TEMAT: Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 06 Kwi 2012 23:15 #21598

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
19. Piony trzeba trzymać, zwłaszcza gdy na zdjęciu dominują, jeśli zaś dominuje poziom, a nie można ich pogodzić - trzymamy poziom...


20. Podobnie sprawy się mają z krajobrazem - w końcu jest jego elementem. "Nad Wisłą"


21. Nowoczesność łączy się ze starszą postindustrialną ...


Zielone okna z estimeble.pl

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 06 Kwi 2012 23:44 #21604

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Andrzeju, przez ten most w czasach licealnych przechodziłem prawie codziennie. Po lekcjach z Zamoyskiego leciałem pędem na seans kinowy do Wisły na 13-tą. Wracałem do domu jeszcze przed rodzicami i pochylałem się nad książkami pilnie odrabiająć zadania. :rotfl1:
A kładka ojca Bernatka, oczywiście wtedy jeszcze jej nie było.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 07 Kwi 2012 17:39 #21747

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Romku, teraz było by bliżej - bo jest już "rura" ojca Bernatka ...
22.

można ją pokazywać na wiele sposobów... może zapodam kilka...
23.

24.

25.

26.

27.

28.

29. I moje ulubione - bo dla mnie architektura to ludzie - dla nich jest, a bez nich ...

Pominąłem poprawne ujęcia - jako oczywiste , postawiłem na takie mniej zwyczajne... :bye:
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2012 17:42 przez Andrzej Max.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 16 Kwi 2012 22:18 #26571

  • IzaLu
  • IzaLu's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 128
  • Otrzymane dziękuję: 41
Bardzo piekne zdjęcia...
Ehhh ten Kraków, dla mnie zawsze będzie sie kojarzył z moim W:)
I te zachody słonca sa cudne, dla mnie bynajmniej niekiczowate:)
Pozdrawiam Lu:)

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 18 Kwi 2012 16:23 #27237

  • lubelski
  • lubelski's Avatar
..pomalutku coraz mniej widać śladów walk w Dubrowniku...parę fotek z wystawy..niezbyt dobra jakość bo szybko robione i przez szybę.. :huh: :huh:
..wraki spalonych w czasie ostrzału statków....

..studnia Św. Onufrego...

..w trakcie rewaloryzacji...



Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2012 16:24 przez lubelski.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 19 Kwi 2012 08:44 #27458

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Andrzej Max wrote:
Piku, drzewko na pagórze - całkiem przyjemne!

Dziękuję :) , to tym razem nieco letnich impresji ;)









pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2012 08:46 przez piku.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 20 Kwi 2012 20:49 #27998

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Wiesiu, jak na impresje - trochę mało ekspresji... ;)
Mniejsza GO była by mile widziana - jak na "żółtym polu", ale może się czepiam... :P
No i te stogi co się jednakowo przewróciły...
Andrzeju - piękne zdjęcie mogło by być pierwsze z Mostaru - widok ma potencjał! Tchnie jakąś egzotyką - jak Chiny czy coś...
Nasd ostatnią sesją trzeba by popracować nieco, pierwsze - nieco zabałaganione, drugie poprawne, 3- do przekadrowania żeby bałagan z 1-wszego planu zdjąć. ;)

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 21 Kwi 2012 20:39 #28311

  • lubelski
  • lubelski's Avatar
..Andrzeju..te pierwsze to musiało być zabałaganione... 1300 km przejechane...chyba z 12 gatunków rakiji (Gospodarze kwatery zaprosili nas na degustacje..w tym: gruszkowa, travarica, figowa, mandarynkowa..ło matko ..miód w gębie..) zdegustowane..sam pan wiesz.. ;) gdzie tu o poprawności myśleć... :rotfl1: :rotfl1:... szczerze..to dobrze że na górę do apartamentu doszedłem.. :rotfl1: :rotfl1: :bye:
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2012 20:41 przez lubelski.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 21 Kwi 2012 21:51 #28383

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Oj. jak ja nie lubię jak mi coś posty wszamie...! :(
Wiesiu, już napisałem że z tymi stogami poziomo - to żart był... swoją drogą - ładnie światło na słomie zagrało, tylko górę bym nieco przyciął, bo jest tam dużo... niczego. ;)
A żółte pole to z poprzednie wrzutki - między kwiatkami...

Andrzeju - po takiej ilości wysokoprocentowych - to nie tylko aparatu bym nie znalazł ale i żołądka...

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 26 Kwi 2012 08:44 #30141

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Jeśli kogoś interesuje krótkie spotkanie na temat fotografowania akwariów i nie tylko - zapraszam na IV Śląski Weekend Akwarystyczny w drugim dniu - czyli w niedzielę 13 maja - ok. 15-tej poprowadzę spotkanie z pokazem fotografowania różnymi "sprzętami" od kompakta po lustrzankę. Na cały weekend wstęp jest wolny - więc kto może niech zajrzy.
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2012 08:46 przez Andrzej Max.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 27 Kwi 2012 23:03 #30713

  • Leszek
  • Leszek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 237
Na początek kilka fotek z poprzednich sezonów











Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2012 23:06 przez Leszek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Tomasz23, Margolka

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 27 Kwi 2012 23:15 #30718

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Leszku to Ty :eek3: witaj :bye: bardzi się cieszę, że będę mogła podziwiać Twoje zdjęcia :)
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2012 23:17 przez pamelka.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 30 Kwi 2012 14:57 #31286

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
Zdjęcia klasa!
Jakiego sprzętu używasz?

Wschody i zachody słońca, chmury, niebo na fotografii 01 Maj 2012 21:56 #31633

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Skoro tak się zachody podobają - to cóż - vox populi vox Dei...
żeby było jakoś po kolei - to z kładki...
30.

31. kolejny most się ładnie w kładkę wpisuje...

32.

33.

34.

35.

36.

37. "Pod mostem" - też o zachodzie...

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 02 Maj 2012 23:35 #32021

  • Leszek
  • Leszek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 237
Dzięki! Jestem fanem aparatów Panasonica - dawniej używałem kompakta FZ18, teraz najlepiej mi pasje Lumix G1 (tzw. bezlusterkowiec) do którego przyczepiam stare obiektywy Minolty (Rokkor 50mm/1.4, Rokkor Macro 50mm/3.5 lub Rokkor Macro 100mm/4)



Lumix G1 to był to jeden z lepszych zakupów jakie kiedykolwiek zrobiłem. Używam go intensywnie już ponad 2 lata i nie potrafię się przesiąść na nic innego. Jest tani (używane body można nabyć za <500zł), wszechstronny, oraz lekki i mały - ma możliwości lustrzanki (ośmielę się nawet powiedzieć, że znacznie większe niż amatorskich lustrzanek) przy wadze i rozmiarach kompaktu typu ultrazoom. Dla mnie to absolutnie kultowy aparacik, wyjątkowo niedoceniany - dzięki czemu bardzo tani :).

PS. Sprzedam półprofesjonalną lustrzankę Pentax K10D w stanie dobrym (uszkodzony przełącznik pomiaru światła - działa tylko pomiar punktowy lub ważony, nie da się włączyć pomiaru z całego kadru, poza tym wszytko sprawne) + kitowy obiektyw Pentax DA 18-55mm (stan idealny), cena 800zł + koszty wysyłki.

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 03 Maj 2012 08:25 #32052

  • jo90
  • jo90's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Adam
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 106
Przepraszam, że zaśmiecam ten wątek, ale już od dawna szukam rozwiązania, a tu taka niespodzianka.
Mam starą Minoltę DYNAX z kilkoma obiektywami, myślałem ,że będą pasować na aparaty firmy Sony ale o dziwo, nic z tego.
Więc mam pytanie, czy te obiektywy będą pasować do wszystkich Panasoniców z wymienną optyką, czy może potrzebne są jeszcze jakieś adaptery?

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 03 Maj 2012 22:13 #32304

  • Leszek
  • Leszek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 237
Wszystkie obiektywy z systemu Minlota z AutoFocusem (czyli z automatycznie łapaną ostrością) powinny bez problemu pasować do lustrzanek Sony Alfa. Tak na prawdę dużo obiektywów produkowanych przez Sony to kontynuacja projektów Konica-Minolta. Nie będą jednak pasować do aparatów Sony NEX, do których to Sony wymyśliło własny bagnet.

Do Panasoniców serii G oraz Olympusów PEN (czyli apartów system Micro Four Thirds = Mikor Cztery Trzecie = m4/3) można zamocować stare i nowe obiektywy prawie wszytkich sytemów, ale powinny to być obiektywy manulane (ostrość i przesłona ustawiane ręcznie pokrętłami na obiektywie), Można montować Minolta Rokkor, Pentaxy K, manualne Canony, manulane Nikkory, Olympusy OM, obiektywy M42 i dalmierzowe M39, jak również przemysłowe systemu C-mount, a także uniwersalne obiektywy systemu Tamron adapt-all. Do każdego jednak z tych systemów potrzebny jest inny adapter.

Obiektywy z autofocusem to tylko obiektywy Panasonica i Olympusa do m4/3 oraz przez adapter obiektywy Olympusa z pełnego systemu 4/3.
Za tę wiadomość podziękował(a): jo90

Fotografia przyrodnicza, ogrodnicza i akwarystyczna - pytania i porady 04 Maj 2012 23:05 #32579

  • Leszek
  • Leszek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 237
To dla tych co nie wiedzą o czym piszemy - skakun arlekin





Pająk ten jest tak popularny wsród makrofotografów, że nawet dorobił się własnej emotki: oOOo - jak się dobrze przyjrzeć oczom to można zrozumieć dlaczego ;)
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2012 23:09 przez Leszek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Orszulkaa, Margolka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.457 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum