TEMAT: Hippeastrum - zwartnice

Hippeastrum - zwartnice 12 Sty 2018 18:33 #582458

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Aniu, bardzo Ci dziękuję za zdjęcie odmiany Gervase. Jest piękny. :kiss3:

A o tym czerwonym przystojniaku, który ma białe ;pikotki; na końcach płatków i nieco prążkowaną fakturę powiedziałabym, że jest to odmiana Double Dragon. :P Sama przyznasz, że jest dekoracyjny.

No i z ciekawością poczekam na białego. :search:
Pozdrawiam. Ewa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Hippeastrum - zwartnice 12 Sty 2018 22:59 #582534

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79606
Wiesz co, Ewo - przejrzałam historię zamówień hippeastrów. Oba te niezgodne, i Gervase co miał być Susan, i ten czerwony są z firmy wysyłkowej z nazwą długouchego gryzonia ;) . Oni mają w ofercie z podwójnych czerwonych tylko Double Roma - i ta zwartnica pewnie jest podwójnym Wiecznym Miastem. Podwójny Smok ma więcej "pikotek", jest też jakby pełniejszy, niż mój.
Tak sobie myślę, że im się omskło przy pakowaniu ;)
Temat został zablokowany.

Hippeastrum - zwartnice 12 Sty 2018 23:06 #582535

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Wiesz Aniu, ty chyba naprawdę masz rację że to jest Double Roma. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2018 23:06 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Hippeastrum - zwartnice 12 Sty 2018 23:08 #582536

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Uwierz że takie cuda się zdarzają ja wiosną w Biedronie trafiłam Toscę,więc dlaczego i Tobie nie miałoby się to przytrafić :happy: A co to jest dokładnie to trzeba będzie się przypatrzeć jest tyle różnic w układzie płatków,falbanek,smug :think: Niemniej jednak jest śliczny, gratulacje :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Hippeastrum - zwartnice 13 Sty 2018 06:31 #582553

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Aniu, ze mnie żaden expert. Ty masz oryginał przed oczami i z całą pewnością oznaczysz odmianę właściwie. Ja staram się pomóc, ale jako laik mogę tylko sugerować - nie twierdzić na pewno - że to może być taka to a taka odmiana. :lol: A skoro mowa o wiadomym żródle zakupu, to jeśli i Emanuelle jest od nich, to na wszelki wypadek porównaj z Apricot Parfait. Gdzieś przeczytałam, że u nich niezgodne odmiany to norma. :evil: Z innego żródła mam Double Roma. Jest zapączkowana ale jeszcze poczekam na kwiaty ok 2 tyg. O ile jest zgodna to porównamy sobie z Twoimi zdjęciami.
Pozdrawiam. Ewa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Carmen

Hippeastrum - zwartnice 13 Sty 2018 15:06 #582595

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79606
kero wrote:
Uwierz że takie cuda się zdarzają ja wiosną w Biedronie trafiłam Toscę,więc dlaczego i Tobie nie miałoby się to przytrafić

Bo w grach losowych jakoś brak mi szczęścia. ;)
Mówiąc serio - jest dla mnie o niebo ważniejsze, by cebula była zdrowa, możliwie duża - i by skutecznie wyprodukowała pęd kwiatowy, a nie jak to się czasem dzieje, zasuszyła pąk, ledwie się wyłoni. Rozumiem, że gdy ktoś ma kilkadziesiąt cebul, to niekoniecznie się cieszy, gdy objawi mu się czwarty Apple Blossom. Tak mam "w branży" różanecznikowej, że się powtórzę. Hippeastrów mam około 20, więc każdą nową odmianę mile witam.
Ewo, dla mnie i owszem, jesteś ekspertem - bo "drążyć temat" zwartnic zaczęłam niewiele ponad rok temu, można powiedzieć - terminuję. Miałam taki moment, że chciałam się pozbyć w ogóle jakichkolwiek parapetowców. Jednak hippeastra są dla mnie spełnieniem snu o doniczkowcach idealnych. Po pierwsze - kwitną wtedy, gdy dopada mnie zimowa chandra, a alternatywnych kwitnień prawie nie ma. Po drugie - można je latem kompletnie zapomnieć, zasuszyć, wyjechać w Karkonosze lub na Sycylię. No i -last but not least - mają wielkie kwiaty o żywiołowych kolorach. Kocham właśnie takie. Kwiatuszki wielkości główki szpilki - nie na mój wzrok, nie na moje lata :silly:

Kero, a u Ciebie nic nie kwitnie? Podejrzewam, że masz wielką kolekcję. Pokaż nam, niech się oczy napasą...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, dana581958

Hippeastrum - zwartnice 13 Sty 2018 17:39 #582633

  • renaa
  • renaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 868
  • Otrzymane dziękuję: 2414
Gratuluję wszystkim pięknych kwitnień :bravo: :bravo: :bravo:
U mnie sezon też się już zaczął. Na początek zaległe zdjęcia:
stara odmiana NN

DSC03998.jpg


DSC03999.jpg

Limona

DSC04000.jpg


DSC04001.jpg


DSC04002.jpg

CDN :bye:
Pozdrawiam,
Renia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, kero, Łatka, dana581958, minohiki, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 13 Sty 2018 22:59 #582742

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Wam to rosną te cebule jak na jakiś sterydach, u mnie to małe kurduple :happy2:
Temat został zablokowany.

Hippeastrum - zwartnice 13 Sty 2018 23:07 #582746

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
W tej chwili kwitnie mi tylko Orange Souvereign

Teraz czekam na Lady Jane

A z wcześniejszych kwitł Flaming Blossom

Małe i średnie cebule mam już posadzone aby przyspieszyć im okres tuczenia i określić jeżeli zakwitną co jest co bo mam dużo nie rozpoznanych marketowców :think: Pozostałe będą sadzone stopniowo aby rozciągnąć maksymalnie kwitnienie w czasie :hearts: Cóż moja kolekcja nie jest jeszcze duża mam dopiero trochę ponad 55 cebul :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, dana581958, minohiki, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 13 Sty 2018 23:09 #582748

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Jaki ten flaming jest piękny :supr3: :supr: :hearts:
360874.png
i prędziutko do mnie wysłać :rotfl1: :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero

Hippeastrum - zwartnice 13 Sty 2018 23:26 #582752

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Dziękuję w jego imieniu :happy: Trafiony został w Biedronie na wiosnę razem z Toscą,Superstar,Medal Gold i Dynamite to była kumulacja :happy4:
Temat został zablokowany.

Hippeastrum - zwartnice 13 Sty 2018 23:41 #582757

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
A czy mogę się uśmiechnąć po cebulki flaminga jeżeli ten wyda na świat potomstwo :think: :bad-idea:
Temat został zablokowany.

Hippeastrum - zwartnice 14 Sty 2018 09:29 #582809

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Jeżeli zdecyduje się na potomstwo to czemu by nie :think:
Czy ktoś z forum zapylał swoje cebule ? A jeśli tak, to czy otrzymane krzyżówki już kwitły ?
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2018 09:36 przez kero.
Temat został zablokowany.

Hippeastrum - zwartnice 14 Sty 2018 10:08 #582813

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79606
kero wrote:
Cóż moja kolekcja nie jest jeszcze duża mam dopiero trochę ponad 55 cebul :think:
:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Ten "flaming" raczej z ptactwem nie ma nic wspólnego, raczej z hm, płonącym? stającym w ogniu? kwieciem, że się filologiczne wymądrzę. Ale ładny jest - choć różowy :lol:
Bardzo gratuluję, że taka biedronkowa cebula zakwitła Ci ponownie, i to dwoma pędami.
Twój Orange Souverain dość czerwony, no, ceglasty. Napawa mnie to otuchą, bo i mój egzemplarz miał podobny kolor i wietrzyłam kolejną pomyłkę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero

Hippeastrum - zwartnice 14 Sty 2018 11:23 #582824

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Kero, piękne kwitnienie ciekawych odmian. Gratuluję ;niestandardowych trafień; w marketach. Mówisz, że 55 cebul to mała kolekcja. Cóż, nie dziwię się Ani, że ;pokłada; się ze śmiechu.Ja mam o kilka więcej i zastanawiam się czy porządne trzepnięcie mnie w głowę pomogło by mi odzyskać rozsądek. Pytasz o własne zapylania i kwitnienia. Mam 9 krzyżówek z maja 2016r. Może coś wykwitnie w tym sezonie. Cebule są różnej wielkości.Tak jak i w ubiegłym roku, tak i w tym mam zamiar wysadzić je do gruntu i tuczyć.Ale jesienią najmniejszych cebul będę musiała się pozbyć / w sekrecie Ci powiem, że jest ich grubo powyżej 150 :happy3:/
bo mam z ubiegłego roku 7 krzyżówek , ale te już w rozsądniejszej liczbie :wink2: Wiem, że powinnam udać się na odwyk - ale krzyżówki tak kuszą.
Pozdrawiam. Ewa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Emalia112, Armasza

Hippeastrum - zwartnice 14 Sty 2018 12:11 #582838

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Większość mojej kolekcji jest kupowana w marketach kilka mam podwójnych i potrójnych a część jeszcze nie kwitła a kolejna część po różnych letnich przenosinach potraciła znaczniki, więc dopóki nie rozpoznam ich wszystkich to będę twierdzić że to mała kolekcja a do 100 jeszcze trochę mi brakuje :happy4:
Jestem pod wrażeniem ilości siewek :supr3: sama w zeszłym roku spróbowałam krzyżowania i mam ok 26 siewek ale zapylałam na próbę czy się uda a teraz się nad nimi trzęsę z ciekawości co wyjdzie i jakie będą :think: Może i w tym roku spróbuję coś zapylić :think:
Orange Souverain na tym zdjęciu jest trochę ognisty ale zdjęcie było robione w pełnym słońcu i jest bez retuszów.
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2018 12:29 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, dana581958

Hippeastrum - zwartnice 14 Sty 2018 16:10 #582879

  • renaa
  • renaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 868
  • Otrzymane dziękuję: 2414
Ciąg dalszy moich kwitnień :)
Gerwazy

DSC04017.jpg


Stara odmiana NN, w typie vittatum

DSC04018.jpg


DSC04022.jpg
Pozdrawiam,
Renia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Zosia2, dana581958, minohiki, Carmen, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 14 Sty 2018 20:56 #582931

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79606
Reniu - oba Twoje paskowate nader wdzięczne, odmiana może i stara - ale jara.
Dziewczyny, trzymajcie mnie, choć jestem, cytując klasyka, niespotykanie spokojny człowiek, wybuchnę.
Dlaczego?
Następny w kolejce na parapecie jest duży egzemplarz, tym razem ze sklepu z cebulami w nazwie, przysłany jako Nagano. Kolor, choć wyrazisty, jeszcze z grubsza by się zgadzał, jest trochę pomarańczowy. Ale gdzie jasne paski po środku płatków? Gdzie zielona gardziel??? :mad2:





On ma w tym gardle czerwono! Szkarłatnie! Zapalenie krtani on ma!
I te malinowe nitki pręcików!
Facet jest jak nic Orange Souvereign`em, nie żadnym japończykem :hammer:
A dlaczego tak się złoszczę? przecież lubię pomarańczowe kwiaty - nawet bardzo?
Bo jednego już mam. A nie będąc pewną, czy raczy zakwitnąć - wczoraj zamówiłam następnego.
Ale fakt, ten zamówiony zapewne okaże się Clownem, albo czymś w tym rodzaju.
Amen.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958, renaa, minohiki, Carmen, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.472 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum