TEMAT: Piotrkowe działkowanie

Piotrkowe działkowanie 03 Lut 2014 20:54 #221419

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Oj bieda jak śniegu mało,trzeba było sprowadzić z lubelskiego ;) ogrodnik zawsze ma pod górkę :evil: ale ten pomysł na worki ze słomą na róże to Ci podbiorę,mogę?wykorzystam do róż pizmowych bo dość delikatne o ile przeżyją do wiosny,u mnie trochę więcej sniegu ale tez bez rewelacji.


Zielone okna z estimeble.pl

Piotrkowe działkowanie 04 Lut 2014 20:29 #221622

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Ewo, pomysły swoje po to pokazuję by inni z nich korzystali :) Jakbym się nie chciał dzielić moimi pomysłami to bym ich nikomu nie pokazywał :rotfl1:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 04 Lut 2014 21:25 #221659

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Pniaki taskasz na działkę, chyba będą zmiany na rabatach...co kombinujesz ;) Pomysł z workami i słomą też ściągnę, w naszych stronach takie okrycie jest wskazane...nie koniecznie róże będą okrywane, ale krzewy też chyba można tak okryć.
Widok skalniaków przykrytych śniegiem cieszy, powinny dobrze przetrwać mrozy :flower2:

Piotrkowe działkowanie 08 Lut 2014 21:25 #222645

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Aniu pniaki przytargałem ale jeszcze nie mam konkretnego pomysłu na nie. Chociaż muszę się spieszyć z tym wymyślaniem, bo jeszcze z miesiąc i będzie można coś już działać na działce :)

A dzisiaj prawie cały dzień spędziłem na działce :) Pogoda była rewelacyjna, słoneczko, ciepełko i jakbym nie wiedział, że to luty powiedziałbym, że mamy początek kwietnia :) Dziś zrobiliśmy sobie nawet grilla więc mogę ogłosić otwarcie sezonu działkowego 2014 :cool3:

Jak przyjechałem na działkę ok. 10-tej to w cieniu było tylko 6 stopni ale już około 13-stej było prawie 10 :eek3:


Widać na rabatach, że wszystkie kwiaty wiosenne już wystartowały lub szykują się do startu. Z ciemiernika zdjąłem osłonę, bo za ciepło i by się jeszcze "ugotował" od tych wiosennych temperatur.




Rannik


Przebiśniegi mają już nawet pąki kwiatowe




Krokusy


Śniedek


Pokazują się też narcyzy sadzone jesienią


Tulipany botaniczne


Przez czas jaki byłem na działce na niebie pojawiły się trzy klucze gęsi, pewnie nie wiedzą co mają robić, czy już mogą wracać czy jeszcze nie


Ale największe zaskoczenie jakie dziś przeżyłem na działce spowodowało to małe stworzonko.


Nie jestem pewny ale wydaje mi się, że to pszczoła miodna ale żeby robiła obloty w lutym :supr3: Nie była to jedyna pszczoła, było ich kilka i widać że jeszcze niezdarne i słabe. Dobrze, że kwitł już ciemiernik bo nie miały by gdzie przysiąść :rotfl1:











Ziemia jest jeszcze zamarznięta, tylko na wierzchu troszkę rozmarzła ale jak na razie w ziemi nie da się podłubać :) To jak mocno zamarzła widać po szpilce do włókniny, która przez mróz została wypchnięta nad powierzchnię.


W sumie spędziłem przyjemny dzień na działce, już się nie mogę doczekać wiosny i gdy taka pogoda będzie codziennie :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, chester633

Piotrkowe działkowanie 08 Lut 2014 21:40 #222656

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Piotr, super foty, a pszczoła w lutym :eek3:, może w tym roku zima pożegna nas wcześniej :club2: .Podglądając twoja działkę zwróciłem uwagę na strukturę twojej ziemi-jest w niej sporo drobnego żwiru-czy specjalnie go dodajesz do rozluźnienia ziemi?, czy lepiej w niej rosną rośliny ?, a może taka jest u ciebie ziemia? :think:

Piotrkowe działkowanie 08 Lut 2014 21:46 #222660

  • darob66
  • darob66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 755
  • Otrzymane dziękuję: 366
Piotrze ,zdjęcia z pszczółkami cudne...do nas już Żurawie wróciły.Oby już tylko takie ciepłe dni były :flower1:

Piotrkowe działkowanie 08 Lut 2014 21:47 #222661

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To niebywałe, co pokazujesz :ohmy: , jak ja chciałabym już wierzyć, że zima nie wróci :dry:
Byłoby to poniekąd sprawiedliwe po ostatniej zimie do kwietnia :hammer:
Pszczoły, ptaki, może one wiedzą lepiej od nas co nas czeka :silly:

Piotrkowe działkowanie 08 Lut 2014 22:06 #222674

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
markita wrote:
Pszczoły, ptaki, może one wiedzą lepiej od nas co nas czeka :silly:

Marto, i tego się trzymajmy ;) :tongue1:
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

Piotrkowe działkowanie 08 Lut 2014 23:10 #222695

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Pawle, ziemię mam piaszczystą i nie rozluźniam jej żwirem :) no chyba, że robię mieszankę dla roślin skalnych lub kaktusów doniczkowych. A ten żwir to stąd, że jak go znoszę na działkę to składuję go w różnych dostępnych miejscach i czasem się tu i ówdzie rozsypie. A ziemię to raczej staram się bardziej związać, bo lekka i przepuszczalna. Na rabatach kwiatowych to tylko kompostem ale na uprawnej dodałem już trochę gliny, obornika, zielonego nawozu i rosahumusa aby poprawić jej strukturę. Różnicę już widać, zwłaszcza gdy przesadzając rośliny, nadmiar ziemi z rabatki rozsypię na warzywniku, wygląda wtedy jakbym piasku nasypał :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Piotrkowe działkowanie 11 Lut 2014 22:42 #223760

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Chciałem pokazać pewną drobnostkę, która nie jest typowo ogrodnicza ale bardzo się przydaje w ogrodzie. Jest to lupa jubilerska z lampką led. Powiększenie 30x i podświetlenie przydaje się do szukania szkodników na roślinach.

Tak wygląda


Tak podświetla


A tak powiększa


To na powiększeniu to sitodruk na kartonie, którego nie widać gołym okiem.

Ja swoją lupę dostałem w prezencie jako gadżet ale sprawdziłem na necie i jest dostępna za naprawdę niewielkie pieniądze.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2014 22:43 przez piotrek_ns.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Ewogrod

Piotrkowe działkowanie 11 Lut 2014 22:53 #223765

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Piotr, :)
ale fajna rzecz. Można do sklepu na zakupy brać żeby cena była większa. :woohoo: ;)
A tak na serio, tych małych napisów to bez okularów za nic się nie przeczyta. No i tak jak mówisz, w ogrodzie też się przyda. Będę się rozglądać za takim cackiem.

Piotrkowe działkowanie 11 Lut 2014 23:01 #223767

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Danielo, wpisz w wyszukiwarkę lupa jubilerska i samo się znajdzie :) widziałem ja nawet za 6zł.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 12 Lut 2014 14:03 #223858

  • Roma
  • Roma's Avatar
Piotrek-własnym oczom nie wierzę :woohoo: u mnie jeszcze wszędzie biało i nic z pod śniegu nie widać :ohmy: Czytałam Twojego posta z 8-go lutego i z wrażenia przysiadłam bo zrozumiałam,że Ty już w tym roku rozpocząłeś sezon ogrodowy,zasilając glebę.Musiałam zadzwonić do eksperta(Gosia) i upewnić się czy to możliwe.
Widzisz? jak to się niektórym do grzebania w glebie spieszy? :P
Bardzo ciekawe to ustrojstwo powiększające,zaraz będę szukać.Niektóre produkty mają takie maleńkie napisy,że najmocniejsze moje okulary nie dają rady.

Piotrkowe działkowanie 12 Lut 2014 14:14 #223863

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Roma wrote:
Bardzo ciekawe to ustrojstwo powiększające,zaraz będę szukać.Niektóre produkty mają takie maleńkie napisy,że najmocniejsze moje okulary nie dają rady.

Szczególnie jak się ich nie zabierze na zakupy (to o mnie :crazy: ). :happy3:

Piotrkowe działkowanie 12 Lut 2014 18:28 #223915

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Prace na działce zacząłeś...ciemierniki już ładnie kwitną u mnie też powoli śnieg znika ale wolała bym żeby jeszcze leżał..rośliny bezpieczniejsze ..ale te klucze gęsi o tej porze ? i pszczoły? już kiedyś tak było a później zmroziło i zasypało śniegiem..i zima była bardzo długa ..oby teraz tego nie było..

Piotrkowe działkowanie 12 Lut 2014 21:11 #223960

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Romo, a która moja wypowiedź skłoniła Ciebie do tego by pomyślała, że już glebę zasilam? A lupka to naprawdę fajne ustrojstw zwłaszcza, że ma niewielkie rozmiary.

Alinko też bym wolał aby teraz leżał śnieg i był lekki mróz, rośliny byłyby bezpieczna a ja mógłbym sobie na rybki z lodu pojechać :) A teraz lód jest ale o wejściu na niego można zapomnieć.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2014 21:12 przez piotrek_ns.

Piotrkowe działkowanie 12 Lut 2014 21:32 #223965

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
piotrek_ns wrote:
Na rabatach kwiatowych to tylko kompostem ale na uprawnej dodałem już trochę gliny, obornika, zielonego nawozu i rosahumusa aby poprawić jej strukturę. Różnicę już widać, zwłaszcza gdy przesadzając rośliny, nadmiar ziemi z rabatki rozsypię na warzywniku, wygląda wtedy jakbym piasku nasypał :)

Romcia zaczyna histeryzować :rotfl1:

Piotrkowe działkowanie 12 Lut 2014 21:51 #223970

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Siberia wrote:
Romcia zaczyna histeryzować :rotfl1:

Ja raczej myślę, że Roma "stoi już w blokach startowych" i po prostu nie chce przegapić startu nowego sezonu i się spóźnić z pracami w ogrodzie. :happy:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2014 21:51 przez piotrek_ns.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.589 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum