TEMAT: Hippeastrum - zwartnice

Hippeastrum - zwartnice 31 Sty 2019 22:24 #640108

  • Aggi
  • Aggi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 184
Przepiękne te wasze hipki,moje dopiero co się wychylają.

Przyszłość zaczy­na się dzi­siaj, nie jutro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, nikita5


Zielone okna z estimeble.pl

Hippeastrum - zwartnice 31 Sty 2019 23:53 #640128

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
Witaj Aggi. :hearts:
A tu już z Picotkiem.

20190131_234534.jpg

:dance: :dance: :dance:
Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, Fafka, kero, Gosia352, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 01 Lut 2019 15:27 #640212

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Witaj Aggi :flower2:
Dzięki w imieniu :flower2: Gervase też mnie zachwyca :hearts: Ale palmę pierwszeństwa ma Red Pearl jest cudna i magiczna :hearts:
Łatko to była błyskawiczna sesja :wink2: I nic im się nie stało :happy:
Dzisiejsze kwitnienia :hearts:
Exotic Peacock i Splash :hearts:


Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Bożka, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5, krezus, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 01 Lut 2019 20:24 #640284

  • krezus
  • krezus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 652
Dziewczyny licytują się na wyścigi, która więcej, ładniej, bo jak się sypią kwitnienia to czemu nie i o to chodzi, żeby móc co podziwiać.
Ich 5 minut w sezonie tak krótko trwa, więc ulotna chwilo trwaj jak najdłużej, bo z tego wynika, że w ilości siła... Wszystkim gratulacje hurtowo i imiennie, bo trzeba przyznać, że jest co oglądać... :supr3:

U mnie, jak to u mnie coś też się dzieje. 'Picotee' z dwoma pędami nie wykwita wzorcowo, ale w następnym już będzie dużo lepiej:

Picotee11-2.jpg


NN. ten 'ciemny typ' pięknie się prezentuje zwłaszcza w słońcu super opalizuje, żeby jeszcze można było to odzwierciedlić na zdjęciu, to by było super:

NN.62.jpg


No i obiecałem bliżej opisać H. 'Double Dream' razy dwa. Pierwszy 3 kwiaty wszystko w normie - urokliwa odmiana:

DeableDream.jpg


Drugi bardziej 'trafiony' przez wełnowce rozwinął z bidą jednego kwiatka zasusza cały pęd, ale jest drugi, który wygląda już normalnie i będzie cieszył oko w drugim rzucie:

DeableDream59.jpg


A tak można je scharakteryzować:

- wielkość kwiatów: od 16 do 18 cm i więcej, Double Galaxy Group.
- płatki nie wywijają się, końcówki płatków rozjaśnione bielą
- efektowny różowy z symetrycznie ukształtowanymi płatkami (prawie jak lilia wodna)
- całość o ciepłym odcieniu - emanuje klasą (na Tajwanie tylko 350 juanów :rotfl1: )
- lewa strona płatków jasna z ciemną zieloną pręgą pośrodku płatków
- odmiana została zarejestrowana w 2010 roku przez Fa. JJ van Velden & Zn.

Ogólnie, wszystkie nasze Hipki cierpiały przez styczeń z powodu braku słońca, problem z fotosyntezą i stąd wydłużone pędy i ociąganie się z rozwinięciem pąków. Kompletnie do 'luftu', ale tak też bywa... :woohoo:

I na koniec pobawię się w kaznodzieję usprawiedliwiając to nasze zakręcenie Hipkami
'Błogosławieni Ci pozytywnie walnięci, albowiem już tu na ziemi są w raju...' :rotfl1: :rotfl1:
Może nie doszedłem tam, gdzie planowałem, ale myślę, że jestem tu, gdzie powinienem być.
Pozdrawiam Andrzej
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2019 21:01 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, Fafka, kero, Gosia352, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, Ilona, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 01 Lut 2019 21:10 #640297

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
te pełne cudne :hearts: :hearts:
A moje jeszcze śpią, poczekam do wiosny i wystawie na ogród
Temat został zablokowany.

Hippeastrum - zwartnice 01 Lut 2019 21:23 #640300

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
Piękne,piękne,piękne kwitnienia,też wszystkim gratuluję. :hearts: :hearts: :hearts:
Andrzeju no jesteśmy walnięci,to fakt ale mnie się taki raj tu na ziemi podoba,i to własny. :dance: :dance:
Dziś przechodziłam obok Lidla a że tam z ulicy widać przedsionek z kwiatami nie dało się nie zauważyć że są cebule.Nie mam pojęcia czy miały być czy nie,zlitowałam się nad jedną biedą co ma 3 noski ,korzeni prawie nie ma ale spora cebula. :laugh1: :devil1:
20190201_205300.jpg
Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, krezus, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 01 Lut 2019 22:18 #640308

  • krezus
  • krezus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 652
Cytuję Bożenkę "Dziś przechodziłam obok Lidla a... "
Proponuję nie przechodź nawet obok różnych 'Kaufów', 'Biedr' i innych takich, bo Cię 'wsiorbie' na amen..
No dobra w 'Aldiku' pokazało się coś nowego... :rotfl1:
Ja tylko sprawdzam silną słabą wolę... :evil:
Może nie doszedłem tam, gdzie planowałem, ale myślę, że jestem tu, gdzie powinienem być.
Pozdrawiam Andrzej
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2019 22:24 przez krezus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Łatka, dana581958, Zibi77, Carmen, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 01 Lut 2019 22:30 #640311

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
A Blossom,Mambo,Terra Cotta Star,Ambiance,Picotee,Spartacus,Impala,Ambiance :hearts: :hearts: :hearts:
20190201_223701.jpg

No niestety musiałam przejść koło Lidla bo innej drogi z przychodni nie ma.A co tam w Aldiku pokazali,oznaczone czy zgaduj-zgadula? :supr3: :devil1:
Bożena
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2019 22:40 przez nikita5.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 01 Lut 2019 22:59 #640314

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3936
  • Otrzymane dziękuję: 21048
Uważajcie z Aldikiem...
Mnie poniosło po pierwszych fajnych zakupach (Biedronka, Kaufland) i "przechodziłam koło Aldika i Castoramy".

P2010030.jpg

Z Aldika są te (na pierwszym planie) 3 z lewej z castoramy 2 z prawej...

Po zakupie wyciągnęłam cebule, oberwałam zarażone łuski i "utytłałam" w cynamonie. Ta najmniejsza roślina, w "złotej" osłonce, nie miała ani jednego zdrowego korzenia i nadgnitą stopkę. Wygląda jak wygląda. Wszystkie 5 były "obrabiane" jednego dnia. Ale przynajmniej żyje. Byłam 2 dni temu w Aldiku - z tego "rzutu" wszystkie cebule "pożarte", wyglądają jakby coś przegryzło łodygę. No i ten mój wypierdek przy nich wygląda jak gigant.
O zgodności nie piszę, loteria jest śmieszna... Wypierdek ma być biały, ten z lewej różowy ( :supr3: ) a ten czerwony miał być biało- czerwony...
Na początku mi się wydawało, że kolejny Red Lion, ale nie wiem...
Oceńcie - dla mnie jest "trochę inaczej czerwony", ale to może kwestia oświetlenia...
P1311326.jpg


W Castoramie się napaliłam, bo miał być Exotic Peacock i Tropical Orange - oba za mną "chodziły". Oczywiście liczyłam się z niespodzianką :club2:

To te dwa z prawej na ogólnym...
Biało - czerwony to on na pewno nie będzie... Ale jest dziwny. Myślałam, że kolejny RL, ale w środku ma jakieś czerwone, małe płatki i inaczej się rozwija..

P1311323.jpg


P2010034.jpg


Susan na drugim pędzie - pierwszy usechł, był niezapylony.
P2011353.jpg


No i na koniec Tescowy "czerwono-biały". Wybierałam takiego z najciemniejszym pędem. Może się uda..
P2011354.jpg


Do Tesco pojechałam po chleb, ser i piwo... :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Łatka, dana581958, Biotit, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 01 Lut 2019 23:22 #640316

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19360
  • Otrzymane dziękuję: 80190
No ładnie...nowe oblicze "chleba, piwa i sera" :happy:
Małgosiu, łączę się w bólu, pazernie schwytany przeze mnie w Castoramie nie będzie ani Exotic Peacockiem, a ni w ogóle żadnym pawiem...tylko następnym czerwonakiem. Singlem - płatków ma sześć. Jedyne, co go wyróżnia - to naprawdę ciemne gardło.




krezus wrote:
Ogólnie, wszystkie nasze Hipki cierpiały przez styczeń z powodu braku słońca, problem z fotosyntezą i stąd wydłużone pędy i ociąganie się z rozwinięciem pąków. Kompletnie do 'luftu', ale tak też bywa... :woohoo:

Zwłaszcza we Wrocławiu - bo w słoneczniejszych stronach nawet przez krótki dzień energii dostana więcej. I my też. ;)
Fakt, żyję chyba z Was najdłużej, a nie pamiętam tak ponurego stycznia.

Bożenko, kilka dni temu też "przechodziłam koło Lidla" :rotfl1: . Ciekawe, czy znów dostanę po łapach za bezrozumność.
Może choć zeszłoroczna Rilona mnie nie zawiedzie (jeśli tak, to moja wina - i bałaganu ze znacznikami).
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2019 23:24 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, dana581958, Biotit, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5, krezus, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 01 Lut 2019 23:38 #640319

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
No widzę że przyjęło się moje "przechodzenie koło..."choć ja naprawdę tylko przechodziłam,a że tam kwiaty widać z ulicy to już inna sprawa. :supr3: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Małgosiu,jak ma małe płatki w środku to może będzie pełny? fajnie by było. :flower1:
Aniu,skąd Ci przyszło do głowy że żyjesz najdłużej z nas,a może są jeszcze inne dinozaury? :jeez: :happy:
A czy coś wyniosłaś z Lidla czy nic nie wskoczyło Ci do koszyka?U mnie prawie codzień choć trochę słoneczka się pokazuje choć na krótko,więc nie jest tak źle. :flower2: :flower2: :flower2:
Bożena
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2019 23:57 przez nikita5.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, CHI, Carmen

Hippeastrum - zwartnice 02 Lut 2019 01:05 #640324

  • krezus
  • krezus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 652
nikita5 wrote:

Aniu,skąd Ci przyszło do głowy że żyjesz najdłużej z nas,a może są jeszcze inne dinozaury? :jeez: :happy:

No właśnie, ja pierwszy się zgłaszam na dinozaura, nie wiem czy one (dinozaury oczywiście) miewały sklerozę, bo mnie już dopadła, przecież nowy miesiąc i miałem wrzucić nową kartkę z kalendarza...

LutyOaza.png


I pewnie dostanę po uszach za to, że dodałem logo forum niepytany, ale jak bum cyk cyk to będzie przedostatni raz... :rotfl1:

Czy może być ???
Może nie doszedłem tam, gdzie planowałem, ale myślę, że jestem tu, gdzie powinienem być.
Pozdrawiam Andrzej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Łatka, dana581958, Biotit, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 02 Lut 2019 07:43 #640326

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
nikita5 wrote:
(...)
Dziś przechodziłam obok Lidla a że tam z ulicy widać przedsionek z kwiatami nie dało się nie zauważyć że są cebule.Nie mam pojęcia czy miały być czy nie,zlitowałam się nad jedną biedą co ma 3 noski ,korzeni prawie nie ma ale spora cebula. :laugh1: :devil1:
20190201_205300.jpg

Bożenko, mi w ubiegłym roku z tą etykietą z Lidla trafił się Merengue :wink4: :tongue2:
pozdrawiam
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 02 Lut 2019 09:08 #640334

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19360
  • Otrzymane dziękuję: 80190
nikita5 wrote:

Aniu,skąd Ci przyszło do głowy że żyjesz najdłużej z nas,a może są jeszcze inne dinozaury? :jeez: :happy:

Odpowiem zagadką matematyczną: skutkiem różnych okoliczności studiowałam bardzo szybko, nie to, co teraz na przykład mój ukochany (bez żadnego cudzysłowu, naprawdę bardzo kochany) zięć. Dziesięć semestrów zrobiłam praktycznie w siedem, częściowo skutkiem wypadku (narciarskiego zresztą) i figuruję w spisie absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego 1979.
Czyli - w innym tysiącleciu, w innej epoce, jak dinozaur- ale nie z tych drapieżnych. ;)

krezus wrote:
I pewnie dostanę po uszach za to, że dodałem logo forum niepytany

Co prawda może i wypada spytać Alinę, ale jak dla mnie Twoje uszy są całkiem bezpieczne, mało tego, mam taki mały pomysł: czy nie moglibyśmy (znaczy: TY) zrobić kalendarza 2020 z najpiękniejszymi zdjęciami tegorocznych hippeastrów i 2-3 sztuki wystawić na cel charytatywny? ja na pewno bym kupiła.

Bożenko, mam cebulę z taką samą etykietką, jak Ty - ale czy to taka sama cebula - "chi sa, chi sa, chi sa?" jak w piosence (kto to śpiewał? Kolega Alzheimer się kłania... :woohoo: ).
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2019 09:09 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zibi77, Carmen, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 02 Lut 2019 15:56 #640375

  • Zibi77
  • Zibi77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 781
  • Otrzymane dziękuję: 3093
Gratuluje pięknych kwitnień :thanks: :thanks: :thanks:
U mnie posucha czekam aż któraś zakwitnie :P


Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, dana581958, minohiki, Carmen, nikita5, krezus, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 02 Lut 2019 16:33 #640391

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Bardzo interesujące pąki u Ciebie Zibi :woohoo:
Moje dzisiaj :hearts:


CHI wrote:
Oceńcie - dla mnie jest "trochę inaczej czerwony", ale to może kwestia oświetlenia...
P1311326.jpg

CHI masz najprawdopodobniej Orange Suvereigne :think:
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2019 00:15 przez kero.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5, krezus, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 03 Lut 2019 02:42 #640504

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
:jeez: Andrzeju,sklerotyki z ubiegłego wieku/jak powiada Ania/mogą być,możesz wydrukować kalendarz na ten rok z hipkami tylko się pośpiesz bo już luty się zaczął,a uszy Twoje są bezpieczne. :drink1: :drink1: :flower1:
Elu,ja w ubiegłym roku w styczniu z Lidla miałam Red Fire,Herculesa i podobno Eyecatcher,dlatego z ciekawości kupiłam.Ciekawa jestem czy w tym roku będzie to samo czy nie ale z Twojej informacji wynika że może być co innego,fajnie by było. :funnyface:
Aniu,jesteś w takim razie dinozaurem jak ja i Andrzej a może jeszcze inni,no i fajnie.Zobaczymy co się z tej cebuli wykluje,a ta piosenka akurat mi się nie kojarzy,wiadomo skleroza. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :happy:
Zibi,cierpliwości,doczekasz się,zapowiedzi masz. :hearts:

20190203_024404.jpg
moja zapowiedź,ciekawe co to będzie.
Bożena
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2019 02:58 przez nikita5.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, CHI, minohiki, Zibi77, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 03 Lut 2019 06:10 #640505

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Najpierw niech babcia Ewa ;wlizie; na piedestał dinozaurów. :happy4: :laugh1: Młodszym to sprawniej idzie. :happy:

Przygotowuję się do odtańczenia kankana. :tongue2: Pierwsza cebula siewki zaczyna pokazywać kolor. :fly:

Małgosiu /CHI/ nie wiesz przypadkiem kto to mówił - dobrze że nie mam parapetów, dobrze że ominęło mnie hippomaniactwo..... :happy3: Gratuluję Orange Suvereigne.

Kero, Bożenko, podziwiam ilość pięknych kwiatów.

Wszystkim Wam wspaniale kwitną nasi ulubieńcy i oby tak było dalej. :flower1:

Andrzej, bardzo podoba mi się pomysł z kalendarzem. :drink1:
Pozdrawiam. Ewa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, CHI, Carmen, nikita5


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.832 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum