TEMAT: Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 02 Lut 2016 10:48 #430920

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Nowinko, ale masz OGRÓD, o którym my, a już na pewno ja, możemy tylko pomarzyć....
Zazdraszczam jak nie wiem co....
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): wxxx-a


Zielone okna z estimeble.pl

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 02 Lut 2016 16:01 #430986

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Nowinka wrote:
W Waszym hojkowym świecie czuję się jak intruz .Szyfrem mówicie ,a ja biedna nie zawsze wiem o czym .
Nie mam ani jednej i pewnie nie będę miała .Ale zawsze mogę pooglądać i sprawia mi to wielką przyjemność :dance:

Ewuś, to działanie niezamierzone, w żadnej mierze!! To po prostu codzienna mowa doniczkolubów, podobnie jak wasza ogrodówka dla nas w wielu przypadkach jest niezrozumiała, ale my się nie poddajemy i pytamy co jakie znaczenie słowa u was oznacza. Wszystkiego się można nauczyć, a przecież ty jesteś pojętna i ''szybko łapiesz co i jak''! :idea1: :) Skarbie, nie czuj się jak intruz, bo jest mi potwornie przykro że źle się czujesz przy naszej gwarze doniczkolubów. Przepraszam Cię w imieniu swoim i wszystkich którzy nieświadomie wprowadzili Cię w takie uczucia. Sorki całym sercem!! :hearts: :kiss3: :kiss3: :hearts:
A co do hoi, to... NIGDY NIE MÓW NIGDY!! Ja też kiedyś nie miałam hoi i zaczęło się od tego że ktoś przysłał mi jako gratisik szczepkę hojki. A dalej to już samo poszło. Jak chcesz to gdy się ociep[li to wyślę ci to co znajdę do ciachnięcia i spróbujesz szczęścia z pokojówkami (czyli z roślinami pokojowymi, domowymi).
Oczywiście zapraszam Cię jak najczęściej, a gdybyś czegoś nie rozumiała... to pisz, ja wszystko ci wytłumaczę. :hug:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 02 Lut 2016 17:26 #431004

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Krysiu nawet jak nie będę wiedziała ,o co chodzi to i tak zawsze zaglądnę ze względu na fajny klimat jaki w doniczkach panuje .Pozdrawiam wszystkich doniczkowców ,którzy tu zaglądają :flower1:
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 02 Lut 2016 18:11 #431016

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Oj, ja też nie chciałam, żeby ktokolwiek kiepsko się czuł. Nie przyszło mi do głowy, że piszę dla kogoś niezrozumiale. Postaram się to zmienić chociaż nie będzie to proste z racji przyzwyczajenia.
Krysiu, fajniutkie te listeczki Rubry. Moja nadal nie podjęła wzrostu :mad2: Szykuję dla Ciebie roślinki, bo potrzebuję miejsce i przyznam szczerze, że już współczuję Kermitowi bo nie wiem jak on się z tym wszystkim zabierze. A Ty kochana, szykuj dla mnie Philodendronika bo już mam dla niego miejscówkę zaklepaną. :flower2:
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2016 18:19 przez Barakuda.
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 02 Lut 2016 19:56 #431055

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Wiesz co Aga, muszę poszperać po mojej chałupie co by Ci zapełnić ciachankami (ciętymi szczepkami) miejscówki u Ciebie zwolnione. :happy: :tongue1: :tongue2: :tongue1: :happy: Według zasady: Jak Kuba Bogu....! :happy3: :happy4: :happy4: Złośliwa jestem, co nie? :happy: Ale pamiętaj, że swój swojego zawsze pozna!! :idea1: :happy: :happy: :happy3:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2016 20:01 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 02 Lut 2016 20:28 #431074

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Ja mam dla Ciebie 4 doniczki w karton już spakowane a coś mam wrażenie, że to jeszcze nie wszytko… :think: :think:
Przypomnij mi Krysiu co miało być poza "Patyczakiem" i Grudnikami?
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 03 Lut 2016 15:15 #431288

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ja też szykuję dla Ciebie zielonasy. Niewiele tego jest, ale zawsze ''coś tam'' będzie. :whistle: U mnie już jest Hoja Linearis (ta sznureczkowa). Właśnie ją odebrałam z poczty. Ale się cieszę!! :dance: :dance: Wieczorkiem wrzucę jej fotkę.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 03 Lut 2016 16:10 #431300

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Hoja Linearis w dwóch odsłonach:
linearis1.jpg


linearis2.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 03 Lut 2016 17:39 #431328

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Krysiu,oglądam wszystkie Twoje nowe hoje i zaskakuje mnie ilość odmian i ich piękno. :bravo: Swoją drogą zastanawiam się gdzie Ty je mieścisz :jeez: .Ale jak zobaczyłam hoję z ostatniego zdjęcia wreszcie zrozumiałam - Ty masz mieszkanie z gumy - :rotfl1: Niech rosną ,kwitną i cieszą oczy :flower1:
Pozdrawiam. Ewa.
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 03 Lut 2016 18:11 #431339

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Krysiu, jaka wielka! Piękna! Ja kiedyś dostałam tej hoi jedną szczepkę, jednowęzłową. I byłam wdzięczna, a wszyscy się nabijali że czegoś podobnego nie widzieli. Umiesz sobie wyobrazić takiego mikruska? Linka jest ładna, ale .... bardzo mało hojowa jak dla mnie :)dlatego już dawno nie ma jej na liście moich chciejstw.
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 03 Lut 2016 18:55 #431357

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Kerstin2309 wrote:
Hoja Linearis w dwóch odsłonach:
linearis1.jpg


linearis2.jpg

I to też jest hoja? Ja cież piernicze... :devil1:
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 03 Lut 2016 19:30 #431385

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
dana581958 wrote:
Krysiu,oglądam wszystkie Twoje nowe hoje i zaskakuje mnie ilość odmian i ich piękno. :bravo: Swoją drogą zastanawiam się gdzie Ty je mieścisz :jeez: .Ale jak zobaczyłam hoję z ostatniego zdjęcia wreszcie zrozumiałam - Ty masz mieszkanie z gumy - :rotfl1: Niech rosną ,kwitną i cieszą oczy :flower1:
Bardzo Ci dziękuję za te słowa, które sprawiły mi cały ogrom przyjemności! Pytasz gdzie ja mto mieszczę? Sama się nad tym zastanawiam, jak mi się udaje upchać kolejną zakupioną roślinkę, gdy tak naprawdę, wszędzie już u mnie wolnych miejsc brak!!? Po prostu nie wiem!! :supr: :happy:
Powiadasz żer mam mieszkanie z gumy? Aż z ciekawości wyszłam dzisiaj na zewnątrz, by sprawdzić czy może faktycznie się blok mieszkalny nie rozciągnął? I wiesz co? Jak stał w tym samym miejscu, tak stoi i nawet o milimetr się nie powiększył. Qrczaki, a może on jest zaczarowany i tak tylko od środka się rozciąga, ale bez możliwości ujrzenia tego cudu od zewnątrz? :devil1: :think: :devil1: Oczywiście przekazałam roślinkom twój nakaz że mają ładnie rosnąć i cieszyć oczy wszystkich (tych odwiedzających mój wątek też!!)


Wiesz Asiulka, ja kiedyś dostałam od bardzo kochanych i życzliwych dziewczyn z innego forum właśnie takie mikruskowe szczepki hoi Linearis. Ta hoja była moim marzeniem. Z 4 szczepek przyjęła się tylko jedna, ale późną jesienią, gdy już była w podłożu właściwym czyli w doniczce, coś mi ją zjadło. Myślałam że się zapłaczę. Potem zakupiłam taką hojkę na allegro (u tego samego sprzedawcy co teraz), ale gdy się przeprowadzałam na mniejsze mieszkanie (wynajmujemy), to tą hojkę musiałam oddać w dobre ręce, bo ta ilość hoi którą ja miałam wtedy, nie zmieściła by się na nowym, malutkim M (mieszkaniu). No i długo tej hojki u mnie nie było, aż do teraz.


Tolciu, no jasne że to hojka. Byłabyś bardzo zdziwiona gdybyś zobaczyła hoję Retusę - ta dopiero jest niesamowita. Wygląda jakby była nieuczesana. Retusa też jest na mojej liście chciejstw hojkowych!!
Pokażę Ci ją orientacyjnie. Oto ona, panna hoja Retusa:
PS: te dwie fotki umieszczone poniżej, zostały zapożyczone z netu!!! :idea1:


a tak kwitnie:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2016 19:35 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 03 Lut 2016 19:55 #431422

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
No faktycznie Linearis to tak jak rozmawiałyśmy- warta tych pieniędzy- lecę na Alle... :comp:
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 03 Lut 2016 19:56 #431423

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
:happy4: :happy3: :happy3: :happy3: :happy4:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 03 Lut 2016 20:36 #431470

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Już ją miałam w koszyku ale… Uffff…. odłożyłam….
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 03 Lut 2016 22:18 #431542

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Teraz będę miała już te dwie hojki o których marzyłaś i fuksem zakupiłam je dzisiaj: Parasitica Lao i Macrophylla ''Pot of Gold''. :dance: :dance: Czymaj kiciukasy co by mi się one ukorzeniły po nadejściu, potem się przyjęły w podłożu i rozrosły jak głupie!! :teach:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 04 Lut 2016 08:56 #431615

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Krysiu, doskonale rozumiem Twoją chęć pomnażania kolekcji o różne odmiany.Ja też tak mam ze skrętnikami :P
I nie ważna odległość i sposób pozyskiwania...najważniejszy ten dreszczyk emocji :devil1:
Temat został zablokowany.

Hoya u Krysi, co stoi lub wisi cz. 2 04 Lut 2016 13:04 #431692

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Oj tak, Tolciu, oj tak! Na sam ich widok się już trzęsę, :happy-old: :happy-old: żeby nie wspomnieć o mega ślinotoku jaki się u mnie wtedy wywołuje. :devil1: :devil1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.470 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum