TEMAT: Rozmowy o liliowcach - część 2.

Rozmowy o liliowcach - część 2. 23 Lip 2025 23:18 #881044

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2502
  • Otrzymane dziękuję: 8243
8-30.jpg


9-27.jpg


10-23.jpg


11-26.jpg


12-20.jpg


13-18.jpg


14-20.jpg
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Rozmowy o liliowcach - część 2. 23 Lip 2025 23:21 #881045

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2502
  • Otrzymane dziękuję: 8243
16-22.jpg


17-17.jpg


18-18.jpg


20-14.jpg


21-12.jpg


22-14.jpg


22-14.jpg
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Rozmowy o liliowcach - część 2. 23 Lip 2025 23:24 #881047

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2502
  • Otrzymane dziękuję: 8243
23-11.jpg


24-11.jpg


25-11.jpg


26-11.jpg


27-13.jpg


28-10.jpg
Załączniki:
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Rozmowy o liliowcach - część 2. 24 Lip 2025 09:16 #881058

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Znowu całe łany, istny ogród botaniczny. :supr3:
Moje mają do dyspozycji łącznie jakieś 10 m2 w trzech kawałkach, nie mam co się rozpędzać.

Może jednak dlatego bardziej mnie cieszy pojedynczy uroczy kielich, którego bym nie dostrzegła w gąszczu? :think:

Kwanso, podobno pierwszy wyhodowany pełny liliowiec



Prawdopodobnie Summer Wine



Black Cat



Bandit Man



Z jakimś słonecznym



Moses Fire i Elizabeth Salter



Tu jeszcze dodatkowo koralowy, chyba South Seas



South Seas jako kępka



Spacecoast Freaki Tiki



Madeline Nettle's Eyes



Z Roswithą



Trimmed in Gold



"Rabata" ;) północna



i "wielka rabata" :lol: południowa

Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2025 09:28 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Perełka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Rozmowy o liliowcach - część 2. 30 Lip 2025 13:09 #881401

  • Lilu
  • Lilu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 320
  • Otrzymane dziękuję: 1048
Powoli będziemy żegnać się z liliowcami do przyszłego roku, więc jeszcze raz popatrzmy na nie w ich najlepszej chwili.





Mini Perla







Krimson Pirate

Black Arrowhead


Summer Wine

Mary Todd
Za to Frans Hals i Aten są w pełni kwitnienia


A to siewka z Fransa Hala
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2025 17:28 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Klarkia25

Rozmowy o liliowcach - część 2. 14 Sie 2025 21:01 #882109

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Byłam pewna, że z liliowcami na ten rok koniec, aż tu...



To złota gwiazdeczka, Stella d'Oro. Ale robiąc porządek z zżółkłymi liśćmi odkryłam kilka młodych pędów kwiatowych "pełnowymiarowych" liliowców. Może coś jeszcze będzie do zobaczenia.
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2025 18:16 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Klarkia25

Rozmowy o liliowcach - część 2. 22 Sie 2025 09:44 #882393

  • Rumianek
  • Rumianek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • działkowiczka z Warszawy
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 922
Ja kupiłam tej wiosny dwie nowe odmiany, sadzonki były bardzo nędzne, miałam nawet obawy czy przeżyją, ale jakoś się wzmocniły, a jedna nawet zakwitła właśnie (dwoma kwiatkami), to Tiger's blood:

liliowiec.jpg
Kamila
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, ewakatarzyna, Klarkia25

Rozmowy o liliowcach - część 2. 10 Lis 2025 17:48 #885074

  • mataan
  • mataan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 1261
Dawno mnie tu nie było, więc wrzucę kilka tegorocznych (diplo)debiutów z nutką zieleni (bo jej w liliowcach nigdy za wiele!). Choć już pierwsze kwitnienia mnie nie rozczarowały, wierzę, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej :cool3:

Mój tegoroczny numer jeden - 'Nancy Britz' :hearts:





'Emerald Starburst'


'Heaven Adorned'


A na koniec dwie siewki (nie mojej hodowli):


Mateusz
Ostatnio zmieniany: 10 Lis 2025 17:51 przez mataan.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, olegowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, IwonaJak

Rozmowy o liliowcach - część 2. 20 Cze 2026 09:24 #894992

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Zaczyna się. Jak zwykle pierwsza Stella d'Oro.



Te wysokie też mają napuchnięte pąki.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, ewakatarzyna

Rozmowy o liliowcach - część 2. 20 Cze 2026 11:03 #894997

  • Mimbla
  • Mimbla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Dobrego dnia :)
  • Posty: 1669
  • Otrzymane dziękuję: 5758
U mnie też Stella pierwsza ale nie mam jak zrobić fotki :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna

Rozmowy o liliowcach - część 2. 20 Cze 2026 21:50 #895015

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3486
  • Otrzymane dziękuję: 23195
U mnie oprócz Stelli zakwitły jeszcze dwa. :)

Applique
MVIMG_20260616_164418.jpg
MVIMG_20260616_164421.jpg


Wild Horses
MVIMG_20260616_164354.jpg
MVIMG_20260616_164408.jpg
Pozdrawiam Marzena
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2026 21:52 przez Marlenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, ewakatarzyna

Rozmowy o liliowcach - część 2. 22 Cze 2026 22:03 #895109

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
No i jest, wysoki, Haeven's Glory.

Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.399 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum