TEMAT: Żabula, kot i hoja czyli pasja moja!

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 09 Maj 2018 15:38 #605345

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Krysiu coraz więcej kolorów na Twoich parapetach :dance:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy


Zielone okna z estimeble.pl

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 10 Maj 2018 14:30 #605533

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Też się cieszę że rozpoczął się ruch na moich parapetach. :dance: Boszszszszeeee, jak cudnie pachnie hoja obscura!! :hearts: :hearts: O aromacie kalamondyny już nie wspomnę. Dzisiaj ją radykalnie pocięłam i trochę się boję że za bardzo. Albo będzie żyła albo padnie - jej wybór!! :whistle:

A dzień dzisiejszy był dla mnie tak zaskakujący, że nawet nie potrafię tego wyrazić, bo swego czasu chciałam zakupić sobie filodendrona ''Magic Mask'', ale argumenty męża mnie przekonały i się wycofałam z zakupu tej ślicznotki. :sad2: Z rozterką w sercu uczyniłam to o co prosił mąż, a musicie wiedzieć że właśnie tego dnia była nasza 28 rocznica ślubu. Wtedy mi powiedział że ma dla mnie niezapomniany prezent, tylko muszę być cierpliwa, bo ona potrzebuje czasu by do mnie dotrzeć. Ja oczywiście chciałam wyciągnąć od niego info co to jest, ale się nie dał podejść. Przez wiele dni chodziłam jak struta, że to kto inny będzie się cieszył tą ślicznotką a nie ja, jak to zamierzałam. I wyobraźcie sobie dzisiaj puka listonosz i wręcza mi paczkę zaadresowaną do męża, więc ją odbieram tak jak o to prosił mąż. Zadzwoniłam do niego, a on do mnie z tekstem że chciałby żebym to ''coś'' rozpakowała i powiedział że ''Chciałby abym zapamiętała, że to jest od niego dla mnie za to, że ma we mnie najlepszego przyjaciela na świecie i wspaniałą żonę. Krysiu, kocham Cię całym sercem i całą duszą! Niech się rozraduje serce twoje!! BUZIOLE SKARBIE!!''
Żebyście mogli zobaczyć moją minę i jak mnie wmurowało gdy zobaczyłam co jest w środku! Sadzonka filodendrona ''Magic Mask'' :dance: :dance: :dance: Normalnie mowę mi odjęło!!! :supr3: :supr3: :supr3: I się rozryczałam ze szczęścia!!

DSC_0290-5.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2018 16:15 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): nati6, Carmen, musssli

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 10 Maj 2018 17:23 #605549

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Nudy, puchy, ludzi mało, bo wszystkich do ogródków wywiało.
Lecz ja pomimo jakiegoś zniechęcenia, wstawiam kilka fotek, które mam do wstawienia.
Moja kalamondyna (tu, przed cięciem)
DSC_0271-6.jpg


DSC_0272-4.jpg


DSC_0273-9.jpg


i po cięciu:
DSC_0281.jpg


DSC_0282-3.jpg


bardzo lubię tą hoję, która w potocznej mowie jest zwana rybią hoją z racji kształtu liścia jak płetwa ryby. Przedstawiam Wam...
hoję polyneurę
P1000772-2.jpg


wzrost został podjęty
P1000763-2.jpg


P1000846.jpg


P1000847.jpg


P1000848.jpg


ratujemy...
P1000850.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2018 17:30 przez Forumowa Żabula.

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 10 Maj 2018 17:39 #605553

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Dischidia ovata
P1000750-2.jpg


P1000751-2.jpg


hoja sp. Sarawak pink
P1000840.jpg


P1000841.jpg


P1000842.jpg


czyż nie jest uroczy/piękny?
P1000843.jpg


a to hoja surigaoensis która też nieco łapie rumieńców od słoneczka
P1000845.jpg


hoja parasitica albomarginata też zaczyna się starać...
P1000851.jpg


P1000852.jpg


P1000853.jpg


P1000854.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 10 Maj 2018 17:46 #605554

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Panna hoja obscura lada moment je otworzy
P1000811.jpg


I na koniec hoja obovata spot
P1000762-2.jpg


P1000761-2.jpg


P1000775.jpg


P1000830.jpg


P1000824.jpg


P1000832.jpg


P1000833.jpg


P1000834.jpg


P1000835.jpg


P1000817.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2018 17:48 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 11 Maj 2018 08:00 #605651

  • nati6
  • nati6's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 424
  • Otrzymane dziękuję: 652
Gratuluję kwitnień obovata , nie przynosi mi wstydu..za to moja ? rozchorowała się,
dostała plam na liściach,takich ciemnych..parę razy pryskałam miedzianem,stała od zeszłego roku jak zaklęta
teraz wypuszcza ogromne liście.Porobiłam sadzonki zastępcze,jedna tylko się przyjęła.Plamy u matecznika pozostały.

O taka wspaniała niespodzianka od męża,ale się uzupełniacie :hearts: Pięknie,oby tak dalej w zdrowiu i szczęściu.
Wszystkiego najlepszego Krysiu Wam życzę.Łączę pozdrowienia.

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 11 Maj 2018 19:07 #605715

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Witaj Krysiu Nareszcie moje nogi zaprowadziły mnie do Twojego zahojowanego wątku. Tylu hoi naraz jeszcze nigdy w życiu nie widziałam i nie wiedziałam że jest aż tak wiele gatunków. Z jednej strony oczęta się nacieszyły cudownościami :thanks: .z drugiej odetchnęłam z ulgą że nie mam ich w domu .Jestem alergikiem zapachowym :( i hoje by mnie uśmierciły. Dlatego mam tylko jedną hoję campaktę i kiedy kwitnie muszę wynosić do drugiego pokoju. Urzekły mnie jej pokręcone listki i musiałam zdobyć szczepkę. Miała zaledwie trzy listki i na nowy musiałam czekać ponad trzy lata.Teraz widziałaś jaka jest po 10 latach. Mam nadzieję że Twoja szczepka ruszy wcześniej.

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 11 Maj 2018 19:48 #605722

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Obowata ....wymiata :happy: :happy: :happy:

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 11 Maj 2018 21:31 #605753

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Tolu.... :kiss3: To fajnie że Ci się podoba. Ona jest potwornie niezawodna w swoim kwitnieniu. A pachnie cudnie, bo gdy wieczorem stoję metr od niej, to już czuję jej wspaniały zapach. :hearts: :hearts: Szkoda że nie można zapachu przesłać wirtualnie. :whistle:

Tereniu, ogromnie żałuję że zapachy wywołują u Ciebie odruch alergiczny, no ale jeszcze możesz popatrzeć i uwierzyć mi na słowo że pachnie wspaniale. U mnie z kwitnieniami hoi to jest super bo ich aromat usuwa mi bóle migrenowe, gdy inni się przy tych zapachach duszą. Compacta pięknie pachnie i ma cudne, kuliste kwiatostany, a w dużej ich ilości wygląda to bajecznie. :hearts: Cieszę się że i ja teraz będę miała tą odmianę. Już nawet ma korzonki. Jutro lub pojutrze wsadzę sadzoneczkę w hydro.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 11 Maj 2018 22:10 #605769

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Krysiu , czy ja dobrze zrozumiałam , monstera nie chce Ci zdrowo rosnąć ?
Jeżeli Ty jej swoją dobrocią nie dogodzisz , to kto ? No zmartwiłam się :jeez:
A te pachnące piękności to już przed lapkiem nos wytężam , mogłabym wąchać i wąchać
bez końca , patrzeć też :)
Pozdrawiam Cię Żabulko serdecznie :bye: :hearts:

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 11 Maj 2018 22:25 #605774

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Witaj Elżuniu kochana! :kiss3:
No sama widzisz, jakoś mi przychorowała zimową porą, ale ciachnęłam kilka kawałków na reanimkę i próbuję ją postawić na ''łodygi''. Może mi się uda, a jak nie to trudno. Marzy mi się ogromnie hoja pachyclada variegata - ta dopiero cudnie pachnie!! :hearts: Może kiedyś uda mi się ją upolować. :think: Ja Ciebie też skarbeńko pozdrawiam mega serdecznie!! :kiss3:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): słowikowo

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 11 Maj 2018 23:17 #605790

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
No w końcu Ci hoye rozkwitają :flower2: Długo musiałaś się z nimi po użerać :mad2: Ja nie miałbym takiej cierpliwości :hammer:

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 12 Maj 2018 10:46 #605823

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Nati, kochana ty moja, od Ciebie miałam obovatę splash, a nie spot - jak dobrze pamiętam. :think: Ta kwitnąca u mnie, to spot-ówka. Wiesz co, skoro ta twoja Ci przychorowała, to może po kwitnieniu ciachnęłabym Ci szczepkę, chcesz? :think: Wszak musimy sobie jakoś pomagać.... :) :idea1: Dziękuję Ci skarbie za tyle ciepłych słów i za życzonka, bo zdrowia ostatnio mi bardzo brakuje, ale - chwała niebiosom!!! - jakoś sobie radzę.


Michał, przeogromnie się cieszę że hojki zaczęły mi kwitnąć. To prawda, że ćwiczą moją cierpliwość. Już tyle razy mnie oszukały że chcą zakwitnąć, a potem nagle ''Bach'' i pączki zostały zrzucone. :mad2:
:jeez: I co ja się z nimi mam? :jeez: No, ale czego to się nie robi dla miłości i pasji!!! :hearts: :idea1: :idea1:
Dzisiaj na hoi Noelle zauważyłam tworzący się pędzik kwiatowy i gdyby zechciała mi tego roku zakwitnąć, to byłby to jej debiut w kwitnieniu. A mam ją od malutkiego listeczka. Na obovacie variegacie piccie (czyt. pikcie) też jest pypeć kwiatowy - taki malusi, ale już jest!! :dance: Natomiast hoja Nathalie wreszcie się puściła i to w dwóch miejscach!! :dance: :dance: A jak tam twoje Xanadu, kupiłeś je, czy się nie udało? :think: Ja muszę sobie upolować jeszcze dwie hoje: pachycladę variegatę i red. :flower:
Teraz mnie jeszcze czeka zakup siatki ogrodzeniowej, by porobić sobie podpórki do roślin, ale to może przeniosę na koniec maja. :think: Myślę że ze 2 metry siatki mi wystarczą?! :think: No cóż.... Potrzeba matką wynalazku - jak to mawiają mądrzy ludzie. :whistle: Każdy kombinuje jak może byleby było taniej, co nie? :whistle: :happy: :funnyface: :funnyface: Idę dziergać nową serwetkę.


Buziaki wszystkim :kiss3: :kiss3: :kiss3: :bye:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2018 12:50 przez Forumowa Żabula.

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 12 Maj 2018 12:43 #605828

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Pokażę Wam jeszcze np hoję, która z racji mega ozdobnych liści jak dla mnie nawet nie musi kwitnąć. I tej się nigdy nie pozbędę (no chyba że sama padnie. Oby nie!!) Przed Wami hoja vitellina (syn. fuscomarginata):

z lewej mamy hoję vitellinę, zaś z prawej rośnie vitellina splash
vitellinyobie.jpg


vitellinacaa.jpg


vitellinalistek.jpg


a tu jest splash
vitellinasplashcaa.jpg


aby można było skojarzyć wielkość liści...
vitellinasplashli.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2018 12:47 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tola, nati6, Carmen

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 12 Maj 2018 14:53 #605834

  • nati6
  • nati6's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 424
  • Otrzymane dziękuję: 652
Hoya vitelina z tym marginesem obłędna :supr3: splash produkuje znacznie większe liściorki tworzy,zwyczajnie się zakochałam :hearts:


Moja obovata splash od dawna powróciła do formy zwykłej,dlatego też robiłam wiele sadzonek i tylko jedna ( buduje listki z cudownym splesem i tą pozostawiłam sobie.Dziękuję za propozycję,za serce :kiss3: Póki co nie skorzystam,jest moc w mojej staruszce i wiesz co ? oczekuję od niej kwitnienia,koniec z bączeniem się..tak jej nagadałam ..no musi się postarać:happy:

Aaa myśmy były umówione na wymiankę..tylko ja zaganiana,praca i hektary..no skleroza i wyleciało..wybacz proszę Krysiu.

To moja splash,powinna być w wątku tematycznym.Później proszę o wykasowanie niech nie zaśmieca
2018-03-2311.07.02.jpg

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 12 Maj 2018 15:24 #605836

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
To fakt, że vitellina jest obłędna (a raczej obie), ale na żywca jest 100 razy piękniejsza!!! :hearts: :hearts: Niestety, fotki nie oddają jej prawdziwej urody jaką emanuje na żywo.

Zobacz nati, to moja splash-ówka (ta od Ciebie). Jak sama widzisz wszystkie liście są splash, poza młodym. :hammer: :mad2: :mad2: :jeez:

OBOVATASPLASH1.jpg


OBOVATASPLASH2.jpg


A tak poza tym, nie ma potrzeby usuwania takiej ślicznotki z mojego wątku (tu mam na myśli twoją obovatkę), bo już jest ozdobą mojego skromnego wątku. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2018 15:29 przez Forumowa Żabula.

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 12 Maj 2018 20:48 #605872

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Co raz częściej tracę cierpliwość od roślin, do storczyków i innych. Nie powiem, fajnie to wszystko wygląda. To jednak mam teraz taki okres, że najchętniej wyczyściłbym parapet ze wszystkich roślin. Tak jak już wspomniałem dziwnie się robi na forum i dziwnie się tu czuje. Może to już na mnie czas ...
W swoim wątku odpowiedziałem Ci, jak wygląda sprawa z zamówieniem.

Żabula, kot i hoja czyli pasja moja! 12 Maj 2018 21:11 #605883

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Michał.... PW! :hug:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.506 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum