TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 08:58 #858463

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3585
  • Otrzymane dziękuję: 30260
Kolejny upalny dzień. Słońce wychodzi zza chmur,temperatura już 23 stopnie.
Od rana prace w warzywniku,przesadziłam do gruntu cukinie które mój mężuś posadził w szklarni I zakończyłam wysadzanie warzyw.


20240524_084017.jpg



Spokojnego dnia


20240524_050509.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Łatka, jagodka27, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Mirek19, JaKasiula, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 09:40 #858466

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2084
  • Otrzymane dziękuję: 11449
Łatka wrote:

Może gdzieś padało, u mnie nadal nic.

Aniu,
Dzieli nas odległość 60km, więc mamy podobne warunki atmosferyczne :rotfl1:
O poranku niebo częściowo zachmurzone, aktualnie na liczniku +22,4°C, jeszcze wczoraj Ventusky dawał nadzieje na deszcz, dzisiaj wycofał się z zapowiedzi :(

20240524_leg.jpg


Spokojnego dnia !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Łatka, jagodka27, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 09:54 #858467

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1736
  • Otrzymane dziękuję: 7899
U mnie wczoraj podlewało w miarę spokojnie od przedpołudnia do wieczora. Wydane były alerty pomarańczowe przed burzami i gradem ale szczęśliwie byliśmy pomiędzy dwoma sznurami chmur. Dodatkowe dwa pojemniki po 210 l z obi napełnione deszczówką
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Łatka, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Mirek19, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 11:02 #858470

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1753
  • Otrzymane dziękuję: 12828
Przedwczoraj i wczoraj trochę popadało. Dzisiaj na niebie nieliczne kłębiaste chmury.
Aktualnie 21 stopni. Wiatr umiarkowany.


DSC050441.jpg


Miłego weekendu :hug:
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Łatka, jagodka27, Szafirek, Nimfa, del, Mirek19, JaKasiula, Emilia, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 14:01 #858475

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 592
  • Otrzymane dziękuję: 4109
Na Roztoczu kolejny letni dzień.

Słońce lekko przymglone, ostatnio to standard, 25*, zawiewa ciepły wiatr. Pogoda do odpoczynku, ale to jeszcze nie dzisiaj... Dzisiaj wysadzeń ciąg dalszy.

Nie ma znaku po ostatnim deszczu, wczoraj o mały włos by popadało, ale poszło bokiem :sad2:

Te okrycia nie na mróz, nie, nie, to na jeleniowate. Bydle przedwczoraj pod samym domem zżarło większość kwiatków, moje ulubione dzwonki i floksy. A, że nie dokończył to okryłam i coś muszę wymyśleć, co z tym fantem zrobić.


20240523_2024281.jpg


Dobrego weekendu :garden: :garden1: :garden1:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2024 14:03 przez lusinda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, jagodka27, Szafirek, Nimfa, Mirek19, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 14:16 #858476

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1736
  • Otrzymane dziękuję: 7899
U sąsiada w agro na truskawkach sarny aż dziurę wygryzły. I to musiały rzeczkę pokonać sąsiadki zza rzeki.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Szafirek, Nimfa, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 14:38 #858479

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2169
  • Otrzymane dziękuję: 10328
Rano przyszły alerty. Cały dzień taki parny, duszny, że trudno było oddychać. Teraz grzmi, za syna wiać i trochę popaduje. Nie zapowiada się , żeby przeszło bokiem. Mam nadzieję, że synuś zdąży przed burzą

IMG_20240523_185727-2.jpg


IMG_20240523_185713-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Nimfa, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 14:58 #858480

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 9242
lusinda wrote:
Te okrycia nie na mróz, nie, nie, to na jeleniowate. Bydle przedwczoraj pod samym domem zżarło większość kwiatków, moje ulubione dzwonki i floksy. A, że nie dokończył to okryłam i coś muszę wymyśleć, co z tym fantem zrobić.
Kilka lat temu mój ogród został zdemolowany przez dziki. Nic nie pomagało, żadne zapory, czy odstraszacze. Przychodziły, bo zasmakowały im żołędzie z dębów, które u mnie rosną i pędraki (to był jedyny plus, bo ładnie wyczyściły trawnik :wink4: ) Rabaty poprzewracały "do góry nogami". Pomogło dopiero założenie elektrycznego pastucha dookoła działki. Ale one nie są tak skoczne, jak jelonki. Nie wiem, czy takie rozwiązanie w ich przypadku by się sprawdziło. :think:

Przeszła burza i ulewa. Ogród solidnie podlany. :)

20240524_145514.jpg
Pozdrawiam,
Kasia
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Szafirek, Nimfa, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 16:00 #858487

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 592
  • Otrzymane dziękuję: 4109
O tym myślałam, nie chcę przy domu stawiać żadnych ogrodzeń, lubię taka swobodę. Pastuch włączany na noc mam nadzieje rozwiąże problem :mad2: :mad2:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Szafirek, Nimfa, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 16:11 #858488

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5738
  • Otrzymane dziękuję: 27219
Dziś było czuć, że prognozy się sprawdzą i będzie burza. Po zeszłorocznych gradowych doświadczeniach już wiem, że nawet z małej chmury może dużo gradu spaść. Gradu szczęściem nie było, ale krople chwilami olbrzymie i polało, tak jak teraz pada - kurz und kräftig.
Ogrodnik ze mnie kiepski, jestem ze wszystkim spóźniona, ale za to będę nieskromna i napiszę, że w układaniu jestem mistrzynią :lol: . Prawie wszystko oprócz pomidorów i papryk zapakowałam do mojej "olbrzymiej" szklarni. Krata na pierwszym planie jest przeciw kotowa :P

DSCF0068.jpg


DSCF0070.jpg


A teraz to trzeba na zad wynieść, robota głupiego :silly:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2024 16:26 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Łatka, Szafirek, Nimfa, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 16:42 #858499

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3705
  • Otrzymane dziękuję: 19742
Alu, ja też z robotą jestem w lesie :drink1: Dopiero niedawno wysiałam korzeniowe, reszta póki co rośnie w doniczkach. Kiedy to wysadzę, nie mam pojęcia, bo żeby wsadzić muszę najpierw przygotować kawałek warzywnika. I tak kawałek za kawałkiem, może do połowy czerwca ogarnę :jeez:

Upalnie, na termometrze 29°,coraz więcej ciemnych chmur, chwilami mocniej wieje . Niektóre prognozy zapowiadają burze, inne nie. Trochę deszczu poproszę.
Chcę dzisiaj wysadzić podkiełkowaną fasolkę szparagową, ale poczekam aż się trochę ochłodzi. Na razie zimny napój na ganeczku :devil1: W końcu mamy weekend ;)
Niech będzie udany :bye:
IMG_20240524_161812.jpg
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2024 16:42 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Szafirek, Nimfa, Babcia Ala, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 24 Maj 2024 19:22 #858512

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1736
  • Otrzymane dziękuję: 7899
U mnie dziś już trzecia burza. A groszek, szpinak nowozelandzki, fasole szparagowe na tyki i ogórki w domu się duszą
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Szafirek, Nimfa, Babcia Ala, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 25 Maj 2024 07:08 #858532

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2084
  • Otrzymane dziękuję: 11449
:bye:

Wreszcie Opatrzność zlitowała się wczoraj i to nawet dwukrotnie pokropiła w godzinach popołudniowych miasto.
Sobota od rana pogodna, dominuje kolor żółto-niebieski, aktualnie na liczniku +14,2°C
Szykuje się gorący weekend. Miejscami temperatura sięgnie niemal 30 stopni Celsjusza. Musimy się jednak przygotować na niebezpieczne sytuacje pogodowe. W niektórych regionach będą burze.

20240525_burze.jpg


Spokojnego dnia !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Szafirek, Nimfa, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 25 Maj 2024 08:07 #858537

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2169
  • Otrzymane dziękuję: 10328
Przeszła wczoraj burza. Na szczęście nie była groźna, obyło się też bez wiatru i gradu. Ogródeczek ładnie podlany. Po burzy się ochłodziło, ale było przyjemnie. Dziś zapowiada się ładny dzień. Muszę w końcu wysiać ogórki :hammer:
U mnie będzie dziś pizza i ciasto drożdżowe z truskawkami .
Miłej soboty!!!

IMG_20240523_190110.jpg
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2024 08:08 przez Szafirek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Nimfa, Mirek19, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 25 Maj 2024 08:10 #858538

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1430
  • Otrzymane dziękuję: 11297
Wczoraj padało, nawet dosyć solidnie i dzisiaj wszystko na to wskazuje, będzie padać.
17 stopni, jasne zachmurzenie, ciepło miło....itd :)
Słońce raniutko
IMG_20240525_054650.jpg
Ogród - mój optymizm.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Szafirek, Mirek19, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 25 Maj 2024 08:52 #858543

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19391
  • Otrzymane dziękuję: 80348
koma wrote:
Kolejny upalny dzień.

Zazdroszczę, bo we Wrocławiu "upalnego dnia" jeszcze w tym roku nie doświadczyłam. Podobno było dość gorąco, gdy wyjechałam. Może o to chodzi? ;)
Mirek19 wrote:

Wreszcie Opatrzność zlitowała się wczoraj i to nawet dwukrotnie pokropiła w godzinach popołudniowych miasto.

"Pokropiła" to kluczowe słowo. Jeszcze zależy od rejonu Wrocławia, ponoć bardziej na wschodzie przeszła ulewa, u mnie suchuteńko pozostało nawet pod tak "świetlistym" drzewem, jak cedr atlaski. Glina zeschnięta na beton.
Również w Karkonoszach wszystko woła o wodę. O ile do mniej więcej Bolkowa jechałam po mokrej jezdni z kałużami na poboczu, w rododendronowie mogę chodzić w kapciach po niekoszonej trawie. Szkoda gadać, trzeba odżałować i lać kranówkę pod różaneczniki.
Za ciepło póki co też nie jest, spacer w wełnianym swetrze i kamizelce, 12 stopni. Pewno temperatura się podniesie, bo większość nieba wolna od chmur, a te co są, nie niosą deszczu.

Życzę wszelkich weekendowych przyjemności.

Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2024 08:54 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szafirek, Nimfa, Mirek19, JaKasiula, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.892 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum