TEMAT: Nasze koty

Nasze koty 09 Paź 2016 20:04 #505327

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Małgosiu ,lepiej chuchać na zimne , moje Bunia nie wróciła , nie możemy z mężem dojść do siebie , równy rok z nami była i tyle radości nam dała . Dobrze ,że mamy małą Lilkę .Nie wierzę ,że wróci bo pewnie lis ją zżarł i właśnie pożyczyliśmy klatkę na lisa . Buraski są zawsze większe , Maruda stalowy burasek i duży , Lilka miała pewnie 2 miesiące i nogi jak u żyrafy . Bunia była mała , ale ona miała jakby dłuższą sierść . Zostały nam tylko zdjęcia i właśnie łzy mi z oczu lecą ,same .

nasza Buniusia
100_4752-2.jpg


Zdjcie2139.jpg


Beata
Ostatnio zmieniany: 09 Paź 2016 20:21 przez beatazg.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Terri, Grinka, Kiki


Zielone okna z estimeble.pl

Nasze koty 09 Paź 2016 20:35 #505332

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
Bardzo Ci współczuję nasza jest z nami 4 miesiące gdyby coś …. odpukać .. z pewnością bym rozpaczała ,nawet ciężko myśleć ale sama wiesz jak to z kotami , niestety nie upilnujesz.


ze swoją przytulanką

ciumek.jpg




Mila

milka.jpg


milka1.jpg


milka2.jpg






Miłość nadal trwa
mizeu.jpg
Pozdrawiam Małgosia.
Ostatnio zmieniany: 09 Paź 2016 20:36 przez Grinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Terri, Kiki, beatazg, zanetatacz

Nasze koty 09 Paź 2016 22:37 #505362

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Piękna ta Mila, super ma czarne lustereczko u noska i rudy wierzch nosa. Bunia też bardzo ładna i serce się ściska co ją mogło spotkać...
Może ja dziwna jestem, ale stanowczo jestem przeciwna wypuszczaniu kotów samopas (tzn jeśli tracimy je z oczu) . Nawet łasica może im zrobić krzywdę, o samochodach i popaprańcach w ludzkiej skórze nie wspomnę.Poza tym sama natura kocia, wścibstwo, włażenie w czasem idiotyczne miejsca łatwo kota może zgubić. Kot na ulicy w nocy na widok oślepiających reflektorów zbliżającego się auta nie ucieknie, tylko przypłaszczy się do gruntu, najwyżej ostrzegawczo syknie.

"Kota nie upilnujesz"-to racja i nie zawsze da się zrobić wybieg typu ogrodzona woliera. Ja "męcze" koty w domu, ale przynajmniej nikt i nic ich naprawdę nie zamęczy. Zresztą ta akurat rasa to domowe kanapowce, bliżej im do pluszowej zabawki niż myśliwego. Choć akurat Xenia wyłamuje się z tego schematu. Nie ma zmiłuj dla muchy czy ćmy w mieszkaniu. Pozostałe jej w tym nie dorównają choćby i we dwójkę.
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, Grinka

Nasze koty 09 Paź 2016 23:50 #505372

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Ja też moje tłamszę w domu, w poprzednim mieszkaniu zabieraliśmy Marysię na ogródek, ale tam nie było możliwości wyjścia na ulicę. Teraz mieszkam w takim miejscu, że nie zaryzykowałabym.
Temat został zablokowany.

Nasze koty 10 Paź 2016 14:25 #505445

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
U nas wyjść na ulicę nie ma jak ,bardziej boję się że jej ciekawska natura wyprowadzi ją gdzieś daleko za naszą działkę i nie będzie potrafiła wrócić lub dopadnie ją jakiś luzem biegający pies lub jakiś dziki kot ,albo utopi się w pobliskiej fosie. Ok 4-5 godzin dziennie ma ,,wolne,, a tak pół dnia i noc siedzi w domku. Więc bardzo nie lubię kiedy dłuższy na czas tracę ją z zasięgu wzroku i właśnie wtedy całe działki i pobliska okolica wiedzą jak na imię ma mój kot- Miiiillaaaa !!!!!.
Na szczęście w tym roku jeszcze wraca ale podejrzewam że w przyszłym będzie moje wołania miała w głębokim poważaniu :think:
Pozdrawiam Małgosia.
Temat został zablokowany.

Nasze koty 10 Paź 2016 18:00 #505470

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Beata ale szkoda :( taka śliczna kociczka. Może ją ktoś zabrał? Najgorsza jest niewiedza.
Małgosiu jak Diego zabrałam ze schroniska miał ok pół roku.To ze 2,5 pewnie ma.Waży 4,30 :)
Krysiu śliczny ale niedługo dom mi rozniesie :)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.

Nasze koty 10 Paź 2016 22:09 #505513

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Grinka, a jak dostanie rujkę, to dopiero będzie miała poważanie na ludzkie wołanie.... No chyba, że będzie po sterylizacji...
Ja raz chciałam tylko wyrzucić śmieci do zsypu i otworzyłam drzwi wejściowe bez spojrzenia przez judasza . Zdębiałam, bo na wycieraczce stał dorodny owczarek sąsiadów-a co jakby wpadł za kotami do mieszkania? Od tej pory zawsze sprawdzam, czy mogę bezpiecznie wyjść a jak kurier czy listonosz przynosi paczkę, to sama wychodzę na klatkę, nie trzymam otwartych drzwi, żeby mi któryś sierściuch nie prysnął przypadkiem. Ciocia tak zmarnowała 14-letnią pekinkę, która wymknęła się i ktoś ją ukradł a jak wróciła to w tak opłakanym stanie, że w tydzień było po psie.....
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.

Nasze koty 12 Paź 2016 20:18 #505778

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Selinka wrote:
jak kurier czy listonosz przynosi paczkę, to sama wychodzę na klatkę, nie trzymam otwartych drzwi, żeby mi któryś sierściuch nie prysnął przypadkiem.

Dlatego właśnie i ja też tak robię, a dodatkowo pozakładałam kotom obroże z teleadresówkami.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Nasze koty 17 Paź 2016 20:35 #506533

  • Grinka
  • Grinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 435
Obroży jej nie zakładam bo boję się że gdzieś się zaczepi i udusi lub powiesi .a co do sterylizacji Mila prawdopodobnie po pierwszej rui będzie sterylizowana ,już wstępnie rozmawiałam o tym na pierwszej wizycie u weta :)zależy od tego jak będzie rosła. Mila rośnie bardzo dziwnie Beatka ma kota żyrafkę ja mam jamnika ,jest nie bardzo wysoka ale dosyć długa i ma niezbyt dużą głowę.
milja.jpg




Iwonka Mila 26 będzie miała 6 miesięcy i waży ponad 3kg a to kotka :think: nie wiem do jakiego wieku taki dachowiec rośnie ale zaczynam się martwić.
Pozdrawiam Małgosia.
Ostatnio zmieniany: 17 Paź 2016 20:42 przez Grinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Nasze koty 17 Paź 2016 21:15 #506548

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Nasza Bunia jak ją sterylizowaliśmy miała rok i ważyła 3,20 . Miała dwie rujki , tą małą chcemy szybciej ,żeby nie miała ani jednej ,bo tylko szkody były , przez jej wysokie skoki :)

Beata
Temat został zablokowany.

Nasze koty 18 Paź 2016 11:54 #506608

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Grinka, śliczna jest ta twoja Milusia. I ciekawska niesamowicie! :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Grinka

Nasze koty 18 Paź 2016 18:19 #506662

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Kolacja :)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Grinka, Kiki, beatazg, aleksandraW

Nasze koty 18 Paź 2016 18:41 #506666

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
a u moich chłopaków śniadanko

P1040062-oa-2.jpg
Pozdrawiam
Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anowi, Grinka, beatazg, Emalia112

Nasze koty 19 Paź 2016 09:00 #506756

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Nasza mała stokrotka wieczorem musi wychodzić na podwórko z psem , bo lis nie odpuszcza . Wczoraj mąż wychodzi a tu lis patrzy na niego , pies patrzy na lisa a Lilka schowana w drzewie . W nocy do klatki na lisa wpadł nasz starszy kot , rano strasznie był przestraszony , ale kawałek kaczki zjadł :)

Zdjcie2582.jpg


B.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Grinka, Kiki

Nasze koty 19 Paź 2016 13:35 #506789

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Kurczę, Beata, co dzień zaglądam w nadziei, że napiszesz pomyślne wieści o Buni :dry: Mieszkam w dawnym centrum mojego miasta, do lasu jest spory, kilkukilometrowy kawałek, ale późną jesienią/zimą można spotkać lisy na ulicy!!! działkowicze hodujący drób czy króliki mają prawdziwe utrapienie. Lisy są też problemem dla działkowych kotów :-(
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Nasze koty 19 Paź 2016 23:21 #506893

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Kilka dni temu jakiś diabeł jednej nocy wytłukł 32 kurki u sąsiada mojego brata . Mieli jechać na wczasy i już brata poprosili o karmienie i doglądanie całego kurnika a tu nie ma nic . I nie wiadomo czy to był lis .Madziu , Buni już nie będzie , czekam na jakąś bidę ,żeby ją uratować bo miejsce dla trzeciego kota jest , tylko musi być po przejściach i w miarę młody , żeby nauczyć go obcowania z turystami . Lilkę raz wzięli na pokój i teraz jak drzwi są otwarte to już tam jest :)

Zdjcie2595.jpg


Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, MagdaH, Grinka, Kiki, Gosia352

Nasze koty 22 Paź 2016 12:35 #507327

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
ZAPRASZAM WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW KOTÓW NA NOWY WĄTEK POŚWIĘCONY POEZJI O KOTACH : forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...t-w-wierszach#507326
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Nasze koty 03 Lis 2016 10:07 #508985

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1081
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Tablica informacyjna, dla młodych i starych.
SAM_2681.jpg
Ostatnio zmieniany: 03 Lis 2016 10:08 przez mirzan.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kiki


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.784 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum