TEMAT: Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 09 Sty 2022 15:40 #788340

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2441
  • Otrzymane dziękuję: 9236
Marzenko pięknie w równym szyku prezentują się Twoje siewki. :bravo:

U mnie też wychodzą, są z ubiegłoroczych nasion Verve- miks kolorów (Castorama). Z wysianych 33 nasion po 4 dniach na wierzchu jest 19 sztuk. :)
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, czarna2066


Zielone okna z estimeble.pl

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 09 Sty 2022 15:42 #788341

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dziewczyny jak Wy postępujecie z pociętymi kawałkami gałązkami pelargonii. Ja po ucięciu trzymam w wodzie a potem przesadzam do ziemi . I tutaj mam problem bo na 8 rośnie nadal 2 szt. Nie wiem gdzie robię błąd ,że nie chcą mi się ładnie ukorzenić .
Ostatnio zmieniany: 09 Sty 2022 15:43 przez Kasionek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marzenka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, czarna2066

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 09 Sty 2022 15:57 #788344

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
Kasiu, bo zimno i ciemno. :placze:

Szczerze, to wiosną ukorzeniają się same z siebie, jak szalone, niezależnie od metody. Teraz często gniją im końce, korzenie nie chcą wychodzić. Nie, żebym się miała za znawczynię, przeciwnie, do rozmnażania mam lewe łapy- ale wiosną udaje się nawet mnie. Wtykam w ziemię - i tyle, bez żadnego chemicznego wsparcia. W wodzie też się uda, na pewno.
Ostatnio zmieniany: 09 Sty 2022 15:57 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marzenka, Kasionek, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, czarna2066

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 09 Sty 2022 15:59 #788345

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Zapewne Aniu masz rację. Poczekam jeszcze miesiąc z następną próbą ukorzenienia .
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marzenka, Łatka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, czarna2066

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 09 Sty 2022 16:23 #788351

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Zgodzę się z Anią. Teraz pelargonie mateczne śpią i nie jest to najlepszy czas na ukorzenianie. W drugiej połowie lutego można pomyśleć o romnażaniu pelargonii z sadzonek ciętych.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Kasionek, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, czarna2066

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 09 Sty 2022 22:25 #788405

  • IrenaS
  • IrenaS's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 236
Kasionek wrote:
Dziewczyny jak Wy postępujecie z pociętymi kawałkami gałązkami pelargonii. Ja po ucięciu trzymam w wodzie a potem przesadzam do ziemi . I tutaj mam problem bo na 8 rośnie nadal 2 szt. Nie wiem gdzie robię błąd ,że nie chcą mi się ładnie ukorzenić .

Ja moje bluszczolistne nie ukorzeniam w wodzie tylko odcięte roślinki wsadzam w donicę z ziemią i to bez ukorzeniacza. Ciężka i paskudna ziemia, która zbryla się po podlaniu na kamień. I najlepsze, że 90% pobranych jesienią roślin się ukorzeniło a niektóre nawet wypuściły już kwiaty. Mam je na zimnym parapecie w domu. Jutro zrobię zdjęcie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Kasionek, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 09 Sty 2022 22:34 #788406

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Też nie moczę w wodzie, ale ja nie mam takich zielonych rąk jak Irenka i dodaję do podłoża perlitu, w nim się dobrze rośliny ukorzeniają.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 09 Sty 2022 22:35 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marzenka, Kasionek, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, IrenaS

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 10 Sty 2022 16:54 #788470

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11394
Ja po ścięciu kawałka do ukorzeniania zostawiam na jakiś czas aby miejsce cięcia przyschło ( ok. 2 godzin wystarczy ). Później sadzonka jest albo w perlicie
( zalanym przegotowaną i ostudzoną wodą ), albo w torfie z perlitem. No i miejsce musi być ciepłe ale nie w słońcu, sadzonki w torfie z perlitem na początku dobrze jest przykryć np. folią i wietrzyć. W lutym na pewno jest większa szansa na ukorzenianie, też czekam ponieważ jesienne sadzonki pelargonii vancouver i calliope są wybujałe. W lutym je pościnam aby się rozkrzewiły a to co zetnę ukorzenię :).
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala, IrenaS

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 10 Sty 2022 19:35 #788491

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Można też nie zasuszony koniec włożyć w cynamon (miejsce cięcia), trochę odczekać i posadzić, robiąc dołek w podłożu paluchem albo ołówkiem, żeby nie zetrzeć cynamonu. Cynamon jest bakterio i wirusobójczy.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Bobka, czarna2066, IrenaS

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 10 Sty 2022 19:53 #788498

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11394
Alu o cynamonie wiem tylko zapomniałam napisać. Cynamon służy nawet do ratowania roślin np. nadgniłych korzeni storczyków, zalanej sadzonki pomidora itd. :comp:
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 10 Sty 2022 19:55 #788499

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Alu pomysł z cynamonem genialny i zapomniany przeze mnie :laugh1:
Używałam często w storczykach, a nawet nie przyszło mi do głowy żeby go użyć do pelargonii :club2:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2022 20:06 przez czarna2066.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 10 Sty 2022 22:21 #788516

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
bietkae wrote:
Alu o cynamonie wiem tylko zapomniałam napisać. Cynamon służy nawet do ratowania roślin np. nadgniłych korzeni storczyków, zalanej sadzonki pomidora itd. :comp:

Powszechnie używany do ratowania zagrzybionych i zawirusowanych cebulowych, w tym lilii i hippeastrów.
Dzięki Alu i Elu za przypomnienie, że można nim zabezpieczyć sadzonki. :hug:
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2022 22:22 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 11 Sty 2022 00:07 #788530

  • IrenaS
  • IrenaS's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 236
Dziękuję za pochwałę ale to zasługa samych roślinek :) Moja ostatnia partia pobranych w listopadzie sadzonek z cięcia roślin matecznych. Umieszczone w misce żeby miejsce wykorzystać. Chłodny parapet, podlewam gdy ziemia jest sucha i zaczyna pękać, nie przelewam ich. Kilka już nawet miało kwiaty!
7705DF0F-0514-4F7A-AA55-2B09687BFCB1.jpeg
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marzenka, Łatka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 11 Sty 2022 16:13 #788578

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2441
  • Otrzymane dziękuję: 9236
A to moje noworodki :) , z 33 nasion czekam jeszcze na 3.

IMG_20220111_130942.jpg
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, Marlenka, bietkae, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, IrenaS

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 12 Sty 2022 09:43 #788673

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Jola no śliczne te maluszki :)
Ja w sobotę moje będę pikować już osobno:

IMG_20220111_212553-2.jpg


IMG_20220111_212609.jpg
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2022 09:44 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, IrenaS

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 12 Sty 2022 17:20 #788725

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2441
  • Otrzymane dziękuję: 9236
Przyjrzałam się moim, że wszystkie mają po dwa liścienie, a jeden trzy. Oznaczyłam tego dziwoląga i zobaczę, czy będzie się czymś różnił później. :think:

Tak źle piszecie o Fuksjanie, a w ich ofercie wypatrzyłam jedną odmianę pelargonii zwisającej, która podobno ma pędy do 3 metrów :woohoo: I tak myślę, czy nie zaryzykować kupna. Tak wkurzają mnie te moje krótkopędowe niby zwisające. :unsure:

Marzenko nie za wcześnie na pikowanie? Nie powinny wytworzyć liści właściwych? :think:
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2022 17:22 przez Fafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 12 Sty 2022 21:40 #788761

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Dziś doszły moje nasiona, w weekend będę siać :garden1: Już mnie paluszki swędzą... :whistle:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 13 Sty 2022 06:51 #788785

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2670
  • Otrzymane dziękuję: 17604
Mandorla, możesz napisać jakie odmiany będziesz wysiewać?

Też zamówiłam nasiona i czekam na dostawę. Moje to same rabatowe Raspberry Ripple, biała, łososiowa i mieszanka.

Już kilka lat nie wysiewałam pelargonii, a w tym roku zajrzałam do tego wątku i jakoś mi się zachciało.
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.468 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum