TEMAT: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ...

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 31 Sty 2013 19:55 #117501

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Barashko tak mi się przypomniało że można też zobaczyć dokumentalne filmy o pomocy dla Afryki, choćby "Africa Rising", i o różnych skutkach tej pomocy. Niestety, nie zawsze takich o jakich myśleli ludzie kierujący się współczuciem czy dobrym sercem. :( Nic nie jest czarno - białe, czasem z różnych powodów ( często uwarunkowań kulturowych ) dobre w zasadzie pomysły źle się kończą. A wracając do tematów filmowo fabularnych to mnie właśnie brakuje tego co jest pomiędzy Stasiem Tarkowskim a horrorem z Rwandy, nie Afryki z Sharm el Sheik ( bo to właściwie nie Afryka :wink4: ) ani tej z Hurghady, bo filmami o świecie islamskim coś ostatnio chętnie zajmują się Amerykanie ( z różnym skutkiem ), tylko filmu o takim zwyczajnym afrykańskim życiu ( sądzę że mimo tego co pokazują od czasu do czasu media i o czym chętnie przekonują nas agencje pozarządowe zbierające finanse na szczytne cele, takowe życie tam jednak występuje ). Co do plecakowych wypraw to kiedyś tam czytając o jednej z nich a ostatnio też słuchając relacji z podróży samolotowo - pociągowo - dżipowej po paru afrykańskich krajach doszłam do wniosku że Afryka, w tym ta właśnie środkowa, czarna, niejedno ma imię a nasz obraz trochę wypaczają media, w tym filmy o tematyce afrykańskiej. I ponieważ jakoś się nie zanosi na to żeby miało być inaczej kończę z mojej strony temat afrykański bo bedziemy sobie o Afryce w kółko dyskutować a nie o filmach. Będę oglądać filmy z akcją dziejącą się w innych rejonach, może powinnam obejrzeć coś azjatyckiego? :wink4:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 31 Sty 2013 20:10 #117507

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Tabaaza wrote:
Będę oglądać filmy z akcją dziejącą się w innych rejonach, może powinnam obejrzeć coś azjatyckiego? :wink4:
No to od razu ciśnie mi się na usta "Slumdog. Millioner z ulicy".

A poszukującym filmowej rozrywki polecam "Blues Brothers". Właśnie zaczyna się na TVN7 :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2013 20:11 przez rispetto.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 31 Sty 2013 21:43 #117567

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Ja też zachowam sobie Afrykę czy Salwador dla siebie, chociaż jak dla mnie, za mało jest tych filmów fabularnych, widocznie to jest mój "klimat". Te tematy rozjaśniają mi horyzonty myślowe, a to potem fajnie owocuje ... I nie ma chyba piękniejszej rzeczy, niż wyjście na przeciw cierpieniu ludzkiemu w życiu codziennym. Mnie się to udało ! I to m. in. po takiej filmowej "lekturze" ...
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 31 Sty 2013 21:51 #117570

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)rispetto wrote:
Tabaaza wrote:
Będę oglądać filmy z akcją dziejącą się w innych rejonach, może powinnam obejrzeć coś azjatyckiego? :wink4:
No to od razu ciśnie mi się na usta "Slumdog. Millioner z ulicy".
To było dobre! :wink4: :rotfl1: Spoko, ten film też reżyserował Europejczyk. Czekaj, czekaj naślę na Ciebie "Nazistów z Illinois" :wink4: :rotfl1: . Kocham "Blues Brothers"! :hearts:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2013 21:54 przez Tabaaza.

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 31 Sty 2013 22:05 #117579

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Nie znoszę nazistów z Illinois :rotfl1: A te legendy muzyki... B) Emotikonka pasuje idealnie B)
Kiedyś czytałem, że w Berlinie istniało kino, w którym grano tylko i wyłącznie ten film. I to non-stop, 24 h/dobę :devil1:
No i to jedyny znany mi film, w którym, poza "Gwiezdnymi wojnami", zagrała Carrie Fischer :lol:
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2013 22:08 przez rispetto.

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 31 Sty 2013 22:34 #117604

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Wrócę jeszcze na chwilkę do Dorocińskiego; właśnie oglądałam w TV zajawkę nowego filmu Pasikowskiego o pułkowniku Kuklińskim; tytułową rolę odtwarza właśnie Dorociński. Zdaje się, że będzie to następna świetna rola tego aktora :bravo:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2013 22:35 przez dala.

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 02 Lut 2013 14:41 #118237

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Szukajcie a znajdziecie! Znalazłam film o Afryce, gdzie co prawda echa krwawej przeszłości pobrzmiewają ale nie jest to kolejne dołowanie. Film nazywa się "The First Grader" i jest historią o...... wspólnej pamięci czy też chętnej wspólnej niepamięci, o starości, która jednak nie jest uwiądem a pełną dojrzałością, o świecie nieprzystającym do naszych europejskich realiów a jednak żyjącym. Niezależnie od tego jak się ocenia krwawy ruch Mau - Mau i równie krwawą odpowiedź Brytyjczyków to pośród całej tej historii można zobaczyć człowieka , takiego którego przeszłość nie opuści ale który usiłuje zbudować coś na gruzach. Żadnych użalań, bohater opowieści mógłby czuć się urażony. :wink4: Film to tzw. true story. Nie jest to żadne wielkie dzieło filmowe ale całkiem porządne filmidło.
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 02 Lut 2013 23:31 #118611

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Jedni oglądają filmy o Afryce, a inni :silly: parapsychologiczne thillery, horrory :devil1:
Dzisiaj zerknęłam na Emergo /Apartament 143/ hiszpańską produkcję z końca 2011 roku.
Jeśli ktoś lubi gatunek :think: da się film obejrzeć ;)

Za filmweb:
"Doktor Helzer (Michael O'Keefe) i jego zespół parapsychologów proszeni są o przybycie do mieszkania Alana (Kai Lennox) i jego dzieci. Posługując się najnowszymi technologiami - kamerami na podczerwień, czujnikami ruchu i modulatorem pól magnetycznych - badają szereg niewytłumaczalnych zjawisk mających miejsce w domu. Gdy podejrzewają, że przyczyną może być obecność ducha, eskalacja dziwnych wydarzeń - tajemnicze cienie, poruszające się meble, wybuchające żarówki czy latające przedmioty - okazują się najmniejszymi z ich problemów... "

Wczoraj dla odmiany :happy3: ogladałam 'Paranormal activity 4' bajeczka, jak poprzednie części :lol:
A ja tam lubię ten gatunek :wink4:

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 03 Lut 2013 20:00 #118958

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Chciałbym Was zachęcić do obejrzenia w środowy wieczór filmu prezentowanego na TVN7 zatytułowanego "Wszystko za życie" w reżyserii Seana Penna z fantastyczną muzyką Eddiego Veddera (wokalista Pearl Jam)
Fragment recenzji z Filmweb
Spotykasz młodego, sympatycznego chłopaka. Z pasją opowiada ci on o swojej wielkiej przygodzie: podróży stopem na Alaskę i odrzuceniu wszystkiego, co materialne. Jesteś świadkiem jego niespożytej energii i czystej namiętności i w głębi duszy zazdrościsz mu odwagi, by to wszystko rzucić. Kusi cię opisywana przez niego wolność.
Rzadko używam słowa "kultowy", ale w mojej prywatnej ocenie film pretenduje do tego miana.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, barashka

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 03 Lut 2013 20:49 #119017

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Już dawno próbowałam obejrzec ten film, jeżeli tylko nie będę w pracy, na pewno skorzystam - dzięki !

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 03 Lut 2013 20:58 #119032

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Średnia ocen na Filmweb 8,1 :woohoo:
pozdrawiam
Ela

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 03 Lut 2013 21:02 #119037

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Na pewno zasłużona. Wsłuchajcie się szczególnie w muzykę :idea1:
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2013 21:11 przez rispetto.

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 03 Lut 2013 21:09 #119050

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Wczoraj byłam na "Niemożliwe" - uwielbiam filmy katastroficze i ten mnie nie zawiódł - fabuła może i banalna bo oczywiście z happy end-em, ale mnie trzymał do końca w napięciu. Bardzo realistycznie nakręcone sceny, niezła muzyka i dobra obsada. Wart zobaczenia.
pozdrawiam
Ela

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 03 Lut 2013 21:25 #119064

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Nikt nie gustuje w gatunku horror :think: cóż :silly:
A czy ktoś ma czas oglądać seriale :lol:
Moim ulubionym jest obecnie 'Mentalista' :)
Polecam, genialna rola Simona Beker'a.
Kogo tam obchodzi gdzie jest Red John :happy4: skoro każdy odcinek niesie tyle treści.
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2013 21:29 przez pamelka.

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 03 Lut 2013 21:55 #119093

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mój M. uwielbia "Mentalistę" ;) , a przez niego i ja się wciągnęłam :lol: . Z niego jest w ogóle większy kinoman ode mnie, obiecałam mu ściągę do wypożyczalni z tego wątku :rotfl1:

A co do horrorów, to będąc nastolatką obejrzałam w kinie "Zemstę po latach" i powiem Ci, że w życiu się tak nie bałam :supr3: , całe lata potem unikałam horrorów, choć akurat na ten film nigdy i nigdzie więcej nie trafiłam :think:
Dziś oglądam z córką "Zaklinaczkę duchów" ;) , taka bajeczka :silly:

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 03 Lut 2013 22:04 #119105

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Zaraz się zaczyna odcinek 2 serii :P M już mnie wzywał, bo i u nas zwykle wspólnie oglądamy serial.

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 03 Lut 2013 22:07 #119109

  • Wolusia
  • Wolusia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 57
dala wrote:
Ja również byłam w sobotę w kinie na 'Niemożliwe' :)
Ale film nie do końca spełnił moje oczekiwania...Owszem, fajnie zrobiony, wzruszający, dobre zdjęcia.
Ale to jak dla mnie trochę za mało; oczekiwałabym czegoś więcej, niż tylko sprawnie opowiedzianej historii...Zresztą według mnie zbyt dużo scen rozgrywało się w szpitalu; te zbliżenia ran, ta krew...
No i ten nadzwyczajny zbieg okoliczności - cała piątka odnalazła się w jednej chwili :ohmy:
Brakowało mi trochę szerszej perspektywy, może ukazania również dramatu Tajów, bo przecież to oni głównie byli ofiarami tsunami - bogaci turyści stanowili mały odsetek ofiar. A już turyści, którzy mieli Zurich Insurance i po których przyleciał specjalny samolot, żeby ich przetransportować do Singapuru - to już byli wyjątkowi szczęściarze.
Świetnie grała Naomi Watts i dzieciaki i to był zdecydowanie wielki atut tego filmu.
Podsumowując - film dobrze się oglądało, ale niedosyt pozostał...
Zgadzam się z tą opinią całkowicie. Po wyjściu z kina pozostaje pełen niedosyt...Zbyt dużo scen brutalnych, rozlanej krwi. Oglądałam film w towarzystwie młodzieży- film nie przypadł im do gustu.

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 03 Lut 2013 22:11 #119117

  • Wolusia
  • Wolusia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 57
A ja polecam film ,,Motyl i skafander". Obejrzałam go z mężem w piątek.
Prawdziwa historia sparaliżowanego redaktora francuskiego czasopisma "Elle", który leżąc w szpitalu, próbuje za pomocą mrugnięć oka opisać swoje wspomnienia.Film skłania do refleksji nad tym, co w życiu ważne :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): wpoldo5tak


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.298 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum