TEMAT: Piwonia 'Miss Mary'

Piwonia 'Miss Mary' 07 Maj 2023 17:04 #831197

  • Mimbla
  • Mimbla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Dobrego dnia :)
  • Posty: 739
  • Otrzymane dziękuję: 2326
Jedyna "pusta" u mnie ponieważ nie przepadam za nimi ale ma piękny kolorek, nie jest to szkarłat chociaż tak czasami w słońcu wychodzi tylko taka ciemna czerwień, karmazyn chyba się nazywa. Krzaczek jest kompaktowy, niewysoki, liście żywo zielone i mają charakterystyczne krótkie odcinki liściowe. Kwiaty średnicy mniej więcej, bo nie mierzyłam, 10 - 12 cm. Wewnątrz pylniki z dużą ilością pyłku, znamiona słupków ciemnoróżowe/czerwone.















Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2023 18:30 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, ewakatarzyna, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

Piwonia 'Miss Mary' 07 Maj 2023 18:35 #831210

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79724
A ja przeciwnie, mam słabość do "pustych", tylko kupując w minionych latach gdzie popadnie, nie jestem pewna, co posiadam.
Mirko, czy mogłabyś spojrzeć tutaj? Ta kupiona w Lidlu chyba, z podpisem, że to panienka Scarlet (te literackie reminiscencje mnie gubią :oops: ). Ale może ona wabi się Mary?

Piwonia 'Miss Mary' 07 Maj 2023 19:15 #831222

  • Mimbla
  • Mimbla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Dobrego dnia :)
  • Posty: 739
  • Otrzymane dziękuję: 2326
Ale to nie jest to samo? Jedna ma zielone znamiona słupków a druga czerwone. Bardzo podobna do Miss Mary jest Topeka Garnet ale krzew jest okazalszy. Miss ma krótkie listki, żywo zielone i jakby zaokrąglone, nie wąskie.
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2023 19:17 przez Mimbla.

Piwonia 'Miss Mary' 07 Maj 2023 19:32 #831223

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7813
WOW nie wiedziałem że piwonia może mieć tak mało płatków, u mnie jest z dawien dawna jakaś biało kremowa i tą traktuję z dużym sentymentem bo pamiętam ją od dziecka :flower1:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Fafka
Wygenerowano w 0.179 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum