TEMAT: Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 14 Sty 2018 18:11 #582892

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Marzenko, kupowałam lilie od Bilskich www.bilscy.info/lilie-lilium . I wiosną i jesienią i późną wiosną przecenione. Cebule zawsze były duże i zdrowe. Sadzone na wiosnę kwitły w tym samym roku. Nie było pomyłek. Gdybym miała uzupełniać kolekcję, to też od nich. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, CHI


Zielone okna z estimeble.pl

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 14 Sty 2018 22:14 #582947

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Bardzo Ci dziękuję. Zaraz zobaczę ich ofertę. Zależy mi na dużej zdrowotności cebulek i nie pomylonych odmianach.

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 08:46 #582970

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Czy macie jakiś sposób na nadmiernie rozrastające się poletko z liliami. Bo samo wyrywanie nowych, małych cebulek 2-3 metry
od matecznika to mnie wykończy :jeez:
Tak jest z każdą lilią, więc to może jest za sprawą ziemi, że one tak się mnożą? Podlewane są też wodą ze studni, może to też ma jakiś wpływ?
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2018 16:50 przez Hiacynta. Powód: połączenie 2 postów

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 09:16 #582976

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3936
  • Otrzymane dziękuję: 21048
Michał - nie dopuszczaj do wysiania :wink4:

A zamiast "z nerwem" wyrywać - wykop i sprzedaj/oddaj/wymień na Forum. Dużo przyjemniej będziesz je wykopywał zamiast wyrywać. :P

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 09:20 #582977

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19353
  • Otrzymane dziękuję: 80158
Michale - chciałabym mieć twoje problemy. :lol:
Niestety, nie poradzę Ci nic, mam odwrotnie, wykańcza mnie, że tracę cebule, albo grzyb je opanowuje, albo ptaki rozdziobują, albo inna zaraza. Chyba czasem się też jakoś degenerują... ze starości??? :think:
Każdą przybyszową cebulkę (a nie ma ich wiele) witam z radością i cichą nadzieją, że coś z tego będzie.
W tej sytuacji niestety wracam do starego nałogu - i już zamówiłam trochę cebul. W dodatku wczoraj wieczorem wlazłam "całkiem przypadkiem" na stronę Europäische Liliengesellschaft, stamtąd już prościutko jak po sznurku do bazy lilii.
Powiem tak: nie było mi łatwo zasnąć :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 15:30 #583103

  • Eliza52
  • Eliza52's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 384
  • Otrzymane dziękuję: 1540
Michał Mnożą się przeważnie lilie azjatyckie i to jest cała tajemnica. Na dodatek zależy od gatunku. Możliwe ze masz lilie ze starszych gatunków.

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 17:29 #583143

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Elizo, a jest jakiś sposób na to, be tak mocno się rozrastały :bad-idea:

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 17:36 #583146

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1081
  • Otrzymane dziękuję: 2419
Czy przypadkiem nie masz na myśli liliowców? Niektóre dają odrosty dość daleko, ale lilie, nie.
Najwyżej nornica przeniesie cebulki do magazynu zimowego. Mogą się rozsiać cebulki powietrzne, tygrysiej.
Nasiona lilii, które się same rozsieją, rzadko wschodzą,na ogół są wydziobane przez ptaki.

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 17:39 #583147

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Przejrzalam ta oferte od Bilskich. Maja dosc wysokie ceny w porownaniu z innymi i zastanawiam sie czy jest to zwiazane z rozmiarem cebulek. Pogrzebie jeszcze w necie, chyba ze na Gardenii zjawi sie krolik albo inny benex :search: ;)

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 17:43 #583153

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1081
  • Otrzymane dziękuję: 2419
W dodatku wczoraj wieczorem wlazłam "całkiem przypadkiem" na stronę Europäische Liliengesellschaft, stamtąd już prościutko jak po sznurku do bazy lilii.
Nasiona oznaczone jako Wi, są moje. Nie chce mi się samemu wysyłać do ELG, wysyła za mnie znajomy.
Jeśli masz chęć na nasiona brązowej,które są w ofercie ELG, przypomnij mi swój adres.

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 17:48 #583157

  • zanetatacz
  • zanetatacz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 202
Marzenka -ładne cebule mają też w lilygarden.pl i oni są na Gardenii no przynajmniej byli w ubiegłym roku
Żaneta
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 17:50 #583158

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1081
  • Otrzymane dziękuję: 2419
Marzenka wrote:
Przejrzalam ta oferte od Bilskich. Maja dosc wysokie ceny w porownaniu z innymi i zastanawiam sie czy jest to zwiazane z rozmiarem cebulek. Pogrzebie jeszcze w necie, chyba ze na Gardenii zjawi sie krolik albo inny benex :search: ;)

Cebulki lilii są wyjątkowo tanie. Kiedy zaczynałem z liliami,najtańsza cebulka Nutmegger, azjatycka,
kosztowała 150 zł, za co można było kupić 50 paczek papierosów marki Sport. I trzeba było jechać na
zakupy do Skierniewic. Stargazer kosztował 1000 zł, Casablnka 2 tys.Po prostu brało się pożyczkę z zakładu,wskakiwało w nocny pociąg i rano ,na Waryńskiego 14 było się w stanie euforii.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, zanetatacz

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 17:51 #583159

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19353
  • Otrzymane dziękuję: 80158
Ponieważ zacytowane są moje słowa - odpowiadam: absolutnie nie czuję się na siłach uprawiać lilii z nasion. Zresztą mało co mi z nasion rośnie. :( Nie jestem w stanie zapewnić delikatnym roślinom stałej opieki, zwłaszcza takim, jak lilie, które trzeba długo hodować w domu.
A może pytanie było skierowane do kogoś innego?

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 18:19 #583178

  • Eliza52
  • Eliza52's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 384
  • Otrzymane dziękuję: 1540
Michał,, żeby nie było wątpliwości jakie kwiaty Ci się rozrastają, wstaw jakieś zdjęcie. Jesli są to lilie jak piszesz, to pozostaje Ci wiosną wykopać wszystkie cebule, wybrać te największe i do ziemi posadzić w donicach. Małe rozdać albo sprzedać. Natomiast jeśli są to liliowce jak mówi Mirzan to trzeba je również poprzesadzać albo zmienić gatunek a te stare komuś oddać.
Aniu- Łatka wpisz w googlach H.W.Hyde & Son u nich też możesz pocieszyć oczy :flower1:
100_0294.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 18:31 #583180

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Dziewczyny chodzi o tą roślinę ;)
lilia.png
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 18:45 #583183

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19353
  • Otrzymane dziękuję: 80158
Michale, zdecydowanie masz szczęście do eksplodujących lilii :happy: To jakieś azjatki, pewnie jedna z dawniejszych odmian. Trudno z jednego zdjęcia poznać, zwłaszcza nie znając wysokości. Ale brzydkie nie są.
Wiesz co, nie miałabym nic przeciw temu, by mi zarosły jakiś spłachetek któregoś z ogrodów. :happy:

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 19:03 #583186

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Mirzan nie wiem co masz na mysli piszac, ze lilie sa tanie? Skoro lilia u B... kosztuje 9.99, a gdzes indziej 5,49 to chyba jest roznica? Moim zdaniem nie sa wcale tanie, wiem po ile sa sprowadzane wiec ten narzut jest spory. :dry:

Lilie w ogrodach, kompozycje, zasady pielęgnacji, sadzenie 15 Sty 2018 19:09 #583191

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Aniu, te lilie mają około 70cm :P
10568146_P6140074.jpg
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2018 19:11 przez Michał.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.600 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum