TEMAT: Nasze koty 2

Nasze koty 2 12 Mar 2022 11:33 #796587

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5469
Bogusiu :) dobrze , że przyszła . Trzeba zawsze mieć nadzieję, że odnajdą drogę do domu i wrócą zdrowe .
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Prządka, ewakatarzyna, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Nasze koty 2 12 Mar 2022 11:38 #796589

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6238
  • Otrzymane dziękuję: 22848
Aniu już rozmawiamy jak to zrobić ,podpowiedzcie i wrzućcie zdjęcia ok ? :hug:
Musi być na zewnątrz domku bo my tam dojeżdżamy ;)
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2022 11:38 przez Bobka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Prządka, ewakatarzyna

Nasze koty 2 12 Mar 2022 11:46 #796592

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19334
  • Otrzymane dziękuję: 80060
Na przykład takie:

Drzwiczki dla kota

Zooplus ma kilka modeli, ja kotów jak wiadomo teraz nie mam, lecz kupuję u nich inne rzeczy.
Jeszcze jedno: kotka jest naprawdę wyjątkowa, może ona krąży od jednych ludzi do drugich? Jak ją ktoś zawiezie do weta, niech poprosi o skontrolowanie - może ma chip? Są też na pewno fora kocie, można ogłosić popytać, czy ktoś jej nie szuka.
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2022 11:49 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Nasze koty 2 12 Mar 2022 11:52 #796594

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5469
To bardzo fajne rozwiązanie . Jedynie kota należy nauczyć z takich drzwiczek korzystać . Na wszelki wypadek jeszcze kuweta w pomieszczeniu ze żwirkiem silikatowym - kupuję w zooplusie bo tam taniej niż w sklepie . Oczywiście robię tam zakupy głównie jedzonka i suplementów dla kocic , żwirek przy okazji.

Edit i miska z wodą .
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2022 11:53 przez Kasionek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Nasze koty 2 12 Mar 2022 12:22 #796600

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Świetnie, że wróciła!
Wiedźmowata
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Nasze koty 2 12 Mar 2022 13:16 #796610

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 895
  • Otrzymane dziękuję: 2954
Ważne, że się znalazła. Potrzebuje bardzo mięsnego pokarmu bez zbóż. Ważne, że będzie mieć szansę na leczenie (wet). Można pomyśleć by jej dom znaleźć - są organizacje prozwierzęce, szukają DT i domów stałych. Dodatkowo trzeba sprawdzić czy jest wykastrowana i jeśli nie to wykastrować, bo ruja, ciąża osłabia kotki strasznie, o ripomaciczu nie wspomnę. Tu chyba najlepiej poszukać pomocy w jakiejś organizacji...

PS. też myślę, że może jej ktoś szukać... Koty potrafią daleko zawędrować. A w Zooplusie też robię zakupy ;)
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2022 13:23 przez Lilith.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, ewakatarzyna, Bobka

Nasze koty 2 12 Mar 2022 15:27 #796632

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Śliczna jest. Super, że się znalazła. A może była na randce i niedługo będziecie mieli niespodziankę? :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Prządka, ewakatarzyna

Nasze koty 2 12 Mar 2022 17:26 #796653

  • Aurora Borealis
  • Aurora Borealis's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 141
  • Otrzymane dziękuję: 604
Są koty, którym najtańsza, "supemarketowa" karma nie szkodzi, ale są i takie, co i owszem. U mojego 14-letniego Piegusa 2 lata temu wykryto cukrzycę - karmiony był wtenczas suchą karmą, niby bezzbożową, ale jednak miała ona w składzie sporo węglowodanów np. z ziemniaków :(
Przez pewien czas po diagnozie podawałam mu insulinę, ale potem (na szczęście) udało mi się go wyprowadzić na prostą przy pomocy odpowiedniej diety (właściwa karma i regularne posiłki) - insulina okazała się zbędna. Niezły skład i dosyć przystępną cenę ma Animonda Carny (ja kupuję w zooplusie). Z suchymi chrupkami pożegnaliśmy się już bezpowrotnie...
Anula

Pomiędzy Wisłą i Kampinosem jest moje miejsce na ziemi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Nasze koty 2 12 Mar 2022 18:26 #796659

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6238
  • Otrzymane dziękuję: 22848
Dziękuję za rady będziemy coś działać :)
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Nasze koty 2 12 Mar 2022 19:22 #796672

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5713
  • Otrzymane dziękuję: 27097
Drzwiczki kocie mam do domu do werandy zamontowane, bo przy tej ilości kociarstwa musiałabym stać przy drzwiach jako odźwierny - wejść, wyjść, wyjść, wejść i tak w koło, bo jak nie jeden, to drugi, to trzeci ... Polecam żwirek kukurydziany - zużyty i ekskrementy daję pod róże, bardzo im to służy, silikatowy ląduje w koszu na śmieci, nie produkujmy jeszcze więcej śmieci.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Łatka, Prządka, ewakatarzyna, Aurora Borealis

Nasze koty 2 12 Mar 2022 20:18 #796690

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1858
  • Otrzymane dziękuję: 6233
Świetnie, że wróciła. Od lat dokarmiamy koty, ale tylko od wiosny do jesieni. Na szczęście na działkach mieszka wiele osób i wiem , że zimą koty nie chodzą głodne. Prawie przez dziesięć lat dokarmialiśmy dwie kocie przyjaciółki. W zeszłym roku w marcu były, a w kwietniu już nie przyszły. Mieszkały na opuszczonej działce, ale ona zmieniła właściciela, bo przy covidzie działki stały się modne. Przypuszczamy, że nowy właściciel pozbawił kotki życia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Nasze koty 2 12 Mar 2022 20:40 #796694

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5469
Alicjo o żwirku kukurydzianym nie słyszałam . Muszę poszukać . Mam trzy kocic e i róże w ogrodzie :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Nasze koty 2 12 Mar 2022 21:07 #796705

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5713
  • Otrzymane dziękuję: 27097
Kupuję go tam gdzie Ty, nie wiem czy będziesz zadowolona, bo nie mam porównania, silikatowego nie używałam, ale co Ci szkodzi spróbować.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Prządka

Nasze koty 2 12 Mar 2022 23:26 #796720

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 895
  • Otrzymane dziękuję: 2954
@Kaja 10 lat jak na koty wolnożyjące to bardzo dużo, zwykle tyle nie dożywają, za dużo niebezpieczeństw. A może ktoś na działkach wyłapywał dzikie koty do sterylizacji. Bo jak koty oswojone to często takie już nie wracają w miejsce bytowania. Ale równie dobrze mogły się czymś zatruć... A i faktycznie mógł ktoś się ich pozbyć...

Moje koty dostają żwirek bentonitowy, trudno - robią się śmieci, ale taki im pasuje. Innych nie chcą, bo to czyściochy i im śmierdzi, nawet często wymieniany ;) Oprócz kukurydzianego chyba jeszcze drewniany może za nawóz służyć... tak mi się kojarzy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja

Nasze koty 2 13 Mar 2022 08:33 #796736

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Lilith wrote:
Oprócz kukurydzianego chyba jeszcze drewniany może za nawóz służyć... tak mi się kojarzy.

Ja używam właśnie drewnianego. Podobno można wysypywać do WC, ale ja jednak wynoszę w pola. Koty go lubią, a i zapachu w domu nie ma. Jak już pokazujemy, to i ja też. To jest ten:
www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_dla_kota...BBwirek%20dla%20kota
Wiedźmowata
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Prządka

Nasze koty 2 13 Mar 2022 13:05 #796760

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5469
Dziękuję Dziewczyny za informację o żwirkach . Spróbuję następnym razem żwirek kukurydziany i drewniany . Zobaczymy który im podpasuje . Mam w domu 3 kuwety w różnych miejscach a i tak czasami czeka mnie gdzieś mokra niespodzianka. Nie wiem co jest przyczyną , ale nie złapałam sprawczyni i nie wiem z którą kotką poważnie porozmawiać :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, Babcia Ala

Nasze koty 2 13 Mar 2022 13:41 #796762

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 895
  • Otrzymane dziękuję: 2954
Sterylizowane? Jak poza kuwetą to może być problem zdrowotny. Obserwuj czy się normalnie czyszczą wszystkie kotki.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka

Nasze koty 2 13 Mar 2022 15:03 #796771

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Może to również być wynikową stresu. Jeden kot drugiego tłamsi i ten drugi czuje się niepewnie, dlatego sika po kątach. Jeden kot może czuć się odrzucony*, bo np. więcej uwagi poświęcamy innemu (który aktualnie tego wymaga choćby z powodów zdrowotnych). Każda kocia rodzina jest inna (zbiorowisko róznych charakterów) - znaczenie mogą mieć rzeczy, na które w pierwszym momencie nie zwracamy uwagi, a problemy behawioralne potrafią dać w kość. Dobrze jest przeanalizować sytuację w stadzie, a jak tam nie leży przyczyna problemu, to sprawdzić zdrowie (my chodzimy na badania okresowe, to czemu nie nasze sierściuchy) albo wręcz szukać poza domem. Obcy kot/pies, który łazi po ogrodzie/przed domem i stresuje tym nasze, światła samochodów etc. Kot też człowiek, ma swoje odchyły.

* przerabiałam. Kot z 'dołem/chandrą' potrafi różne rzeczy robić, a wyciągnięcie go z tego stanu i pomoc w zbudowaniu poczucia własnej wartości to spory wysiłek.

P.S. moje koty nie lubią jakichkolwiek żwirków. Sikają w zwykłe trociny dla gryzoni (bez sztucznych zapachów). Czasem używam ich (brudnych) z balaskami do odstraszania nornic. Działa.
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, Aurora Borealis


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.340 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum