TEMAT: Świat Dorci 2013

Świat Dorci 2013 09 Lis 2013 19:56 #203286

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Eeee tam! Kolega z pracy już w tym tygodniu zameldował, że słyszał w radiu tę świąteczną klasykę! :P
A pamiętam taki rok (ubiegły, a może dwa lata temu), kiedy Trójka puściła Last Christmas w sierpniu, w myśl idei: "Miejmy to już za sobą" :rotfl1:
Zachwyty odzieżowe pochwalam... bo sama lubię nowe ciuchy... inna rzecz, że styl jednak pozostaje dość... zachowawczy ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2013 09 Lis 2013 20:54 #203307

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Wczoraj też już widziałam w sklepach dekorację świąteczne :blink: ,
szczęściem melodyjek jeszcze nie puszczali.
Żeby w tyle nie zostawać zaczęłam dziergać podchoinkowe prezenty :) .
Pewnie nikt nie wpadnie na to, by mi pod choinkę sprawić rębak :lol: .
Nic to,nic - zimą zakupię i wiosną będę ciąć i rąbać, bo mam co, oj, mam.
Dzisiaj pracowałam w ogródku, jest jeszcze nawet ciepło, jak na listopad :) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Lis 2013 21:00 #203311

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Porębakowy marazm? :lol: To u mnie jeszcze przedrębakowy! ;)
elsi wrote:
Żeby w tyle nie zostawać zaczęłam dziergać podchoinkowe prezenty :) .
Pewnie nikt nie wpadnie na to, by mi pod choinkę sprawić rębak :lol: .
Elu, to może sobie wydziergasz? :rotfl1: :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2013 21:00 przez artam.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Lis 2013 21:05 #203316

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Mogę (pewnie bym potrafiła - nie takie rzeczy się dziergało), ale on mi nic nie porąbie :happy2: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2013 21:06 przez elsi.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Lis 2013 21:09 #203321

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Czyli będzie niepraktyczny :think: a mówi się, że niefajnie jest dostawać praktyczne prezenty pod choinkę! :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2013 21:09 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Lis 2013 21:09 #203323

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No proszę, niby nic się nie działo, a tyle komentarzy :whistle: :rotfl1:
Ja spóźniona, bo jednak się dziś nie obijałam ;) , a na koniec jeszcze kurs po dziecko do Lublina :jeez:
Zrobię tak jak mówisz, poczekam albo na Mikołaja, albo kupię wiosną, za to wypasiony :woohoo:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Lis 2013 21:31 #203335

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Romcia do Jaśkowej i tak mi daleko :P , ale jeszcze się nie zamykam, jeszcze walczę :happy: .

Gosiu jak usłyszę ta "świąteczną klasykę" to całkiem z forum zniknę, bo nastanie czas przygotowań świątecznych. Pamiętasz zaszły rok? prawie wcale mnie nie było, bo sprzątanie i prezenty pochłaniają każdą chwilę. A wigilię w tym roku mam jeszcze liczniejszą niż ostatnio :tongue2: .
A czemu styl zachowawczy? :think:

Elu ja właśnie zaczynam dumać nad prezentami :pinch: . Co roku wymyślanie spada całkowicie na mnie :fly: , mąż ostatnio nawet spalił mi prezent dla synów :hammer: . Zemszczę się chyba i dostanie w tym roku rózgę :club2: . Rózgę na wiosnę przerobię na ściółkę :rotfl1: .
Jedyny ruch u mnie w ogrodzie to przywiezione dziś worki z korą :happy: . Poza tym nic :oops: .

Marta przedrębakowy? - a czyli rębak będzie :happy3: . Tobie tez się nic nie chce? A ciocia jakieś zlecenia daje? Bo moja mama ucichła :think: .

Martusia już Ty lepiej nie pisz co Ty robisz w ogrodzie, bo mnie całkiem dobijesz :fly: . Mi nawet planów się nie chce robić :oops: , a co dopiero coś podziałać :dazed: . Może w poniedziałek się ruszę :think: , bo synów wywiozłam dziś do babci i wracają dopiero w poniedziałek :woohoo: .
A dziś to nawet o Tobie pomyślałam będąc w Ikei :whistle: - kupiłam sobie pudełka w różyczki :woohoo: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Lis 2013 21:33 #203336

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Tak, tak - Zimą będą ceny promocyjne na rębaki i kupimy z Martą taniej ;), bo kto rozsądny myśli zimą o zrąbkach :happy4:,
Wymyślenie prezentu to połowa sukcesu, to bardzo, bardzo odpowiedzialne zadanie i .... też na mojej głowie.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2013 21:36 przez elsi.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Lis 2013 21:35 #203339

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No to dawaj te pudełka :woohoo: , w temacie ogrodowym w końcu ;) , skoro żywych brak :happy4:
W ogrodzie to może niekoniecznie pracowałam ;) , ale jednak na dworze :silly: . Przerzuciłam jakieś 3 metry sześcienne drewna :tongue2: , mokrego zresztą :hammer: , bo jak było suche, to jakoś weny nie miałam :whistle:
No i skończyłam sprzątać jednoroczne z tarasu :jeez: , odczepianie kobei od plątaniny nitek :jeez: :hammer:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Lis 2013 21:42 #203341

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No proszę... PPD nie dość, że z rózgi zrębki zrobi, to pewnie jeszcze najpierw użyje jej jako miotły! :rotfl1:
Ja z Ikei przywiozłam dziś dla odmiany czarne pudełka... czarny dywanik... ciemną pościel... ech, ta mroczna dusza nastolatka! :whistle:

Dorcia... pamiętam Twój szczegółowy grafik... na miesiąc przed Świętami :happy3: ale czy to warto? Ja tam nie wiem... ja mieszkam na Śląsku... wszystko się brudzi raz - dwa! :mad2:
Co do stylu zachowawczego, miałam na myśli raczej klasyczne kroje, długości (chociaż... nie, nie... ostatnio zdarza mi się chodzić w mini :silly: ) i kolory... z tym, że w ramach obowiązujących trendów...
Obecnie biel, granat, czerń i szarości...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Lis 2013 21:57 #203346

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
dorciaj wrote:
mąż ostatnio nawet spalił mi prezent dla synów :hammer:
A co tak zwany kubik drewna im kupiłaś? :rotfl1:
U mnie rozdrabniarki nie będzie, dopóki tego papieru, na którym ceny drukują nie zdobędę ;) No i kod kreskowy może sprawić pewne problemy... Ale Ela kupi, to może czasem pożyczy... ;) Wszystkiego najlepszego! :rotfl1:
Dorcia, bo Ty to taka celebrytka ;) świąt jesteś... A skoro tak, to porządną dużą kulkę stożkową powinnaś sobie sprawić przed dom! :lol:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 12 Lis 2013 14:13 #204052

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Elu w sumie to masz rację, że zimą mogą być tańsze te rozdrabniacze :think: . No ale ja zimą już bym nie kupiła bo cała "para" z portfela idzie w Święta i Sylwestra :whistle: . A w tym roku w sylwestrową noc mamy wesele :dazed: .

Martuś fotografowanie pudełek to jednak nie to samo co świeże ogrodowe fotki. Poświęciłam się dziś i wyszłam z domu z aparatem :wink4: . Nawet coś tam porobiłam :whistle: , ale nic spektakularnego :tongue2: . Zadołowałam kilka doniczek, a teraz mi się przypomniało, że jeszcze jedna stoi, więc jutro znów będę z łopatą latać :crazy: .

Gosiu w ramach PPD myłam dziś okna :whistle: , jeśli lanie okien z węża ogrodowego i machanie szczotką do mycia samochodów, można nazwać myciem okien :rotfl1: . Szczegółowy grafik prac i na ten rok mam przygotowany :fly: - bez odpowiedniego rozplanowania nie wyrobiłabym się do świąt :tongue2: .
Podziwiam Cię za chodzenie teraz w mini :whistle: - nogi a i owszem, mam całkiem całkiem, ale w taką zimnicę :dazed: , portki muszą być i basta :happy3: .

Marta kod kreskowy to nie problem, gorzej z tym papierem :devil1: . Ale dla chcącego nic trudnego :whistle: . Kulka stożkowa jest, ale rozmiary jeszcze nie teges :tongue2: - myślę, że jak moje wnuczęta podrosną będę mogła ją ubierać :rotfl1: .



Byłam w ogrodzie, nawet coś tam robiłam ... i zdjęcia robiłam (trzy na krzyż :devil1: ).

Jesień mamy, więc jesienny modrzew :)
DSC_4151.jpg


No i to by było na tyle z jesiennych fotek :happy: .
A teraz jakby z lata :dazed:
DSC_4149.jpg


A na koniec wiosna moi mili :whistle:
DSC_4150.jpg


To nie jest krokus jesienny :whistle:
DSC_4148.jpg


:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 12 Lis 2013 14:24 #204053

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ja tam się na różach nie znam ale to chyba nie najlepiej dla nich o tej porze wypuszczać listki :unsure: , moje w doniczkach też jeszcze zielone a jedna to nawet jakiś pączek pokazała ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 12 Lis 2013 14:46 #204055

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
W dzień powszedni publikować o 14 :dazed: , chyba specjalnie chciałaś mnie zdezorientować :happy3:
Powiem Ci, że dziś po wczorajszej dyskusji u mnie o kopcowaniu, bądź też nie :wink4: , poszłam obejrzeć swoje nowo posadzone róże. No i niektóre z tych co wystają ponad kopce jednak się puszczają :happy4: . Nie tak mocno jak u Ciebie, ale jednak. Przytargałam więc dwa wory ziemi i wszystko dokładnie zasypałam :P . Nadchodzące przymrozki na pewno zwarzą takie młode przyrosty, więc je schowałam ;)
A w ogóle to jeszcze sadziłam dziś cebule nabyte kompletnie bez namysłu, za to w promocji :happy3: . Będę miała wreszcie szachownicę perską :woohoo:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 12 Lis 2013 16:00 #204062

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Czytam ,czytam ....i mam taki mętlik w głowie :jeez:
Jaka tu mnogość informacji !
Dorciu , jak to spalił prezenty dla synów ? :rotfl1: Pewnie ukryłaś je przed synami gdzieś w garażu
i zostały potraktowane jak śmieci ?

Rębak ,spódniczka mini, podrabianie cen , Boże Narodzenie, lanie wężem po oknach ,szydełkowanie,
wędka i gitara ,a na koniec puszczające się róże... :huh:

Jedna strona dorciowego wątku i tyle wszystkiego ... ;)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 12 Lis 2013 16:11 #204064

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dorcia,to taki wyjątkowy gatunek z rodziny ssaków, że wszystko i zawsze musi mieć zapięte na ostatni guzik :P Nic nie pozostawia przypadkowi. :devil1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 12 Lis 2013 19:29 #204096

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Dorotko miałaś pokazać fotki jesienne, a pokazujesz wiosnę ;)
Ja również liczę na obejrzeniu różanego pudełka :whistle:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 12 Lis 2013 19:43 #204100

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Zapomniałam dodać ,że u mnie wiciokrzew przewiercień wypuścił regularne liście :blink:
No cóż ,skoro mamy takie temperatury -nie dziwota ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.562 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum