TEMAT: Hippeastrum - zwartnice

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 11:44 #637527

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
20190119_114726.jpg


20190119_114745.jpg


20190119_114811.jpg

A ja mam na jednej cebuli tak,fakt mało była karmione w ubiegłym roku ale obawiam się że to co innego,żeby nie poszło na inne.
20190119_112636.jpg





Afrodyta to raczej nie jest,więc co? :bad-idea: :jeez: :hearts:
Bożena
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2019 13:26 przez Carmen.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, Fafka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 13:10 #637540

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
Barwy adekwatne do obecnej chwili :


19.1barwyadekwatnedochwili.jpg

Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, Fafka, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 13:24 #637543

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3200
Podobny do Showmaster, ale on jest pojedyńczy, więc to nie to.

Moje pupilki :dance:

Emerald

DSCN1069.jpg


Benito
DSCN1070.jpg


Temptation
DSCN1072.jpg


Obu nie zobaczę :placze: , bo jutro wyjeżdżam, mam nadzieję, że kuzynka zrobi zdjęcia.

Magic Green w porównaniu z Pink Suprise

DSCN1073.jpg


mała zbiorówka

DSCN1075.jpg


DSCN1076.jpg
Zielono pozdrawiam Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, Fafka, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, jagodka27, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 14:00 #637556

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Bożenko, boski ten Twój pełny hipek. :drool: Skąd pochodzi cebula?
pozdrawiam
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Carmen, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 14:25 #637560

  • Zibi77
  • Zibi77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 781
  • Otrzymane dziękuję: 3093
Tuczenie cebul rozpoczęte ;) ;) ;)


A to pozostali rezydenci przed kwitnieniem :P


I Holendrzy :P

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Carmen, jagodka27, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 14:41 #637561

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1007
  • Otrzymane dziękuję: 4468
Bożenko to jest Elvas .Miałam takiego [wiecej fotek w mojej kolekcji ]
Sama nie jestem przekonana co do tego...


Schowmaster jest pojedyńczy i podobny do Toscy.Tosca ma zielone na płatkach czego nie ma Schowmaster.Tosca kwitnie u Mirki .......
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2019 14:52 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 14:54 #637563

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
Elu,Perełko,przeglądałam Fluwela i E-marylis,ale na Elvas to on nie wygląda.To jest po raz szósty czy siódmy kupiona Afrodyta,ta jes od Gi.. A.Elvasa kupiłam teraz z holenderski,zobaczymy,ale mnie też on nie podchodzi pod Elvas,podobny jest do Pasadeny Fluwela,ale musi się rozwinąć do końca.Perełko a to Twoje skąd? :jeez: :supr:
I Tosca i Showmaster są pojedyncze a to jest raczej pełny kwiat.Perełko a tak przy okazji oglądałam Twoją kolekcję i powiem że gdybym miała te wszystkie cuda co tam pokazałaś,to może już bym tak nie ganiała za tymi cudeńkami,choć masz rację co chwilę kuszą nas nowymi.
Iwonko,przykro że musisz te cudeńka opuścić,ja w tamtym roku tak miałam,kwitło mi kilkanaście a ja do sanatorium!!! :happy-old: :devil1:
Bożena
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2019 15:07 przez nikita5.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Carmen, jagodka27

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 15:05 #637565

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1007
  • Otrzymane dziękuję: 4468
Pasadena to nie jest .Pasadena podobna to Splascha jest raczej .Rozmawialiśmy na ten temat w wątku porównawczym .Elvas to jedna nazwa dwojga imion i na innym forum to rozstrzygaliśmy kaseyskorner.typepad.com/photos/my_amary...maryllis-elvas5.html
Właśnie jestem ciekawa tego zakupu holenderskiego
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Carmen, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 15:08 #637566

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
nikita5 wrote:
Elu,Perełko,przeglądałam Fluwela i E-marylis,ale na Elvas to on nie wygląda.To jest po raz szósty czy siódmy kupiona Afrodyta,ta jes od Gi.. A.Elvasa kupiłam teraz z holenderskimi,zobaczymy,ale mnie też on nie podchodzi pod Elvas,podobny jest do Pasadeny Fluwela,ale musi się rozwinąć do końca.Perełko a to Twoje skąd? :jeez: :supr:
I Tosca i Showmaster są pojedyncze a to jest raczej pełny kwiat.Perełko a tak przy okazji oglądałam Twoją kolekcję i powiem że gdybym miała te wszystkie cuda co tam pokazałaś,to może już bym tak nie ganiała za tymi cudeńkami,choć masz rację co chwilę kuszą nas nowymi.
Iwonko,przykro że musisz te cudeńka opuścić,ja w tamtym roku tak miałam,kwitło mi kilkanaście a ja do sanatorium!!! :happy-old: :devil1:
Nie to co trzeba wcisnęłam,nic nie chciałam cytować. :happy:
Bożena
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2019 15:12 przez nikita5.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, jagodka27

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 15:20 #637569

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1007
  • Otrzymane dziękuję: 4468
To jest Schowmaster i Tosca



Mój Elvas był z biedronki chyba albo kaufa .
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2019 15:30 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 15:25 #637570

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Bożenko, przejrzyj sobie jeszcze pełne odmiany na tych stronach:

www.kebol.nl/eng/gallery/

www.hadecobulbs.com/hippeastrum/varieties/?fwp_type=double
pozdrawiam
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Carmen, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 15:38 #637572

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1007
  • Otrzymane dziękuję: 4468
Mam jeszcze Elvasa z allegro-musiałabym sprawdzić od kogo konkretnie, więc będzie pewnie taki sam .Rzeczywisty wygląd kwiatu ,a to co na stronach to czasem niebo ,a ziemią. Afrodytę to można pomylić z Duble Record .......Krzyżują te kwiaty ze sobą i te podobne już tak nie bawią ,ale człowiek zwraca uwagę na niuanse.Kwiat duży ,imponujący dla mnie okey i inne szczegóły już tak nie istotne są i odwrotnie .... dlatego tak człowiek ciekawy i chciałby mieć wszystko i =wariatów = :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: nie brakuje [nie chcę nikogo obraźić i schlebiać sobie jednocześnie ,żeby nie było ] Więc równie ciekawa czekam na to co rozwinie siĘ pod ta nazwą .Choć to odmiana według mnie chimeryczna i niełatwa. Są wśród Nas tacy co mają o wiele dłuższy staż odemnie i wiele odmian widzieli na żywo.I chyba na tym to polega he he he ehe
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2019 15:53 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, CHI, Zibi77, Carmen, jagodka27, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 16:10 #637579

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
Perełko,Elvasa z Allegro mogłaś mieć tylko od Mitiusa ale to nie będzie on tylko raczej Clown,Zibi tak miał.Pisałam że z 10 odmian tylko dwie będą prawidłowe o ile Benito będzie Benito. :bad-idea: :happy:
Ktoś tu na forum pisał że dzwonił do gi..a i co tego wyszło?uznaje reklamacje?bo ta niby Afrodyta to od niej.
:crazy: -Dziewczyny,ja już pół nocy spędziłam na poszukiwaniach tego czegoś i nic mi nie pasuje,mimo to dzięki za te stronki,nie pamiętam czy na nich też już byłam. :thanks:
Hadeco przeglądałam,tylko to drugie nie,dzięki. :kiss3:
Bożena
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2019 16:11 przez nikita5.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Zibi77, Carmen

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 16:31 #637584

  • krezus
  • krezus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 652
Wtrącając swoje trzy grosze do dyskusji twierdzę też, że to 'Elvas' trochę niewydarzony, ale to ON. I będę powtarzał w nieskończoność po zakupie pierwsze kwitnienie z reguły bywa chimeryczne. O ile będzie II pęd już powinno być więcej widać.

Aha i zakupy, muszę Was zmartwić 'Picotów' zostały tylko 4, wziąłem więc jeszcze 4 szt z Flora Magica, różne wybrane pod kątem zdrowotności... ;)

IMG_20190119_145108.jpg


IMG_20190119_145434.jpg


Co do 'Picotee' po przyjrzeniu się bliżej moje notowania wzrosły do 70% zgodności i wychodzi na to, że pierwsze 4 osoby mogą dostać po sztuce, a do wyboru z 'Magica'2 różowe niespodzianki , 1 'Arctic White"? i 1 Egzotyczne paski wszystkie po 2-3 pędy i taniej bo po 13 zł
I co Wy na to?
Może nie doszedłem tam, gdzie planowałem, ale myślę, że jestem tu, gdzie powinienem być.
Pozdrawiam Andrzej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 17:02 #637589

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
20190119_165144.jpg

Może i masz rację Andrzeju,to jest pierwsze kwitnienia choć Elvasy pokazywane są zupełnie inaczej wyglądające,ale drugiego pędu póki co nie ma a ten ma krótką nóżkę.
Co do Pikotka to na dwa się nie załapię?ale na jednego chyba tak.a z tą resztą gdyby miało paść na różową to już Sweet Pink miałam,ale może to by było coś innego.
Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 17:46 #637593

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2451
  • Otrzymane dziękuję: 9271
Łatka wrote:
I tak pryskam "po całości" Polysectem co kilka dni, bojąc się nawrotu wełnowców (mimo ze większość cebul moczyłam około doby przed posadzeniem, w roztworze Polysectu właśnie).
A może co innego? Brak jakiegoś składnika? Tych, co dopiero zaczynają rosnąć, jeszcze nie nawożę :think: .

Łatko to co teraz napiszę, to są tylko czyste spekulacje, bo moja wiedza nie pozwala na zdiagnozowanie przypadku, który pokazujesz, więc traktuj to z dystansem.
Polysect jest środkiem systemicznym, wnika do wnętrza rośliny i krąży w niej jakiś czas. Czy przypadkiem pryskając co kilka dni, nie spowodowałaś kumulacji tego preparatu w liściach na tyle dużej, że to szkodzi roślinie. Coś jak przedawkowanie leku u ludzi? :think:
Pozdrawiam. Jola
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Zibi77, jagodka27, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 18:23 #637597

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1007
  • Otrzymane dziękuję: 4468
Jak tak spojrzałam w pierwszej chwili, to nasuneła mi się roztocz narcyzowa ,ale to tylko przypuszczenie ......
Mój NIBY Elvas ma dwa pędy i Clowna też nie mam he he .Co do Gima to chyba raczej nie uwzględnia bo i jak. Ja już odpuściłam jeżeli zakupuję ''na rynku lokalnym'' o ile nie mam nadmiaru tego samego i jest możliwość reklamacji na inną odmianę.Czasem trudno zgadnąć gdzie jest problem.Po pierwsze już u producenta jest pomyłka.Sprzedawca wtedy kupuje i co ma zrobić.Po drugie sprzedawca kupuje inna odmianę i dobrze o tym wie i wystawia jako odmianę pożądaną i sprzedaje towar,albo to co zostało jak odmiana się skończyła.Po czwarte sprzedawca może pomylić cebule i etykiety.Po piąte sprzedawcy nie znają odmian i podobne to dla nich wszystko jedno.Jedno denerwuje mnie zawsze ,gdy cebula jest fatalnej jakości i wtedy nie ma przebacz,sprzedawca widzi i mimo to sprzedaje .Zakupy kauf -biedronka wiadomo ,kupowanie kota w worku ,loteria ale wiadomo zakwitnie zwartnica jak jest pąk :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :flower: :flower: :flower: :flower: .Kupujesz sam wybierasz .....Od zakupów zagranicznych= renomowanych raczej reklamacja.Raz dostałam drugą cebulę ,raz inną odmianę.Lily Garden z powodu pomyłek raczej zawiesiły sprzedaż i nie można ich podejrzewać raczej o złe zamiary i celowe wprowadzanie w błąd.Efekt ,nic nie kupisz bo nie ma wcale i nikt nie chce ryzykować swojej renomy.Dlatego zakupy zagraniczne tzw ,w naszym wypadku często ,gęsto zbiorowe są droższe ale i gwarancja odmiany jest.Czasem indywidualne zakupy z renomy nie są zadawaląjące,jak można poczytać o doświadczeniach innych na forach. :flower2: Bożenko piękna zbiorówka :flower2: :flower2:
Krezus :bravo: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: może dostaniesz :kiss3: hehe he he
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2019 18:55 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zibi77, Carmen, jagodka27, nikita5, krezus

Hippeastrum - zwartnice 19 Sty 2019 18:59 #637604

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
Perełko,to ten ostatni Elvas Ci już kwitł czy nie? I od kogo z Allegro go masz?
Co do niezgodności to z częścią mogę się zgodzić,ale niestety są tacy którzy świadomie sprzedają co innego niż mają,bo jak inaczej wytłumaczyć że są reklamację a sprzedający tego nie zmienia? :think: miałam tak kilkakrotnie stąd wiem.
Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Zibi77, Carmen, jagodka27


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.640 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum