• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Do lasu na grzyby - część druga.

Do lasu na grzyby - część druga. 05 Cze 2026 21:30 #894362

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Beznadziejne??? Salamandry zachwycające.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra, jack90


Zielone okna z estimeble.pl

Do lasu na grzyby - część druga. 16 Cze 2026 10:23 #894882

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 13114
Trwa zacięta walka o Kurki ze ślimakami. Nienażarte, jest ich mnóstwo różnych gabarytów. Potrafią w ciągu nocy zjeść całe stada młodych kokoszek :angry:
Dzisiaj ocaliłem 70 dkg tych smaczniutkich grzybków :hearts:

20260616_100830.jpg


:bye:
Pozdrawiam,
Jacek
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra, lusinda

Do lasu na grzyby - część druga. 20 Cze 2026 14:03 #895002

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 13114
W nocy zaczęło kropić. Sprawdzam pogodę w górach. Prognozują drobny opad od 10-tej do 11-stej. Decyzja podjęta. Kanapki, termos i w drogę. W lesie jestem o 6:30. Idę powolutku, bo wiem, że grzybów brak, a jeżeli nawet coś rośnie i nie najadły się jeszcze ślimaki, to będzie bardzo ukryte :search:
Znajduję pierwsze Krasnoborowiki ceglastopore :eek3:

20260620_070949.jpg


20260620_065538.jpg


Nie zbieram ich, w ogóle dziś nie miałem zamiaru brać jakichkolwiek grzybów.
W międzyczasie dostaje alert RCB o nadchodzącej burzy. Odczytałem i… idę w górne partie.
Po drodze znajduję kilkanaście suchogrzybków obciętozarodnikowych, ale wciąż nie widzę upragnionego celu podróży :(

20260620_133525.jpg


Nagle wszystko przykryła mgła, w lesie zrobiło się ciemno jak w nocy podczas pełni, bardzo ciężko wypatrzyć grzyba :search:

20260620_082515.jpg


Widzę kilka metrów wyżej biały punkcik, sprawdzam i… jeeeesttt! Pierwszy prawdziwek A.D.2026 :supr3: :hearts:

20260620_070909.jpg


Słyszę grzmoty i zaczyna kropić. Momentalnie pojawiają się salamandry

20260620_074115.jpg


Rozglądam się we wszystkie strony, w lesie już ciemno jak… i jest następny!

20260620_072052.jpg


Niedaleko trzeci i czwarty, te malutkie :hearts:

20260620_072258.jpg


Zwiewam na dół. Leje coraz mocniej. Wielkie krople walą po plecach, tylko dudni :happy4:
Wychodzę na łąkę, a tu sucho. Spadło tylko kilka kropli. Co więcej, zaczyna wychodzić słońce. Odwiedzam znajomych, piję kawkę.
Niebo czyściutkie, słońce zaczyna prażyć niesamowicie. Nagle robi się pogoda, którą lubią kaktusy i Ania Łatka :happy3:
Grzybki zostały w lesie. Może za tydzień jeszcze je znajdę. Sam w to nie wierzę, bo ślimaki nie próżnują, a grzybków malutko :(

:flower1: :bye:
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2026 19:27 przez jack90.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, ewakatarzyna, Mejra, lusinda

Do lasu na grzyby - część druga. 21 Cze 2026 12:08 #895045

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 13114
Wczoraj 100km od domu, dzisiaj do 100m. Po ciepłych nocach (21°C) kurki oszalały!

20260621_101607.jpg


Biedactwa ciągle ulegają destrukcji przez dziki, ludzi i ślimaki(akurat w takiej kolejności)

Dzisiaj sporo ponad 1kg na jutrzejsze pierogi z kurkami :yummi:

20260621_115309.jpg


:wink4: :flower1: :bye:
Pozdrawiam,
Jacek
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, pszczolka, ewakatarzyna, Mejra, Grzebuła

Do lasu na grzyby - część druga. 21 Cze 2026 15:46 #895055

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 1426
  • Otrzymane dziękuję: 6017
Jacku, motywujesz do wyjścia sprawdzenia miejscówek :woohoo: Ładne zbiory :thanks:
Pozdrawiam, Grzesiek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, jack90

Do lasu na grzyby - część druga. 21 Cze 2026 16:12 #895057

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Piękne!
Pierogi z kurkami? Tego nie jadłam...
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, jack90, Grzebuła


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.355 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum