TEMAT: Piotrkowe działkowanie

Piotrkowe działkowanie 07 Kwi 2013 20:24 #142317

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Piotr niesamowita wiosna u Ciebie :ohmy: . Normalnie zazdroszczę :oops: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012


Zielone okna z estimeble.pl

Piotrkowe działkowanie 07 Kwi 2013 22:09 #142470

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jednak co zachód, to zachód :whistle:
Ja w dowód protestu zamknęłam dziś swój wątek :evil:

Piotrkowe działkowanie 07 Kwi 2013 22:29 #142486

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Serce rosnie na takie widoki... moze niedlugo wiosna zawita i na wschod :whistle:

Piotrkowe działkowanie 08 Kwi 2013 23:02 #143082

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Wiosna może i pięknie się zapowiada, szkoda tylko, że teraz całe dnie spędzam w pracy i nie mogę jej śledzić a na pewno szybko wszystko będzie przekwitać. Następne odwiedziny dopiero w sobotę lub niedzielę i krokusy botaniczne mogą być już przekwitnięte, dobrze, że są jeszcze odmianowe :)
A wiosna lepiej niech przychodzi powoli i bez pośpiechu teraz, bo zagrożenie powodziowe wzrośnie jak będzie szybko śnieg topniał a to już nie będzie nic miłego. Mam nadzieję, że Odra w tym roku nie planuje powodzi, bo w tym roku mają zacząć remont wałów i przy okazji troszkę je podnieść. Jakby to zrobili, to może w końcu można by zapomnieć o powodziach.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 16 Kwi 2013 07:17 #146155

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam.Lubię zaglądać do Ciebie przypominają mi się wtedy moje stare działeczki.ŚLICZNE te krokusy -dla nich tylko chce się grabić teren,sprzątać. :coffe: :bye:

Piotrkowe działkowanie 01 Maj 2013 23:35 #151608

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Dawno mnie tu nie było. Czas ucieka szybko a praca na działce zabiera najwięcej tego co wolny jeszcze jest :wink4:

Pojawiłem się tu na chwilkę nie by pokazywać co kwitnie i rośnie ale by pokazać obiecane w wątku Danieli przycięcie wierzby.

Tak wyglądała wierzba 24.03.2012



Przycięta została 04.04.2012


Na wiosnę 2013 wyglądała tak. Jak widać przez sezon urosła dość sporo.


A tak wygląda teraz po tegorocznym cięciu.(26.04.13)


Następnym razem postaram się pokazać więcej kolorków :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 02 Maj 2013 10:24 #151682

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Piotrze,
dziękuję za lekcję poglądową. Swoją przycięłam wg Twoich wskazówek i widzę, że mogę w każdym sezonie o kilka centymetrów ją "podnieść", aż uzyskam to o co chodzi. Po każdym cięciu ona się ładnie rozgałęzia i można to właśnie wykorzystać.
:)

Piotrkowe działkowanie 09 Maj 2013 23:57 #154962

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Dziś obiecane więcej kolorków :)

Jakoś brakuje mi czasu na forum, przeglądam je codziennie ale starcza mi czasu tylko na kilka wątków. :P Cały wolny czas poświęcam na pracę na działce a wieczorem mam już niewiele sił na cokolwiek. Przesiałem kompost i zreperowałem kompostownik, położyłem ścieżki z kostki między rabatami, umocowałem jedną z podpór na pnącza na rabacie (wykonana jeszcze w zeszłym roku). No i oczywiście prace standardowe wiosną jak plewienie, sianie, pikowanie, przesadzanie itp :D A i jeszcze zabrałem się za likwidowanie rabaty trawiastej i przerabiam ją na rabatę bylinową z trawami. Brakuje mi miejsca na kwiaty i stwierdziłem, że same trawy na rabacie to na mojej małej przestrzeni tylko strata miejsca. W planach jeszcze zrobienie pergoli z rurek, które zostały po starym foliowcu i podpory dla powojnika przy grillo-wędzarni.

Dziś tylko kilka zdjęć cebulowych wiosennych, reszta jutro lub pojutrze.


Te tulipany kupiłem jako papuzie Madonna ale mi wyglądają na Rococo




Beauty of apeldorn






Biały to miał być alladin a wysoki czerwony cherokee, tylko niski czerwony się zgadza to calypso.






Calypso




Carnaval de Nice


Miał być Modern style


Jakiś strzępiasty


Hiacynty


Narcyzki




Puszkinia


Śnieżnik


Szachownica kostkowata




duuuży gość


Szachownica "Alba"


Szafirki








Szafirek z gościem




Dla chętnych więcej zdjęć tulipanków.





Na dziś tyle :D
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2013 23:59 przez piotrek_ns.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Margolka, Bożka

Piotrkowe działkowanie 10 Maj 2013 21:01 #155226

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Piotrze,
obejrzałam prezentację z tulipanami - masz się czym pochwalić. :) :bravo: Ten latający "brzdąc" przy szafirku też uroczy. :)

Piotrkowe działkowanie 14 Maj 2013 00:01 #156588

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Danielu, lubię fotografować te latające stworzonka choć to bardzo trudne. Poruszają się tak nietypowo i szybko, że ciężko za nimi nadążyć :)

Ostatnio były cebulowe, w większości tulipany ale co się dziwić jak w tym roku pięknie kwitły. Dziś też kwitnące w większości bylinowe.

Jak jeszcze kwitł ciemiernik


Czerna porzeczka, pierwsze pąki


Wilczomlecz mirtowaty




Sasanka ciemno czerwona




Fioletowa






Biała


i czerwona


Pąki serduszki okazałej czerwonej






I biała






Serduszka wspaniała




Fiołki




Omieg wschodni


Floksy szydlastr






Wilczomlecz złocisty




Żagwin z własnego siewu


Prymula




Kwitnąca sesleria


Śliwa "Królowa Wiktoria"


Jagoda kamczacka


Wiśnia ocalała z powodzi, została jedna zdrowa gałązka i jak widać jakoś sobie radzi


Pigwowiec




Rajska jabłonka


Troszkę się rozszalałem ze zdjęciami a i tak to jeszcze nie wszystko co chciałem pokazać :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 14 Maj 2013 00:05 #156592

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Jeśli nie wszystko to pokazuj dalej, nieprędko pewnie znów taka okazja się nadarzy jak wsiąkniesz na działce. :wink4: Piękne wiosenne kolory u Ciebie. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Piotrkowe działkowanie 14 Maj 2013 06:28 #156610

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam.Posiadasz przepiękne gatunki roślin-kolekcja :thanks: :bravo: Podpatrzyłam cięcie wierzby bardzo podobały mi się szachownice.Posiałam mak-Syberyjski ciekawe czy urośnie.Pozdrawiam :coffe: :bye:

Piotrkowe działkowanie 14 Maj 2013 08:17 #156623

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jak się tak mało na forum bywa ;) , to potem żadna ilość zdjęć nie jest wystarczająca :happy4:
Ja chwilami mam wrażenie, że nawet jakbym codziennie tylko nowości kwitnące pokazywała, to i tak nie jestem w stanie pokazać wszystkiego :supr:
Też sobie kupiłam nasionka żagwinu i spróbuję wysiać, bo bardzo ładny efekt osiągnąłeś :bravo:

Piotrkowe działkowanie 15 Maj 2013 23:23 #157316

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
markita wrote:
Też sobie kupiłam nasionka żagwinu i spróbuję wysiać, bo bardzo ładny efekt osiągnąłeś :bravo:

Siej, siej bo warto i można różne kolory uzyskać :)

No to kilka kolejnych zdjęć z działki :) Dziś będzie miszmasz. Miłego oglądania :wink4:

Widoczki ogólne









Rabata trawiasta w trakcie pierwszego etapu przebudowy - zdjęta włóknina i przesadzony miskant w narożnik


Słoma z zimowych okryć trafiła między truskawki


Pęknięty wazon służy teraz wilczomleczowi


Wspomniane ścieżki z polobruku


Ustawiłem podporę pod wilec. Zrobiona jesienią zeszłego roku ze "śmieci". Została zamocowana w glebie przy pomocy dwóch betonowych kotew, zrobionych z dwulitrowych butelek po napoju i kawałka pręta. Podpora jest wysoka i bez zakotwienia przewracał ją wiatr.


Zabrałem się też za opróżnienie kompostowników gdyż nie robiłem tego od dwóch lat :) Przesiałem kompost przez sito o dużych oczkach i uzyskałem sporą kupkę ogrodniczego złota.

Pusty kompostownik drewniany


Wymagał przy okazji drobnych napraw no i dorobiłem mu pokrywę



W metalowym zostało to, co się jeszcze nie przerobiło i dżdżownice. Oba kompostowniki posiadają pojemniki do zbierania biohumusu.

A tu górka kompostu


Jedna trzecia rozsadnika, zdjęcia z 29.04 dziś już część została wysadzona do gruntu.


Murarki już pracują i się mnożą :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2013 23:24 przez piotrek_ns.

Piotrkowe działkowanie 16 Maj 2013 08:15 #157380

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Piotrze,
ale z Ciebie gospodarz. Wszystko masz zrobione i przemyślane. Twoje przykłady budowy kompostownika będą służyły jako argument w dyskusji :teach: z Tadziem, który - jak już Ci mówiłam - chce kompostownik z tworzywa sztucznego. :sick:
Ciekawa jestem efektu jaki osiągniesz na tej dawnej rabacie trawiastej. ;)

Piotrkowe działkowanie 16 Maj 2013 09:18 #157398

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Jesteś niesamowicie pracowity. Działka majstersztyk, ale to już mówiłam wcześniej. Zauwazyłam u Ciebie wspaniały krzew pigwowca. Czy to jest jakiś specjalny rodzaj czy tez jakos go prowadzisz "do góry". Ja mam co prawda młody (2 lata) ale wygląda na taki bardziej płożący. A moze trzeba go odpowiednio przycinać aby poszedł w zwyż a nie na boki. Podpowiesz ? :think:

Piotrkowe działkowanie 21 Maj 2013 20:40 #159216

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Podziwiałam i podziwiam ludzi z pasją ogrodniczą...u Ciebie na działce widać twardą męską rękę...tyle kamienia przenieść i ułożyć ...efekty zadziwiające...widoczki przepiękne... :thanks:

Piotrkowe działkowanie 22 Maj 2013 21:39 #159665

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Piotrze pięknie i ile świetnych pomysłów, tą dachówkę od gapiłam od Ciebie i też wyłożyłam wzdłuż siatki nią rabatę razem z mężem oczywiście bo sama nie dałabym rady :rotfl1: :flower1:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.698 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum