TEMAT: Piotrkowe działkowanie

Piotrkowe działkowanie 05 Cze 2013 22:08 #165601

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
cuda, po prostu cuda masz na swoim ogrodzie... :bravo: :thanks: :dance:


Zielone okna z estimeble.pl

Piotrkowe działkowanie 21 Cze 2013 14:02 #171432

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Ty to niedługo buszmenem zostaniesz Piotrek bo tak Ci się wszystko pięknie rozrasta. Dobra dobra, nie zazdroszczę ale podziwiam i chwalę :funnyface:
A ta żurawka, co to za odmiana Piotrze, liście ma takie...wypaśne ;)

Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Piotrkowe działkowanie 22 Cze 2013 09:44 #171601

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Zachwycam sie ogrodem zdjęciami. Przepi ekne i jedn i drugie. Masz ogrom ciekawych roślin. Podoba mi się czosnek, zwłaszcza te dwa niższe

Piotrkowe działkowanie 27 Cze 2013 22:23 #173557

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
JaDorka wrote:
A ta żurawka, co to za odmiana Piotrze, liście ma takie...wypaśne ;)


Dorotko, ta żurawka faktycznie jest ciekawa, nie dość że ma pstrokate liście to ma bardzo ładne krwistoczerwone kwiaty. Niestety jej nazwy nie znam i nawet nie wiem skąd i kiedy się u mnie wzięła. Podejrzewam, że po powodzi 2010 dostałem ją w prezencie lub kupiłem za grosze marniejącą roślinę w Brico, co bardzo często robię jak tylko są jakieś wyprzedaże. Nie jest duża a raczej powiedziałbym, że mała. Nie rozrosła się za bardzo od zeszłego roku.

Dużo się dzieje obecnie na działce, kwiaty kwitną, zielsko rośnie a pogoda nie zawsze dopisuje. Ostatnio mam mało wolnego czasu i niewiele spędzam czasu na działce i na forum, Jak mam chwilę wolną to tylko przeglądam kilka najświeższych wątków i mam spore zaległości :) Mam nadzieję, że niedługo się poprawię i wstawię coś z kwitnących kwiatów na działce :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 27 Cze 2013 22:24 przez piotrek_ns.

Piotrkowe działkowanie 29 Cze 2013 12:41 #173978

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Jestem na tym forum nowicjuszem ,z dużym zainteresowaniem obejrzałem twoją działkę,podoba mi się.Mam podobny pogląd co do warzywnika.Uprawa warzyw na własnej działce,pomimo zdarzających się niepowodzeń sprawia mi przyjemność. :)

Piotrkowe działkowanie 09 Lip 2013 00:11 #176863

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Dawno nic nowego nie pokazywałem i troszkę się zakurzył wątek :D Nie będę się rozpisywał jaka była pogoda przez ostatni miesiąc, bo to chyba każdy miał podobnie. Jedno, z czego się cieszę, że nie było gradobicia jak w zeszłym roku, resztę jakoś przeżyłem. Forum odwiedzam codziennie ale czasu starcza mi na przeglądnięcie kilku wątków. Cały wolny czas poświęcam swoim pasjom - działce, majsterkowaniu i wędkarstwu :)

Dzisiaj pokażę kilka zaległości z przed miesiąca, może odrobinę starsze. Zacznę od kilku zdjęć orlików, krzaczki młode, jeszcze nie rozrośnięte jak te przed powodzią ale tworzą już ładne kępki. Podoba mi się u nich kilka rzeczy. Jak wiosną budzą się młode nowe liście mają fantastyczny wygląd, jak kwitną kwiaty przybierają ciekawe, nietuzinkowe kształty a do tego ogromna ilość kolorów. A do tego same się rozsiewają i póki nie zakwitną nie wiadomo czy nie trafi się nam jakiś nowy kolor czy kształt kwiatka. Moje orliki to prócz jednego same zwykłe, ogrodowe samosiejki.











































Zbudowałem dla moich domowych kaktusików małą ochronę przed deszczem, kiedy okres letni przebywają na działce.


Ale życie szybko zweryfikowało konstrukcję i po deszczach okazało się że daszek jest za mały więc go rozbudowałem.




Na tył dałem stare lustro aby optycznie powiększało widok :)








Na dziś tyle z zaległości, ciąg dalszy jutro :wink4:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, VERA

Piotrkowe działkowanie 09 Lip 2013 00:39 #176866

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
piotrek_ns wrote:

Zupełnie jak filmowy "obcy" - piękne. W ogóle piękne masz te orliki. Na granatowego mam chrapkę ;) Jest cudowny. Sporą masz też kolekcję kaktusów. Sprytny daszek :) i ciekawy pomysł z tym lustrem, podejrzewam, że dzięki niemu mają też więcej światła.

Piotrkowe działkowanie 09 Lip 2013 07:25 #176883

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
Piotrek, same cuda... :thanks: już nie wiem co mi się bardziej podoba - orliki, czy kaktusiki... :think: super rozwiązanie dla kaktusów, masz głowę nie od parady, żeby wpaść na taki pomysł... :bravo: :bravo: :bravo:
ale orliki to pierwsza klasa... :bravo: :kiss3:

Piotrkowe działkowanie 09 Lip 2013 07:34 #176885

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Piotrze,
stanowisko dla kaktusów bardzo pomysłowo zrobiłeś, no a lustro jeszcze dodatkowo powiela ich ilość i z rzeczy małych, stały się o wiele większymi. :bravo: :)

Piotrkowe działkowanie 09 Lip 2013 08:47 #176908

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Piękne orliki i cudna kolekcja kaktusów.
Lustro w kaktusowym domku to świetny pomysł.
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia

Piotrkowe działkowanie 10 Lip 2013 00:56 #177174

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Dziękuję za wizyty i cieszę się, że kaktusowy kącik wam się podoba. Lustro tam znalazło się z przypadku, po prostu ktoś wyrzucił je na śmieci a ja stwierdziłem, że będzie super pasowało na działce :) Dostało ode mnie drugą szansę.

Dziś ciąg dalszy zacznę od irysów.
Tak kwitły irysy syberyjskie.


A tak bródkowe












Irys żółty


Łubin


Trawka przyniesiona spod lasu ze dwa lata temu, przyjęła się w końcu i ładnie zakwitła bardzo delikatnymi kłosami.


Sporo nasadziłem w tym roku kwiatów w doniczki. Tu widać dalię o czerwonawych liściach i siane szałwie błyszczące, aksamitki i goździki.


Chaber białawy


Przetacznik, prawdopodobnie kłosowy




Czosnek południowy moly


Kwiatostany wiązówki bulwkowej


I na koniec kilka widoków ogólnych






To tylko pierwsza dekada czerwca, niedługo ciąg dalszy z zaległości :cool3:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri

Piotrkowe działkowanie 10 Lip 2013 05:11 #177177

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
wow... :supr3: te irysy są cudowne... :thanks: :thanks: :thanks: :kiss3: :flower1:

Piotrkowe działkowanie 10 Lip 2013 08:55 #177216

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
piotrek_ns" post=176863] wolny czas poświęcam swoim pasjom - działce, majsterkowaniu i wędkarstwu :)

No to widzę że nie jestem osamotniony :wink4: ,domek dla kaktusów i pomysł z lusterm - rewelacja :thanks: :bravo: .
Ostatnio zmieniany: 13 Lip 2013 21:27 przez . Powód: poprawiono cytat

Piotrkowe działkowanie 10 Lip 2013 09:23 #177231

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Świetny pomysł z tym wczasowaniem kaktusów :rotfl1: . A ich letni domek - rewelacyjny :bravo: . Lustro świetnie tutaj pasuje, bez niego całość nie wyglądałaby tak efektownie.
A co do irysów, to właśnie mnie ostatnio biorą ;) . Ich czas kwitnienia wypada w takim momencie, gdy w moim ogrodzie jest mało kwiatów, dlatego postanowiłam kupić kilka :P .

Piotrkowe działkowanie 13 Lip 2013 21:28 #178529

  • 's Avatar
Piotrku-wszystko piękne :thanks: ale ja czekam na rabatę trawiastą,czy mam szansę ją zobaczyć?

Piotrkowe działkowanie 13 Lip 2013 21:35 #178540

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
Roma wrote:
Piotrku-wszystko piękne :thanks: ale ja czekam na rabatę trawiastą,czy mam szansę ją zobaczyć?
o, to ja również...marzą mi się trawki... :thanks:

Piotrkowe działkowanie 14 Lip 2013 23:47 #178922

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Roma wrote:
Piotrku-wszystko piękne :thanks: ale ja czekam na rabatę trawiastą,czy mam szansę ją zobaczyć?

Romo no niestety rabaty trawiastej nie pokażę, bo już jako taka nie istnieje. Z braku miejsca na kwiaty przebudowałem rabatę już jakiś czas temu, by stworzyć rabatę kwiatowo trawiastą. Poprzesadzałem trawy, stworzyłem ścieżki dzieląc przestrzeń na mniejsze rabatki. W tym roku na razie nie ma na niej za wiele bylin, bo nie miałem gdzie posadzić dalie i one częściowo tam trafiły. Prócz dalii znalazły się tam kwiaty jednoroczne - szałwia błyszcząca, kocanka, rącznik i powój trójbarwny. Obecnie wygląda ona tak.




Nie wiem co wam pokazać mam tyle zaległości :) To dziś może kilka zdjęć owocowo warzywnych :wink4:

Poziomki


Tak chroniłem ogórki przed nadmiarem deszczu i chłodem


Cytryniec chiński pierwszy raz u mnie zaowocował, już nie mogę się doczekać aż owoce dojrzeją.




Groszek w trakcie kwitnienia


Jagoda kamczacka - pierwszy zbiór od posadzenia


Pomidorki w foliowcu




Czerwona porzeczka ładnie obrodziła (podobnie jak czarna i agrest)


Czarna porzeczka




Sałata masłowa kolorowa


Kopru w tym roku jest tyle, że zagłusza inne warzywa






Ogóreczki - te poszły do zakwaszenia


Zebrana czarna porzeczka przerobiona została na pyszny soczek


Winogrona też ładnie zawiązały owoce


Agresty - czerwony i biały




Prawie wszystkie owoce już zebrane i przerobione, część zostawiliśmy na krzakach i robimy z nich świeże i pyszna kompoty na ciepłe dni.

Na dziś to wszystko, następnym razem będzie więcej kwiatków :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia, andowan

Piotrkowe działkowanie 15 Lip 2013 07:01 #178937

  • andowan
  • andowan's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 249
  • Otrzymane dziękuję: 488
Wspaniałe zbiory :woohoo: Gratulacje :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.675 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum