TEMAT: Drób ozdobny w naszych ogrodach

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 12:28 #795361

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Takie przypadki jeżą mi włosy na głowie. Największym problemem jest tu agresja w stosunku do ludzi.
Szkolenie nie spowoduje, że pies nie będzie uciekał.Potrzebna jest odpowiednia socjalizacja i pies musi być emocjonalnie przywiązany do właściciela i miejsca zamieszkania. Znać okolice, różne zwierzęta i zapoznać jak największą liczbę ludzi. Jest wiele takich elementów wychowawczych. Niestety ludzie biorą psy a nie mają czasu ich wychowywać :jeez:
Albo jeszcze cieszą się, że pies rozrywa ogrodzenie na widok wszystkiego co się rusza :jeez:

Najważniejsze, że Wam się nic nie stało.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2022 13:12 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Agus, bietkae, Prządka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 12:33 #795363

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Agus, strata wielka, dobrze że uda się polubownie załatwić sprawę, chwała Tobie za to, a dla nich nauczka na przyszłość, oby wyciągnęli z niej wnioski, czego Tobie i im życzę. Jak dostał się na Twoją posesję ten pies, sforsował ogrodzenie?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus, bietkae, Mamma, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 12:36 #795364

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Wyobraźcie sobie, że ten pies nieustannie wracał, przez ponad godzinę próbując znów włamać się do ogrodu i wydusić resztę. Trzy kury porwał i gdzieś wyniósł. Sąsiedzi byli zbulwersowani, jedna sąsiadka przyszła zobaczyć co się wydarzyło i bała się potem wracać do domu przez ulicę. Nie wiem, jak pies zachowuje się w normalnej sytuacji, w ogóle go nie znałam, nie wiedziałam nawet, czyj on jest, aż inni go nie rozpoznali. Przypuszczam, że to był po prostu jakiś amok tego polowania i zabijania ofiar. No ale taki warczący, szczerzący się pies, z mordą we krwi i piórach- trochę mnie wystraszył.
Już się zdarzyło, że wpadł do woliery lis.Lis na nasz widok uciekał, nie próbował atakować.
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2022 12:50 przez Agus.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Mamma, ewakatarzyna, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 12:37 #795365

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Tak, musiał wejść pod bramą, byłam na zakupach i nie wiem dokładnie. Może też skoczył na furtkę, dużo psów otwiera sobie klamki. Jak wracał, to kombinował z furtka bardziej, niż z bramą. Już ją zamknęłam na klucz.
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2022 12:38 przez Agus.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Mamma, ewakatarzyna, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 12:40 #795366

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Tak na wszelki wypadek, przemyśl czy możesz lepiej zabezpieczyć "newralgiczne" miejsca w ogrodzeniu, może coś da się udoskonalić niewielkimi środkami. Wiem, że sąsiad mówił, że już nie ucieknie, ale "strzeżonego...". Bardzo Ci współczuję, człowiek chodzi, dogląda, napracuje się, a tu taka jatka.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus, bietkae, Mamma, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 12:42 #795368

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Pies zazwyczaj pokona wszelkie ogrodzenia, które nie są specjalnie przed nim zabezpieczone, jeśli oczywiście chce.
Ten musi się bardzo nudzić i szuka czegoś, co rozładuje jego energię.
Agus masz rację, psy się ludzi nie boją jak dzikie zwierzęta. Dlatego trzeba uważać na zdziczałe psy, które często spotykamy biegające samopas po wsiach lub w lesie. Często tworzą sfory i atakują ludzi.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2022 12:51 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 12:45 #795369

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Myślę, że zabezpieczyć psa powinien sąsiad, nie ja, tak samo swoje ogrodzenie, bramę itd. Niech postawi kojec, nie wiem. Jeśli się to powtórzy, to już na pewno załatwimy to inaczej.
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2022 12:47 przez Agus.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Mamma, Prządka, ewakatarzyna, Aurora Borealis

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 12:45 #795370

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
U nas we wsi niektórzy noszą podczas spacerów gaz pieprzowy, bo z takim napotkanym nieznajomym psem, to nigdy nie wiadomo, a i znajome różnie się zachowują, np. warczą na osobę oczekującą na przystanku autobusowym, a wyżej nie ma na co wyleźć. Też zastanawiam czy nie kupić tego gazu pieprzowego.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Agus, bietkae, Mamma, Prządka, ewakatarzyna

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 12:47 #795371

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Ja mam, z nim dopiero wyszła sąsiadka. Musiała wrócić do domu, ma dwóch niepełnosprawnych synów i czekała, aż przyjadą transportem ze szkoły.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Mamma, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 12:56 #795377

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Gaz chyba będzie najlepszym rozwiązaniem, z tym, że jak będzie wiatr w nasza stronę, to mamy problem... Myśliwski to się strzału nie przestraszy... :think:
Ja mam na wszelki wypadek paralizator, do strzału na odległość (u nas to nie koniecznie na psy, ale mam... :devil1: ).
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2022 13:12 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 13:26 #795381

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Mój gaz jest w formie żelu, zawsze trafia tam, gdzie się celuje, nie rozpyla się, może na dworze wiać, może być nawet użyty w zamkniętym pomieszczeniu.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Aurora Borealis

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 14:07 #795386

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
Jeśli pies poluje na ptaki, to nie odróżnia kury od bażanta, tak już jest. Gorzej, że rzucał się na ludzi. To najprawdopodobniej gończy polski, bywają egzemplarze dość agresywne, niestety.
Wina nie psa, tylko właściciela. Skoro to uznał i przynajmniej materialnie chce pokryć straty, też bym rozwiązała sprawę polubownie.
Odmiennie niż Marlena wiem, że niestety, nie każdego psa można tak wychować, by nie uciekał. A już absolutnie nie gończe polujące - rozkosz polowania przewyższa dla nich wszystko, co możemy im ofiarować w zamian. Dlatego mam "pancerne" ogrodzenie. Tym niemniej - zdarzyło się, że obca osoba zostawiła niedomkniętą bramę i psy wyszły, a ja mało nie zmarłam ze stresu.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Agus, bietkae, Mamma, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 16:46 #795402

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21019
Agusiu - przykro czytać...

U mnie jedyne co się sprawdza to taka siatka dookoła wybiegów z paneli.

Fakt, że właściciel nie przypilnował psa i ponosi pełną odpowiedzialność, kurkom życia nie zwróci. A jak pies się nauczył wchodzić (i nic złego z Twojej strony go nie spotkało - choćby woda z węża) to będzie wchodził.

Życie mamy takie dziwne, że ktoś znów ze zmęczenia, niewiedzy, ..... (wstaw dowolne) go wypuści. Jeśli wolisz mieć kury niż "rację", to sama musisz je zabezpieczyć.

Piszę z własnego doświadczenia.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Agus, bietkae, Mamma, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 17:19 #795410

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Dlaczego ponosić koszty, z powodu czyjegoś psa? Zlikwidować napastnika.Po co komu pies myśliwski, skoro nie myśli? Po co komu owczarek,skoro nie ma owiec. Po co komu urządzenie do szczekania, skoro można mieć alarm, który nie trzeba karmić? Po co komu te wielkie kudłate, skoro nie ma w mieście wilków?

Drób ozdobny w naszych ogrodach 01 Mar 2022 17:29 #795411

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Jeżu kolczasty, czemu zaraz likwidować :jeez: Fakt, pies powinien pracować, lub mieć tyle i takich zajęć, żeby sobie nie wymyślać (a w szczególności być pod kontrolą), ale to nie wina psa, tylko nieodpowiedzialnych ludzi, którzy może faktycznie powinni mieć alarm a nie psa.
Z drugiej strony wypadki się zdarzają i czasami nikt nie jest winien.

Łatko na pewno masz dużo racji. Nigdy nie twierdziłam, że każdego psa da się wychować. Są różne psy, ale gdybym zaczęła z góry dzielić psy, na te które się da i te, których się nie da, los Uza byłby przesądzony... . A jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni, choć przyznaję, że wymagał trochę innego podejścia i ma charakterek :mad2: Jako nasz jedyny chodzi do weta w kagańcu :devil1:

Małgosia ma rację, pomyśl nad zabezpieczeniem dodatkowym kur, bo każdego: psa, lisa, kunę, jastrzębia będą "korcić". Albo chociaż zamykaj je jak Was nie ma w domu.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2022 17:41 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Łatka, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Aurora Borealis

Drób ozdobny w naszych ogrodach 02 Mar 2022 10:26 #795531

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1741
  • Otrzymane dziękuję: 12774
Agusiu, bardzo współczuję :hug:
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus, Babcia Ala

Drób ozdobny w naszych ogrodach 02 Mar 2022 11:15 #795537

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Właśnie, pies jak człowiek, może mieć własny charakter.Bandyta to bandyta i ani więzienie ,ani kościół nie wychowa. Pies sąsiada dusił kury. Właściciel zapowiedział,że jeszcze jedną udusi, to go zabije. Pies nadal dusił i wyrzucał za płot do sąsiada,aby było na tamtego psa.

SAM_0066-2.jpg

Drób ozdobny w naszych ogrodach 02 Mar 2022 11:32 #795539

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Pies to drapieżnik, polowanie ma w genach. Nie działa dobrze, ani źle, tylko instynktownie. To od człowieka zależy, czy potrafi ten instynkt przekierować na coś pożytecznego, czy nie.
Myślenie, że pies robi coś celowo, świadczy tylko o kompletnym braku zrozumienia psychiki zwierzęcia :jeez:
Trochę wstyd, że tyle lat od udomowienia zwierząt a ludzie, którzy biorą je pod swój dach, nic o nich nie wiedzą :jeez:
Człowiek, który krzywdzi zwierzę, powinien za to odpowiedzieć tak samo jak za człowieka i mieć dożywotni, sądowny zakaz posiadania zwierząt.
Ostro...tak. Człowiek jest odpowiedzialny za to, co udomowił i co wziął pod swój dach.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2022 11:37 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Kasionek, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.253 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum