TEMAT: Babopielki (prawie) park.

Odp: Babopielki (prawie) park. 06 Sty 2013 16:42 #108387

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Bożenko, bardzo cieszę się, że mogę podziwiać Twój wspaniały ogród w nowym miejscu, bo ostatnio mało było Cię widać :unsure: .
Podoba mi się podsadzenie hortensji żurawkami. Może wreszcie i ja znajdę dla nich miejsce, bo jakoś dotąd nie mogłam wymyślić, gdzie je ulokować :bad-idea: .


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Babopielki (prawie) park. 06 Sty 2013 19:40 #108473

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Babopielka wrote:
Hydrangea paniculata'Kolmagimo' MAGICAL MOONLIGHT

Hortensje są piękne. Jednak moją uwagę zwróciła na siebie ta rabata powyżej hortensji. Czy jej obwódka jest z żurawek?

Odp: Babopielki (prawie) park. 06 Sty 2013 19:46 #108479

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Babopielka wrote:
AGNESS - Aguś witam, witam. :)
Kolejne bodziszki już sobie zamówiłam u Pana Marka na "Alledrogo". To są rośliny, które w każdych warunkach sobie dają radę i nie wymagają zbytniej opieki, a takie lubię najbardziej :)

Bożenko czy mogłabym prosić o linka do P. Marka... wprawdzie nie mam miejsca na nowe roślinki.... ale bardzo chętnie popatrzyłabym co oferuje....
Babciny floks przepiękny.... i taki niespotykany, ma ogromne wiechy kwiatów :supr3: , pozostałe też cudne.... floksy też uwielbiam :whistle: :happy:
Hortensje zjawiskowe :hearts:
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2013 19:47 przez AGNESS.

Odp: Babopielki (prawie) park. 06 Sty 2013 21:00 #108512

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
andrzejek - babciny floks jest niepowtarzalny i rzeczywiście ma inną budowę kwiatostanu. To jest taka perełka ogrodowa.
Odmiana bardzo stara :)

Edyta- nie pokazywałam swojego ogrodu od marca 2011 roku. Dopiero niedawno zdecydowałam się na pokazanie swoich włości na Oazie. :)

futrzasta - tak to jest obwódka z żurawek, a na tej rabcie rosną hortensje w połączeniu z bukszpanem. :)
Tu ją lepiej widać.



Agusia - link do Pana Marka
Ma dużo ciekawych bylin w przystepnych cenach. :) Będziesz musiała wygospodarować z kawałek miejsca, jak zobaczysz jego ofertę :happy:

Nachyłek okółkowy


Nachyłek wielkokwiatowy


Szachownica żółta


Szachownica pomarańczowa
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Odp: Babopielki (prawie) park. 06 Sty 2013 21:33 #108550

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Faktycznie przybyło trochę hortensji u Ciebie.
Ale trawnik chyba drastycznie się nie zniejszył.
Pamiętam, że był chyba taki sam ;)

Odp: Babopielki (prawie) park. 06 Sty 2013 22:05 #108571

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Bożenko czego tam u Ciebie niema :eek3: Cieszę się że nareszcie pokazałaś jakieś paniculaty.Bardzo proszę o więcej Twoje to już w większości wyrośnięte okazy. Moje to przeważnie młodziki :wink4: 'Summer Snow'jest przepiękna i do tego chyba chętnie kwitnie w przeciwieństwie do 'Shikoku Flasch'?? To tegoroczne zdjęcie, Długo ją masz?
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA

Odp: Babopielki (prawie) park. 06 Sty 2013 22:23 #108591

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Bożenki musisz mieć dobrą glebę, że rośliny tak pięknie kwitną, nawet sasanki. :garden1:
U mnie niestety te ostatnie na glinie nie chcą rosnąć. A i kwiatów (poza tymi hościanymi) niewiele.

Odp: Babopielki (prawie) park. 07 Sty 2013 00:10 #108645

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Posadziłam w tym roku szachownicę Michajłowskiego i Uva-vulpis, ciekawa jestem, czy pokażą się wiosną. Takie duże też mam, dobrze rosną, a nic im nie robiłam. Słyszałam, że są problematyczne. Po Twoich nie widać :)

Odp: Babopielki (prawie) park. 07 Sty 2013 00:17 #108647

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Magical Moonlight :hearts: .
Nie udało mi się zdobyć jej jesienią, ale wiosną nie odpuszczę :flower: .

Odp: Babopielki (prawie) park. 07 Sty 2013 07:12 #108655

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Bożenko,nie wiesz czy mogę domówic jeszcze bodziszki do Podstolca?

Odp: Babopielki (prawie) park. 07 Sty 2013 08:18 #108661

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Bożenko floks z babcinego ogrodu piękny, gdybyś pokusiła się o zebranie nasion to chętnie się wymienię na jakąś inną roślinę, choć nie wiem czy jeszcze cokolwiek mam czego Ty nie masz. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Odp: Babopielki (prawie) park. 07 Sty 2013 13:01 #108738

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Bożenko,juz ci podaję
żurawka crimson curls i bodziszki : patricia,plenum,ballerina,biokovo,kendal clark,double jewel, thurstonianum.

Odp: Babopielki (prawie) park. 07 Sty 2013 18:19 #108859

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Ale wszystko urosło i tak pięknie wygląda.
Bardzo się cieszę,że pokazujesz nam swoje królestwo.
Roślinki od Ciebie rosną poza dzwonkami kropkowanymi.Im się u mnie zdecydowanie nie podobało a zima dokończyła dzieła.Babciny floks rozrósł się w dużą kępę.Monardy też pięknie rosną.
Pozdrawiam,Joanna

Odp: Babopielki (prawie) park. 07 Sty 2013 20:57 #108976

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
O tymi szachownicami jakoś zmierzamy do wiosny... A prezentacja pierwiosnków ulubionych będzie? Czy trzeba będzie poczekać do aktualnych?
Bożenko, może Ty się znasz na tych sztuczkach producentów? Wiosną nakupowałam przeróżnokolorowych pierwiosnków wyniosłych, tak się cieszyłam, że takie różne, fajne, a potem kolejne kwitnienie już w mojej ziemi przyniosło rozczarowanie... Te niezwykłe kolory zniknęły... Do dziś mnie to zastanawia, co tam im mogli dosypać, to ja bym też dosypała! :rotfl1: Masz jakiś pomysł?

Odp: Babopielki (prawie) park. 15 Sty 2013 12:44 #111632

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Margo2 - trawnika ubyło i to sporo, ale mąż już nie protestuje jak mu zmniejszam
jego pole do popisu. ;) Mam nadzieję że w tym roku przyjedziesz do mnie, zobaczysz co się zmieniło od ostatniej Twojej wizyty w moim ogrodzie. :)

luki- Hortensję 'Summer Snow' kupiłam w tamym roku była już z kwiatami. Nie wiem, czy różni się ona od odmiany 'Shikoku Flash' Trzeba ją poobserwować, porównać obie jak będą rosły w gruncie i wtedy będę mogła coś więcej o niej napisać. :) Właśnie dlatego ją kupiłam, żeby porównać z 'Shikoku Flash' i zweryfikować nieścisłości na ich temat. :)

rm27- ja też mam glinistą ziemię w ogrodzie, ale sasanki rosną na lekko podwyższonej rabacie i może dlatego kwitną. One nie lubią zbyt dużej ilości wody, wolą suche stanowiska.

ewamaj66- szachownice Uva- vulpis też miałam, ale już ich nie mam. Wymarzły, albo je coś zjadło.
Te szachownice, które pokazałam wykopuję w lato i sadzę jesienią. Muszą się trochę wysuszyć to lepiej kwitną. :)


Edyta- MAGICAL MOONLIGHT jest bardzo ładna, ale wrażliwa na słońce. Musi mieć trochę cienia inaczej kwiatostany się przypalają.Ja byłam zmuszona swoją przesadzić w bardziej zacienione miejsce. :unsure:


Malgocha1960 - już dokupiłam te roślinki, ale mamy duże zamówienie u pana Marka :ohmy:

Jo37- Joasia cieszę się, że mnie znalazłaś na Oazie :) Twoje narcyzy u mnie pięknie kwitły.
Dzwonki nie na każdej glebie chcą rosnąć, dobrze że chociaż floks się wykazał. ;)


artam- Martusia oczywiście, że będzie prezentacja ulubionych pierwiosnków. Już bym je wcześniej pokazała, ale się rozchorowałam i musiałam trochę dojść do siebie.

Zaskoczyłaś mnie tą zmianą kolorów u pierwiosnków. Moje nie zmieniają barwy, jedynie siewki mają inne kolory, ale to normalne, że z siewu są inne. Nie wiem co im dosypują, a może one były barwione jakimiś pigmentami?
Podobnie jak np. niebieskie wrzosy. :unsure:

Pierwiosnki moje ulubione rośliny :)

























Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Edyta

Odp: Babopielki (prawie) park. 15 Sty 2013 17:56 #111686

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Bożenko te wstęgi prymul na obwódkach rabat wyglądają zjawiskowo.....tak wesoło..... no ....cudnie :woohoo: Masz ich niesamowitą ilośc :P
Przepiękne są te rudo-pomarańczowe, niespotykany kolor :P
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2013 17:57 przez AGNESS.

Odp: Babopielki (prawie) park. 15 Sty 2013 19:29 #111721

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Tyle pierwiosnków to musi pochodzić z siewu... Takie obwódki wiosną bardzo pięknie się prezentują, latem też miła oku zielenina, choć u mnie te dziwne zmienne kilka razy powtarzały kwitnienie, stąd już wiem, jaki kolor im się ustalił ;) A Twoje powtarzają, żeby choć trochę tę letnią zieloność urozmaicić? Wiem, wiem, że inne rośliny pięknie urozmaicają... :)

Odp: Babopielki (prawie) park. 15 Sty 2013 20:53 #111767

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Agusia - pierwiosnków mam sporo bo bardzo je lubię. Te rudo-pomarańczowe to są siewki, taka fajna mieszanka kolorów się zrobiła. :)

Martusia- wiadomo, że pierwiosnki są z siewu. Pierwsze zasiałam jakieś dziesięc lat temu, a
póżniej to już same się wysiewały. Teraz mam już takie dziwne kolory i kształty kwiatów, że już tego nie ogarniam. Powtarzają kwitnienie w lato, a niektóre kwitną do samych mrozów i jak ich nie kochać ;)


Łukasz domagał się zdjęć hortensji no to proszę. :)

Hydrangea paniculata 'Ruby' ANGEL'S BLUSH


Hydrangea paniculata 'Taiwan Form'
Moja ulubiona ma delikatne, koronkowe kwiatostany.


Hydrangea paniculata 'White Lady'


Hydrangea paniculata 'Pink Diamond'


Odętka wirginijska


Odętka wirginijska Alba


Odętka wirginijska 'Vivid'


Odętka wirginijska variegata
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): luki


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.552 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum