TEMAT: Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 09 Kwi 2018 23:32 #599782

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Ale gęsica kuper "wypła", heheh.

A co do psów pracujących-moje suczuchy miały w obowiązku spać ze mną w łóżku i towarzyszyć wtedy, gdy się było w domu. Ot , taka praca. Co do tego spania w łóżku-po 16 latach spania Misi z nami, jak nastała Nela, wykombinowaliśmy, że psie miejsce jest w nocy na psim a nie ludzkim psołaniu. Szczeniak nie miał nic przeciwko. Co się okazało-poszczególni domownicy po nocy przyczajali się i podkradali śpiącą suczkę a to w początkowym okresie z jej legowiska a to potem bezczelnie sobie nawzajem wprost z pościeli. I tak skończyły się durne pomysły z psią eksmisją z pańcinego łóżka.
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Dino_saur, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 08 Cze 2018 00:32 #611486

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Gosiu miałaś kiedyś tak,że kwoka zadziobywała swoje ciężko wysiedziane młode?
Moja zadziobała 3 zanim się zorientowałam....no szok... :cry3:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 08 Cze 2018 01:43 #611490

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20995
Agnieszko - nie przypominam sobie, ale wiem, że się zdarza... Jest teoria, że kwoka eliminuje "felerne".
Ale to teoria...
Trzeba obserwować no i warto mieć lampę grzewczą uszykowaną...
Kury potrafią być nieobliczalne - w końcu to drapieżniki (jakby to nie brzmiało, nie raz wyrywałam im padalce z dzioba). No i są kanibalami (właściwie "kurobalami"). Skoro każda inna kura traktuje pisklę jak przekąskę, to czasem i kwoka tak robi...

Ale taką kwokę "zaprosiłabym na obiad".
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, dana581958, słowikowo, zeberka363, ewakatarzyna

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 14 Paź 2018 09:51 #627557

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20995
Jak się zastanawiam jakie zdjęcia tu wstawić, to się na nie zagapiam i nie wstawiam nic...

"Seria jak pies z kotem"
z Cedrikiem :supr3:
PA149057_kadr.jpg


Devina dostąpiła zaszczytu "ugniatania" - chyba z "braku dostępności bokserów"
PA139032.jpg


Standard czyli z Duszkiem
PA108426.jpg

PA108344.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, MagdaH, merlin, Łatka, dana581958, koma, ewakatarzyna, Bobka

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 15 Paź 2018 14:17 #627688

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7914
Gosiu gdzieś obiło mi się o oczy że masz indyki. Jak z ich chowem? wiele ludzi mówi że słabe delikatne a do 14 tygodnia powinny być zamknięte i nie puszczane :think: Foto gęsi super widziałem takie coś u przepiórek ale nie zdążyłem obfocić :silly:

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 15 Paź 2018 17:33 #627702

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12229
:lev: Mogę patrzeć i patrzeć na tę bieliznę... rozczulający widok kotunia w objęciach piechów :hearts:

Cedrik traktuje go jak termofor :happy4:
Pozdrawiam - Ania
Ostatnio zmieniany: 15 Paź 2018 17:33 przez Amlos.

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 15 Paź 2018 22:49 #627727

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20995
Adrian - tak na szybko.
Mam indyki od co najmniej 5 lat, ale jako "żywe inkubatory" i "ozdobne".

Najgorszą chorobą indyków jest "czarna głowka" tutaj jest naljogiczniej opisana. Może gdzieś jest lepiej, ale to na szybko.

U indyków nie konsumpcyjnych można stosować metronidazol, u innych nie. Ja stosuję. Nosicielami tej choroby są kury i dzikie ptactwo. Nie ma opcji, jeśli indyczka wysiaduje kurczaki aby się nie zaraziła. No i dzikich ptaków mam moc.
Ponieważ nie ma uznanych środków dla indyków "konsumpcyjnych" wymagana jest idealna higiena. profilaktyka i izolacja indyków od nosicieli.
Dlatego ich hodowla jest trudna.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 16 Paź 2018 13:47 #627764

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7914
Piękne je masz, mógłbym się gapić na nie godzinami i myśleć jak je przyrządzić :happy4: Ja tylko mulardy miałem tzw kaczkogęsi- krzyżówkę kaczki pekin z piżmowym kaczorem, świetnie przyrastają po 3 miesiącach najmniejsza miała 2,8kg a inne po 3,2 i 3,5kg. Myślę czy znowu nie kupić ich bo są ciche, podobno piżmowe też takie są w przeciwieństwie do drących się pekinów. No i chodzą mi po głowie brojlery kurze po 6 tygodniach mają ponad 2-3kg młode 4tygodniowe przekraczają już 1kg czyli bardzo wydajne :flower2: No ale marzeniem to taki dreptający indyczek :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 04 Gru 2018 11:55 #632042

  • andziasz
  • andziasz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 263
  • Otrzymane dziękuję: 738
Witaj Małgosiu
z wielka przyjemnością obejrzałam twój wątek zwieszakowy :) Piękny zwierzyniec :) Zazdroszczę ci szczególnie tych świetnych kaczuch . Ja w przyszłym roku przymierzam się do posiadania kur, ale myślę że i miejsce na kilka kaczuszek się znajdzie. Na razie kurnik w budowie. I kurnik to pół biedy. Ja muszę zrobić dobre ogrodzenie i zadaszenie, a że chce dać im sporo miejsca to niestety finanse. U mnie jest sporo lisów, jastrzębi, kun więc boję się że mogą padać ich ofiarą. Miejsce na kurnik będzie graniczyło z sadem, wiec che zrobić furtkę abym mogła wypuszczać je na sad.

A ze zwierzaków domowych mam psa Czika , kundelek jamnikowaty , kot Olaf i królik domowy Lusia.

Długie wieczory dostarczają sporo wolnego czasu i tak myślę czy nie otworzyć swojego wątku :think:

Cieplutko pozdrawiam
Nic tak nie cieszy jak dłubanie w ziemi :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...czescia?limitstart=0
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Jaedda, ewakatarzyna

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 04 Gru 2018 20:40 #632108

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20995
Andziu :thanks: :thanks: :thanks:
Właśnie z powodu lisów i jastrzębi prawie nie ma mnie na Forum = "walczę z pancernym kurnikiem". Dziś dojechały wreszcie okna i przed chwilą klamki... Jeszcze trochę... "Pancerne" wybiegi na wiosnę. O stratach nie chce mi się pisać - prawda jest taka, że jastrząb i lis ZAWSZE zabiera najładniejsz elub ulubione - jakby wiedział :mad2:

Zmnieniając temat koleżanka prosiła mnie o odszukanie zdjęć służbowych z 2013 roku...
No to przy okazji :devil1:
Przeprowadzaliśmy się w czerwcu 2013 - psy były czujne:
Blondyn
P6301230.jpg

Laki
P6301235.jpg


A tak wyglądał atak gęsi:
P7021330.jpg

P7021349.jpg

P7021348.jpg

P7021354.jpg


I koncówka :happy4:
P7021378.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta, Amlos, Gosia352, Armasza, dana581958, andziasz, Agus, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 04 Gru 2018 20:57 #632112

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19209
  • Otrzymane dziękuję: 79278
Małgosiu - wzruszyłam się, Laki - sama młodość...
Dlaczego nie starzejemy się w tym samym tempie?
Wiem, że Blondyn jest tam u Ciebie, że ma z góry oko - ale i tak serce boli nadal, prawda? :(
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 04 Gru 2018 22:37 #632127

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20995
Aniu wszystkie pozostaną w pamięci i na zdjęciach...
Tu zdjęcie z 20 maja 2006 z Kolorowych Jeziorek.

IMG_4001.jpg

Od lewej z tyłu Fufu (matka Blondyna) Diuk, z przodu Blondyn i Gruba.

Blondyn i Fufu. Psy odeszły, a golf wciąż na chodzie... Takie życie...
IMG_4032.jpg



Fufu
IMG_9669_kadr.jpg

- nauczyła mnie jednego: psy nie znają wczoraj, one żyja tu i teraz.A to co było nie istnieje. Miała padaczkę, po ataku patrzyła na mnie zdziwiona - przecież nic się nie stało, dlaczego ja mam problem? Otrzepywała się i żyła dalej...

Wspominam i wzuszam się jak oglądam stare zdjęcia
IMG_5393.jpg


Ale życie idzie dalej, wybrałam rasy krótko żyjące, zwłaszcza boksery i ponoszę tego konsekwencje. Ale nie zmienię ras. Te mi pasują. Staram się, aby stare psy zdążyły wychować młode i widzę jak Cerdrik powiela zachowanie Diuka, którego nie znał...
Jak kiedyś "ogarnę zdjęcia" :happy3: To powstawiam różne psy w tych samych "konfiguracjach". Na szybko przeglądając zdjęcia łapałam się na tym, że musiałam dokładnie sprawdzać, które to psy są na zdjęciach..

Wolałabym, aby psy żyły co najmniej tyle lat, co koty, ale nie mam na to wpływu. Jedyne, co mogłam zrobić to mieszkając prawie całe życie na wsi mogłam przedłużyć życie moich psów, bo nie musiały żyć "na poziomie rur wydechowych" w mieście, ale nie każdy ma taki wybór.
Ostatnio zmieniany: 04 Gru 2018 22:38 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta, Gosia352, Łatka, andziasz, Biotit, ewakatarzyna, Bobka

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 02 Kwi 2019 23:16 #651372

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20995
Znów przegladając zdjęcia coś znalazłam... 2016
Blondyn, Duszek i koty. Koty żyją nadal.
P1011721.jpg


Młodziutka Devi z Duszkiem i Funią:
PC311708.jpg


Duszek i Asterix - obaj nie żyją.
Najpierw kot molestował:

PC311685.jpg


A potem skończy tak:
PC311680.jpg


Koniec zabawy - dobranoc
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Kasionek, Zielona, Jasia, JaNina, ewakatarzyna, Bobka

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 22 Kwi 2019 21:52 #653926

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20995
To jest Pipik

P4188209.jpg

P4188210.jpg

Wykluł się jak testowałam inkubator, nie wiem jakiej jest rasy - niewyraźnie podpisałam jajko. "Patrzy kogutem", ale to się okaże. Jest sam, wykluły się dwa, drugi był "nie do życia".

Pipik mieszka w domu - no bo jest za mały do kurnika. Czasami dostaje "wolność":
P4188208.jpg


i co ciekawe "nie kupczy" na psi koc...

Psy mają "przekichane", zwłaszcza młode, bo Pipika nie można zjeść:
P4147879.jpg

choć jemu wszystko wolno. Mina Cedrika dużo mówi...

Dziś Pipik trochę przegiął... Zdjęcia nie są może najlepsze jakości, bo częściowo pod słońce, ale :happy3:
Najpierw była Funia:
P4228706.jpg

P4228707.jpg


Chwila relaksu:
P4228716.jpg


i "jechane":
P4228722.jpg


P4228738.jpg


P4228739.jpg

Nie wydziobał Laki oka i nie został zjedzony...

I aby nie było "ptasio-psio" - mina kota na 5 minut przed kolacją Obelix:

P4228788.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, MagdaH, merlin, Łatka, Jasia, JaNina, ewakatarzyna, Bobka

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 28 Kwi 2019 16:10 #654727

  • Pi Ef
  • Pi Ef's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 231
Dopiero trafiłam na wątek.
Piękne zdjęcia robisz. Biegałam co trzy minutky pokazywać córce. Pysk sie człowiekowi cieszy na widok Twojej "bielizny" :)
O bulku myślę od dawna, ale nikt nie ma na nie alergii;) wszystkie moje psy są z ogłoszenia pt: "oddam z powodu alergii" czyżby posiadacze bulli byli bardziej odpowiedzialni?
O tym że psy się uczą od siebie: duży nie szczeka(tzn. szczeka ale mało i wtedy kiedy naprawdę coś sie dzieje) i miałam nadzieję że nauczy tego małego. Mały szczeka na cały świat, to chyba cecha małych piesów. I zamiast on nauczyć sie ignorować wszystkie duperele, nakręca dużego. Teraz to odkręcam. Natomiast wszystkie komendy "codzienne" (z drogi, podsun się, uwal się ...)mały załapał od
dużego w ciągu kilku dni.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 30 Kwi 2019 07:30 #655074

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Małgosiu , ależ się uśmiałam patrząc na Obelixa. :) Wielce zmęczony , może psychicznie , bo tylko na kurczaczka może popatrzyć :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 30 Kwi 2019 08:08 #655084

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20995
Pi Ef :thanks:

Pi Ef wrote:
O bulku myślę od dawna, ale nikt nie ma na nie alergii;) wszystkie moje psy są z ogłoszenia pt: "oddam z powodu alergii" czyżby posiadacze bulli byli bardziej odpowiedzialni?

Może nie tyle posiadacze, co Hodowcy... Chociaż też są "bule w potrzebie", ale bardziej to wynikało z sytuacji życiowych. Nie bardzo wiem, co teraz "się dzieje w bulach" bo Bull Forum prawie nie istnieje, odkąd jest FB. A na FB mnie nie ma...
Ostatnio zmieniany: 30 Kwi 2019 08:08 przez CHI.

Bul-Box-Banda czyli moja kocio-psia "bielizna" + reszta ZOO 05 Lut 2020 11:38 #691353

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Małgorzato ale masz cudowny zwierzyniec, w kilku miejscach mignęły mi zdjęcia psów i drobiu i przyszłam podziwiać :woohoo:
Pipik jest ekstra, ale waleczny maluch :hearts: Wysoko na łapkach stoi, tak faktycznie po koguciemu. Pozwól, że czasem zajrzę, co słychać w tym Twoim zoo :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.500 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum