TEMAT: Kolorowy świat parapetów

Kolorowy świat parapetów 28 Wrz 2016 10:22 #503629

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8500
  • Otrzymane dziękuję: 3487
andziulka wrote:
To nie chodzi o typ świetlówki, ja myślę że te symbole mogą oznaczać rodzaj lub odczyn gleby

Symbole T8 i T5 są oznaczeniami typów świetlówek (na naszych polskich też takie oznaczenia są, zawsze podane z jednej końcówki świetlówki). Z tłumaczenia wynika że oświetlanie tymi dwoma typami świetlówek daje bardzo dobre wyniki w uprawie tych roślin.
Jak używać nawozu? Cała instrukcja jest w tłumaczeniu. Andziulka dobrze zrozumiała tłumaczenie.

Wikipedia galon tłumaczy tak:
''Galon (skrót gal) – miara objętości (pojemności) płynów i ciał sypkich stosowana w krajach anglosaskich:

Galon angielski (ang. imperial gallon) = 4 kwarty angielskie = 8 pint angielskich = 4,54609 litra
Galon amerykański dla płynów (ang. US liquid gallon) = 231 cali sześciennych = 3,785411784 litra
Galon amerykański dla ciał sypkich (ang. US dry gallon) = 4 kwarty amerykańskie = 8 pint amerykańskich = 4,40488377086 litra. ''
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 28 Wrz 2016 10:29 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Kolorowy świat parapetów 28 Wrz 2016 10:28 #503635

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8500
  • Otrzymane dziękuję: 3487
andziulka wrote:
w każdym razie z tego co zrozumiałam to ziemia powinna być lekka. Dla uzyskania lepszych rezultatów w uprawie skrętników zalecają użycie ziemi marki Promix ze środkiem grzybobójczym.
Nawóz należy stosować przy każdym podlewaniu, a w okresie zimowym dawkę należy zmniejszyć o połowę. W razie zasolenia, roślinę należy podlać bez nawozu, czyli ziemię przepłukać.

Ja bynajmniej ten opis tak zrozumiałam, ale zaznaczam że mój angielski słaby jest i mogę się mylić :silly:

Bardzo dobrze zrozumiałaś! Brawo! :bravo: :bravo:
A ''mieszanka światła T8 i T5'' oznacza że obie te świetlówki mają różny rodzaj natężenia światła. Natomiast zastosowane obie razem dają dobre wyniki w uprawie (doświetlaniu) skrętników (jak już wspominałam we wcześniejszym poście).
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 28 Wrz 2016 10:42 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.

Kolorowy świat parapetów 28 Wrz 2016 18:54 #503701

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ewko wydeptana ścieżka :rotfl1: ... skąd ja to znam :)
Ja czasem zanim oblecę parapety to do pracy wpadam na ostatnią chwilę. Przecież nie powiem szefowi, że to przez skrętniki :lol:
Temat został zablokowany.

Kolorowy świat parapetów 28 Wrz 2016 20:03 #503715

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4805
  • Otrzymane dziękuję: 8198
Tia....ja też zaczynam dzień od obchodu skrętników

11-20.jpg
Temat został zablokowany.

Kolorowy świat parapetów 28 Wrz 2016 20:12 #503718

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8500
  • Otrzymane dziękuję: 3487
Ja mój obchód rozpoczynam od hoi a przy okazji zahaczam o skrętniki, te co mi jako tako przetrwały. :whistle: :happy:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Kolorowy świat parapetów 29 Wrz 2016 09:23 #503803

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4805
  • Otrzymane dziękuję: 8198
Krystencjo, uczymy się przez całe życie...
Na pewno ta nauka była bolesna dla Ciebie, ale wyciągnęłaś z niej wnioski na przyszłość.Już wiesz, że należało posłuchać mojej intuicji połączonej z pewnym doświadczeniem i zastosować środek o którym Ci pisałam.
Przyjdzie kolejna wiosna i możliwość odbudowania kolekcji.Pamiętaj tylko o zasadach ograniczonego zaufania; tym bardziej, gdy rośliny pochodzą z różnych żródeł.
ZNÓW PRZYJDZIE MAJ :flower2:
Temat został zablokowany.

Kolorowy świat parapetów 29 Wrz 2016 09:31 #503806

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8500
  • Otrzymane dziękuję: 3487
Masz rację, to było bolesne doświadczenie. No ale co tu się dziwić, skoro np. mała rosyjska sadzonka kosztowała od 35 do 48 złotych, więc poszło do kosza ok. 1000 złotych :placze: :placze: Nie będę odbudowywała kolekcji. Drugi raz nie wyszło, więc trudno, rezygnuję z tych piękności, chociaż je kocham szalenie. :hearts: Ale będę wam dopingowała! :bravo: Pozostanę przy moich, prawie niezawodnych hojach. :hearts: :teach:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Kolorowy świat parapetów 29 Wrz 2016 10:06 #503819

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4805
  • Otrzymane dziękuję: 8198
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,

Padać boleśnie i znów się podnosić,

Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"

Oto jest życie: nic, a jakże dosyć...
Ostatnio zmieniany: 29 Wrz 2016 10:07 przez Tola.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, rozalia, agabeata, zeberka363

Kolorowy świat parapetów 29 Wrz 2016 10:20 #503823

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Ewo przyszłam się przywitać :) nawet nie zdawałam sobie sprawy, ze istnieje taka ilość odmian skrętników- podziwiam je u mojej przyjaciółki sama mam 3 odmiany ale Twoje powalają na kolana! :ohmy:
Temat został zablokowany.

Kolorowy świat parapetów 29 Wrz 2016 11:38 #503835

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4805
  • Otrzymane dziękuję: 8198
Witaj, Bronia :bye: Jakoś tak fajniej brzmi mi w uszach Twoja ksywka :P
Ja bardzo lubię moją Tolę, ale jako Grażyna,Ewa również funkcjonuję :P

Bronia, skrętników jest całe morze...tylko je wyławiać jak rybki ...te, które najbardziej nam smakują, czyli najbardziej trafiają w nasz smak estetyczny :devil1: :wink4:
Zaglądaj, będziesz tu mile widziana :bye:
Temat został zablokowany.

Kolorowy świat parapetów 30 Wrz 2016 07:36 #503898

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1201
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Krysiu, bardzo mi przykro z powodu skrętników :hug: .
Toleńko o jakim środku mówisz? i co zaatakowało skrętniki Krysi? Proszę, obie wybaczcie mi te pytania. Nie jest to pusta, niezdrowa ciekawość, ale obawa przed tą chorobą i chęć znania sposobu walki z nią.
To dlatego Toleńko prosiłam Ciebie o przykładowy kalendarz opieki nad skrętnikami, że Twoja wiedza i doświadczenie są nieocenione.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam. Ewa.
Temat został zablokowany.

Kolorowy świat parapetów 30 Wrz 2016 11:33 #503908

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4805
  • Otrzymane dziękuję: 8198
Prawdą jest, że znając przyczyny chorób możemy je kojarzyć z objawami. Jednakże trzeba wiedzieć, że czasami wygląd rośliny daje mylne sygnały.Dopiero wywiad przeprowadzony z właścicielem rzuca dodatkowe światło na zaistniały problem.
Zupełnie niedawno obserwowałam jak różne osoby wypowiadały się na temat choroby skrętnika, którego zdjęcie zostało włożone w celu ustalenia dolegliwości. Ile osób tyle różnych diagnoz: od mączniaka, przelania, zbyt zwięzłego podłoża, innych chorób fizjologicznych, po szarą pleśń i przędziorki.Czyli całe spektrum możliwości :(
Czasami nie jest łatwo z tą diagnozą :(
A u Krysi przyczyna tkwiła w ataku grzybowym, który zaczął rozprzestrzeniać się w momencie zaistnienia wysokich temperatur. Wystarczyło wcześniej, profilaktycznie zastosować Miedzian a w dniach wysokich temperatur podlewać Previcurem na zmianę z Bioseptem i wodą utlenioną.Ja jeszcze dodatkowo podlewam Fitosporinem.
W tych trudnych dniach potrafię codziennie stosować inny środek :idea1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958

Kolorowy świat parapetów 30 Wrz 2016 12:44 #503916

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4805
  • Otrzymane dziękuję: 8198
Wita się z Wami Rubens :bye:


003pzs-10.jpg


002pz-49.jpg


004pzss-5.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, dana581958

Kolorowy świat parapetów 30 Wrz 2016 18:19 #503937

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4805
  • Otrzymane dziękuję: 8198
Pamiętacie, kiedy pokazywałam pierwsze strąki Rondul's Merle ? To było na przełomie lipca i sierpnia.
Zaczynają pomału dojrzewać

005pz-34.jpg


007pz-31.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, dana581958

Kolorowy świat parapetów 01 Paź 2016 08:44 #503992

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4805
  • Otrzymane dziękuję: 8198
Przyszła jesień a wraz z nią niższe temperatury.W naszych mieszkaniach wyrażnie odczuwamy ten stan.
Pamiętajmy, że dotyczy to również pojemników z wodą którą podlewamy nasze kwiaty.Wyrażnie to można wyczuć przy zanurzaniu palców w czasie pobierania wody.
Dlatego zróbmy wszystko by nie narażać naszych roślin na stres w trakcie podlewania.
Można tuż przed tą czynnością dodać gorącej wody. Jednakże ja wymyśliłam lepszy sposób: trzymam tuż przy rurkach doprowadzających ciepło pojemnik z wodą w ten sposób, że jego jedna ścianka styka się na całej długości z rurką. Pojemnik to zaadoptowana po wodzie, 5-cio litrowa butelka.
W ten prosty sposób uzyskuję właściwą temperaturę i wszyscy jesteśmy zadowoleni: kwiaty i ja :garden1:
Ostatnio zmieniany: 01 Paź 2016 08:45 przez Tola.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958, zeberka363

Kolorowy świat parapetów 01 Paź 2016 17:52 #504010

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1201
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Z Rubensa przystojniak :rotfl1: . Powinnaś mu znależć Toleńko godną towarzyszkę :think: :tongue1: . Lubię oglądać zestawienia typu - Moskwiczka i Saszeńka.
Pozdrawiam. Ewa.
Temat został zablokowany.

Kolorowy świat parapetów 01 Paź 2016 21:22 #504033

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4805
  • Otrzymane dziękuję: 8198
Ponieważ dzisiaj zabrałam skrętniczki z werandy....okropnie kroiło mi się serce....Straszne...patrzę na te puste półki i płakać mi się chce...Zrozumie to tylko kwiatowa dusza... :cry3:
Ale jutro zaplanowałam kolejną sesję na nowych miejscach i pomyślę, Ewciu o towarzyszce dla Rubensa ...ale póki co, nic mnie nie cieszy :whistle:
Temat został zablokowany.

Kolorowy świat parapetów 02 Paź 2016 06:30 #504064

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1201
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Wiem, że ta pustka razi. Do mojego domu wchodzi się po dość dużych schodach.Na nich stoi sporo pelargonii i innych roślin.Też muszę je zabierać i wtedy mam wrażenie, że zrobiło się zimniej i chłodniej niż w rzeczywistości :cry3: . Przykro, że nie ma już tej kolorowej łąk :sad2: :sad2: i.
Aby Toleńko do wiosny. Pa, pa.
Pozdrawiam. Ewa.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.805 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum