miał inne wyjścia to wydzieli się na zewnątrz i nie będzie truł kreta a tego to zakłada świece
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2013 18:31 przez Ewogrod. Powód: brak jednego zdania
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): lucy09

W kamiennym kręgu 29 Gru 2013 20:12 #211254

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Halina
Przypomniałam sobie, że oglądałam kiedyś imponujące budowle w baśniowym ogrodzie, teraz przeszukałam wątki i znalazłam tamten, który mnie zainteresował. Wszystkich zachwytów i ochów i achów było masa, więc nie będę powtarzać . Nie porywałabym się na to bo choć taka atrakcja to czasu strasznie dużo wymaga, sił, zdrowia.
Dlaczego nie ciągniesz wątku.... bo laptop, to upierdliwy potwór, coraz to funduje jakieś przeszkody, pułapki ?
Znam ten ból, w końcu jestem od Ciebie starsza ! ale po trochę wciągam się.
Nie wykręcaj się, że masz taką ziemię, że nic nie chce rosnąć, nie ma takiej.... nawet jeśli w betonowej powierzchni pojawi się pęknięcie, od razu coś tam rośnie !
Jak chcesz pisać na PW to też nie ma sprawy
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 01 Sty 2014 07:40 #211747

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
WITAM WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW ROŚLIN
I OBY W NOWYM ROKU WIODŁO SIĘ CORAZ LEPIEJ , RADOŚNIEJ I KWITNĄCO


i oto parę kwiatków, które zimy się nie boją

P4080447.JPG


PC220509.JPG


PC220510.JPG


PC220503.JPG


PC220504.JPG
Załączniki:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Amlos, piku, t-x, waldek727, lucy09, kryonka, VERA

W kamiennym kręgu 01 Sty 2014 10:01 #211752

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Piękny masz ogród, zawsze o takim marzyłam, z dużą ilością kamieni, ale od kiedy u znajomego w pobliskiej okolicy wylegują się na głazach oraz pływają w oczku wodnym wszelkiego rodzaju żmije przeszło mi. Mieszkam wśród lasów i boję się krzyżówek lub czarnych żmij, nauczyłam się z nimi żyć po sąsiedzku, przychodzą też na posesję, leżą na nagrzanym asfalcie, ale bardziej ich do siebie nie zapraszam.
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 01 Sty 2014 11:21 #211759

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
[bKrysiu !][/b]
myślę, że trochę przesadzasz ! W każdym razie mylisz pojęcie wąż i żmija. Żmiję /zygzakowatą/ widziałam RAZ w życiu, choć włóczyłam się po lasach, spędzałam urlopy /w czasach gdy jeszcze mieszkałam we Wrocławiu/ pod namiotem, na dziko. Teraz już nawet gdybym mogła /wiek/ już nie wolno, tylko pola biwakowe ! Czyli było razem wiele miesięcy w lasach, nad dzikimi jeziorami,zresztą z wędką. Ale to se ne wrati !!
W wodzie widziałaś zaskrońca - tak groźny , jak żaba !
Może zdarzyć się też spotkanie, choć już długo nie widziałam, z padalcem - a to beznoga jaszczurka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, piku

W kamiennym kręgu 01 Sty 2014 11:55 #211771

  • Roma
  • Roma's Avatar
Całkowicie się z Tobą zgadzam Ewo.Mieszkam w samym środku las i wiem,że w okolicy są siedliska żmij ale tylko jeden raz je widziałam i to wtedy kiedy rozbieraliśmy starą szopę.Miały tam gniazdo.Mimo,że mieszkam w lasie to
nieczęsto widuję dzikie zwierzęta a po śladach należy sądzić ,że jest ich w naszej okolic całkiem sporo.Mój M jeżdżąc konno napotyka często na mieszkańców lasu ale ja podczas spacerów ,wyjątkowo rzadko :(
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 02 Sty 2014 12:13 #212043

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Wiem o czym mówię i znam różnicę pomiędzy zaskrońcem a żmiją, nie mówiąc o padalcach, tych mam w swoim ogrodzie pełno, nawet, 4 m od drzwi tarasowych, wystarczy cofnąc kamień, blachę i już są.Nie wiem gdzie mieszkacie ale ja na skraju lasów ciagnących się do centralnej Polski.I żmije pamiętam z dzieciństwa, potem przez wiele lat ich nie było, wróciły od kilku lat, co świadczy, że środowisko się oczyszcza.Widziałyście czarną żmiję? Ja widziałam w ub roku, grubaśna taka w październiku wylegiwała się na stosie skoszonej z boiska sportowego trawy, wiosną ( kwiecień)zygzakowata żmija obok mojego domu użądliła suczkę sąsiada, no chyba ,że lekarz wet, też się nie zna na żmijach, bo właścicielka szybko zrobiła zdjęcie telefonem.Ale Wy koleżanki to jesteście przekonane,ze to nie żmije.
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 02 Sty 2014 12:24 #212048

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Dodam, iż mieszkańcy naszej okolicy znają róznice pomiędzy żmiją i zaskrońcem a moja mama szczególnie (pomijam padalce), od czasu do czasy są rozjechane obok na asfaltowej drodze.Ukąszenie też się zdarzają niestety, choć rzadko, bo żmija ucieka, chyba,że ktoś ją zaczepi, nadepnie niechcący.
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 02 Sty 2014 12:59 #212055

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Krysiu
przykre, że Twój teren jest zasiedlony przez te gady, bardzo przykre, ja też bałabym się .Chyba nie zakładałabym ogrodu , dojazd do bramy i koniec. Tym bardziej, że nie tylko kamień je przyciąga, nagrzany piasek na ścieżkach chyba też.
Pisałam, że RAZ spotkałam żmiję i to prawda. Byłam z ojcem na spacerze w lesie, po zwiedzaniu Wambierzyc /ziemia Kłodzka/ krzyknął ;stój ! I zapamiętałam ten przypadek, choć miałam koło 10-12 lat.
Potem jak, pisałam, całe urlopy w Borach Tucholskich, nad jeziorami, zawsze, przez wiele lat wyprawy na grzyby. Teraz - lasy w odległości 300 - 500 m.
Przepraszam, jeśli Cię zdenerwowałam, mam nadzieję, że rozgrzeszysz mnie z powodu jak wyżej
Temat został zablokowany.

W kamiennym kręgu 02 Sty 2014 13:36 #212060

  • Larix
  • Larix's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 130
  • Otrzymane dziękuję: 219
Jesienią tego roku spotkałem u siebie na w ogrodzie młodą żmije zygzakowatą. Miała może z 15 cm. co oznacza, że musiała przyjść na świat być może u mnie w ogrodzie. Kamieni mam więcej niż dużo i pełno w nich różnych kryjówek. Dotychczas skalniaki zasiedlały licznie jaszczurki zwinki. Raz czy dwa spotkałem zaskrońca bo okolice mają trochę wody ale nigdy żmiji. Trochę się niepokoję bo często wyrywając chwasty oraz przy innych pracach ogrodniczych wkładam ręce w różne szpary i szczeliny w kamieniach.
Żmije zasiedlają często nory gryzoni, których są naturalnymi wrogami. To mnie akurat cieszy i zauważyłem jakby odwrót nornic tego roku, a były one moim niemałym utrapieniem. Żmija zygzakowata to płochliwy gad i unika człowieka ale jeśli ją zaskoczymy i nie zdąży lub nie ma gdzie uciec to w obronie kąsa. Jad nie jest śmiertelny dla zdrowego i dorosłego człowieka ale trzeba podać surowicę i się niemało nacierpieć. Poszukiwałem w necie informacji o sposobach odstraszania żmij ale bez skutku. Na pewno Ci którzy mają psa czy kota mogą liczyć na to, że w porę ich ostrzeże przed żmiją. Mnie pozostaje ostrożność i nadzieja, że na siebie nie trafimy :-)
γνῶθι σεαυτό
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2014 13:38 przez Larix.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewogrod

W kamiennym kręgu 02 Sty 2014 15:19 #212081

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Żmije wróciły, ja bardzo uważam,żeby ich nie zaczepić, nie nadepnąć, staram się pracować w rękawiczkach a tak, to cóż, to jest cecha mieszkania blisko lasu, ale za to mam w sierpniu i wrześniu rykowisko jeleni, przepiękne koncerty, żab, odyńca dzikiej świni widziałam koło płotu, cudne olbrzymie jelenie, no i .. zapomniałam nazwy , niby lisy, podchodziły po kilka metrów od nas wieczorami, tupneliśmy to sobie poszły , za chwilę znów były.Nie jest tak źle, moje koleżanki to się bardzo boją żmij, choć mam i taką, że jak zobaczyła gniazdo jaj, ubrała buty gumowe i poszła je rozdeptać, a gniazdo było na jej działce,opodal domu, ja do takiej desperacji bym się nie posunęła.
ps. nie gniewam się
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2014 15:20 przez kryonka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

W kamiennym kręgu 02 Sty 2014 15:49 #212086

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Przypomniałam sobie to jenoty żyją w naszych lasach,
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.726 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum