TEMAT: Piotrkowe działkowanie

Piotrkowe działkowanie 28 Lip 2013 11:20 #182388

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie wojskowe też nie latają, ale jak mi Rusłan przeleciał nad domem, to siadłam z wrażenia :rotfl1:


Zielone okna z estimeble.pl

Piotrkowe działkowanie 28 Lip 2013 20:16 #182490

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Terri wrote:
piotrek_ns wrote:
Terri wrote:
o, to jest nas więcej... :think:
ale mam wrażenie że u Piotrka lotniska nie ma, tylko mu od czasu do czasu latają samoloty... :think: :supr3:

Zgadza się, lotniska w pobliżu nie ma ale jeśli "na bliskość" popatrzeć na to inaczej i powiedzmy że jest to 100km, co dla samolotu jest niewiele to już sprawa wygląda inaczej. Ale faktem jest, że takie widoki jak na zdjęciach to jest rzadkość, częściej widuję tylko przelatujące bardzo wysoko na niebie samoloty pasażerskie. Na pierwszych dwóch zdjęciach jest F-16 i one dość często latają w naszej okolicy, pewnie spod Poznania. Niestety bardzo rzadko zdarza się by latały na tyle nisko i w tak dobrej pogodzie by można było zrobić im zdjęcia. Szybowce mogą być z dwóch miejsc. Z Czerwieńska, pewnie twoja okolica Terri :) lub z Leszna gdzie jest szkoła szybowcowa. Najczęściej jednak w mojej okolicy latają motolotnie i motoparalotnie, które startują na nadodrzańskich łąkach.

kucha Piotrek, w Czerwieńsku nie ma lotniska... :lol: jedyne jest w Przylepie, stąd pochodziła grupa ŻELAZNYCH, chyba słyszałeś o nich... :think:
a F-16 też były u nas...myślałam że ogłuchnę, jak starowały i przelatywały nad moim domem...ale to kilka lat temu... :)

Myślałem o Przylepie a napisałem Czerwieńsk :oops: Byłem na tym lotnisku swego czasu na koncercie grupy Hej w ramach lata z RMF FM, jeszcze za czasów studiów. A w Czerwieńsku mieszka kolega, z którym jeździłem na takie imprezy i może stąd się w głowie przyplątał. :)
U mnie wojskowe też nie latają, ale jak mi Rusłan przeleciał nad domem, to siadłam z wrażenia

Największy jakie widziałem to lecący "na wyciągnięcie ręki" wojskowy samolot transportowy podczas ćwiczeń NATO w Świętoszowie. Leciał bardzo nisko w eskorcie dwóch śmigłowców apache. Później nawet te śmigłowce brały udział w ćwiczeniach w pobliżu miasta gdzie symulowali awarię śmigłowca i przymusowe lądowanie jednego z nich na pobliskich łąkach. Śmigłowce latały nad osiedlem robiąc niesamowity hałas :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri

Piotrkowe działkowanie 02 Sie 2013 00:35 #183680

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Piotrze,masz mnóstwo kwiatów ale ja bardziej zazdroszczę Ci warzyw i owoców,szkoda,że tak mało osób ma warzywniki,mini sady,a jeśli nawet to nie pokazują ich.Potrafia byc zachwycajace,niestety sama zabrałam się za to gdy ogród miał juz inne zarysy,poszerzenie zasobów warzywnych musiałoby wypaść na środku trawnika chyba.O foliaku czy szklarence mogę tylko marzyc.Czy dobrze kojarzę,pokazywałaś kiedys budowę skalniaka krok po kroku?

Piotrkowe działkowanie 02 Sie 2013 12:33 #183748

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Piotrze zajrzałam aby zobaczyć co tam w warzyswniku, atu tyle kwitnień :woohoo: szaleństwo kolorów :lol:
Zupełnie nie mam pomysłu o czym pisać, bo trzeba by o wszystkim :silly:
Zapytam wiec, jak się mają foliakowe pomidorki?
Siedzę nad miseczką moich i pałaszuję z radością :happy4:

Piotrkowe działkowanie 03 Sie 2013 23:53 #183999

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
sierika wrote:
Piotrze,masz mnóstwo kwiatów ale ja bardziej zazdroszczę Ci warzyw i owoców,szkoda,że tak mało osób ma warzywniki,mini sady,a jeśli nawet to nie pokazują ich.Potrafia byc zachwycajace,niestety sama zabrałam się za to gdy ogród miał juz inne zarysy,poszerzenie zasobów warzywnych musiałoby wypaść na środku trawnika chyba.O foliaku czy szklarence mogę tylko marzyc.Czy dobrze kojarzę,pokazywałaś kiedys budowę skalniaka krok po kroku?

Ewo, dobrze kojarzysz, pokazywałem budowę skalniaka od podstaw w swoim wątku skalniakowym, prawdę mówiąc trochę już zapuszczonym przeze mnie :)

pamelka wrote:
Piotrze zajrzałam aby zobaczyć co tam w warzyswniku, atu tyle kwitnień :woohoo: szaleństwo kolorów :lol:
Zupełnie nie mam pomysłu o czym pisać, bo trzeba by o wszystkim :silly:
Zapytam wiec, jak się mają foliakowe pomidorki?
Siedzę nad miseczką moich i pałaszuję z radością :happy4:

Pomidorki pod folią rosną bardzo ładnie choć mogły by mieć więcej owocków. Zdarzają się na krzaczkach gałązki kwiatowe bez owoców. Bardzo ładnie obrodziła papryka i ogórek szklarniowy ma kilka owoców, posadzony pierwszy raz pod folią. Pomidorki dopiero zaczynają u mnie dojrzewać ale pierwsze jadłem z tydzień temu. Jadłem też pierwsze koktajlowe z gruntu, pyszniutkie i słodkie :D

Zdjęcia jeszcze lipcowe i troszkę nieaktualne.(nadal nadrabiam zaległości :rotfl1: )










Pomidorki gruntowe


Warzywnik



Koper w tym roku tak obrodził, że trzeba go było mocno ograniczać, rósł wszędzie nawet wśród kwiatów.

Cukinia


Zakwitło oregano. Nie ścinałem kwiatów, bo kwiaty chyba są miododajne tyle pszczół i trzmieli latało wokół :)


Winogronka




Cytryniec nabiera powoli gabarytów.


I ochrona biologiczna przed grzybami na przyszłość - suszony skrzyp. Nazbierałem dwa wiaderka suszu tylko ze swoich rabat.


Troszkę kwiatów i nie tylko.

Aksamitka w kroplach deszczu


Dalie






Jedyna, której znam nazwę - chat noir


Dalie w doniczkach






Trzmiele bardzo lubią spać w kwiatach dalii




Pysznogłówki












Floksy


















Floksy bardzo lubią motyle i ćmy.






Na dziś tyle, mam nadzieję, że post nie jest za długi.
:comp: powoli nadrabiam zaległości. :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 04 Sie 2013 09:40 #184019

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
super :) :bravo:
ja już moje pomidorki zaprawiam w słoiki na zimę, taki mam wysyp... :supr3: ;)

Piotrkowe działkowanie 04 Sie 2013 22:15 #184147

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Piotrek, kopru ograniczać nie należy, bo to jest najładniejsze warzywo! Warzywo? ;)
Ale masz tych dalii i pysznogłówek!
A skrzyp tak z korzonkami się udało wyrwać czy też w trosce o przyszłą ochronę tylko część wierzchnią? ;)
Ja należę do tych szczęśliwców, u których skrzyp nie rośnie! Ale wiem, że jak rośnie, to nie da się go wyrwać do końca...
Zdjęcia warzyw bardzo apetyczne, a porządek w szklarence i na grządkach wzorcowy!

Piotrkowe działkowanie 04 Sie 2013 22:59 #184162

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
artam wrote:
Piotrek, kopru ograniczać nie należy, bo to jest najładniejsze warzywo! Warzywo? ;)
Ale masz tych dalii i pysznogłówek!
A skrzyp tak z korzonkami się udało wyrwać czy też w trosce o przyszłą ochronę tylko część wierzchnią? ;)
Ja należę do tych szczęśliwców, u których skrzyp nie rośnie! Ale wiem, że jak rośnie, to nie da się go wyrwać do końca...
Zdjęcia warzyw bardzo apetyczne, a porządek w szklarence i na grządkach wzorcowy!

Co do skrzypu wyrywam z korzonkami ale do suszenia zostawiam tylko część zieloną. A co do pozbycia się skrzypu to się nie da go usunąć, odrasta strasznie a wyrywanie tylko chyba jeszcze zwiększa jego ilość. Ale już się "oswoiłem" ze skrzypem, pozwalam mu troszkę podrosnąć a potem go plewię wyrywając jak najwięcej mi się uda. Mimo takiego wyrywania i tak jest go ciągle sporo a ja go wykorzystuję do wywarów :)
Porządek wśród warzywek to zasługa małżonki a w szklaerence włókniny wyłożonej na ziemi. Włóknina spisuje się rewelacyjnie i nie muszę plewić, co było jedną z najgorszych rzeczy zwłaszcza jak było ciepło i słonecznie. Włókninę mam też pod ogórkami. :wink4: Zaletą włókniny jest prócz braku chwastów to, że trzyma dłużej wilgoć i przy podlewaniu nie trzeba tak bardzo uważać na pochlapanie roślin ziemią. A i ogórki są czyste, wolne od piachu.

Terri my też zaraz zaczniemy przerabiać pomidorki na przeciery i soczki :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri

Piotrkowe działkowanie 06 Sie 2013 00:05 #184354

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Nadal nadrabiam zaległości - dziś lilie :) Jedne ładnie kwitły inne mizernie, jedne się rozrosły mocno inne nie wyrosły w ogóle. Tak już jest z liliami, że co rokiu jest troszkę inaczej. W tym roku zaskoczyła manie lilia triumphator, w zeszłym roku miała zaledwie jeden kwiatek a w tym fontanna kwiecia :wink4:

Lilia Triumphator














Ciemna lilia Landini



Reszty lilii nazw nie znam, w większości azjatki i ślicznie kwitną. :)

























Turbanowe






Następne będą liliowce :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2013 00:05 przez piotrek_ns.

Piotrkowe działkowanie 06 Sie 2013 06:07 #184360

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
cudniaste te Twoje lilie... :flower2: :kiss3:
a jak z poskrzypkami? ja z nimi walczę że hej... :think:

Piotrkowe działkowanie 07 Sie 2013 00:09 #184568

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
No i proszę, jak pięknie kwieciu lilii w przybraniu z kopru... Innymi słowy:

Trudno się oprzeć Piotrze-
Tak cudnie liliom w koprze


Takie bogactwo, ład i porządek - podziwiam i rękę i pracowitość. Moje pomidory wyglądają hm.... bardzo krzaczaśnie :oops:

Piotrkowe działkowanie 09 Sie 2013 00:44 #184981

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Terri wrote:
cudniaste te Twoje lilie... :flower2: :kiss3:
a jak z poskrzypkami? ja z nimi walczę że hej... :think:

Poskrzypka jest i też z nią walczę. Właśnie trwa drugi atak, pierwszy był zanim lilie kwitły.

Wiem, że obiecałem liliowce ale zmiana planów i dziś będą różę. Dużo ich nie mam, całe 6 krzaków (w tym dwa świeże, z których nie jestem zadowolony) i jedna różyczka w doniczce. Różyczka w doniczce trafiła w moje ręce jako badyle do wyrzucenia na śmietnik. Zabrałem na działkę, posadziłem w kompostową ziemię poprzycinałem i różyczka ślicznie zakwitła.







Ta róża jest u mnie prawie od samego początku. Przetrwała powódź i siarczyste mrozy i ślicznie nadal kwitnie a do tego pięknie pachnie.









Kolejną różę dostałem jak czarną ale kolor ma dokładnie przeciwny, jest prawie biała. Pięknie zakwitła więc będzie więcej zdjęć :wink4:


















Krzaczek róży w całej okazałości


Pierwsza róż rosnąca przy płocie, czerwona i delikatna, ładnie kwitnie ale też choruje


Druga przypłotowa, różowa drobnokwiatowa


A na koniec róże z których jestem niezadowolony, róże od firmy rosanex kupione w brico, tanie nie były a i tak wyrosło z nich nie to co było na opakowaniu. Kupiłem dwie czerwone a i tak jedna zakwitła na żółto :(
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2013 00:45 przez piotrek_ns.

Piotrkowe działkowanie 09 Sie 2013 04:54 #184985

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Piotrze,piękne lilie i czekam na liliowce.Najbardziej podoba mi się czarna róża :cool3: ;) .

Piotrkowe działkowanie 09 Sie 2013 07:26 #184990

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
śliczne różyczki, ale fakt - ta czarna najładniejsza... :) :hearts:

Piotrkowe działkowanie 09 Sie 2013 07:57 #184993

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ta czarna wygląda mi na Chopina i przyznaję, że kwitnie faktycznie przepięknie :hearts: .

Piotrkowe działkowanie 09 Sie 2013 07:59 #184994

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Ja też zachwycona "czarną" Czy to nie Chopin we własnej osobie?

Piotrkowe działkowanie 09 Sie 2013 09:32 #185011

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Chciałam napisać to samo, co dziewczyny przede mną ;) , chyba przez przypadek stałeś się posiadaczem fanastycznego Chopina :woohoo: . Gratuluję :bravo:

Piotrkowe działkowanie 11 Sie 2013 10:48 #185463

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Jeśli to Chopin to super :D U mnie chyba najlepsza róża teraz, nie ma szkodników ani nie choruje. Ma piękne ciemnozielone liście a teraz właśnie zaczyna drugie kwitnienie :).
A z tą różą to było tak, że moja mama jest we Włoszech i chciała mi zrobić prezent kupując dla mnie właśnie czarną różę. Nazwy żadnej na krzaczku nie było i posadzona jesienią zakwitła pierwszy w następnym roku i dopiero wtedy okazało się, że nie jest to ta róża, jaką chciała mnie obdarować mama. W zeszłym roku jeszcze nie była tak okazała, bo słabo ją okryłem. Tej zimy dostała już odpowiednie okrycie i wiosną ładnie ruszyła co widać na zdjęciach :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.601 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum