TEMAT: Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 17 Mar 2012 22:19 #12707

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Witaj Andrzeju(lubelski) !
Musze przyznać że całkiem fajnie sobie radzi ta hybryda Fuji w twoich rękach.
Trzeba przyznać że FUJI zna się na rzeczy! Żal tylko że profesjonalnych lustrzanek już nie robią.
Co do zdjęcia - to może za centralne, odrobina przesunięcia kwiatu w prawo dobrze by zrobiła. No i górę też by można przyciąć odrobinę... Ładnie słoneczko dzisiejsze zagrało! ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 18 Mar 2012 08:05 #12795

  • lubelski
  • lubelski's Avatar
...witaj Andrzeju :bye: ..no ja to taki pstrykacz weekendowy jestem :oops: ..zdjęcia na szybko, tuż przed wyjazdem były robione. Jak na moje potrzeby Fuji HS10 spisuje się rewelacyjnie.
..nasze tulipanki..



Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 19 Mar 2012 13:35 #13351

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
lubelski wrote:
...nasze tulipanki...



A już szykowało się takie fajne zdjątko!
Odrobinę z aparatem w lewo - i kadr troszkę w lewo - i masz pięknioe osadzony tulipan z powtórzeniami w rytmie niemal muzycznym na 3/4... :silly:
Widzisz to? :)

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 28 Mar 2012 22:03 #17419

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Postanowiłem założyć osobny temat z moimi zdjęciami nie ogrodniczymi i nie akwarystycznymi.
Może się wam coś spodoba...
trochę zachodzącego słońca w Krakowie...

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 28 Mar 2012 22:07 #17424

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 28 Mar 2012 22:09 #17425

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Zachody ... to nam się podoba :bravo: bardzo :thanks:

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 29 Mar 2012 13:19 #17648

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Jak się podoba - to będzie więcej, ale wrażliwych na kicz uprzedzam że łatwo się o niego przy zachodach otrzeć , a nie jestem pewien czy uda mi się go uniknąć...
Ot choćby to...
3.

Dla odmiany - tęcza którą udało mi się złapać w całości...
4.
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2012 13:28 przez Andrzej Max.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 29 Mar 2012 13:29 #17651

  • Poll
  • Poll's Avatar
Andrzej Max wrote:

Piękne!

Ptak po prawej stronie jest kropką nad "nie" , jeśli uważasz, że Twoje zdjęcie , to kicz. :flower1:

:bye:

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 29 Mar 2012 13:35 #17653

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Dzięki, bardzo się starałem, ale czasem i kiczowi się człowiek nie oprze - dowodem 3 z "kluczem łabędzi" na wodzie... ;)
Kilka "arcydzieł" na pewno się jeszcze znajdzie. :P

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 29 Mar 2012 14:53 #17681

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Hehehe, Andrzeju - taki nałóg chyba wszyscy mamy, mówię o tych co im coś do łapy przyrosło... ;)
A taki pasek to sobie też sprawię! ( zazdrośnik ze mnie :P )
Tęcza nikomu do gustu nie przypadła - to może wrócę do zachodów... ;) :club2:
5.

No to pora pokazać serię "widoków z okna..."
6.

7.
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2012 14:55 przez Andrzej Max.
Za tę wiadomość podziękował(a): Darotca

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 29 Mar 2012 17:02 #17723

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Jakby ktoś nie zauważył że w Krakowie jest smog (oprócz rzecz jasna smoka ;) ), to patrząc na powyższe zdjęcia wątpliwości powinny się rozwiać. Tak jak czasem się rozwiewa "czapa" nad Krakowem.
8.


9.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 29 Mar 2012 17:12 #17725

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
9. Znowu widoczek z okna... :coffe: (cokolwiek centralny... :P )
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2012 17:22 przez Andrzej Max.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 29 Mar 2012 17:27 #17733

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
Brawo, przepiękne widoki :bravo: będę zaglądać i podziwiać.
Krysia

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 29 Mar 2012 21:20 #17895

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Hmmm... to może jeszcze kilka widoczków z okna...
10. (po kliku większe)

11. nie umiałem zdecydować... które lepsze? Jak sądzicie?
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2012 21:22 przez Andrzej Max.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 29 Mar 2012 21:55 #17929

  • lubelski
  • lubelski's Avatar
..wg. mnie te pierwsze...ładne przejście tonalne do dołu..można by ewentualnie lekko je dołem przyciemnić..ale to tylko moje zdanie. :coffe: widoków z okna..pozazdrościć

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 30 Mar 2012 09:15 #18044

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
No to jestem "w domu". Dziękuję!

A jak Kraków - to również "festiwal kościołów" - do wyboru, do koloru... ;)
12. parafialny...

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 31 Mar 2012 00:25 #18494

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
ja też na pierwszym poczułam rześkie powietrze :oops: gdzie można poczytać coś amatorskiego o kompozycji zdjęcia?

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 31 Mar 2012 19:08 #18810

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
To miło, o kompozycji obrazu jest bardzo wiele pozycji - niekoniecznie musi to być o fotografii , wszak zasady w sztuce są te same niezależnie od dyscypliny. Nawet bardziej polecam podręczniki kompozycji w malarstwie czy rysunku - bo z reguły ujmują temat gruntowniej.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.279 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum