TEMAT: Babe-koń moich marzeń

Babe-koń moich marzeń 05 Maj 2015 07:59 #364951

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
To można sobie wyobrazić jak ciężko mieli kowboje pracując cały dzień w siodle, w kurzu i przy różnej pogodzie-raz słońce raz deszcz :jeez: My z jazdy konnej bierzemy tylko to co najlepsze i najlżejsze a i tak często jest nam ciężko :whistle:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2015 08:00 przez mosewa.


Zielone okna z estimeble.pl

Babe-koń moich marzeń 05 Maj 2015 19:22 #365081

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Poltorej cala deszczu spowodowalo, ze caly padok jest pod woda, tzn ten kwadratowy ogrodzony kawalek. Przenioslam zywienie zwierzat na pastwisko, ale Babe jakby nie rozumiala, krazyla w kolko po padoku i pasrkala. Musiala tam wejsc i dopiero za mna poszla. Bez linki.

Oj bedzie wesolo, zanim to podeschnie :hammer: :hammer: :hammer:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Babe-koń moich marzeń 05 Maj 2015 19:33 #365088

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Z jednej strony to uciążliwe ale z drugiej deszcz potrzebny. Jak by był wiaterek i trochę słońca to moment przeschnie. Tylko,że konie w mokrym będą chodziły no i będą pewnie brudne jak święta ziemia :jeez:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Babe-koń moich marzeń 05 Maj 2015 22:33 #365171

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Juz sa w blocie po uszy. Musialam zdjac kwarkocz z ogona Babe, bo material namokl blotem i za kazdym razem co machnela ogonem to uderzala sie jak mokra scierka i wzdrygala :whistle:
Pojutrze ma byc cieplo i slonecznie, pewnie zrobie jej prysznic. Ale Baby sie nie da :dry:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Babe-koń moich marzeń 06 Maj 2015 08:02 #365228

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Mała sama się otrzepie zobaczysz, niech tylko słońce się pokaże :)
a czysto technicznie: co robisz z obornikiem? bo tak się zastanawiam jak by konie nasze poszły na swoje co wtedy z tym robić, a przecież jest to ciągła produkcja w ilościach wcale nie takich małych :silly:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Babe-koń moich marzeń 06 Maj 2015 14:06 #365372

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
U nas nie ma zakazu wyrzucania do smieci-mamy taki duzy pojemnik jak na osiedlach, wiec dwie taczki tygodniowo ledwie zakrywaja dno.
Ale znalazlam na craigslist (to taka lokalna strona z "kup, sprzedaj, oddam", ze gosc chest chetny obornika w kazdych ilosciach. I zamierzam do niego napisac i sprobowac, czy bedzie odbieral np raz na tydzien-dwa. Przez to, ze dodaje im "SimplyFly" do paszy, w nawozie nie ma larw much. Mam nadzieje, ze nie chodzi mu o larwy jako przynete, ale o przerobke na kompost.
Moze uda Ci sie dogadac z jakims rolnikiem vel hodowca roslin organicznych, o odbieraniu?
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Babe-koń moich marzeń 06 Maj 2015 21:03 #365525

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No i kto kogo prowokuje? :lol:

DSCN8143-2.jpg


DSCN8145.jpg


DSCN8144.jpg


Obie czterokopytne od godziny szwedaja sie przy ogrodzeniu, chociaz wybieg jest spory. Baby, mulica, na dodatek nauczyla sie ganiac wzdluz siatki w to i z powrotem, z psicami robiacymi dokladnie to samo po swojej stronie siatki :crazy:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2015 21:07 przez planta.

Babe-koń moich marzeń 06 Maj 2015 21:46 #365556

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wreszcie psice będą miały odpowiedni trening i dostaną odpowiednią sylwetkę jak na Dobermana przystało :P a Ty nie będziesz musiała chodzić z nimi na spacery :)

Babe-koń moich marzeń 06 Maj 2015 23:41 #365641

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Moze i Baby spadnie troche brzuch jak tak pobiega :rotfl1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Babe-koń moich marzeń 07 Maj 2015 02:57 #365653

  • Bella35
  • Bella35's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 82
Hej, tak sobie pomyslałam :think: czy padok nie da się czymś wysypać żeby nie był taki błotnisty gdy mocno popada.
U Justyny jest piasek zmieszany z kawałeczkami gumy, ponoć drogi ten podkład ale i skuteczny, odprowadza wodę i jest łatwy w utrzymaniu.
I starcza na 10 lat z tego co mówiła.

Babe-koń moich marzeń 07 Maj 2015 03:08 #365654

  • Bella35
  • Bella35's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 82
image-22.jpg

Niestety Justyna podjęła decyzje o oddaniu Crystal właścicielce miała ja kupić dla swojej najmłodszej córki. Narazie płaciła jakby za wynajem i oczywiście pokrywała koszty życia w stadninie.
Niestety konik mimo pracy nad nim, ćwiczeń oswajania, złe się zachowuje staje dęba chce zrzucić Kye i młoda zaczęła się jej bać.
Cieżko było jej podjąć decyzje przyzwyczaili się bo niej, z dużymi problemami konik przyszedł, po kilku miesiącach Nustyna boi się o bezpieczeństwo córki.

Konik bał się wędzidła czy robienia czegokolwiek przy pysku. Wyprowadziły go z tego.
Nadal jest nerwowy łatwo się płoszy, byłam światkiem nieprzyjemnej sytuacji i tez się wystraszyłam ze cis dziecku zrobiła.
A ze Justyna to samotna matka, pracuje na 2 etaty a właściwie 3 bo jeszcze uczy prywatnie, nie zawsze moze być z dziewczynkami przy koniach.
One same ogarniają opiekę każda nad swoim , karmią konie mamy Powera i Talatino, wynoszą gnój itp,
Wiec ona musi być pewna ze są bezpieczne.

Przykro mi strasznie. Bo ona jest taka śliczna i pięknie się porusza.

Babe-koń moich marzeń 07 Maj 2015 18:27 #365793

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
U nas niby moznaby pokryc zwirem, ale jesli jest takie bloto, ze koniowi do pecin, to wszystko z blotkiem bedzie zmieszane :think: . Moze gdyby dac mate pod spod :think:

Na razie przenioslam sie z karmieniem na czesc pastwiskowa, tam jest trawa i nie ma takiego blota.
A z tym konikiem to tak jak z arabka u Sheili; tez byla wynajmowana od wlascicielki, byla jedynym koniem w stadzie, ktory potrafil bardziej zaawansowane rzeczy i tez, po paru latach musiala ja zwrocic wlascicielce.
A kon ogladal sie i rzal w przyczepie, wiedzial ze wyjezdza na zawsze :sad2:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Babe-koń moich marzeń 08 Maj 2015 07:25 #365962

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Dobre i praktyczne w utrzymaniu podłoże to jest nie mały koszt :jeez: czasami samo ukształtowanie terenu sprzyja, ze woda ładnie spływa i nie utrzymuje się na wybiegu-no ale nie wszyscy maja szczęście w tej kwestii niestety.
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Babe-koń moich marzeń 08 Maj 2015 18:41 #366116

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Pomoze, kiedy zaloze odplyw z dachu i rynny. Ale na razie jest ciagle takie bloto, ze drabiny nie postawie. Wlasnie znowu zaczela sie burza, z szansa na tornado :huh:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Babe-koń moich marzeń 08 Maj 2015 19:05 #366120

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
To nie za bardzo Ci pogoda sprzyja :dry: dzisiaj Iga pisała do mnie, ze Baster ma spuchniętą nogę i małą rankę. Pewnie znowu któryś z koni go kopnął :hammer: Ci faceci doprowadzą mnie do szału z tym ustalaniem kto jest ważniejszy :mad2:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Babe-koń moich marzeń 09 Maj 2015 18:03 #366465

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dzis w nocy znowu bylo urwanie chmury, pastwisko jest pokryte woda. Jedyny plus-ze Babe zostala umyta ze skorupy (tarza sie skubana w blotku i wyglada potem jak pancernik). Baby wyglada jak mokry dlugowlosy pies.

Kurcze, to tez masz z chlopakami. Mma nadzieje, ze nic powaznego nie bedzie. Ma krwiaka? :hug:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Babe-koń moich marzeń 10 Maj 2015 10:58 #366721

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Krwiaka nie widziałam, ale ma spuchniętą nogę i skaleczenie które się lekko sączy. Iga przemywa mu nogę i smaruje antybiotykiem. Wczoraj miałyśmy obie Iga i ja trening z Panią Izą. Bardzo mi się podobało :) ćwiczyłam skręcanie, zatrzymanie i powiedziała jakie mam wykonywać ćwiczenia na równowagę, aby coraz pewniej czuć się w siodle. Mąż przyciął mi pieniek drewna na odpowiednią wysokość z którego wsiadam na konia :happy4:
A jak tam jazdy u Ciebie Diano? pisałaś, ze padało to pewnie nie jeździłaś bo i nie ma żadnej przyjemności z jazdy w takich warunkach. A dziewczyny jak się dogadują?
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Babe-koń moich marzeń 10 Maj 2015 17:56 #366930

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No coz. Non stop bylo bardzo blotniscie, wiec darowalam sobie jazdy i skrobanie konia przed osiodlaniem :lol: Moze dzisaij :think:
Babe i Baby to nierozlaczna para. Gorzej, ze ciagle zamieniaja sie miskami :dazed: wiec czasem Babe dostaje zdecydowanie mniejsza porcje Baby, a Baby jest uszczesliwiona iloscia zarcia Babe :rotfl1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.290 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum