TEMAT: Lilie 2020

Lilie 2020 18 Lis 2020 17:59 #734887

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
To widocznie nie doczytałam. Osobiście wolę obniżkę ceny niż dodatkowe cebule tej samej odmiany - miejsce, miejsce! :happy: a w zasadzie jego brak.
Czemu mają nie dać rady, zimno im będzie jak w gruncie :happy: Pomyślę jeszcze nad nimi.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Lilie 2020 18 Lis 2020 19:05 #734890

  • Eliza52
  • Eliza52's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 384
  • Otrzymane dziękuję: 1540
To więcej jak pewne, że zaczną Ci w lodówce rosnąć. Wilgoć lodówki za jakieś 1,5 miesiąca spowoduje że obudzą się i puszczą zieleninę. To co wtedy zrobisz ? Jak nie masz zamiaru sadzić do gleby to chociaż w grudniu posadź do donic i postaw w piwnicy. Ja też wolę obniżkę a nie zwiększoną ilość cebul, bo teraz martwię się gdzie to posadzić. Ale obniżka też była , bo wcześniej kosztowały po 9 złoty a teraz 6,50.
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2020 19:08 przez Eliza52.
Temat został zablokowany.

Lilie 2020 18 Lis 2020 19:09 #734892

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Mandorla wrote:
To widocznie nie doczytałam. Osobiście wolę obniżkę ceny niż dodatkowe cebule tej samej odmiany - miejsce, miejsce! :happy: a w zasadzie jego brak.
Czemu mają nie dać rady, zimno im będzie jak w gruncie :happy: Pomyślę jeszcze nad nimi.

U mnie listonosz będzie pojutrze ;) z cebulkami, także ciągle sadzę. Ciepło jeszcze mamy jak na tą porę roku. Idzie do gruntu i część do donic.
Robert
Temat został zablokowany.

Lilie 2020 18 Lis 2020 19:16 #734893

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Eliza52 wrote:
Powiem jedno, Robert swoimi wpisami o kupowaniu cebul na przecenie tak mnie zaraził, że chociaż nigdy-przenigdy przez tyle lat co uprawiam lilie nie sadziłam jesienią, to w tym roku kupiłam 7 rodzajów po 2 cebule. Własnie dzisiaj dostane przesyłkę. Co mnie pokusiło ? :club2: nie wiem, ale już nie mogę się doczekać kiedy będę je sadzić :happy4: Kupiłam tak:Forever, Zambesi, Baruta, Serrano, Eldoret, Terrasol, Conca d Or. No i liliowca Irresistible Charm. A wyprzedaż trwa do 20.11 to się załapałam w Lilypol.

:rotfl1: wiesz Ela ja Ciebie też ciągle gonię. A, że jest dość ciepło/ i mam dobre wspomnienia z listopadowych nasadzeń także ciągle coś tam dosadzam :oops:
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Eliza52

Lilie 2020 18 Lis 2020 19:57 #734900

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Najchętniej bym zadołowała w donicach, tylko donice praktycznie mi "wyszły", dosłownie kilka takich większych zostało z myślą o daliach... Wygląda na to, że dla dalii trzeba będzie coś innego wykombinować :rotfl1: . Straszne, że człowiek taki słaby! :ouch:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.

Lilie 2020 18 Lis 2020 19:59 #734901

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19278
  • Otrzymane dziękuję: 79772
Ika, dalie daj na zimę po prostu do plastikowej skrzynki.
Szkoda lilii na zmarnowanie. Też myślę, jak Eliza - że w domowej lodówce, otwieranej co i rusz, nie sposób zapewnić warunków profesjonalnej chłodni i lilie ruszą.
Temat został zablokowany.

Lilie 2020 18 Lis 2020 20:20 #734907

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Aniu, dalie będą zimować w plastikowych reklamówkach, do donic chciałabym je posadzić wiosną i najchętniej w nich zostawić na cały sezon - wiadomo, łatwiej przestawiać, eee, chciałam powiedzieć: aranżować ;) . Trudno, może do wiosny jakieś inne donice (albo pomysły) się objawią, na razie lilie ważniejsze. Pójdą w takim razie do donic i w donicach do gruntu.
A, jeszcze coś, martagona kupiłam :oops: , czy dla niego nie za późno na sadzenie?
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.

Lilie 2020 18 Lis 2020 20:34 #734910

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19278
  • Otrzymane dziękuję: 79772
Nie sądzę, by było za późno - ale odkwaś ziemię.
A jakiego???
Temat został zablokowany.

Lilie 2020 18 Lis 2020 21:12 #734916

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Tego, który został :happy4: - Orange Marmolade.
Nie mam żadnego "odkwaszacza", może wpadnę do marketu i kupię ziemię do kaktusów - podpasuje mu?

Swoją drogą rano trochę różnych fajnych cebul "wróciło" im do oferty, pewnie z nieopłaconych zamówień; chciałam zrobić jeszcze jedno, ale miałam ważne łączenie i zanim się skończyło, to cebule też w większości się skończyły. Uznałam, że zamawiać 3 czy 4 to jednak przesada.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2020 21:17 przez Mandorla.
Temat został zablokowany.

Lilie 2020 18 Lis 2020 21:19 #734917

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19278
  • Otrzymane dziękuję: 79772
Dolomit?
Ziemia do kaktusów zdecydowanie za uboga.
Piękny wybór. Moja ulubiona.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Eliza52

Lilie 2020 18 Lis 2020 21:41 #734920

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Mandorla wrote:
Tego, który został :happy4: - Orange Marmolade.
Nie mam żadnego "odkwaszacza", może wpadnę do marketu i kupię ziemię do kaktusów - podpasuje mu?

Swoją drogą rano trochę różnych fajnych cebul "wróciło" im do oferty, pewnie z nieopłaconych zamówień; chciałam zrobić jeszcze jedno, ale miałam ważne łączenie i zanim się skończyło, to cebule też w większości się skończyły. Uznałam, że zamawiać 3 czy 4 to jednak przesada.

No to razem robiliśmy zakupy w tym samym chyba czasie. Resztę martagonów Orange Marmelade wziąłem ja :whistle: i to co jeszcze było zanim nie otrzymałem informacji, że nie ma tego na stanie. Posadzę normalnie/ już kiedyś tak właśnie te martagony sadziłem późno w listopadzie , bo też była wyprzedaż/ dobrze zdrenowana ziemia na górę dolomit.
Robert
Temat został zablokowany.

Lilie 2020 18 Lis 2020 21:43 #734921

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Dolomitu też nie mam... To może zmieszać kaktusową z uniwersalną? Nie chcę za bardzo ganiać po sklepach, żeby mnie nie zgarnęli, bo kaszlę jak stary gruźlik - nie od covidu, ale weź i się tłumacz, że nie jesteś wielbłądem.
Herbatnik wrote:
No to razem robiliśmy zakupy w tym samym chyba czasie.
Prawie :happy3: Byłeś pierwszy, Twój post w "Zakupach" zainspirował mnie do poszukiwań :drink1:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2020 21:48 przez Mandorla.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Lilie 2020 18 Lis 2020 21:52 #734925

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19278
  • Otrzymane dziękuję: 79772
Kreda szkolna? :think: :lol:

Dolomit można zamówić online, no, wyjdzie drożej za dostawę...
Temat został zablokowany.

Lilie 2020 18 Lis 2020 22:09 #734926

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Wapno takie do bielenia drzew to się nie nada, nie?
Znalazłam dolomit - wapno nawozowe, jutro ogarnę temat.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.

Lilie 2020 18 Lis 2020 22:57 #734935

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21039
Mandorla wrote:
Najchętniej bym zadołowała w donicach, tylko donice praktycznie mi "wyszły", dosłownie kilka takich większych zostało z myślą o daliach... Wygląda na to, że dla dalii trzeba będzie coś innego wykombinować :rotfl1: . Straszne, że człowiek taki słaby! :ouch:

Zamiast dołować w donicach możesz dołować w grubszej włókninie. Wkładasz włókninę w donicę, sadzisz co chcesz, wyjmujesz samą włókninę z "wkładką" i do dołu.

Jak mi zabrakło donic, to tak dołowałam róże ;-)

A i przez Was :club2: zajrzałam na wyprzedaże. Nawet coś tam powybierałam. Ale nic nie kupiłam. Będę twarda, będę twarda....
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2020 22:59 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Mandorla, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala

Lilie 2020 18 Lis 2020 23:13 #734938

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Genialnie, Małgosiu! :woohoo: Dzięki! :thanks: Jeszcze mam jakieś worki jutowe, nieco, hmm, poprzecierane, też się pewnie nadadzą. O, to mogę jeszcze pozerkać. Nie będę twarda, co mi tam. ;)
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala

Lilie 2020 19 Lis 2020 12:23 #734966

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1003
  • Otrzymane dziękuję: 4450
Dostałam małe przybyszówki z korzeniami 20 szt.I co teraz do ziemi... Jeszcze rabaty nie okrywam. Słonko świeci i dobrze dla nas...Dalie jeszcze w ziemi, a wykopałam ostatnie ,najmłodsze miecze.Ładnie przyrosły.
Jest dylemat co przy siatce,one czy lilie....
Przyznam szczerze ,że po posadzeniu lili od kolekcjonera przeszła mi ochota na jesienne zakupy .Osiwieję jak źle przezimują....
Jestem twarda ;;tyż;;Zamiast wydać kasę na cebule zwartnic,wydam na lili pełne wiosną,no chyba ze byłyby odmiany które chcę np Jewel....
Ostatnio zmieniany: 19 Lis 2020 13:47 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Bea612, ewakatarzyna

Lilie 2020 11 Gru 2020 19:08 #738121

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Grzeczne dzieci czekają na prezenty, a niegrzeczne robią je sobie sami ;) :wink4:


s-2.jpg
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, bietkae, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala, brodus, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.529 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum