TEMAT: Skalniakowo Elżbiety

Skalniakowo Elżbiety 07 Lip 2014 12:38 #280646

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Waldku , rozumiem , co sugerujesz :lol: . Wiadomo , że płotek to już działalność człowieka. Ale płotki mam przy innych , kwiatowych rabatach , więc... i tu się znalazł


Zielone okna z estimeble.pl

Skalniakowo Elżbiety 19 Sie 2014 17:26 #292732

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Moje rybki reaguja ozywieniem , gdy przechodze obok oczka. Nauczyly sie , ze to ja je zywie ,stad taka radosc , gdy jestem w poblizu

aa.jpg


a_2014-08-19.jpg

czerwona lilia zakwitla w dzien moich urodzin




aaa.jpg

ab.jpg


A na lesnym skalniaku - busz
aab.jpg


aabb.jpg


Attachment a.jpg not found

Ostatnio zmieniany: 19 Sie 2014 17:37 przez Elżbieta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewogrod

Skalniakowo Elżbiety 19 Sie 2014 18:22 #292737

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Elu,nie myślałam,że rybki też potrafią okazywać przyjaźń.
Myślę,że tylko deszcz i zimno wygoniło Cię ze Skalniakowa.W leśnym prawdziwy busz.
Ciekawa jestem jak kwitną u Ciebie hortensje no i jeżówki.
U mnie wśród białych jeżówek pielęgnowałam różową(tak myślałam)a okazało się,że to rudbekia,ale rozczarowanie.
Pozdrawiam :hug: Zosia
Pozdrawiam.Zosia

Skalniakowo Elżbiety 19 Sie 2014 21:19 #292787

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Zosiu , hortensja od ciebie ma az 5 olbrzymich kwiatostanow! Nie spodziewalam sie , ze tak pieknie sie rozrosnie i tak sie jej u mnie spodoba , ze odwdzieczy sie obfitym kwitnieniem. Niestety zdjecia nie mam , ona rosnie w moim ogrodeczku przy balkonie. Musze pamietac , aby ja obfocic :)
A jezowki takie. Biala skromniejsza , natomiast ta rozowo-fioletowa rozrosla sie mocno.

1j.jpg


11.jpg

A to moja bukietowka nn

19sierpien2014073.jpg

Aptenia na lesnym skalniaku, posadzona w kwietniu jako roslinka z kilkoma listkami

Skalniakowo Elżbiety 02 Lis 2014 12:35 #309892

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
We wrześniu , po przesadzeniu części liliowców, powiększyłam moją przyskalniakową rabatkę, nazwaną "wariacje japońskie". W ten sposób powstał drugi , wyższy poziom , na którym rośnie klonik Garnet oraz ukorzeniony przeze mnie cyprysik tępołuskowy Tatsumi Gold. Na razie jest maleńki, mam zamiar go kształtować, inspirując się na Danieli.

Japoskiewariacje.jpg

Rabatka jeszcze nie jest skończona , ciąg dalszy wiosną , gdyż w ziemi zostały jeszcze gdzieniegdzie cebulki żonkili, które wykopię po kwitnieniu. Wtedy znowu powiększę moje japońskie wariacje
Chodzi mi jeszcze po głowie , aby dosadzić gdzieś w pobliżu sosenkę , otrzymaną od znajomych, ale ponieważ nie znam odmiany , trochę się boję zdecydować. Nie wiem , jak będzie rosła , czy da się formować ( powiedziano mi , że pokrój kolumnowy). Poza tym nie może być duża. To rabatka przy domu , więc muszę uważać , aby korzenie posadzonych iglaków mocno się nie rozrastały.
Tak rośnie Garnet, przed którym pierwsza zima. Mam nadzieję , że przetrwa ją bez przykrych niespodzianek. Jesienią przebarwił sie z oliwkowego na piękny bordowy kolor.Chciałabym , aby jego ażurkowe listki zachowały tą barwę jak najdłużej.

jap.w.jpg


padziernik2014155.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Ewogrod

Skalniakowo Elżbiety 02 Lis 2014 19:51 #309984

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Elu, pięknie u Ciebie , podobają mi się Twoje kompozycje :) Dawno Cię nie odwiedzałam i widzę sporo zmian , ale efekt znakomity. Na klony palmowe uważaj pierwszej zimy i dobrze je okryj , później już im będzie łatwiej.
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu

Skalniakowo Elżbiety 02 Lis 2014 20:01 #309992

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Elu, pięknie u Ciebie!
Ja niespecjalnie czuję japońskie klimaty ogrodowe, ale z przyjemnością oglądam tego typu ogrody :)
Za to też pokochałam w tym roku kloniki japońskie; na razie mam jednego, prawdopodobnie Orange Dream, a teraz marzy mi się ...Garnet. Ale kupię go już wiosną - mam dla niego miejsce na rabacie z Rh :flower2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Skalniakowo Elżbiety 10 Lis 2014 15:35 #312230

  • adjapa
  • adjapa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 54
  • Otrzymane dziękuję: 11
Witaj Elu,piękny Twój skalniaki.Pochwalę się też moim maleństwem. Azalie masz niesamowite.
br_2014-11-10.jpg
pozdrawia Kasia

Skalniakowo Elżbiety 13 Lis 2014 22:15 #313292

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Dalu, mnie tez nie fascynowały ogrody japońskie , dopóki nie zobaczyłam w realu.Wtedy postanowiłam , że choć maleńkie japońskie wariacje muszą sie u mnie znaleźć. Jakieś małe symbole. Kamyczki i klony. :) Klony palmowe juz dawno pokochałam , ale obawiałam się , że przemarzną. Podpatrywałam , jak sie mają kloniki u Danieli - a że mają się dobrze , to zdecydowałam się wreszcie posadzić - może i u mnie źle im nie będzie.
Twój Orange Dream też się pewnie pięknie przebarwia.
Dorotko w ciągu ostatnich dni kloniki straciły liście. Zrobiłam im kopczyki z trocin i kory. Na razie tyle. Jak sie zrobi mroźno , to otulę je włókniną

Listopad2014048.jpg

Tak teraz wygląda Garnet

Kasiu - na twoim skalniaku wesoło i kolorowo

Skalniakowo Elżbiety 22 Lis 2014 15:06 #315397

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Elu jestem i ja z wizytą .Przeczytałam cały Twój wątek ,aby mieć zdanie w kwestii ogrodu .Jest pięknie u Ciebie .I oczko i rośliny nad nim , wszystko mi się spodobało .a już jak zobaczyłam azalie,to całkiem stopniałam .Naprawdę masz się czym pochwalić :bravo:

Skalniakowo Elżbiety 06 Gru 2014 17:45 #319191

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Witaj Elu, ja swojego klonika nie okryłam na zimę i teraz się zamartwiam, że jej nie przeżyje. W ubieglym roku był lekko okryty. Zobaczymy, może zima będzie łagodna.

pozdrawiam

Gosia

Skalniakowo Elżbiety 06 Gru 2014 21:22 #319257

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Gosiu , nie jest jeszcze za późno na okrywanie - jesli tylko dasz radę pojechać , możesz jeszcze go opatulić. Ja najpierw zrobiłam swoim kopczyki , a w zeszłym tygodniu pojechałam i owinęłam włókniną. Garnet jest bardziej wrażliwy na mróz niż Atropurpureum , ale zabezpieczyłam je jednakowo. Czy wiesz , jaką masz odmianę?

Skalniakowo Elżbiety 07 Gru 2014 15:46 #319455

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Dziś szaro , smutno , bez śniegu , bez słońca - wrócę więc do czerwca , do mojego mini lasku.Na leśnym skalniaku w szybkim tempie przybywało rojników , tak że w czerwcu wyglądało to tak

czerwiec2014069.jpg


Miejsce , gdzie niewielki skrawek cienia opanowały żurawki...

czerwiec2014080.jpg


czerwiec2014081.jpg

...i hosty
czerwiec2014084.jpg


czerwiec2014082.jpg


czerwiec2014083.jpg

Skalniakowo Elżbiety 08 Gru 2014 21:30 #319749

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Witam, jestem tutaj pierwszy raz, tak się ukryłaś w tych skalniakach :happy:
Twój ogród jest bardzo zadbany, :bravo: wyparzyłem w nim młode nasadzenia klonów japońskich, które ostatnio bardzo polubiłem :) .
Piękne są u Ciebie skalniaki, moje wymagają przerobienia... chyba będę się inspirować Twoimi.
Zazdroszczę trochę oczka wodnego i otaczających go kamieni, ja już zrezygnowałem z tego pomysłu, ale lubię oglądać w innych ogrodach :)

Skalniakowo Elżbiety 05 Sty 2015 22:11 #326207

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Dopiero się styczeń zaczął, a ja już nie mogę doczekać się wiosny. Wspominam , przeglądając zdjęcia , ale mało tych zdjęć ze Skalniakowa.

Na leśnym skalniaku w kwietniu

kwiecieprzysosenceMops.jpg


kwiecienTatsumiGold.jpg

Cyprysik tępołuskowy Tatsumi Gold


kwieciensosnaOkulusDrakonis.jpg

Sosna Okulus Drakonis
Ostatnio zmieniany: 05 Sty 2015 22:19 przez Elżbieta.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Gabriel

Skalniakowo Elżbiety 09 Sty 2015 20:57 #327592

  • marzena06
  • marzena06's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 174
  • Otrzymane dziękuję: 109
Elu witaj -skalniakowo i wspaniale jak dla mnie urzekła mnie kaskada z sadzawką - jak ona się sprawdza w realu ,bo wspaniale się prezentuje :bye:
Marzenkowo

"Kwiat jest uśmiechem rośliny"

Skalniakowo Elżbiety 09 Sty 2015 23:34 #327669

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Marzenko , miło to słyszeć,że ci się podoba. Jak budowałam , to sama się bałam , czy w ogóle zadziała, bo przecież prąd musiałam podłączyć. Ale ku mojej radości woda leci , strumyk nie przecieka - i już te 4 lata cieszy oczy i uszy :) Roślinność się rozrasta , rybki dały nowe pokolenie, więc widocznie warunki sprzyjają

Mjskalniaczekmarok.jpg


21sierpnia2010030.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Skalniakowo Elżbiety 10 Sty 2015 14:00 #327759

  • Roma
  • Roma's Avatar
Elu-za[pewne nie Ty jedna tęsknisz do wiosny ja jednal liczę na to ,że wreszcie przyjdzie zima a wiosna zawita do nas w swoim ustalonym czasie.Teraz niech wreszcie będzie trochę mrozu i prawdziwy śnieg,krótko mówiąc ,niech wreszcie zima,zimą będzie.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.262 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum