• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Oprysk z preparatu olejowego

Oprysk z preparatu olejowego 11 Mar 2014 19:25 #232728

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Nati wrote:
lila a jak sporządziłaś roztwór, dodawałaś mydła, a jak bym chciałą dodać biały jeleń to muszę go najpierw rozpuścić np. w garnuszku na gazie? czy wystarczy olej spoż i woda deszczówkę mam,

opryskiwacz mi się nie zapcha??

i termin jak myślicie mówią że od momentu mysiego ucha do pąka zielonego ale u mnie na jabłonce na razie malutkie paki chyba za wcześnie no i wilgotno teraz u nas.

zastanawiam się nad tą parafiną ale jak olej spoż wystarczy?? naprawdę nie ma różnicy jaki olej użyjemy z tych dwóch, bo jak już ma byc efekt super to może zainwestuję w parafinę :P

Nati na 1litr wody+ 2 łyzki oleju spożywczego+ 1 łyżka mydła potasowego

Opryskiwacz mi się nie zapchał, zaraz po użyciu porządnie przepłukałam
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2014 19:26 przez liliowiec01.
Za tę wiadomość podziękował(a): elzbieta1


Zielone okna z estimeble.pl

Oprysk z preparatu olejowego 11 Mar 2014 20:26 #232747

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
a mydło gdzie mogę kupić?
mam jeszcze pytanko w wątku o bukszpanach ale pewnie szybko się nie doczekam odp. dlatego tutaj, może ten oprysk olejowy pomoże na moje kulki buksusu, zobaczcie co mu jest?? pomocy??
CAM01420_2014-03-11.jpg


CAM01419_2014-03-11.jpg


nnjk_2014-03-11.jpg

Oprysk z preparatu olejowego 12 Mar 2014 09:04 #232887

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Mydło potasowe kupisz w sklepie ogrodniczym . 500 ml - 10zł. Ja używam potasowo - czosnkowe.
Za tę wiadomość podziękował(a): elzbieta1

Oprysk z preparatu olejowego 20 Mar 2014 07:47 #235405

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Wspaniały wątek Danielo, bardzo przekonujący i potrzebny, dopiero dzisiaj go znalazłam i po przeczytaniu spróbuję zastosować się do Waszych rad popartych wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. :wink2:
Pędzę na poszukiwanie produktów potrzebnych do zalecanych oprysków. :search:
Co do jesiennego składania jaj czy to nie jest tak, że np. przędziorek składa je na roślinie, na której żeruje?

Oprysk z preparatu olejowego 25 Mar 2014 19:19 #237206

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kilka dni temu udało nam się zrobić oprysk z oleju parafinowego.
Pogoda była piękna, ale cóż z tego, skoro kilka godzin po oprysku zaczął lać deszcz
i to tak porządnie...
Z przerwami leje do dzisiaj.
Czy nasz oprysk cokolwiek dał? Czy przez te kilka godzin na sucho olej mógł zadziałać?

Oprysk z preparatu olejowego 25 Mar 2014 20:24 #237247

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Oczywiście wszystko kupiłam i nie popryskałam, było zbyt ciepło, a teraz jest za zimno i mokro... :rotfl1:
Jak tylko pogoda się wyklaruje będę opryskiwać ponownie, można jeszcze? Wcześniejszy oprysk też zrobiłam tuż przed ociepleniem i chyba na próżno. :think:

Oprysk z preparatu olejowego 26 Mar 2014 22:34 #237684

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Magdo coś tam na pewno zadziałał, ale boję się, że nie na tyle byś czuła się w sezonie usatysfakcjonowana dlatego proponuję najszybciej jak tylko ustaną opady wykonać oprysk jeszcze raz. Teraz tylko trzeba zachować ostrożność, szczególnie przy roślinach które wykształciły już liście, by nie doszło do poparzenia przez słońce. Dlatego lepiej taki oprysk wykonać wieczorem, lub przy pochmurnej bezdeszczowej pogodzie.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Oprysk z preparatu olejowego 26 Mar 2014 23:27 #237705

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Spytam tu Gosiu o inny oprysk. Co to znaczy aktywować Polyversum? Znalazłam taki oto zapis :Preparat biologiczny zawierający zarodniki grzyba Phytium oligandrum. Aktywować preparat w ciepłej wodzie (22 – 23°C) min. na 1 godzinę przed planowanym opryskiem.
Trzymać opakowanie w wodzie przez godzinę?

Oprysk z preparatu olejowego 26 Mar 2014 23:46 #237707

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Elu,
w instrukcji podają, że minimalnie godzinę, nie dłużej niż 10 godzin. Czyli musi się pomoczyć.

Oprysk z preparatu olejowego 27 Mar 2014 13:32 #237862

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Nie pryskałam jeszcze olejem, bo pomyślałam, że najpierw przytnę róże a potem dopiero je opryskam, a tu na drugi dzieź zaczeło padać :sick: Zrobię to jutro wieczorem

Oprysk z preparatu olejowego 30 Mar 2014 05:15 #238543

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Ela napisała:
Co to znaczy aktywować Polyversum?

Zajrzyj Elu tutaj
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ. 24 Kwi 2014 11:41 #246622

  • lookas0001
  • lookas0001's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witam.

Poniżej wklejam różne sposoby na mikstury pomagające naszym roślinkom:-) Znalazłem na stronie propagującą wiadomości o mikroorganizmach, ekologii itp, zatem nie mojego autorstwa:-) Chciałbym się przedstawić, jestem Łukasz i cieszy mnie fakt, że powstał taki temat.


srodkiprzeciwgrzybiczne.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, waldek727, donica

Oprysk z preparatu olejowego 29 Sty 2015 00:24 #334570

  • izy10
  • izy10's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1064
  • Otrzymane dziękuję: 2038
Czy rododendrony też można potraktować preperatem olejowym?
W ubiegłym sezonie pąki zaatakowały mszyce chyba bo były klejące potem zbrązowiały
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…

Oprysk z preparatu olejowego 30 Sty 2015 07:25 #335048

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Nie izy. Nie można takiego oprysku wykonywać na rośliny zimozielone.
Preparatem olejowym opryskujemy wszystkie rośliny w stanie bezlistnym do fazy pękającego pąka.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Za tę wiadomość podziękował(a): izy10

Oprysk z preparatu olejowego 02 Lut 2015 09:01 #336181

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Czyli jeżeli dobrze zrozumiałam, oprysk olejem parafinowym (z apteki) rozrobionym w wodzie w st. 2% = oprysk Promanalem ? Tak?
Nie można takiego oprysku wykonywać na rośliny zimozielone. Preparatem olejowym opryskujemy wszystkie rośliny w stanie bezlistnym do fazy pękającego pąka.

Waldku, a iglaste? To też rośliny zimozielone, a Promanal jest jak najbardziej zalecany do stosowania chociażby na ochojniki. Więc jak to jest?

Oprysk z preparatu olejowego 02 Lut 2015 09:33 #336193

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Asiu.
Chcąc zastosować oprysk olejowy w walce z ochojnikami występującymi na niektórych roślinach iglastych, nie musimy ich pokrywać w całości olejem. Wystarczy to zrobić w miejscach żerowania mszyc, czyli przy podstawach pędów i na ich końcówkach.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

Oprysk z preparatu olejowego 02 Lut 2015 10:18 #336199

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Waldku a to bardzo ciekawa porada, natychmiast zerknęłam na mój żywopłot i zaczęłam się zastanawiać jak to technicznie wprowadzić w czyn. Mam na każdym świerku odgarniać gałęzie by spryskać przy podstawie pędu a potem dopiero opryskać końcówkę gałęzi? to musiałabym to chyba robić ręcznym opryskiwaczem bo dużym to nie wykonalne. Przy tej ilości świerków to praca na kilka- kilkanaście tygodni.

Co roku wczesną wiosną (w marcu) wykonuję oprysk olejowy pokrywając cieczą roboczą, na ile to możliwe, dokładnie całe świerki. Od lat nie mam ochojników a same rośliny na tym nie cierpią.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daniela

Oprysk z preparatu olejowego 02 Lut 2015 11:00 #336203

  • Roma
  • Roma's Avatar
izy10 wrote:
Czy rododendrony też można potraktować preperatem olejowym?
W ubiegłym sezonie pąki zaatakowały mszyce chyba bo były klejące potem zbrązowiały

Gosiu-a jaka byłaby Twoja odpowiedź na to pytanie? jestem osobiście zainteresowana tą odpowiedzią bo też zamierzałam wykonać oprysk na Rh.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.262 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum