TEMAT: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ...

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 22 Lis 2012 11:30 #91587

  • Norka
  • Norka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 123
  • Otrzymane dziękuję: 14
pamelka wrote:
Też martwił mnie ten problem :think: Jednak nigdy temperatura nie była nadmiernie wysoka.
Myślę, że chodzi o to aby wielkość zbiornika na wodę dopasować do mocy kolektorów :cool3: po pierwsze, po drugie instaluje się ponoć jakieś odprowadzenia wody do kanalizacji, które automatycznie reagują na nadmierna temperaturę.

W takim razie Pamelko masz dobrze dobraną moc kolektorów. Znajomy spuszcza wodą. Ja wolałabym jednak tego uniknąć, bo mam szambo a nie kanalizacją, no i ogólnie szkoda wody, zwłaszcza widząc, jakie ostatnimi czasy są jej deficyty.
Bea wrote:
Jaguś... mój syn właśnie zaczyna budować dom (na moim polu). To on właśnie wynalazł takie ustrojstwo. Nie jest to tanie, ale na dłuższą metę bardzo się oszczędza. Coś mi mówił, że temperatura jest monitorowana np. że jak nie ma ludzi w domu, to sama się obniża, że można nią zarządzać przy pomocy telefonu komórkowego itp. Nadmiar energii jest magazynowany. Syn jest teraz w Norwegii, ale jak będzie w Szwecji (bo tam ma neta), to zapytam o szczegóły i wyślę ci link.

To ja też proszę o takiego linka. :happy4:
Jak fajnie, że syn buduje obok Ciebie dom. Żeby mój kiedyś tak zechciał. :)


Oj, Planto, ale Ci się szarogęsimy w wątku. :rotfl1: Mam nadzieję, że się nam nie oberwie. :club2:
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2012 11:37 przez Norka.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 22 Lis 2012 11:42 #91596

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Bea :kiss3:
Jeśli chodzi zaś o preparaty, to chyba jednak pozostanę przy szpachelce i maseczce na pyszczku ;) :jeez: Stanowczo za drogo by mnie kosztowała taka impreza ;) Poszukam jeszcze czegoś tańszego...

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 22 Lis 2012 16:01 #91680

  • marusmk
  • marusmk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 143
Bea wrote:
.........................
A co powiecie na taką instalację ... kolektory, wiatrak i piec olejowy? Całe ustrojstwo w jednym.

Rewelacyjny pomysł.
Tyle że trzeba wziąć pod uwagę czas po jakim toto zacznie zarabiać.
I czy zacznie za naszego żywota?
Gaz ma tanieć.
Technologie idą do przodu-za pięć lat może wlejesz do pieca wodę, z niej się wydzieli wodór i....

Tak dla przemyślenia to piszę :)

PS.
Na forum Elektroda są tysiące postów na ten temat.
Jeśli się potrafi odcedzić ziarno od plew (ukrytej kryptoreklamy) to można się wiele dowiedzieć.
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2012 16:03 przez marusmk.

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 22 Lis 2012 18:31 #91725

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
To wy mi dajecie duzo do myslenia! Pisac wiecej popraosze! :hug: Bede czytac jeszcze raz potem, jak wrocimy z Thanskgiving-znajomy meza zaprosil nas; mieszka w Lubbock-wezme z soba tabsy przeciwbolowe :dry:
Linki tez poprosze...

U nas gaz nie jest doprowadzony do domow; wszystko na elektrycznosc, wiec kombinuje. Wczoraj maz mi powiedzial, ze kolo swiat spodziewa sie troche gotowki-moze mi sie uda uszarpnac na taka instalacje? Zalezy tez jak dostepne sa tutaj i ile kosztuja.. :think:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 22 Lis 2012 19:05 #91742

  • marusmk
  • marusmk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 143
planta wrote:
.........................
U nas gaz nie jest doprowadzony do domow
........

tinyurl.com/czjpay8

i po problemie (są też zakopywane w ziemi).
Zadzwońcie do dostarczycieli i niech podeślą oferty.
U nas tak robią- a co dopiero u was-macie przecież najtańszy gaz na świecie.

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 22 Lis 2012 21:46 #91844

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mariusz a jaki jest przypuszczalny koszt zamontowania takiego zbiornika? Mam w domu tylko ogrzewanie kominkowe i nie zawsze mogę dogrzać moją chałupę, takie alternatywne ogrzewanie by się przydało.

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 22 Lis 2012 22:47 #91886

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
A się zasiedziałem nad czytaniem ,ale podziwiam za ogrom pracy włożonej w remont domu :woohoo: :woohoo:
Nie mogę się nadziwić jak ty to wszystko sam zrobiłaś :supr3: :supr3:

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 22 Lis 2012 23:02 #91894

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Mariuszu, gaz może stanieje a może nie... Ja mam wszystko na prąd, gaz jest zbyt niebezpieczny. Moim skromnym zdaniem taka instalacja nie musi zarabiać, wystarczy, że sie zwróci i będzie generowała prąd na potrzeby własne oraz nie będę miała przerw w dostawie prądu, bo w sąsiedniej wsi gałąź zahaczyła o linię :mad2:

Romo, my mamy też tylko ogrzewanie kominkowe i wszędzie (oprócz ubikacji, gdzie nie ma nawiewu)jest ciepło a czasami nawet zbyt ciepło ;) Czy Ty masz piętro? Jeśli tak, to juz wszystko jest jasne dlaczego nie możesz czasami dogrzać - całe ciepło ucieka na górę. U nas tak zacznie się tak dziać gdy wreszcie zrobimy schody na górę...
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2012 23:08 przez futrzasta.

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 23 Lis 2012 01:16 #91938

  • Roma
  • Roma's Avatar
Agnieszko- mam piętro ale to nadmuch słabo działa,turbinę mam silną a do części ciepło po prostu nie dochodzi.Już zaczynam podejrzewać,że coś fachowcy schrzanili :( a co gorsze nie wiem co z tym fantem zrobić,rozbierać ściany?

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 23 Lis 2012 08:20 #91956

  • marusmk
  • marusmk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 143
futrzasta wrote:
Mariuszu, gaz może stanieje a może nie...
Z nośników energii tylko gaz na świecie tanieje o ok. 20%
U nas od przyszłego roku również (a niech tylko nie pójdzie w górę to też będzie OK).
futrzasta wrote:
Ja mam wszystko na prąd, gaz jest zbyt niebezpieczny.

Pięć razy więcej ginie ludzi od porażenia prądem-ale o tym nie mówią tyle w mediach.
futrzasta wrote:
Moim skromnym zdaniem taka instalacja nie musi zarabiać, wystarczy, że sie zwróci.....
O tym pisałem-jakiś sens ekonomiczny musi w tym być.

Roma-nie podpowiem nic bo nie jestem zorientowany w temacie.
To co pisałem- to tylko aby zmusić do refleksji :)

PS.
Znajomi mają ogrzewanie kominkowe z obiegiem wymuszonym i zimą przy uchylonym oknie w gaciach można biegać.
Bardzo to się podoba mojej Pani :)
Jeden z wielu wątków o ogrzewaniu:
www.elektroda.pl/rtvforum/topic2208985.html

Podstawy fizyki=nie ma czegoś takiego jak oszczędne ogrzewanie: oszczędność to tylko dobra izolacja lub niedogrzanie :)
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2012 08:38 przez marusmk.

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 23 Lis 2012 09:08 #91973

  • Norka
  • Norka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 123
  • Otrzymane dziękuję: 14
No to Planta baw się dobrze, odpoczywaj, a my sobie jeszcze pogadamy w Twoim wątku, skoro nas nie wyganiasz. ;)

Czy Wy piszecie o ogrzewaniu kominkiem z płaszczem wodnym?
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2012 09:11 przez Norka.

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 23 Lis 2012 12:31 #92048

  • marusmk
  • marusmk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 143
Norka wrote:
...............
Czy Wy piszecie o ogrzewaniu kominkiem z płaszczem wodnym?
O szczegóły kolegi nie pytałem-ale ma kombinowane jakoś jedno i drugie.

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 23 Lis 2012 13:41 #92068

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mój jest bez płaszcza wodnego.
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2012 20:41 przez Roma.

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 23 Lis 2012 22:34 #92357

  • Norka
  • Norka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 123
  • Otrzymane dziękuję: 14
Acha, rozumiem. Też się nad czymś takim zastanawiałam i widzę, że zrobiłam błąd, rezygnując z tego rozprowadzenia.
Mamy tylko kratkę z kominka w pokoju przylegającym do salonu. Ale chyba fachowiec nie zrobił tego dobrze, bo kratkę mam u góry i nie czuję, żeby to jakoś nagrzewało mi pokój. Tylko że nie mam żadnego wentylatorka i może w tym też tkwi przyczyna.

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 26 Lis 2012 12:28 #93409

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Norko, ja też mam kominek bez płaszcza i nie żałuję. Też mam kratki odprowadzające ciepło do pokoju sąsiadującego z kominkiem i do łazienki bez wentylatorka i jest ok. Jak porządnie rozpalę to dotknąć się ich nie da, takie są gorące. Być może problemy takie jak masz Ty czy Roma biorą się nie z winy fachowca lecz z małej mocy grzewczej wkładu kominkowego. Nie znam się na tym, szczerze przyznaję, jednak wiem, że ma wpływ. My kupiliśmy wkład o mocy zbyt dużej jak na nasz dom i momentami mamy za gorąco natomiast moi teściowie kupili sobie kominek o mniejszej mocy, bo maja dodatkowo starą kuchnię kaflową, której używają do ogrzewania i sami kiedyś przyznali, że gdyby przyszło im ogrzewać dom tylko kominkiem to nie mieliby zbyt ciepło. Druga sprawa to cyrkulacja powietrza. My mamy pod podłogą odprowadzoną rurę od kominka na zewnątrz budynku - ponoć ma to pozytywnie wpływać na ciąg. O szczegóły musiałabym wypytać P.

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 26 Lis 2012 20:47 #93599

  • Norka
  • Norka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 123
  • Otrzymane dziękuję: 14
Jaguś - no tak, nie pomyślałam, że może to być za mała moc wkładu kominkowego. Kurcze, trza było brać większą.
Teraz to musztarda po obiedzie, bo nie będę po roku zmieniać. :( Ale jeszcze nigdy nie napalił tak, by było nam za gorąco. Pewnie i otwarte przestrzenie mają w tym swój udział.
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2012 20:49 przez Norka.

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 26 Lis 2012 20:52 #93605

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Norka, a jak kupowaliście kominek fachowiec nie pytał o powierzchnię domu do ogrzania :blink:
To jest jedno z pierwszych pytań handlowych :jeez:
Moc zależy głównie od tego :(

Odp: Moj remont czyli niekonczaca sie opowiesc ... 28 Lis 2012 16:04 #94426

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
To fakt-kiedy moi rodzice kupili dom i montowali piec co, byly plany zeby przebudowac poddasze na mieszkalne-i kupili piec o mocy policzonej na ogrzanie tego. Dzis, ponad 13 lat potem , plany sa niezrealizowane, a piec im regularnie zagotowuje wode w kaloryferach przy odrobinie nieuwagi, jest zwyczajnie za duzy. Moze ten moj ojciec cos sknocil w czasie robienia instalacji -nie wiem :think: .
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.299 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum