TEMAT: Drób ozdobny w naszych ogrodach

Drób ozdobny w naszych ogrodach 18 Mar 2021 17:27 #753351

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21013
Jakiego masz plastika? i czemu było porażką?
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Drób ozdobny w naszych ogrodach 08 Kwi 2021 11:35 #756626

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Wyniosłam grata na poddasze i teraz nie wiem. Incubo albo jakoś tak.
Ale ten nowy okazał się skuteczny. Z wszystkich jaj zalężonych było 8. Dziś mija termin klucia i został tylko jeden pisklak niewykluty (jeszcze czekam, ma czas), reszta wyskoczyła wczoraj z jajek. Pierwszy raz widziałam to na własne oczy :hearts:

IMG_20210408_110354.jpg


Pisklaczki bardzo różne, dwa czarne, dwa brązowe i trzy żółte nakrapiane. Sama słodycz. Ciekawe, co z nich wyrośnie, oby dużo kurek. Wszystkie są z naszych jaj, kury leghorny, lohmany, messy, rosy, czyli same nioski i kogut Andaluzyjski.
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2021 14:11 przez Agus.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, CHI, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 08 Kwi 2021 14:10 #756642

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
A jeszcze dodam, że próbowałam ocenić płeć oglądając długość ostek lotek na skrzydłach po kilkunastu godzinach od wyklucia. Wyszło mi 3 kurki i 4 kogutki. Parka brązowych, parka czarnych, a z żółtych 2 chłopczyki i jedna dziewczynka. Ciekawa jestem, na ile się to sprawdzi.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 08 Kwi 2021 18:07 #756667

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
SAM_0009.jpg

Włamał mi się do woliery chyba lis i wyniósł 9 kurek młodych i ok 20 przepiórek, chodziły wolno w wplierze.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, MagdaH, CHI, Agus, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 08 Kwi 2021 18:38 #756673

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21013
Agus fajna zabawa, co?
Mirzan współczuję :hug: I to zawsze drań wybiera najładniejsze.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Agus, ewakatarzyna, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 08 Kwi 2021 18:41 #756675

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3017
I tak w dzień małpa wlazła ? Smuteczek :cry3:
A ja mam pytanie...czy ktoś z Was kupował kurki wysyłkowo ? Żywe zwierzę zamknięte w pudle , jakoś tego nie widzę ale ludzie kupują , wysyłają i sobie chwalą . Szukałam w moim regionie, takowych które mi wpadły w oko nie wystawiają , dopiero małopolska albo dolnośląskie :jeez: Własne lęgi na razie odpadają , co nieco mam już zaklepane u siebie ale to nie wszystkie które sobie upatrzyłam i przyznam , nie wiem co robić. Na 80 % że jednak nie zaryzykuję ale może ktoś coś i zmienię zdanie na 100% że nie albo zaryzykuję .
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Agus, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 08 Kwi 2021 19:51 #756684

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21013
Elu, od co najmniej 10 lat kupuję wysyłkowo i od 5 lat wysyłam. Pocztex 24 odbiera paczkę do 14-15 i następnego dnia do 15 jest w dowolnym miejscu Polski. Wysyłka jest poniedziałek-środa. Tak na "wszelki wypadek".

Mieszkam, jak mieszkam i w inny sposób nie miałabym takich "wynalazków" jak mam. Zwłaszcza teraz, jak odpadły mi Czechy.

Większość hodowców nie wysyła jednodniówek, ale pierwszy raz w tym roku kupiłam "jednodniówki" (cenowo - bo miały 5 dni). przyszły 17.03.
Zapakowane były tak:
P3173729.jpg


Od razu poszły pod lampę:
P3173731.jpg


Do dziś wszystkie żyją. 4.07 Wyglądały tak:
P4045123.jpg


Kto zgadnie, jaka to rasa? Dla ułatwienia dodam, że nioska :devil1:

Jak ja wysyłam to do rogu kartonu przymocowuję 2 kawałki butelki pet. W jednej jest woda w drugiej pszenica. Niektórzy dają jabłko, ale kury muszą być nauczone je jeść.

"Paczkowo" dojechał do mnie kogut bojowiec indyjski:
P3012675_kadr.jpg


Niestety - trzeba uważać, bo ludzie są różni:
P3012655.jpg

W ubiegłym roku (lub w 2019) kupiłam kurki arakukany. Miały być standard (=duże) i bezogoniaste. Na zdjęciu powyżej one i ich dzieci. Część ich dzieci była z ogonami, część bez i "na moje oko" to mixy z miniaturami, bo są tak nie do końca duże. Jajka też noszą duże i małe. Kogut był rasowy, bo jechałam do Hodowcy go wybierać. Ten niebieski kogucik to młody z 2020. Miał piękne "baki" i DOKŁADNIE DWA piórka w ogonie. Już "poszedł do ludzi" w dobre ręce.

No i druga rzecz - można dostać z "gratisem". Ja po przyjeździe dokładnie oglądam, pryskam na "życie zewnętrzne" i po kilku dniach kwarantanny odrobaczam.
Czasami już na zdjęciach na Olx widać świerzbowca ("wapienne nogi" u kur).
Tu w wersji "minimalnej":
P3284611_ed.jpg

Aby było śmieszniej, znajomy hodowca mi go przywiózł z giełdy - nie zwrócił uwagi. Na kwarantannie (obowiązkowej min. 7 dni) wystarczyło pędzelkowanie płynem Croamition i po temacie.



Bo biegusy i gęsi kołudzkie jechałam pod Kórnik - mały biegus:
P4045126.jpg


P4045127.jpg


Stadko:
P4085400.jpg



Gęsi:
P4065357.jpg


Edit:
W tym roku dodatkowo "testuję" zakup jaj lęgowych przez internet. Jak są dobrze zapakowane to dojeżdża 100%, jak gorzej, to poczta stłukła 4 z 24... Co do zapłodnienia i wykluwania - czas pokaże...
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2021 20:00 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Agus, ewakatarzyna, renmanka, Bobka

Drób ozdobny w naszych ogrodach 08 Kwi 2021 22:48 #756701

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
CHI wrote:

Do dziś wszystkie żyją. 4.07 Wyglądały tak:
P4045123.jpg


Kto zgadnie, jaka to rasa?

Po zdjęciu zgaduję, że to pingwin :wink4:


Mirzan szalenie mi przykro. Mnie też odwiedza rudy, każdej kury mi żal.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, renmanka, Bobka

Drób ozdobny w naszych ogrodach 09 Kwi 2021 07:30 #756719

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3017
CHI-Małgosiu, dziękuję za za odzew i cenne wskazówki :hearts: Właśnie na olx oglądam te kurki , jedni się ogłaszają , że mają jak to piszą , kurki z całego świata :think: Jakiś czas temu zadzwoniłam do jednego który koło nas niedaleko się ogłaszał z podobną ofertą , powiedziałam, że nie wysyłka a odbiór osobisty , nie musi być na fermie ale gdzieś na mieście . Po co ma wysyłać skoro mogę odebrać no i wtedy się dowiedziałam , że tylko wysyłka bo aż z podkarpacia :supr3: a było warmińskie . Pewnie naganiacze działają bo w różnych miejscach to ogłoszenie było . Jak wierzyć w takim przypadku ? Teraz podobne , ogłoszenie w różnych miejscach , wybór marzenie tylko, na ile zgodne ? Podana niby strona gdzie ich można znaleźć w necie tylko, że takowej strony nie znalazłam .
Więcej info prześlę na pw , może coś więcej wiesz o tym ogłoszeniu :hug:
Ten kurczaczek faktycznie coś ma z pingwina :woohoo: a swoją drogą , czy to kurka znosząca niebieskie jaja :think:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Agus, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 09 Kwi 2021 07:41 #756722

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Mi się zdaje, że to marans, ta co znosi brązowe. Ale najbardziej to pingwinek ;)
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2021 07:42 przez Agus.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 09 Kwi 2021 10:26 #756738

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21013
Strony też nie znalazłam. Nie otwiera mi się ten link, co podałaś na PW - ale mam wrażenie, że to handlarz. Zbiera zamówienia, ma dane do hodowców, albo takich, co odchowują, pakuje i wysyła...
Mój Dziadek mówił, że kto ma wszystko, ten nie ma nic...

Nikt nie zgadł.
Nie pingwin - choć podobny :wink4: , nie znosi niebieskich jaj i nie marans, ale nioska.
Dziś może ufocę inne :rotfl1:

A maransy, to ja mam tylko takie:
P3284624.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2021 10:31 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, MagdaH, Jan4, Agus, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 09 Kwi 2021 11:32 #756749

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3017
To handlarz na bank , tyle ras wymienionych , praktycznie z całego świata :supr3: na miejscu wszystko dostępne, jak się nie cieszyć ;)
Spadam do roboty, moje grzebiąco kwaczące na zielsko czeka :garden:
Potem może i ja swoje na razie zwykłe stadko z niosek typowych złożone pokażę .
Cudne stadko białasów :hearts: chłopaki się nie biją o dziewczyny ? u mnie jeden a zazdrosny o kaczora :rotfl1: :jeez:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 09 Kwi 2021 13:19 #756769

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21013
Ten, kogut co się najbardziej bił wyleciał do stadka "zapasowych starych kogutów", dostał bęcki i wymiękł. Teraz chodzi 4 koguty i ok. 18 kur. Jak będzie w końcu wiosna chcę je podzielić na co najmniej 2 stadka.

Zagadki ciąg dalszy - zdjęcia z dziś. Ta sama rasa:

P4095437.jpg


P4095438.jpg


Tu są wzorce drobiu ras zarejestrowanych - może komuś się przyda.

A dziś jest "dzień gołębia" - na tym punkcie też mi ostatnio odwaliło, ale leciutko:
P3264366.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Jan4, Agus, Herbatnik, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 09 Kwi 2021 20:06 #756809

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Małgosiu obawiam się, że niestety, ale odwali Ci na całego :rotfl1: Ja mieszkam w okolicy gdzie jest pełno hodowców. Powiedz tylko gołębiarz to zobaczysz. Całe ściany w dyplomach, pucharach i wyróżnieniach. Dywany w gołębnikach. Gołębniki czasem istne luksusowe domki. Mnie w jakiś niewytłumaczalny sposób te ptaki nawet fascynują i do tego stopnia, że kiedyś dość mocni się zastanawiałem nad ich hodowlą. Mój ociec kiedyś też miał , dlaczego zrezygnował nie wiem w sumie. Inni chowają , mają ich całe mrowie. Kiedyś kilka ładnych lat temu dziadek / w miejscu gdzie pracowałem bo szef też był gołębiarz :rotfl1: to dodatkowo sprowadzał do handlu to i owo dla ptaków ozdobnych i nie tylko karmę/ sponsorował wnuczkowi pszenicę i inne ziarna dla gołębi. Powiedział, że zaczął od kilku sztuk , potem przebrnął do 200 sztuk i pewnie jak nie porzucił tego ma więcej. Dziadek miał skromną emeryturę, ale zawsze powtarzał, że pieniądze to nic za zboże, najważniejsze, że wnuczek nie szlaja się z nieciekawym towarzystwem które najzwyczajniej się nudzi. Nie wystaje z puszką piwa za sklepem. Każdy człowiek powinien mieć pasję. To ubogaca jak nic innego na tym świecie.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Agus, Anielka, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 09 Kwi 2021 20:53 #756825

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21013
Robert spoko. Nie odwali.
Poszłam w 2 kierunkach: pawiki, bo są śmieszne, tylko muszę im zbudować dużą wolierę i mięsne. No cóż takie życie.

Pocztowe mnie nie bawią, nie podoba mi się ideologia lotowania. Jakby ktoś nie wiedział, rozdziela się pary i dlatego gołąb gna do domu (do swojej połówki) jak najszybciej. Innych latających też trzymać nie będę, nie zakładam stołówki dla skrzydlatych drapieżników.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus, Herbatnik, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 09 Kwi 2021 21:20 #756837

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Kiedyś taki jeden przyjeżdżał w moje strony i sprzedawał ptactwo ozdobne. Pawie też miał też ciekawa osobowość. Ja chciałem bażanty mieć, ale jak się nie ma ponad 2 metrowego płotu to można zapomnieć i tak szybko mi się odechciało. Ja to może jestem dziwny , ale lubię oglądać czy spojrzeć to co inni hodują. Tak samo jest z gołębiami czy innym ptactwem ozdobnym. Ogród jeszcze parę ładnych lat temu nie był tak utkany ;) to było sporo wolnej przestrzeni by było dla ptactwa. Dziś tam nawet nie wsadzi szpilki.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Agus, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 10 Kwi 2021 07:19 #756894

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21013
Robert, niestety mam dużo przestrzeni. Wystarczy na drób, ogrody, sady, małe boisko i trochę lasu zostanie :devil1:

Wspomnienia:
Blondyn i jego mina "Czego tu brakuje"
aap6180387-4.jpg


Jedwabiste (silki) statycznie:
P9214581_silki-3.jpg


Dynamicznie:
PA305615_silki-2.jpg


"Świeży" marans :devil1: :
P5184957_kagr.jpg


Mały marans:
P5212823-2.jpg


I ich rodzice w młodości:
P53013592.jpg
Ostatnio zmieniany: 10 Kwi 2021 07:48 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, MagdaH, whitedame, Florka, Agus, MARRY, Anielka, ewakatarzyna, Bobka

Drób ozdobny w naszych ogrodach 13 Kwi 2021 19:32 #757460

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3017
CHI wrote:
Zagadki ciąg dalszy - zdjęcia z dziś. Ta sama rasa:
P4095437.jpg
Zgaduj zgadula nie rozwiązana a jam ciekawa, co to za kurczaczki :think: słówko proszę :hug:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Agus, ewakatarzyna, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.512 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum