TEMAT: Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 04 Sty 2022 18:23 #787657

  • krisw33
  • krisw33's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 18
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witam wszystkich w nowym sezonie, Marzenko ja też już dziś wysiałem pelargonie z nasion z Castoramy i od Legutko (raspberry ripple). W zeszłym sezonie miałem pelargonie jak nigdy z tych nasion, w załączeniu wklejam zdjęcia. Na drugim zdjęciu raspberry ripple.
IMG_20210815_140806.jpg


IMG_20210815_1408522.jpg

Pozdrawiam, Krzysiek
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marzenka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 04 Sty 2022 23:58 #787720

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Siejcie, bo warto ;)
Moje wysiane 1 stycznia późnym wieczorem, a już pchają się na świat:

IMG_20220104_231325.jpg


IMG_20220104_231339.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 05 Sty 2022 22:34 #787844

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11394
Kusicielki jesteście :) Całe szczęście, że nie mam nasion ale być może w przyszłym tygodniu będę we Wrocławiu to kto wie czy się nie skuszę :think: Przechowuję swoje sadzonki Kaliope ( chyba tak się pisze ) ukorzenione we wrześniu i na razie wszystkie żyją.
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marzenka, Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 05 Sty 2022 23:20 #787856

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Ja to czekałam bardzo na sprzedaż w Fuksjanie, ale z wiadomych względów ze sprzedażą ruszą dopiero w kwietniu. Siłą rzeczy ceny za ogrzewanie przełożą się na ceny sadzonek i pewnie będzie drogo.
Swoich z zeszłego roku nie mam - to trudny rok z chorobą w tle...
Ponieważ pelargonie bardzo lubię, dla mnie najtańszą opcją jest wysiew nasion - nasionka zamówiłam z W. Legutko i kupiłam w Castoramie (nasza Ania Adasiowa w zeszłym roku też wysiewała takie). Jak na razie idą łeb w łeb - zobaczymy co będzie dalej :search:
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 05 Sty 2022 23:30 #787859

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11394
Jednak źle napisałam nazwę powinno być Calliope. Bardzo je lubię bo ładnie się prezentują w dużych donicach. Postaram się znaleźć zdjęcie z ubiegłego sezonu. Wiosną można je kupić ale też nie są tanie bo ok. 8-10 zł. Swoje kupiłam kilka lat temu wsadzone do donicy zwisającej, przesadziłam do dużej stojącej i od tej pory te stare przechowuję a dodatkowo ukorzeniam późnym latem. W tym roku będzie ich dużo na tarasie w dużych skrzyniach.
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marzenka, Łatka, Marlenka, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2022 01:24 #787863

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Marzenka uważaj na fuksjanę, tam się coś porobiło, być może już jest lepiej, ale tego nie wiem, przejrzyj wstecz wątek "Polecani, niepolecani sprzedawcy". Nie jestem jedyna, która tam o nich pisała, nie jest moim celem zniechęcenie Cię, ale bądź ostrożna. Może ktoś z forumowiczów będzie miał jakieś sadzonki na zbyciu, może napisz co tak bardzo Ci wpadło w oko, która odmiana albo kolor.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marzenka, Marlenka, ewakatarzyna, Bobka

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2022 09:51 #787882

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Alicja ja zamawiałam z fuksjany już kilka razy. Wiem, że pelargonie nie zawsze przychodziły ładne, czasami samemu trzeba było rozmnożyć żeby roślinka miała ładny pokrój. Zgodność w sumie zawsze była, jedynia cen teraz można się obawiać, bo zawsze uruchamiali sprzedaż z 2/3 stycznia a teraz dopiero w kwietniu.
Pewnie nowe ceny gazu i prądu wpłyną na cenę sadzonek - trudno, jak będzie bardzo drogo to nie kupię. Tym bardziej,że moje pelargonie które wysiałam zapowiadają się całkiem, całkiem :dance:

IMG_20220106_094234.jpg


IMG_20220106_094258.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2022 10:56 #787899

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Babcia Ala wrote:
Marzenka uważaj na fuksjanę, tam się coś porobiło, być może już jest lepiej, ale tego nie wiem, przejrzyj wstecz wątek "Polecani, niepolecani sprzedawcy". Nie jestem jedyna, która tam o nich pisała, nie jest moim celem zniechęcenie Cię, ale bądź ostrożna. Może ktoś z forumowiczów będzie miał jakieś sadzonki na zbyciu, może napisz co tak bardzo Ci wpadło w oko, która odmiana albo kolor.

Czy chodzi o sklep internetowy fuchsiahybrida? Kurczę sama chciałam kupić od nich kilka sztuk... Czaję się od kilku lat na odmianowe pelargonie :pinch:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2022 10:57 przez czarna2066.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2022 12:00 #787905

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
Tak, Beato - piszą o tej firmie.
Ubolewam, ale nic już raczej u nich nie zamówię i nie dlatego, że pelargonie sama sobie rozmnażam.
Popatrz na moje (ich matki właśnie z tego źródła). Jeśli któraś Ci się podoba, chętnie uszczknę dla Ciebie - jak będzie już co. I jak dojdziesz do sił. :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2022 12:29 #787914

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6137
  • Otrzymane dziękuję: 22374
Ruszą dopiero w kwietniu ? Piszą ze sprzedaż zaczęli ,a już pisze wyprzedane hm
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2022 12:30 #787915

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6137
  • Otrzymane dziękuję: 22374
Babcia Ala wrote:
Marzenka uważaj na fuksjanę, tam się coś porobiło, być może już jest lepiej, ale tego nie wiem, przejrzyj wstecz wątek "Polecani, niepolecani sprzedawcy". Nie jestem jedyna, która tam o nich pisała, nie jest moim celem zniechęcenie Cię, ale bądź ostrożna. Może ktoś z forumowiczów będzie miał jakieś sadzonki na zbyciu, może napisz co tak bardzo Ci wpadło w oko, która odmiana albo kolor.
Alu a co się porobiło ?
Bo zamierzałam też coś kupić . ;)
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2022 14:35 #787946

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Aniu to właśnie Twoje, pokazywane w tym wątku pelargonie wywołały u mnie szybsze bicie serca :hearts:
Znalazły się na mojej wstępnej liście + kilka innych okazów :wink2:
Łącznie chciałam zamówić 12 roślin (8 z listy + bluszczolistne i jedną Angielkę)
IMG_20220106_132938.jpg


Znalazłam wątek i wpisy o tym sklepie i teraz mam mętlik, czy ryzykować i zakupić rośliny :jeez: Opinie mają straszne, a ja i tak mam już "zszargane" nerwy i chyba wolę uniknąć dodatkowych stresujących sytuacji :dry:
Aniu dziękuję za propozycje, ale boję się, że zmarnuję Twoją pracę i serduszko włożone w produkcję szczepek :huh:
W tym roku pierwszy raz "zimuje" pelaśki i jeszcze nie wiem z jakim skutkiem. Stoją w salonie, dość ciepłym i jasnym. Fakt, są zielone i żyją, ale część z własnego siewu jest rachityczna :oops:
Pozdrawiam Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2022 14:42 #787949

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
Oj tam, Beato - mogę włożyć w foliowy woreczek odcięte kawałki i po prostu sama sobie ukorzenisz, oszczędzając mi nie tyle pracy, co miejsca na parapecie. ;)
Tak więc uważam, że jesteśmy umówione - Ty się operujesz, rehabilitujesz, pelargonie przy dłuższym dniu wypuszczają "aplegry", a ja odcinam po jednym-dwa z każdej odmiany i wysyłam, ok? Nie teraz oczywiście, teraz to mają wygląd nieeksportowy, cytując chyba Kargula. B)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2022 16:24 #787966

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Bardzo dziękuję :hearts:
Jak ja Ci się Aniu odwdzięczę? :hug: :think:
Pozdrawiam Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2022 18:11 #787987

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
Pamiętając o sprawie, Beato - bo ja nie ręczę...głowa nie ta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2022 18:24 #787991

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Bogusia, nie wiem co się u nich porobiło, nie pracuję tam. Proszę czytaj posty ze zrozumieniem :jeez: , napisałam o przeczytaniu wątku wstecz "Polecani, niepolecani sprzedawcy". Powyżej mojego postu tutaj, też masz trochę informacji.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, bietkae, czarna2066

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 07 Sty 2022 09:53 #788071

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
No i stało się :wink2:
Dwie pelargonie wychyliły łebki :hearts:
16415455025716347981942997629962.jpg
Pozdrawiam Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marzenka, Łatka, Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 08 Sty 2022 22:36 #788294

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Rośniemy :dance:

IMG_20220108_203835.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, CHI, ewakatarzyna, czarna2066, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.594 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum