TEMAT: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ...

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 12 Sty 2013 20:53 #110591

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Pora roku wielce sprzyjająca, dostępność tematu także, zachęcam więc do dzielenia się informacjami.
Często z wielości ofert trudno wybrać coś dla siebie na gorąco.

Moimi ulubionymi gatunkami są ... nie zgadniecie :silly: trillery, sensacje, czasami fantasy i oczywiście horrory :evil:

Jako pierwszą polecam produkcję amerykańska z 2001 'Conspiracy.com' /'Konspiracja.com'
Dynamiczny, niespodziewane zwroty akcji, zajmujący do ostatniej minuty.
Może i dosyć leciwa, ale wcześniej jej nie ogladląłam.

Thriller Konspiracja.com wprowadza nas za kulisy przemysłu informatycznego, w którym bogaci i wpływowi zatrudniają garstkę najzdolniejszych zapaleńców do stworzenia technologii, która zawładnie światową gospodarką. Pracują oni w atmosferze tajności, bezlitosnej konkurencji oraz oskarżeń o monopolizację. Jednak blady strach pada na młodych programistów dopiero wtedy, gdy orientują się, że nikomu nie można ufać, a w rozgrywce o najwyższą stawkę życie ludzkie nie ma najmniejszej wartości.
Milo reprezentuje wszystkie cechy potrzebne, by znaleźć się w informatycznej elicie. Jest mistrzem wiedzy komputerowej, cyfrowym geniuszem, którego celem jest przełamanie dotychczasowych barier technologicznych. Pracuje nad stworzeniem systemu cyfrowej konwergencji, łączącego wszystkie formy komunikacji cyfrowej: telewizji, telefonu, komputera i radia, tak by emitowane były z jednego potężnego źródła. W mrokach swej garażowej pracowni marzy, by przejść do historii jako twórca technologii, która zmieni oblicze świata.
Niespodziewanie jednak dostaje propozycję nie do odrzucenia. Gary Winston, szef N.U.R.V., potężnej korporacji produkującej oprogramowanie, bajecznie bogaty i niezwykle wpływowy rekin komputerowego świata, chce by Milo dołączył do zespołu młodych geniuszy - programistów pracujących nad cyfrową konwergencją...
/opis za Filmweb.pl/

I horror z roku 2012 'Sinister' :wink4:
POLECAM miłośnikom gatunku ;)

Film o pisarzu, zajmującym się opisywaniem prawdziwych przestępstw. Z nadzieją na napisanie bestsellera, który ożywi jego karierę, wprowadza się z rodziną do nowego domu. Na jego strychu znajduje pudło ze starymi domowymi filmami, obrazującymi życie poprzednich mieszkańców domu, jak również ich morderstwa. Na każdym z filmów Ellison zauważa niezidentyfikowaną postać. Odkrywa w końcu, że wszystkie morderstwa mają związek z nadprzyrodzoną istotą i szybko okazuje się, że teraz to jego rodzina jest w niebezpieczeństwie. /opis za Filmweb.pl/
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2013 20:55 przez pamelka.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, barashka


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 12 Sty 2013 21:44 #110636

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Świetny pomysł z tym tematem, podoba mi się. Skoro Pamelka zaczęła od filmu akcji, nie będę gorsza - "TROPA DE ELITE" (Elitarni") José Padilha. Reżyser przedstawił "wszystkie plagi zżerające Rio de Janeiro z perspektywy policji. I to nie byle jakiej policji, bo funkcjonariuszy BOPE, a więc specjalnego oddziału, którego zadaniem jest walka z przestępczością w slumsach Rio. Ten zabieg pozwolił na stworzenie filmu niejednoznacznego, wymykającego się łatwemu zaszufladkowaniu" - cytat za FILMWEB. Jest to produkcja z 2007 r. I o co w niej chodzi ? Otóż do Brazylii ma przyleciec Jan Paweł II, w związku z czym następuje fala czystek w favelach i ... zobaczcie sami. Ale ostrzegam, film całkowicie inny niż amerykańskie produkcje, do tego ta muzyka !!! A kapitan Nascimento - ymmm ... Jak usłyszałam, że w 2010 r. pojawiła się kontynuacja "jedynki", nie mogłam usiedziec na miejscu - i zdobyłam ! "Elitarni - Ostatnie starcie" to walka ze skorumpowanymi politykami i znowu Nascimento pośrodku tych zdarzeń. Wiem, że przemawia przeze mnie moja fascynacja Brazylią, ale naprawdę uwielbiam te filmy, a ile razy je obejrzałam, to nawet Wam się nie przyznam ... ha, ha ... Polecam !







Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2013 21:55 przez barashka.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, r-xxta

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 12 Sty 2013 22:44 #110680

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Właśnie wróciłam z filmu "Życie Pi" - równie świetny jak książka (no, prawie). Treść niewiarygodna - nastoleni Hindus trafia na szalupę ratunkową wraz ze ... zwierzętami.... :woohoo: Czy uda mu się przetrwać i co wyniknie w trakcie tej podróży zobaczcie sami. :whistle:
Dodam, że film otrzymał 11 nominacji do Oskarów. :)
pozdrawiam
Ela
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2013 22:50 przez muchazezlotym.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, barashka

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 12 Sty 2013 23:33 #110706

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
"Życie Pi" będzie niewątpliwie filmem wartym polecenia. Czekam na niego od dłuższego już czasu, może i lada moment pojawi się w moim małym miasteczku ? Mnie się już na trailerze łezka zakręciła ...
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2013 23:42 przez barashka.

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 12 Sty 2013 23:39 #110708

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
To prawda, oglądałam tylko zajawki, a tam niesamowite ujęcia :woohoo:
Za zdjęcia zdaje się też do Oscara nominacja jest ;)

A propos jeszcze dwa filmy mi się przypomniały :lol:
Jestem Bogiem / Limitless z 2011 roku :)
Drogie Panie ;) głównym bohaterem jest jeden z najprzystojniejszych aktorów Hollywood, najprzystojniejszy mężczyzna 2011 roku wedlug magazynu Peole ;) , znany doskonale z 'Kac Vegas' :lol: Bradley Cooper :woohoo:

... znów opis z sieci zacytuję:
'Wyobraź sobie narkotyk, który czyni Twój mózg niezwykle wydajnym i sprawia, że chłoniesz ogromną wiedzę. Narkotyk, który czyni cię nadzwyczaj skupionym, szybkim, sprawnym, a nawet atrakcyjnym. Narkotyk, dzięki któremu pokonujesz wszystkie ograniczenia. Niewyobrażalne staje się możliwe nawet dla Eddiego, który od życia nie spodziewa się niczego. Zażycie specyfiku pozwala mu osiągnąć sukces o jakim zawsze marzył. Ceną, jaką przychodzi mu zapłacić, są: bóle głowy, omdlenia, utraty świadomości, niekontrolowane wybuchy przemocy...'

Ciekawy, wartka akcja, lekki i przyjemny, polecam na długie, zimowe wieczory :)

Drugi jutro :bye:
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2013 23:51 przez pamelka.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 12 Sty 2013 23:58 #110724

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Ej tam, ej tam ... dla mnie przystojniejszy jest :




A film to : "Okrutne wspomnienia"

41-letni Alexandre Tourneur (Roy Dupuis) został ranny w wypadku samochodowym. Nie udzielono mu pomocy i pozostawiono samego na drodze. Jego stan był bardzo poważny. Po przebudzeniu ze śpiączki, okazuje się, że mężczyzna cierpi na częściową amnezję. Mimo to próbuje sobie przypomnieć, co się stało i kto był sprawcą wypadku. Jego powracająca pamięć przywołuje niepokojącą przeszłość. Film uhonorowano Genie, nagrodą kanadyjskiego przemysłu filmowego, za reżyserię, scenariusz i główną rolę Roya Dupuisa - opis wg FILMWEB
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2013 00:01 przez barashka.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 13 Sty 2013 00:04 #110727

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Brunetki, blondynki ... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

EDIT.
Tak sobie pomyślałam, może wprowadziłam w błąd :think:
Sama fabuła filmu i realizacja jest ciekawa, Bradley to tylko 'wisienka na torcie' ;)
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2013 00:19 przez pamelka.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 13 Sty 2013 10:11 #110757

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Pamelko, no oczywiście, że to o film chodzi, wisienki tak na deser ... Ale żeby nie było tak słodko, prysznic z rana :


"PODAC RĘKĘ DIABŁU"






Filmowa adaptacja autobiografii generała Roméo Dallaire pod tym samym tytułem.
W 1993 roku, ONZ wysyła Dallaire do Rwandy, by nadzorował lokalne konflikty. Tam charyzmatyczny oficer jest świadkiem "niedociągnięć" pokojowych operacji ONZ: braków funduszy, biurokracji oraz zbiorowiska żołnierzy z różnych krajów, z których każdy ma inne zwyczaje. W międzyczasie układ pokojowy pomiędzy buntownikami (na czele z mniejszością etniczną Tutsi) a rządem wspieranym przez Francję i zdominowanym przez Hutu, wkracza na niepewny grunt. Pokojowe rozmowy są przerwane tajemniczymi masakrami. W kilka miesięcy po przybyciu Dallaire i korpusu pokojowego do Rwandy, nieznani zamachowcy zestrzeliwują prezydencki samolot. Czy należy oskarżyć rebeliantów, czy może ekstremistów Hutu? Do dzisiaj ta zagadka nie została wyjaśniona. Wraz z zamachem na samolot wybucha wojna i tajne, lecz długo już planowane ludobójstwa mniejszości Tutsi mają swój początek wraz z nocą terroru w Kigali - za FILMWEBem

Bardzo ciekawy film o tematyce ludobójstwa (przepraszam, TYLKO aktu ludobójstwa, jak to w tym czasie oceniali wielcy tego świata ...) i o mechaniźmie działania ONZ z pozycji zza biurkowej ... Realia ówczesnego horroru przeplatane są z psychologiczną próbą zrozumienia tego wszystkiego, znalezienia odpowiedzi, a może usprawiedliwienia siebie ... ? Czy Dallaire'mu się to udało ? - musicie koniecznie sami sprawdzic.
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2013 10:15 przez barashka.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 13 Sty 2013 11:00 #110784

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Są takie fakty na świecie, o których nie śniło się .... filozofom :(
Życie pędzi coraz szybciej, cywilizacja się rozpędza, oby kiedyś nie rozbiła się o szklaną ścianę :think:
Totalna inwigilacja jest faktem, układy, służby specjalne .... no to moze o nich - CIA ;)

Film z 2012 roku 'Safe House' sensacyjny thriller, produkcja US, RPA,
Główne postacie filmu - Danzel Washington, którego renoma nie wymaga więcej słów zachęty ;) oraz Ryan Reynolds.

za filmweb:
'Denzel Washington wciela się w jednego z najniebezpieczniejszych wrogów CIA, byłego oficera operacyjnego Tobina Frosta, który niespodziewanie pojawia się w jednym z miast Afryki Południowej i stawia na nogi cały wywiad. Przejęty przez agentów zostaje odesłany do kryjówki prowadzonej przez Matta Westona – w tej roli Ryan Reynolds. Kiedy miejsce zostaje zaatakowane przez brutalnych najemników, Matt zmuszony jest pomóc w ucieczce Frostowi i szybko zdaje sobie sprawę, że jego moralność i idealizm zostały wystawione na próbę. Teraz obaj muszą starać się przeżyć, aby dowiedzieć się, kto chciał się ich pozbyć'

Przyjaciel ... wrogiem, wróg ... przyjacielem, "ludzie nie chcę już prawdy, jest zbyt przykra i nie daje spać" :blink: , CIA, BND, MI6, intrygi, zwroty akcji, dynamika - ciekawa fabuła, zajmująca do ostatniej chwili, lubię takie filmy :)
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 13 Sty 2013 11:12 #110787

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Tik tak ..., tik, tak ... Oglądałam właśnie trailer do tego filmu, zachęca ! Z przyjemnością go obejrzę, moje klimaty !

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 14 Sty 2013 22:12 #111512

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oglądałam Safe House i jest warte polecenia B)

ostatnio nadrabiam filmy i seriale i ostatnio kolega polecił mi jeden........tak mnie wciągnął, że obejrzałam 6 odcinków po 90 minut jeden za drugim......na podstawie książki Chrisa Ryana - byłego żołnierza SAS i agenta MI5 Strike Back :)
obsada.....no cóż.....już sam Richard Armitage wystarczy :P
formalny jest pierwszy sezon bo tak się właściwie kończy opowieść Ryana jak, zaś potem zrobili z tego regularny już serial i jest obrzydliwy ale I sezon jak dla mnie rewelka B)

zaś inny rodzaj to coś dla pań, którą lubią romanse w stylu Jane Austen itp.......też na podstawie książki Elizabeth Gaskell czyli Północ i Południe z 2004 roku - tu nic nie piszę, to trzeba obejrzeć :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, barashka

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 17 Sty 2013 13:05 #112217

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
A ja obejrzałam sobie ponownie stare włoskie filmidło Brutti sporchi e cattivi z 1976 roku. Polski tytuł normalnie przełożony :wink4: :rotfl1: Odrażający, brudni i źli. Opowieść z cyklu natura ludzka wszędzie taka sama, tragicznie śmieszna bądź też wesoło dołująca ( bywają i takie dziwy :wink4: :devil1: ). Ten film się w ogóle nie zestarzał, niestety nie tylko ze względów formalnych czy artystycznych. :supr:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 26 Sty 2013 19:26 #115799

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A ja w nawiązaniu poniekąd do mojego stanu zdrowia lub nie zdrowia :silly: obejrzałam produkcję z 2011 roku 'Epidemia strachu'.
Jak to jest z tymi pademiami, ze szczepieniami, placebo, czy lekarstwo?
Za filmweb.pl:
'... to film o śmiertelnym wirusie, przenoszonym drogą powietrzną, który zabija zaatakowane osoby w ciągu kilku dni. Epidemia rozwija się szybko, a lekarze i naukowcy na całym świecie próbują znaleźć lekarstwo i opanować panikę, która
rozprzestrzenia się jeszcze szybciej niż sam śmiertelny wirus. Zwykli ludzie walczą o przetrwanie w coraz bardziej podzielonym społeczeństwie'.

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 29 Sty 2013 20:07 #116811

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dzisiaj zafundowałam sobie dwie godziny historii, jakiej świat jeszcze chyba nie widział ... prawdziwe człowieczeństwo, rodzina, miłość, wymarzone wakacje w raju ... Boże Narodzenie 2004 roku w Tajlandii ... tsunami, dramat i rozpacz :cry3:
Niesamowita scenografia i charakteryzacja czynią ten film niezwykle realnym.
Niesamowity film oparty na faktach, polecam.
Niemożliwe/ Impossible (2012)
... ze filmweb.pl:
'Niezwykle poruszająca i nakręcona z ogromnym rozmachem historia rodziny, która przeżyła tsunami 2004 roku – jeden z największych kataklizmów naszych czasów. Tajlandia, 2004 rok. Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) wraz z trójką synów postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju. Przepiękny hotel położony w malowniczym otoczeniu palm, złocistej plaży i błękitnego oceanu wydaje się być gwarancją wymarzonego odpoczynku. Raj jednak zamieni się w prawdziwe piekło. Pewnego dnia, nad ranem, od strony morza dochodzi przerażający huk. Maria, Henry i wszyscy mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. W chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez monstrualną falę tsunami. Woda zabiera wszystkich i wszystko. Wszystko… z wyjątkiem nadziei. '
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 29 Sty 2013 22:02 #116872

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Jolu, idę jutro na to do kina ;) już się nie mogę doczekać

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 30 Sty 2013 19:24 #117166

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Ja polecam ten film, jest na faktach i daje do myślenia.
Itaewon Murder Case / Itaewon Salinsageon

Za filmweb.pl:
Koreański student, Jong-pil Jo (Jung-ki Song), zostaje brutalnie zamordowany w toalecie jednej z restauracji, znajdującej się w mieście Itaewon. Podejrzanymi staje się dwójka młodych mężczyzn - Alex (Seung-hwan Shin) i Pearson (Geun-seok Jang), którzy mieli tego wieczoru udać się za ofiarą do łazienki. Prokuratura zaczyna prowadzić dochodzenie, starając się rozwikłać, który z oskarżonych dopuścił się owej zbrodni. Film oparty jest na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Itaewon 3. kwietnia 1997.

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 30 Sty 2013 20:43 #117198

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ja również byłam w sobotę w kinie na 'Niemożliwe' :)
Ale film nie do końca spełnił moje oczekiwania...Owszem, fajnie zrobiony, wzruszający, dobre zdjęcia.
Ale to jak dla mnie trochę za mało; oczekiwałabym czegoś więcej, niż tylko sprawnie opowiedzianej historii...Zresztą według mnie zbyt dużo scen rozgrywało się w szpitalu; te zbliżenia ran, ta krew...
No i ten nadzwyczajny zbieg okoliczności - cała piątka odnalazła się w jednej chwili :ohmy:
Brakowało mi trochę szerszej perspektywy, może ukazania również dramatu Tajów, bo przecież to oni głównie byli ofiarami tsunami - bogaci turyści stanowili mały odsetek ofiar. A już turyści, którzy mieli Zurich Insurance i po których przyleciał specjalny samolot, żeby ich przetransportować do Singapuru - to już byli wyjątkowi szczęściarze.
Świetnie grała Naomi Watts i dzieciaki i to był zdecydowanie wielki atut tego filmu.
Podsumowując - film dobrze się oglądało, ale niedosyt pozostał...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 30 Sty 2013 21:17 #117214

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daluś historia oparta na faktach, więc i życie pisze czasem szczęśliwe scenariusze ;)
A film fabularny, więc fabuła głównie mknąca w okolicach głównych bohaterów, w dokumencie z pewnością znaleźć można się więcej wątków ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.285 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum