TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :)

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 23:00 #15782

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj Pamelko - Jolu. Spotykałyśmy się często to tu to tam, ale do tej pory nigdy jeszcze nie byłam w twoim ogrodzie. Pięknie opowiadasz i pokazujesz swój ogród. Masz niesamowitą kolekcję roślin, a murek który podzielił ogród doprowadził mnie o szybsze bicie serca. Podziwiam za pomysł, ale i wykonanie - pełen profesjonalizm :thanks: Już się ode mnie nie uwolnisz :P
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 23:59 #15822

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dziewczyny mają rację. Teraz poleniuchujesz dzień, czy dwa i bedzie dobrze, a jak zaniedbasz to bedzie sie wlokło.
Zdążysz wszystko zrobić. Ja tam wychodzę z założenia, że ogród nie ucieknie. Rośliny przeciez nogi mają zakopane :rotfl1:
Oj lubię Cie te klemki, lubią. Zresztą jak roślina Ciebie nie lubi?
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 14:15 #15947

  • Ania
  • Ania's Avatar
Pamelko nie do pomyślenia,że ogród Twój ma 2 lata (dopiero)...kawał dobrej roboty ;)
A murkiem zachwyciłam się nieziemsko :flower2: kojarzy mi się z baśnią 1000 i jednej nocy...niesamowity a jak jeszcze roślinki dojdą...ho,ho ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 15:23 #15958

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gosiu masz rację to jakiś wirus chyba, bo nie miałam kiedy i gdzie się przeziębić :oops: Moja młodzsza córcia zachorowałam wśrodę, ale myśłałayśmy, że to po wyjściu na boisko na WF-ie :whistle:
Zasnęłam nad ranem, bo jeszcze jakieś dolegliwości żołądkowe doszły, objawy, jak przy zawale :dry: ale już ćwiczyłam kiedyś na oddziale ratunkowym ten temat :jeez:
Najgorzej, że nie mogę na zwolnienie iść, bo kadra kierownicza, ze tak powiem się .... w delegacjach i po operacjach :jeez:
Nie wiem, co ja biedna zrobię :placze:
M sie nie wykazuje, bo dzisiaj u nas głowy urywa wichrzysko jakieś :club2:
Marta znasz mnie, jak leżeć .... nie powiem padam na kilka godzin i poderwanie do pracy, dopóki mogę jeszcze chodzić.
Będzie dobrze, być musi, a jakże :silly:
La Vesterival całkiem przyzwoicie u mnie kwitła, ciekawa jestem tego roku :whistle:
Jadziu kiedy właśnie ja nie wychodziłam do ogrodu w te ostatnie wietrzyska, jak się przyplątało :whistle: dziecko musiało przynieść, nic innego ;)
Zapraszamy do oglądania kulek, te maleństwa wszędzie się zmieszczą, szczególnie odmiany wolno rosnące i docelowo malutkie ;)
Iwonko witaj u mnie :hug: zapraszam oczywiście do oglądania, mam nadzieję, ze i po tej zimie coś tam ciekawego się znajdzie ;)
Miałam rozgarniać różane kopce, a tu klapa :placze: Może, jak wiać przestanie :whistle:
Gosiu praktycznie, z przerwami leżę od piątku, choruję od czwartku, ale chyba jutro poprosze o poradę specjalistę :jeez:
Masz rację ogrod nie zając :silly: dom nie muzeum :silly: zamkne się w sypialni to nie będę na to patrzyła ;)
Moje clemki .... pora na nadmanganian, moze po niedzieli ..... i biedne rh trzeba podsypać i hortusie, oj :jeez: zrobi się poalutku.
najgorzej, że caly prawie czas wieje i iglaków nie mogę Promanalem opryskać :hammer:
Aniu miło, że znalazłaś chwilę, ab zajrzeć :hug: aranżacja murkowa jeszcze nie jest zakończona, ale pomalutku dodamy w ogrodzie elementy nawiązujące do niej ... słupki oświetleniowe i zakątek ogniskowy, czy w tym roku .... zobaczymy ;)

No dobrze, tylko proszę nie krzyczeć :silly:
tradycyjnie w niedzielę odwiozłam dzieci na obiad do babci :) a jak już wygrzebałam się z piernatów, ubrałam porządnie, to stwierdziłam, ze do ogródka wskoczę cna chwil kilka zobaczyć co z tą wiosną ;)

Trochę zieloności na różyczkach w tle widać .... niewiele






ta fotka prześwietlona /ostre słońce/, ale o kształt krokusowych płatków mi chodziło :oops:


pod Janowcem Lidyjskim


a to cudo od wczoraj zakwitło


będą kwitły korony w tym roku ;)


pierwiosnek zamiast rosnąć kwitnie przy samej ziemi :silly:


pożegnanie z oczarem :bye:




Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 16:13 #15968

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Joluś kochana Ty się naprawdę nie forsuj, uważaj na siebie, ogród naprawdę nie ucieknie , zdrowie najważniejsze :kiss3:
Wiosnę masz już śliczną, irysek małe cudeńko, koniecznie muszę kupić sobie iryski one tak wcześnie kwitną, a u mnie mało takich kwiatków...
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 19:51 #16024

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A ja mam taki irysek żółty, zidentyfikowałam sobie u Gorzatki, bo nie przypominam sobie, żebym jakieś iryski sadziła :rotfl1: . W dodatku żółte :rotfl1:
Twój śliczny, taki delikatnie pastelowy :P
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 20:31 #16060

  • lubelski
  • lubelski's Avatar
..podlewanie pierwsze już za nami..jak ma rosnąć wszystko jak sucho jak nie przymierzając na pustyni :woohoo: ...zdrówka życzymy.. :flower1:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 21:00 #16076

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jolu, ja mam oczarowy krzaczek od paru lat, ale kwitnienia się jeszcze nie doczekałam :( Podobnie jak korony cesarskiej...
No, i wiosna u Ciebie nadrabia zaległości - śliczny ten pieguskowaty irysek :flower2:
Zdrówka życzę :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 21:25 #16096

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aguś oszczędzam się, jak mogę, ale jak takie iryski przegapić :woohoo:
To ich pierwsza wiosna, nie pamiętałam nawet gdzie rosną ;)
Za to kilka syeryjskich uziemiłam i wiem gdzie :silly:
Marta wiosną każdy kolor cieszy, czy to żółty, czy fioletowy, a niech tam zdrowo i szybko nam rosną radując oczy :)
Andrzej dziękuję :hug: zastanawim się, czy węży nie rozłożyć ... chyba wkrótce trzeba będzie, bo u mnie wiatr bardzo osuszył ziemie.
Przy kopaniu głębiej jest jeszcze wilgotno ;)
Daluś pisałaś, że nie uznajesz wykopywanych na zimę, a korona?
Trzeba wyjąc, ładnie osuszyć, a potem jesienią do ziemi pod kątem, aby woda nie gromadziła się w środku :silly: Pod cebule zawsze daję warstwę drenażu dodatkowo, aby cebule nie gniły.
Doprawdy nie wiem co może być przyczyną nie kwitnięcia oczaru, mój zakwitł w trzecim sezonie.


W niektórych portalach informowali dzisiaj o koniunkcji księżyca, Wenus i Jowisza :whistle:
Jak sprawdzilam na stronach o astronomii to jutro :silly:
Jak więc udało mi się cyknąć fotkę :rotfl1:



Tradycyjnie na dobranoc :hug:

Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 22:32 #16145

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Mam wrażenie, że u nas księżyc cieńszy :huh: Chciałam również spytać o oczar - kupiłam sobie maluszka (wirgilijski) na Lecie Kwiatów w Otmuchowie - w lipcu. Do dziś wygląda jakby spał, czy to normalne?
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 22:35 #16148

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
pamelka wrote:
Daluś pisałaś, że nie uznajesz wykopywanych na zimę, a korona?
Jak sama później zauważasz korony nie wykopuje się na zimę! :rotfl1: Tylko sadzi! :lol:
Ja zresztą nie wykopuję również na lato, co mogło zaowocować jej zejściem, bo jakoś nie widzę...Do końca, zresztą nie zostało wyjaśnione, czy nornice lubią czy nie lubią cesarskich...
Po obejrzeniu zdjęć jestem skłonna wybaczyć ten brak rozsądku w chorobie...I zdrowieć proszę! Bardzo nieodpowiednia pora na chorowanie! :)
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 22:51 #16166

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Iwonko oczar, który nie kwitnie wygląda jakby jeszcze spał, powiem więcej sprawia wrażenie ususzonego czasem, a Twoja sadzonka młoda jeszcze, więc nic się nie martw ;)
Marta jak zwykle racja :rotfl1: wybaczyć należy bredzącej w gorączce :jeez: wszak napisałam, że do ziemi jesienią - /wczesna :whistle: / lub jeszcze lepiej w sierpniu :)
Więc po cóż zatem wykopywać na zimę by było :rotfl1:
Niektórzy piszą o wykopywaniu co 4-5 lat, ale ja praktykuję coroczne wykopki.
W tym roku już widać, że cebule przybyszopwe się pojawily :woohoo:
Posłuchałam /wybiorczo :silly: /o rekonwalscencji ;)
Jutro do fachowca się udam po poradę, koniec samowolnego leczenia, po ostatniej nocy :jeez:
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2012 23:05 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 23:21 #16179

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Porada u fachowca konieczna nie ma co igrać ze zdrowiem Jolu :flower2: . Czy te korony zakwitną ,bo u mnie też dzisiaj zauważyłam ,że są w takim samym stadium
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 25 Mar 2012 23:27 #16181

  • Poll
  • Poll's Avatar
Pamelko, pięknie...no pięknie! Z przyjemnością pooglądałam to i owo, nie mam parcia na iglaki, ale hortensje mocno łapią mnie za serducho!
Ja dziś przycinałam h.Pinky Winky, nie za wcześnie? :huh:

:bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 26 Mar 2012 09:44 #16254

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Przykro mi bardzo, ale jestem nieczuły na oczarowe obrazki :lol: Za to hibskusy ... :thanks: Żeby jeszcze chciały kwitnąć w moim klimacie ... Swego czasu widziałem ogród, w którym rosły TYLKO i WYŁĄCZNIE hibiskusy. Przez większość roku wyglądał ... no mało ciekawie wyglądał. Wszystko się zmieniało jak zaczynały kwitnąć. To było istne szaleństwo! :eek3:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 26 Mar 2012 11:24 #16288

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Jadziu jeśli wyrosły powinny zakwitnąć :silly:

W ubiegłym roku tak było 10-go


a tak 22-go kwietnia ;)


Polu hortensje należy ciąć w końcu marca lub na początku kwietnia, więc chyba nie za wcześnie.
Pinky Winky tniemy nisko nad 3-4 pąkiem, aby utrzymać ładny pokrój i duże kwiatostany. Moje muszą poczekać niestety.

Paweł nie kwitną u Ciebie hipcie? Niemożliwe :eek3: Oczary nie czarują :eek3: to już zupełne nie pojmuję :silly:
Mam jeszcze kilka hibiscusowych fotek ;)






Kupiłam w ubiegłym roku Blue Chiffona, ale nie zakwitł, maleństwo straszne, nie warte chyba swojej ceny :jeez:

Fotek nowych nie będzie prze dni kilka, chyba, że kogoś z młodzieży pogonię do ogrodu :placze:
Jest poważniej, niż mysłałam, więc nieuniknine piernaty i chyba jednak bańki :placze:

Może kontynuując przechadzkę kilka kolejnych liściastych .....i rabatka przy parkingu ....
perukowce


Forytia x intermedia 'Golden Times' /foryscja pstrokata/, Vibrum palicatum 'Wantanabe' /kalina japońska/, Alnus incaria 'Lancinata' /olsza szara, jako soltier/, Salix babylonica 'Crispa' /wierzba babilońska/.
Pawełku za wierzbą widac ketmie, nie były malutkie ;)










Na niej Acer palmatum 'Garnet' /klon palmowy/, dwie azalie Marushka /Azalea japonica 'Marushka'/, trochę żurawek i prymulek, jeszcze kilka innych, a w tle clematisy, które wkrótce dostaną nowy, solidny płotek, aby mogły się piąć.

Metasequoia glyptostroboides (Metasekwoja chińska) 'Miss Grace'


Hydrangea paniculata 'BOBO' /hotrensja BOBO/
Ostatnio zmieniany: 26 Mar 2012 14:51 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 26 Mar 2012 12:41 #16314

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, ale przyznam ci się, że zazdroszczę - bardzo cetnie poleżałabym sobie w łóżeczko - nadgoniłabym w końcu wszystkie zaległe lektury :coffe:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 26 Mar 2012 14:30 #16340

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A moja wierzba babilońska, którą ukorzeniałam z kijka zmarzła :placze:
Kupię druga teraz na wiosnę, to się może zdąży dobrze ukorzenić :dry:

Chciałam jeszcze zapytać o te płaskie podpory z lidla z wijącymi kwiatami. Czy one utrzymują ciężar roślinek? Bo mi jakoś wyglądały na wywrotne :silly: ?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.377 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum