TEMAT: Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ...

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 14 Mar 2013 19:02 #134393

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Rzeczywiście -"Nietykalni" to film warty zobaczenia.

Mój poprzedni wpis zniknął przy ostatniej "awarii" forum :)
A więc napiszę jeszcze raz o filmach "kulinarnych".

"Uczta Babette" -świetny duński film ,który smakuje się nie tylko oczami :P

Koleżanka poleciła mi"Julie and Julia" z Meryl Streep. Podobno bardzo sympatyczny ... :)

A niedawno przypomniał mi się film ,który zupełnie nie wiem gdzie widziałam. Było to dawno ,może w jakimś
kameralnym kinie?
Jest to film "Przepiórki w płatkach róży"- przepojona smakami i zapachami miłosna opowieść rodem z Meksyku.
Mam również książkę ,właśnie pochłonęłam ją ponownie po latach:P
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2013 19:03 przez magdala.


Zielone okna z estimeble.pl

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 18 Mar 2013 21:49 #135914

  • bozena
  • bozena's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 359
Ja polecam obejrzeć film 'Dwunastu gniewnych ludzi','Rudobrody','Siedmiu samurajów'.Młodzieży się nie podobają takie filmy już, mówią że to dla dziadków.

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 19 Mar 2013 12:01 #136025

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Znaczy zaliczam się niniejszym do kategorii "dziadostwa". A tak przy smacznych filmach Magdali pomyślałam sobie o jeszcze jednym tytule - "Wielkie Żarcie". Uwielbiam ten film , zwłaszcza postać nauczycielki mnie kladzie na łopatki! :wink4: :happy3:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 19 Mar 2013 14:06 #136064

  • bozena
  • bozena's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 359
Młodzi żyją swoim życiem, szybko pędzą na zastanowienie się nie mają czasu lecz z biegiem czasu docenią te stare filmy. Polecam jeszcze film 'Zapach Kobiety' Maturzysta dostojnej szkoły (Chris O'Donnell) zostaje zamieszany w uczniowską aferę, która stawia go wobec dylematu: donieść na kolegów i ocalić własną skórę, czy też odmówić współpracy i ocalić honor. Podczas długiego weekendu podejmuje się opieki nad niewidomym, emerytowanym oficerem (Al Pacino). Niełatwy podopieczny zarządza wspólną wyprawę do Nowego Jorku, której program obejmuje pobyt w hotelu Astoria, wizyty w drogich restauracjach, łóżkowe spotkania z piękną kobietą.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, kero

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 20 Mar 2013 20:37 #136571

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
wczoraj obejrzałam Oz Wielki i Potężny - jejku film bomba :woohoo:
James Franco jako Oz, Rachel Weisz, Mila Kunis i Michelle Williams jako czarownice.....bomba! :woohoo:

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 29 Mar 2013 23:27 #139491

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Pogoda mało wiosenna więc świętowanie na łonie natury odpada. Proponuję Wam starsze filmy braci Cohen. Na początek mój ulubiony "Big Lebowski". Zamieszczam zachęcacz z Jesusem Quintana, wrażym kręglistą. :wink4: :devil1: :happy3:



Następnie "Ścieżka Strachu" i "Bracie gdzie jesteś", a dla tych co zasmakują w Cohenach "Barton Fink" i "Fargo".
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2013 23:37 przez Tabaaza.

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 30 Mar 2013 07:30 #139513

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Przyznam, że długo przymierzałem się do 'Big Lebowski', bo ani John Goodman ani Jeff Bridges jakoś nie przemawiali do mnie jako aktorzy. Film jest jak dla mnie rewelacyjny i zabawa przy jego oglądaniu jest przednia. No i jest wisienka na torcie - Steve Buscemi.
Ostatnio zmieniany: 30 Mar 2013 07:31 przez rispetto.

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 30 Mar 2013 08:45 #139520

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Ja jestem miłośniczką talentu Johna Turturro od czasu "Ścieżki Strachu". Steve Buscemi też został przeze mnie zapamiętany po tym filmie, po "Wściekłych Psach " Tarantino zapamiętałam nawet jego nazwisko ( to jest jeden z tych aktorów o których ludzie mówią - Ja go znam , to ten, no ten.... :wink4: :devil1: ).
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 08 Kwi 2013 03:51 #142575

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
No i nie śpię bo sobie nockę filmową zafundowałam ( a dziś poniedziałek :supr: :sleepy: ). Dwa irańskie filmy - "Rozstanie" i "Kurczak w śliwkach". Nocka zarwana ale warto było. :P
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 11 Kwi 2013 14:54 #144230

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ostatnio obejrzałam w kinie Intruza. Książka lepsza.

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 12 Kwi 2013 08:16 #144562

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ja obejrzałam w kinie "Układ zamknięty". Świetne role Kaczora i Gajosa. Temat ciekawy i gdyby scenatzysta nie wprowadził wątków narodowościowych (pochodzene)dałabym temu filmowi ocenę bardzo dobrą. A tak podtekst filmu jest taki, że polak to świnia i kapuś, a osoba o korzeniach .... to człowiek uczciwy, skromny (nie dbający o pieniądze) i "umęczony" przez naród polski. Muszę przyznać, że mnie to trochę ubodło :angry:

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 17 Kwi 2013 21:54 #146657

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
a mnie ostatnio wciągnął Sherlock z BBC z Martinem Freemanem i Benedictem Cumberbathem w rolach głównych......co prawda jest to serial, ma na razie 2 sezony po 3 odcinki ale każdy trwa prawie 1,5 godziny i tworzy osobną historię, no może tylko 2 się łączą......ale jeszcze tak wciągającego serialu dawno nie widziałam....z przyjemnością się ogląda....no i z niecierpliwością czekam na sezon 3 B)
Za tę wiadomość podziękował(a): kero

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 17 Kwi 2013 22:27 #146685

  • Wolusia
  • Wolusia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 57
A ja wczoraj na 1 obejrzałam film, o który nie mogę zapomnieć -,,Chłopiec w pasiastej piżamce ". Opowiada o przyjaźni syna komendanta obozu koncentracyjnego i żydowskiego chłopca. Obaj mają 8 lat. Historia opowiedziana jest z perspektywy dziecka. Polecam :hug:

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 18 Kwi 2013 07:27 #146768

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Wczoraj byłam w kinie na "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego. W/g mnie świetny film . Godny polecenia.Niewidomy Ian jest nauczycielem grupki dzieci znajdujących się w prywatnej klinice mieszczącej się w klasztorze. Uczy niewidomych "czuć" i rozumieć świat za pomocą zmysłów i "obserwacji". To co mogą zobaczyć widzący a patrząc nie widzą (symbolem jest tu ogromny statek przepływający im przed nosem), to mogą zrozumieć ci którzy chcą uwrażliwić się na otaczający nas świat. Towarzystwo międzynarodowe sugeruje, że sytuacja dotyczy całego świata. Ach może ja jednak inaczej odbieram film ... Lepiej dam link do recenzji :) film.interia.pl/recenzje/news/imagine-wy...obaczyc,1852995,6290
POLECAM :bye:

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 27 Maj 2013 10:21 #161726

  • łan_zboża
  • łan_zboża's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witam
Ostatnio obejrzałem "Into the White". Polskie tłumaczenie o ile dobrze pamiętał było "Śniegi Wojny"? Film opowiada historię Brytyjskich oraz Niemieckich pilotów, którzy zostali zestrzeleni i rozbijają się w Norwegii. Aby przeżyć w nieznanym kraju, w ciężkiej zimie muszą nauczyć się współpracować. Bardzo mi się ten film podobał. Polecam go szczególnie wszystkim miłośnikom dramatu oraz filmów wojennych.

Pozdrawiam

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 18 Cze 2013 13:10 #170364

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Niesamowite zdolności koncetracji-Miyoko Shida warto obejrzeć

www.flixxy.com/the-incredible-power-of-c...ida.htm#.UYnFOaJmh8H

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 19 Cze 2013 08:38 #170634

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436

Filmy - co ciekawego obejrzeliśmy ... 19 Cze 2013 23:48 #170940

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Przez ostatnie trzy wieczory oglądałam w TVP1 mini serial "Nasze matki, nasi ojcowie". Wiem, że wzbudził wiele emocji ,bo lata wojny inaczej i rzetelniej postrzegamy!! Wiem, że nie końca był zgodny z prawdą historyczną(!) ale....mnie zaciekawił. A Was?
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.234 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum