TEMAT: Jak wybierać aparat fotograficzny?

Odp: Jak wybierać aparat? 22 Kwi 2012 21:32 #28780

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Życzę udanych zdjęć!
Dzieki,probuje na galazce bzu :lol:

Do aparatu jest dolaczone oprogramowanie,ktore zadowoli wiekszosc ?
Digital Photo Professional do obróbki obrazów RAW
• ZoomBrowser EX / ImageBrowser - przeglądanie, drukowanie,wysyłanie zdjec za pomocą poczty e-mail..
• PhotoStitch - łączenie zdjęć w panoramy,
• RemoteCapture - fotografowanie z komputera

Adobe Photoshop Lightroom 4 to juz wyzsza jazda ;) stawiam pierwszy kroki

Pozdrawiam Markus
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2012 23:21 przez markussch01.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jak wybierać aparat? 23 Kwi 2012 20:54 #29222

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Myślę że zadowoli większość... zawodowców... ;)

Odp: Jak wybierać aparat? 06 Maj 2012 12:26 #33027

  • MaKu
  • MaKu's Avatar
:placze: a ja mam lustrzanke....co ja zrobiłam :devil1:

Odp: Jak wybierać aparat? 07 Maj 2012 13:13 #33587

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
MaKu - nic się nie martw - ja też , nawet kilka... :lol:

Odp: Jak wybierać aparat? 12 Maj 2012 17:18 #35437

  • tess
  • tess's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 53
  • Otrzymane dziękuję: 9
Andrzej


a co sądzisz o tym aparacie????
Cannon Powershot SX 40 HS PictBridge.....bo jeszcze się waham....ostatnio widziałam fotki- świetne są..

Odp: Jak wybierać aparat? 12 Maj 2012 21:46 #35598

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Typowa hybryda z superzoomem - szczerze mówiąc nie cieszą się moim szacunkiem, ze względu na oczywiste ograniczenie jakości obiektywu i zdjęć. A aparat jest w cenie niedrogiej lustrzanki. I tak samo duży. Przydatność tak długiego zooma aż 840mm - dość dyskusyjna - ale - co się komu podoba. Jeśli tak duży zakres ogniskowych jest konieczny - to wybrałbym jakiś Fuji - i nie hybrydę (czyli pseudolustrzankę), a wygodny niewielki kompakt jak np. FUJIFILM F770EXR - może odrobinę mniejszy zakres zooma (25-500) ale za to mieści się w kieszeni i notuje pozycję wg satelity - łatwo znaleźć gdzie konkretnie zdjęcie zrobiłaś. Idealny w podróży. I ma czułość do 12800 ISO - znaczy można nawet z ręki nocne zdjęcie zrobić. Może jakościowo nie będzie najwyższej jakości , ale do oglądania na ekranie czy zrobienia odbitki do albumu - wystarczy.
Oczywiście to zależy od ciebie - co wybierzesz, namawiam do przyjrzenia się większej ilości sprzętu i przemyślanego wyboru - wszak kwota ok. 1400-1500 zł piechotą nie chodzi.

Odp: Jak wybierać aparat? 30 Cze 2012 16:07 #51408

  • Roma
  • Roma's Avatar
Andrzeju, potrzebuję wsparcia psychicznego :hug:
Kupiłam dzisiaj aparat fotograficzny Fuji FinePix S602Z
allegro.pl/aparat-fotograficzny-fuji-fin...02z-i2425999138.html
Czy mógłbyś mi po babsku wytłumaczyć jaki zrobiłam interes? i czy na moje 100% amatorstwa, spełni swoje zadanie.
może jeszcze podpowiedź, jaką mam kupić kartę.

Odp: Jak wybierać aparat? 03 Lip 2012 09:59 #52071

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Romo, kupiłaś prawdziwy "antyk" więc obchodź się z nim ostrożnie. :hug:
Aparat wyprodukowano w 2002 roku - czyli na "antyczność" z pewnością sobie zasłużył. Plusem powinien być obiektyw - dość jasny 2,8-3,1 czyli o prawie stałym świetle. Minusem - matryca CCD praktycznie z jedną czułością 160ISO. W ogrodzi powinna wystarczyć i do zdjęć w plenerze. Do zdjęć w kiepskim świetle poleciłbym ci dokupienie zewnętrznej lampy błyskowej najlepiej z własną fotokomórką/automatyką - na allegro za ok. 50 zł - byle miała obracaną głowicę - to można odbijać światło od ścian/sufitu - i oświetlenie masz idealne. Polecałbym Metza np. 32CT/CL nawet jak ma dedykacje do innego systemu analogowego - to nie musi być TTL włączone a jedynie na liczbę przysłony z własnej fotokomórki. I sprzęt masz zgodnie z napisem PRO! ;)
Karta ponoć jest 16MB CF więc nie musisz dokupywać - praktycznie to połowa ceny tego aparatu.
Jako ciekawostkę dodam że aparat jest z okresu gdy Fuji jeszcze produkowało aparaty lustrzane profesjonalne jak model S5Pro na bagnecie (systemie mocowania obiektywów) Nikona. Niestety ta współpraca kilka lat temu na tym właśnie modelu się zakończyła a szkoda... :jeez:
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2012 10:08 przez Andrzej Max.

Odp: Jak wybierać aparat? 03 Lip 2012 18:04 #52157

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dziękuję Ci Andrzeju za odpowiedź, niestety chyba zrobiłam interes życia :club2: Ten aparat jest bez karty, kartę muszę dokupić :( Tak to bywa kiedy najpierw się kupuje a potem konsultuje :hammer:

Odp: Jak wybierać aparat? 04 Lip 2012 22:10 #52501

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Jak to? Na aukcji w opisie karta jest! Reklamuj niech dośle!
A jak nie - to komentarz negatywny ...
Ostatnio zmieniany: 05 Lip 2012 18:35 przez Andrzej Max.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Odp: Jak wybierać aparat? 29 Lis 2012 17:42 #94930

  • Merghen
  • Merghen's Avatar
Witaj, mam dwa kompakty Fuji (5500 oraz S8000 - jeśli dobrze pamiętam), już dość stare ale jestem z nich zadowolona. Myślę o zakupieniu do fotografii makro konwertera Reynox i teraz mam dylemat - DCR-250 czy MNS-505. Jest jeszcze MNS-202. Który z nich wg Ciebie będzie mi najlepiej służył (myślałam o zakupieniu go do Fuji 5500)?
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2012 17:43 przez Merghen.

Odp: Jak wybierać aparat? 29 Lis 2012 21:37 #95051

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Jak to dobrze ,ze mamy speca na forum.Tez pozwolę zadac sobie pytanie do eksperta.Mam Pentaxa K10,a z opisów spodobał mi K5 czy warto?Czy będzie duża róznica w jakosci zdjec ?

Odp: Jak wybierać aparat? 30 Lis 2012 20:27 #95373

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Co do Raynoxa - trzeba podejść do sklepu z aparatem i przymierzyć , zrobić kilka prób i dopasować odpowiedni - zarówno do ogniskowej obiektywu jak wielkości przedmiotów jakie zamierzasz fotografować, no i jeśli pamiętam - różnią się też nieco wielkościami . Na miejscu wszystko wyjdzie w praniu. Zapewne nie jest to odpowiedź jakiej oczekiwałaś, ale zdalnie trudno odpowiedzialnie dobrze doradzić. W każdym razie ja bym tak zrobił.

K-10 - hicior lat 2007/2008 - ma świetną matrycę CCD i sam bym go dalej trzymał żeby nie konieczność robienia reporterki - a tu jednak lepiej się spisuje K-5. Tam gdzie w K-10 używałem 400ISO w K-5 mogę przy tej samej jakości obrazka użyć spokojnie 1100 ISO. Wszystko zależy czego oczekujesz i co fotografujesz. Na pewno obiektywnie obraz K-5 jest lepszy nawet na 100 ISO , ale na kompie możesz tego nawet nie zauważyć. Jeśli robisz duże powiększenia i fotografujesz w trudnych warunkach - zamiana może być korzystna, jeśli tylko wyświetlasz fotki na ekranie TV/monitora czy robisz odbitki do 15x20cm na dodatek z lampą czy przy świetle dziennym - różnic możesz w ogóle nie zauważyć.
To trochę tak jak z fotografowaniem na DX i FX - jedni zobaczą różnice, inni nie. :search:
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomasz23

Odp: Jak wybierać aparat? 30 Lis 2012 21:22 #95408

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
wielkie dzieki Andrzeju :) bo jesli chodzi o wiedze w temacie jestem jak to sie mówi 'lajkonikiem'.Ale jestem bardzo zadowolony z K-10, zwłaszcza jeśli chodzi o uszczelnienia,świetnie spisywał w trudnych warunkach/ kurz, deszcz/ trochę tylko za mały jest jak jak dla mnie ekran LCD /dobrze ,ze cena K-5 zaczeła juz spadać,a moze będzie jeszcze nizsza..? jak juz dobrze wejdzie na rynek
K5 -II.A czy akumulatorki ,które sa w K-10 to są te same co w K5 ? :bye:

Odp: Jak wybierać aparat? 02 Gru 2012 18:41 #96056

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Niestety ani akumulatorki , ani grip od k-10 nijak nie pasują do K-5.
Za to pasują chyba oba od K-7, tak jak z K-10 pasowały do K-20.
Rozwój technologii i zwiększanie np. wyświetlaczy, wydajniejsze ale też bardziej energochłonne matryce i procesory - wymagają też lepszych baterii. Możesz rozważyć też zakup K-30 - niewiele ustępuje K-5 , a nawet momentami go przewyższa (zwłaszcza w temacie filmowanie i procesor). Jest też uszczelniony, matryca taka sama - brak mu tylko górnego wyświetlacza. A jednak jest sporo tańszy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomasz23

Czy możecie mi pomóc 08 Gru 2012 00:25 #98864

  • mewa
  • mewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 339
  • Otrzymane dziękuję: 209
Zwracam się do Was z ogromną prośbą . :thanks: :thanks:
Poszukuję jakiegoś ładnego zdjęcia z odcieniami fioletu ( lilie ,powojniki, krokusy itd, itp).
Zamiast kupować obraz chciałabym wydrukować zdjęcie i umieścić je na ścianie w antyramie.
Czy byłby ktoś kto mógłby się podzielić swoim zdjęciem?
Z góry informuje że poza moim pokojem nie będzie rozpowszechniane- tylko musi być w dużej rozdzielczości ,abym mogła je powiększyć (ale to później ;) ewentualnie na @)
Pozdrawiam, Ewa.

Odp: Czy możecie mi pomóc 08 Gru 2012 12:10 #98946

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewo, na forum jest dużo świetnych fotografów, więc na pewno coś się znajdzie.
Ja jestem absolutnym amatorem, a i kolor fioletowy ma mnóstwo odcieni - zależy czego potrzebujesz. Oprócz odcienia, ważne jest też, czy wolisz ogólniejszy widoczek, czy fotkę bardziej makro?
Pokażę Ci coś, co znalazłam na szybko, żebyś mogła się 'dookreślić' :)


P1040340.JPG



P1040342.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Czy możecie mi pomóc 08 Gru 2012 14:21 #98991

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Dalu, to bardziej róż, myślę, że Ewie chodziło raczej o taką tonację


DSCN6157FOO.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.377 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum