TEMAT: Hippeastrum - zwartnice

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 10:53 #632722

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Też chciałam zadać te pytania :rotfl1:
Zielono pozdrawiam Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Marzenka, nikita5


Zielone okna z estimeble.pl

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 10:59 #632723

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Byłam szybsza :happy4: Na stronie biedronki nic jeszcze nie ma więc trzeba się dowiedzieć z innego źródła :happy:
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2018 13:12 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 13:01 #632742

  • krezus
  • krezus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 652
Mnie już przestały ruszać takie zakupy po marketach (popełniam a jakże, ale sporadycznie, a już całkowicie wypisałem się z zamówień internetowych). Raz, że od przybytku zaczyna głowa boleć, a po drugie denerwuje mnie ta wieczna loteria, bo rzadko dostaje się to co chce.
Ale ja o 'Pasadenie', która z małej cebulki przybyszowej po 7 latach obdarzyła mnie dwoma pędami (zakupiona mateczna nie raczyła zakwitnąć, ale zostawiła 'przybyszówkę') X lat wstecz okazuje się, że jeszcze zgodność zamawianych odmian oscylowała między 80-100% dzisiaj to już tragedia :oops:

I oto ona prawie wzorcowa:
Pasadena.png


A tak się rozwijała:
Pasadena111.png


No udało się wgrać fotki :rotfl1:
Może nie doszedłem tam, gdzie planowałem, ale myślę, że jestem tu, gdzie powinienem być.
Pozdrawiam Andrzej
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2018 13:04 przez krezus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, dana581958, renaa, CHI, minohiki, Carmen, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 13:34 #632746

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19272
  • Otrzymane dziękuję: 79698
Jeśli nie kupujesz ani w sieci, ani w marketach (rozumiem, że i w budowlanych nie) -to zdradź sekret, skąd bierzesz te cuda?

Poza tym, może masz jakieś wyjaśnienie, dlaczego akurat hippeastra są tak "losowo" zgodne odmianowo z ofertą? Musze napisać, że mając w ogrodzie zwłaszcza i w dużej ilości rośliny cebulowe, głowię się nad tą zagadką i już mam teorie spiskowe - bo ani w przypadku lilii (mam ze trzy setki), ani wiosennych cebulek takiego rozziewu nie ma. Owszem, pomyłki się zdarzają, lecz sporadycznie.
Swoją drogą, to, że musiałeś czekać 7 lat (!) na kwiaty z cebulki przybyszowej, też nie napawa mnie optymizmem. Mam troszkę tych przybyszowych - i chyba w takim razie je wyrzucę. Absolutnie nie wiem, czy tak długo pożyję, a nawet jeśli - czy opłaca mi się marnować cenne miejsce na parapecie tak długo hodując "szczypior".

Ale, ale - ogarniając rano parapetowce, zobaczyłam nowy nosek pchający się na świat.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, dana581958, CHI, minohiki, Carmen, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 14:04 #632747

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Dziewczynki cebule hipeastrum są u nas w biedrze za 14,99. Ładne, duże w doniczce i kartoniku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 14:53 #632755

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Krezus, czy Twoja Pasadena to przypadkiem nie Exotic Peacock? Tak kwitł mój:

ExoticPeacockbiedronka02.01.201816.jpg
pozdrawiam
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 16:02 #632760

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Marzenka wrote:
[...]Mam nadzieję,że u Niej też rozwinie się to w pasję ;)
Uważaj!!! :teach: Kiedyś moi dziadkowie zachęcili mnie do ogródkowania. Hobby przerodziło się w pasję, a pasja w nałóg :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Marzenka, CHI, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 16:12 #632761

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Ooooo :search: Muchini przyleciała :kiss3: Pięknie wybarwiony Peacock. Kupiłam 3 lata temu mojego, bo MIAŁ BYĆ Peacock, kwitł, hmmm....sami zobaczcie :blink:
DSC00475-3.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, kero, Łatka, dana581958, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 16:13 #632762

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2436
  • Otrzymane dziękuję: 9209
Marzenka wrote:
Dziewczynki cebule hipeastrum są u nas w biedrze za 14,99. Ładne, duże w doniczce i kartoniku.

A jakieś nazwy miały? Wiem, że to niewiele znaczy, a jednak człowiek przez chwilę się łudzi. :evil:
Pozdrawiam. Jola
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): nikita5

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 16:41 #632765

  • krezus
  • krezus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 652
Elu biorę to pod uwagę,(a Flaming Peacock) ale zasadnicza różnica między tymi hybrydami jest taka, iż 'Pasadena' to maluch w porównaniu do 'Exotic Peacock'

"Pasadena" to jest mały podwójny gatunek. Grupa Double Diamond – kwiaty podwójne o średnicy 12-16 cm i ten mój ma 15 cm. średnicę kwiatu

'Exotic Peacock' Duży podwójny należy do grupy Double Galaxy – podwójne duże kwiaty o średnicy większej niż 16 cm z reguły powyżej 20 cm.

Biorę też pod uwagę, że to jego pierwsze kwitnienie i może być jeszcze taki 'niedorobiony' :rotfl1: Ponadto kupiony przed laty z pewnego źródła razem z kilkoma innymi odmianami - 100% zgodności odmianowej. Jest drugi pęd i jak się kwiaty rozhulają znacząco powyżej tej granicy dwóch przytoczonych grup, będę skłonny zmienić mu nazwę, bo kolorystyka i układ płatków mają wiele cech wspólnych...

Aniu dlaczego tak się dzieje na rynku z tą zgodnością odmian jedyne wytłumaczenie to pazerność wystawców ofert, zauważ im bardziej poszukiwana odmiana tym proporcjonalnie cena idzie w górę i chętnych nie brakuje, a zgodność nie da się podważyć z dnia na dzień, dopiero oczy nam się otwierają jak zakup zakwitnie. Na reklamacje rzadko która firma reaguje pozytywnie, więc jak ostatnio mówię 'szkoda nafty'
Swoje zasoby uzupełniam przez umyślnego w Holandii i dwa razy do roku mogę liczyć na dostawę, tylko uwaga trafiają się też cebule podgnite i z pasażerami na gapę. Już dawno pogodziłem się z faktem, że nie sposób mieć wszystko i na już stopniowo będę pozbywał się hybryd na rzecz botaników i krzyżówek własnej produkcji, to będzie stopniowe przestawianie na inne tory więc szok mi nie grozi... :bad-idea:

A przybyszowa 'Pasadena' urosła tak sama z siebie i nie liczyłem jej lat, gdyby chorowała to by wydała wyrok na siebie, a tak bez stresów doczekałem się pięknej cebuli... :rotfl1:
Może nie doszedłem tam, gdzie planowałem, ale myślę, że jestem tu, gdzie powinienem być.
Pozdrawiam Andrzej
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2018 16:53 przez krezus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, kero, Łatka, dana581958, Carmen, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 17:05 #632768

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Andrzej, Pasadeny poszukuję od kilku lat, niestety bezskutecznie. Ostatnio jest nie do kupienia. Jedyna nadzieja w starych cebulach, a Twoja do takich należy. Trzymam kciuki za zgodność, i jeśli to się okaże ona to zapisuję się w kolejkę po cebulkę przybyszową. :flower1:
Co do wielkości kwiatów, to z moich obserwacji wynika, że nie ma reguły - czasami z tej samej cebuli wielkość kwiatów w kolejnych sezonach osiąga znaczne różnice.
pozdrawiam
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958, CHI, Carmen, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 19:49 #632786

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19272
  • Otrzymane dziękuję: 79698
krezus wrote:
jedyne wytłumaczenie to pazerność wystawców ofert, zauważ im bardziej poszukiwana odmiana tym proporcjonalnie cena idzie w górę

Andrzeju, zgadza się, tylko że w moim przypadku nie chodzi o żadne tam cuda wianki - ponieważ hippeastra nie są miłością mojego życia, tylko takim małym zimowym romansikiem na boku ;) , nie mam wyszukanych, drogich odmian i nawet ich nie zamawiam. I też się zdarza, że zamiast czerwonego dostaję różowe. Ale i odwrotnie - kupiony w spożywczaku noname okazał się podobno dość rzadką odmianą.
"Dutch connection" zazdraszaczam, sporo jeżdżę, ale w inną stronę. Moi "umyślni" też poruszają się po innych szlakach.
Z Twojego wpisu widzę, że mamy do czynienia z (nieomalże) profesjonalistą - pokaż, co Ci teraz kwitnie, baaardzo proszę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 19:59 #632787

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Tak wygląda nabytek z biedronki :P
15445579473261381059425.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, dana581958, minohiki, Zibi77, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 21:41 #632791

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Jak wygląda sama cebula? Zwykle wymagają przesadzenia gdyż są poprzelewane i mają korzenie w fatalnym stanie :think: Większość moich musiałam poprzesadzać :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): nikita5

Hippeastrum - zwartnice 11 Gru 2018 23:53 #632803

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
Faktycznie podobny ten kwiatek do Peacocka.Prawda że nie można mieć wszystkiego a Pasadeny wielu ludzi poszukuje od lat,ona znikła na dobre,nawet w pięciopakach Pasadenę zastąpił Peacock.
Marzenko nie wiem gdzie mieszkasz ale w mojej Biedronie nie ma hipków natomiast są w Netto też w kartonikach,tylko tam były bodaj po 16,95,na kartonach rysunek białego,czerwonego i różowego.
Jeżeli chodzi o te niezgodności to niestety bardzo często zagraniczni dostawcy wciskają naszym zupełnie co innego niż powinno być,czyli są po prostu nieuczciwi i dlatego coraz mniej osób sprzedaje hipki. Dlatego mamy do wyboru nie kupować lub kupować i liczyć że się coś fajnego trafi,już wiele razy sobie mówiłam nie kupię!!!No i ciągle kupuję,to choroba nieuleczalna jak i moja. :hammer: :supr3: :flower2:

20181210_123455-2.jpg


20181212_000027.jpg


20181212_000131.jpg

Pierwszy kwiat prawidłowy duży natomiast drugi wypadek pięciolistny,mam nadzieję że następne będą prawidłowe.
Bożena
Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2018 00:07 przez nikita5.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Marzenka, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 12 Gru 2018 09:14 #632815

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Cebulka jest duża, ładna i w turgorze. Torf na tyle suchy , że woda dość długo wsiąkała. Zawsze takie kupuję i jestem zadowolona ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, CHI, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 12 Gru 2018 10:00 #632820

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19272
  • Otrzymane dziękuję: 79698
Dochodzę do wniosku, że moje Wielkie Rozczarowanie jest po prostu kolejnym Czerwonym Lwem; kwiat ma średnicę 21 cm, płatki mu się lekko odwinęły, pęd - 62 cm wysokości.





Nie, żebym Red Lion nie lubiła - ale sami rozumiecie. W dodatku tylko dwa kielichy... :(
Natomiast Aphrodite - ujdzie, 4 kwiatki, dość ładne.

Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2018 17:35 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Armasza, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 12 Gru 2018 14:40 #632834

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Łatko pięknie kwitną :hearts: Aphrodite cudna :hearts: Red energetyczny :hearts:
W mojej biedronie były w pudełkach tekturowych 3 kolory różowy, czerwony i czerwony z białym środkiem. Zajrzałam do trzech pudełek i zrezygnowałam niby każda cebula miała po pączku ale jeden był przesuszony, inny porażony czerwonym grzybem nic nie wzięłam. Wolę jak cebule są w folii wtedy bez problemu można je obejrzeć :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Carmen, jagodka27, nikita5


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.763 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum